1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
Autor Wiadomość
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #91  Wysłany: 2017-05-16, 16:21  


Gosiu, taką mam nadzieję, że to tylko płyn...ale to też już ponad miesiąc jak ta zmiana jest wyczuwalna palpacyjnie i lekarz zdecydował też pobrać materiał do badań. Sprawdzali również czy jest tam krew, bo myśleli, że to może krwiak, ale krwi nie stwierdzili więc nie wiadomo... za tydzień się okaże.

Co do paznokcia to trochę się tego obawiałam, ale nic nie poradzę. Kiedyś odrośnie. Szkoda tylko, że przed samymi wakacjami.

Pytałam również o możliwość rehabilitacji dla pacjentów czerniakowych, ale lekarz powiedział, że nie ma co o tym myśleć dopóki coś się u mnie pojawia przy kolejnych wizytach, więc do tematu mamy wrócić jak sprawa z pachwiną i paluchem się wyjaśni ;)
 
Saovine 



Dołączyła: 20 Mar 2017
Posty: 63
Skąd: Warszawa
Pomogła: 4 razy

 #92  Wysłany: 2017-05-16, 16:46  


No tak, najpierw trzeba wyjaśnić bieżące kwestie.
Dobrze, że Twój lekarz jest taki dociekliwy. Piwo mu się należy :-D
To czekamy na wyniki _itsme_
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #93  Wysłany: 2017-05-16, 17:11  


lady_carrot napisał/a:


Pytałam również o możliwość rehabilitacji dla pacjentów czerniakowych, ale lekarz powiedział, że nie ma co o tym myśleć dopóki coś się u mnie pojawia przy kolejnych wizytach, więc do tematu mamy wrócić jak sprawa z pachwiną i paluchem się wyjaśni ;)

Pisałem w moim wątku rehabilitacji i o sanatorium. Pracownik socjalny w WCO mi to wytłumaczył. Na czerniaka nie, ale wycięcie węzłów chłonnych pachowych, co mają kobiety z rakiem piersi, i także niektórzy po czerniaku jak ja, już kwalifikuje do tego specjalnego traktowania. Wywalczyły to Amazonki. Już na rehabilitacji w szpitalu byłem z Amazonkami, otrzymałem literaturę "Nie jesteś sama" ..

Czytam co napisałem :shock:
Jestem facetem :) Faceci też mają wycinane węzły pachowe.
W moim przypadku jest to możliwe, mam papiery do sanatorium (podobno specjalistycznego)w Rabce, ale się trochę boję |wht?!| Sam wśród Amazonek ?

[ Dodano: 2017-05-16, 17:19 ]
Dodam bo przypomniało mi się.
Miałem na myśli to sanatorium poszpitalne, bez względu na okres przebywania w szpitalu.(po węzłach). Normalnie do sanatorium to można jeździć co 2 lata. Lekarz rodzinny - skierowanie-NFZ
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #94  Wysłany: 2017-05-16, 19:02  


mf54,
Zobaczymy co z rehabilitacją jak już się uspokoi sytuacja. Na razie jak widać muszę się pomęczyć ze słoniową nogą...
PS. Na Twoim miejscu to bym korzystała... rodzynek wśród tylu kobiet, jeszcze na wywczasie, może być wesoło :lol:
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #95  Wysłany: 2017-05-16, 20:06  


lady_carrot napisał/a:
Zobaczymy co z rehabilitacją

Poczytaj tutaj o Rehabilitacji w ogólnym pojęciu "Rehabilitacja chorych
na nowotwory", może jakiś wniosek dla siebie wyciągniesz http://www.onkologia.zale...nternet2014.pdf

pozdrawiam
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #96  Wysłany: 2017-05-16, 23:21  


Dziękuję marzena66. Na pewno przeczytam. Pozdrawiam ;)

[ Dodano: 2017-05-16, 23:23 ]
Saovine, jak ten bałagan wokół mnie się skończy to i skrzynkę piwa dostanie :mrgreen: dziękuję kochana :tull:
 
mmmariuszekkkk 



Dołączył: 30 Wrz 2016
Posty: 44
Skąd: Radom
Pomógł: 1 raz

 #97  Wysłany: 2017-05-17, 08:28  


lady_carrot napisał/a:
oraz w jakim czasie odnośnie mi pazur? Straciłam dobry humor :( ale trzeba działać dalej...

Mam się przejechać do Łodzi?! :--: Proszę o uśmiech i same pozytywne myśli. Będzie dobrze. A co do pazurka to też kiedyś straciłem w dość nieprzyjemnych okolicznościach, odrośnie i będzie jak nówka!
Jeszcze tak off topic - mi się z kolei humorek poprawił jak natrafiłem na pewien profil :mrgreen: :shock: wiesz co mam na myśli :P
_________________
Nie masz żad­nej szan­sy, ale ją wykorzystaj - Arthur Schopenhauer
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #98  Wysłany: 2017-05-17, 10:27  


mmmariuszekkkk,
Staram się jak mogę, ale czasem bywa ciężko... od miesiąca się bujam i nie wiem co dalej. Dodatkowo praca mnie stresuje i już psychicznie wysiadam momentami - potrzebny mi urlop. Pociesza mnie fakt, że 8 czerwca wyjeżdżam na kilka dni do zupełnie innej rzeczywistości.

Pociesza mnie też to, że to forum istnieje :flower:

PS. Wiem co masz na myśli ;) Bardzo mnie tym zaskoczyłeś, ale się uśmiechnęłam :) Pozdrawiam ciepło.
 
marysiowa1 


Dołączyła: 28 Lut 2017
Posty: 11
Pomogła: 2 razy

 #99  Wysłany: 2017-05-17, 14:18  


lady_carrot,

Trzymam kciuki. Jeśli chodzi o paznokieć, to, o ile dobrze (nie)pamiętam z własnych doświadczeń, to nie boli...

Pozdr
marysiowa
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #100  Wysłany: 2017-05-17, 15:15  


marysiowa1, dzięki za info. Mam pewne wątpliwości co do tego, czy będę mogła normalnie chodzić (w zakrytych butach), ponieważ mam zaplanowany wyjazd na 8.06 a właśnie dzwonili ze szpitala, że zabieg planowany za 1.5 tygodnia...

Są już też wyniki wczorajszej biopsji, ale muszę czekać do jutra, bo przez telefon przecież niczego się nie dowiem...

[ Dodano: 2017-05-18, 10:28 ]
Węzeł okazał się krwiakiem i pozostałością chłonki - ciśnienie spadło, uff :mrgreen:

Pod koniec maja zabieg na palucha. Podobno po 3 dniach będzie już na tyle dobrze, że na urlop polecę i pozwiedzam. Lekarz jest nieugięty i chce to sprawdzić, ale może faktycznie ma rację i lepiej dmuchać na zimne ;)
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #101  Wysłany: 2017-05-18, 13:13  


lady_carrot napisał/a:
Lekarz jest nieugięty i chce to sprawdzić, ale może faktycznie ma rację i lepiej dmuchać na zimne

Lepiej, mądry lekarz.

pozdrawiam
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #102  Wysłany: 2017-05-18, 13:48  


lady_carrot napisał/a:

....
Podobno po 3 dniach będzie już na tyle dobrze, że na urlop polecę i pozwiedzam.
...

Tylko nie leć do egiptu :evil:
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #103  Wysłany: 2017-05-30, 20:47  


Jestem już po usunięciu paznokcia i "łyżeczkowaniu". Wyniki hist-pat za 3 tygodnie.
Czy ktoś z Was wie, jak dbać o ranę? Lekarz zalecił Octenisept, ale czuję tak okropny ból, że łzy podchodzą same do oczu. Szukam jakiejś alternatywy, o ile w ogóle istnieje... miałam nadzieję, że nie będzie to aż tak przeszywający ból a niestety promieniuje mi od palca aż do kolana. Do lekarza idę za tydzień, ale chciałabym wiedzieć co oprócz brania leków przeciwbólowych mogę zrobić, aby trochę sobie użyć.

[ Dodano: 2017-05-30, 20:48 ]
*ulżyć ;)
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #104  Wysłany: 2017-05-30, 21:16  


Octenisept to dezynfekcja koniecznie. Z bólem chyba trochę pocierpisz, nawet parę dni więc tutaj tylko futrowanie się lekami przeciwbólowymi to co mi jest znane chyba, że ktoś z własnego doświadczenia ma jakieś sprawdzone propozycje.

pozdrawiam
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #105  Wysłany: 2017-05-31, 14:18  


Dziękuję marzena66. Wychodzi na to, że muszę się futrować... trudno. Dzisiaj jest już nieco lepiej i przy odkażaniu piecze, ale da się wytrzymać przy lekach przeciwbólowych. Tylko rana mam wrażenie, że się trochę paprze... smaruję ją wg zaleceń lekarza dwa razy dziennie, Nitrofurazonem. Lekarz mówił, że jeśli zacznie się "ślimaczyć", to należy odstawić maść. Tylko, że teraz nie wiem czy to już, bo rana jest cały czas mokrawa i wydziela się z niej odrobina krwi i osocza (na moje oko)...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group