1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
Autor Wiadomość
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #61  Wysłany: 2017-04-19, 16:08  


lady_carrot napisał/a:
Okazało się, że podejrzana zmiana to pozostałość po chłonce. Jak lekarz wbił igłę, to dziad się zmniejszył - więc dobra informacja....

Już wcześniej chciałem Ci napisać "uszy do góry" i żebyś się za bardzo nie przejmowała (wpadała w panikę)każdym zgrubieniem i pryszczem, ale postanowiłem, że się "wstrzymie" aby Cię nie denerwować. Jak sama nazwa wskazuje pryszcz to "pryszcz :-D "
Pozdrawiam serdecznie
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #62  Wysłany: 2017-04-19, 16:32  


mf54, szczerze mówiąc to w ogóle bym się nie przejęła gdybym np sama sobie wymacała ten węzeł, ale spanikowałam, bo po USG lekarka powiedziała, że podejrzewa przerzut i żebym jak najszybciej skontaktowała się ze swoim lekarzem... + słowo "meta" w wynikach zrobiło swoje. Oby próbka z drugiego węzła była spoko i będę mogła odetchnąć na kolejne 3 miesiące :)
 
obertas 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1340
Skąd: Szczecinek
Pomógł: 184 razy

 #63  Wysłany: 2017-04-20, 12:54  Dmuchać na zimne!


Niczego nie zaniechać!

I nie dać się złym myślom!

Pozdrawiam

obertas :okok"
_________________
http://www.forum-onkologi...romu-vt6563.htm
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #64  Wysłany: 2017-04-20, 19:35  


obertas,

zamierzam się pilnować i jestem dobrej myśli, choć czasem pojawia się strach.

Dzięki za dobre słowo :mrgreen: po weekendzie będzie coś więcej wiadomo...
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #65  Wysłany: 2017-04-22, 03:13  


Tak się zastanawiam czy nie lepiej zmienić radiologa który nie potrafi odróżnić węzła chłonnego od skupiska płynu (chłonki).
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #66  Wysłany: 2017-04-22, 08:53  


TP53,
Niestety pani doktor, która do tej pory robiła usg w szpitalu, w którym się leczę wyjechała na dłużej. Zamiast niej pojawiła się inna lekarka, młodsza, na pewno z mniejszym doświadczeniem... Tamtego dnia badało mnie dwóch lekarzy (zarówno pani, jak i pan doktor zwrócili uwagę na "to"). Trudno, teraz już czasu nie cofnę - trochę nerwów miałam. Ba, nadal mam, bo dopiero po weekendzie odbieram wynik biopsji z tego drugiego węzła. Podczas kolejnego usg (za 5 tyg), całe szczęście będzie już obecna "moja" pani doktor i mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku ;)
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #67  Wysłany: 2017-04-24, 11:53  


Odebrałam dziś wyniki:

*biopsja - polimorficzne elementy węzła chłonnego (czy to węzeł odczynowy?)

*LDH - 118 (U/I) przy zakresie referencyjnym 135-214
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #68  Wysłany: 2017-04-24, 12:24  


Co do LDH to wykazano że jest to czynnik rokowniczy ale tylko w przypadku rozsianej choroby czyli stadium IV.
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #69  Wysłany: 2017-04-24, 12:31  


TP53,

Takie badanie zlecił mi onkolog. Rozumiem, że ten wynik nie ma znaczenia dla mnie? (pT2a)

Nie bardzo wiem co oznaczają "polimorficzne elementy węzła chłonnego". Czy ktoś mógłby podzielić się swoją wiedzą? ;)
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #70  Wysłany: 2017-04-24, 12:38  


Osobiście spotkałem się z danymi jakoby poziom ldh ma tylko znaczenie w czerniak rozsianym. U Ciebie na szczęście nie było go nawet w wartownikach. Co do węzłów to cały wynik jaki otrzymalas? Jakieś info o typie badania immunohistopatologicznego czy cos?
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #71  Wysłany: 2017-04-24, 12:44  


TP53,

Przepisuję wszystko:

Rodzaj zabiegu: BACC (USG) węzła lewej pachwiny
Rozpoznanie kliniczne: czerniak lewego podudzia po ex + SLNB ; podejrzenie meta do ww. chł. lewej pachwiny

Opis od patomorfologa: polimorficzne elementy węzła chłonnego.

To wszystko. Wynik oszczędny, a ja mało się znam, dlatego pytam. Jutro mam wizytę u onkologa, ale miałam nadzieję, że dziś się trochę "uspokoję".
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #72  Wysłany: 2017-04-24, 17:16  


lady_carrot napisał/a:
co oznaczają "polimorficzne elementy węzła chłonnego".

Polimorficzny (gr. polýmorphos od polýs ‘liczny’ + morphé ‘postać, kształt ciała’) wielokształtny, wielopostaciowy - to definicja czyli patrząc na nią można ocenić, że węzeł jest powiększony, zmieniony ale nie wykazuje jakiś cech patologicznych. Gdyby cokolwiek było złego w węźle to było by jeszcze coś opisane, można zatem skłaniać się ku temu, że węzeł jest taki a nie inny ze stanu zapalnego.

To tyle z mojej wiedzy ale wiadomo, masz w tle czerniaka więc lekarz musi być pewny tego co widzi i ma z badań. Ja stawiam na węzeł zapalny.
lady_carrot napisał/a:
LDH - 118 (U/I) przy zakresie referencyjnym 135-214

Laboratoria różnie podają ale w większości
Cytat:
Norma dla dehydrogenazy mleczanowej (LDH, LD) to 120-230 U/l

http://www.poradnikzdrowi...ormy_35508.html
Więc tragedii tu żadnej nie ma, nieistotne odchylenie.
A nie łykałaś ostatnio witaminy C, lub pochodnych? bo one obniżają trochę normy.

pozdrawiam
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #73  Wysłany: 2017-04-24, 17:33  


marzena66,

Znalazłam w Internecie definicję, ale jakoś nie mogłam tego odnieść do węzła - serdeczne dzięki :) może faktycznie jest tam stan zapalny, węzeł jest mocno wyczuwalny i na dodatek ból promieniuje mi od wczoraj na całe udo od pachwiny do kolana.

Witaminy C nie łykałam. Jedyne co biorę to Diosminex żeby noga mi nie "słoniowaciała" ;)
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #74  Wysłany: 2017-04-24, 17:44  


lady_carrot,
Spokojnie, nie nakręcaj się jutro masz wizytę i wszystkiego się dowiesz. Ja uważam, że gdyby było coś niepokojącego w węźle (a czytałam ogromne ilości opisywanych węzłów) to Twój opis nie byłby taki ubogi. W tym fragmencie z biopsji nic nie znaleziono co byłoby niepokojącego ale sama wiesz jaką chorobę przeszłaś, wiesz że biopsja nie zawsze daje prawidłowy wynik, nie trafią w miejsce i wynik zakłamany.
Teraz nie pamiętam, czy w tym właśnie węźle było podejrzenie meta?
Jeśli tak to nie wiem czy ja będąc na Twoim miejscu skończyłabym na tym badaniu, raczej nie.

pozdrawiam
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #75  Wysłany: 2017-04-24, 17:56  


marzena66,

Broń Boże się nie nakręcam, jak zobaczyłam te wyniki dziś to na chwilę się ucieszyłam, bo pomyślałam, że to dobrze, ale później zaczęłam się zastanawiać i dlatego też prosiłam Was o zdanie ;)
Niech lekarz się jutro wypowie... Biopsję miałam właśnie nie z tego podejrzanego węzła (on po nakłuciu igłą okazał się zbierająca się chłonką), a z innego, który podczas badania USG przy biopsji znalazł mój onkolog (faktycznie jest mocno wyczuwalny).
Zastanawiam się oczywiście czy nie przebadać jeszcze raz, bo początkowo tak planowałam... tak czy inaczej czekam na jutrzejszą wizytę u mojego onkologa ;)

Dziękuję ślicznie za zainteresowanie tematem i pozdrawiam ciepło :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group