1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak z licznymi przerzutami- leczenie pembrolizumabem
Autor Wiadomość
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #16  Wysłany: 2019-02-13, 14:49  


Ja po wypożyczeniu trzymałam normalnie w temperaturze pokojowej. Bloczki były w plastikowym pudełku więc owinełam je w folię bombelkową i włożyłam do kartoniku. I wysłałam kurierem.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #17  Wysłany: 2019-02-13, 14:54  


Znalazłam jeden post patomorfolog z CO, co prawda dosyć „ekspresyjny”🤨
Cytat:
Nie trzyma się tego w lodówce !!!
Skąd wy to wymyślacie ?
Nikt pacjentom nie daje takich instrukcji.

To nie jest czekolada żeby się stopiło w upale.


http://www.forum-onkologi...2087.htm#256858
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #18  Wysłany: 2019-02-13, 14:59  


I ceny też są różne w Krakowie płaciłam 500 zł a w Warszawie 200 zł chyba że się będziesz upierać w twoim CO że chcesz przebadać ale wydaje mi się że ci odradzili żeby pozamiatać to pod dywan i nie robić afery. Wiadomo że to już niczego nie zmieni ale to jest nie możliwe żeby to tak zostawić.
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #19  Wysłany: 2019-02-13, 16:07  


Wypożyczane bloczki są już zabezpieczone i nie wymagają specjalnego przechowywania.
 
Armands 



Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 611
Pomógł: 46 razy

 #20  Wysłany: 2019-02-13, 16:53  


missy napisał/a:
Znalazłam jeden post patomorfolog z CO, co prawda dosyć „ekspresyjny”🤨
Cytat:
Nie trzyma się tego w lodówce !!!
Skąd wy to wymyślacie ?
Nikt pacjentom nie daje takich instrukcji.

To nie jest czekolada żeby się stopiło w upale.


http://www.forum-onkologi...2087.htm#256858


O matko! Udam, że tego nie widziałem :roll: ;)
_________________
Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
 
Angelles 



Dołączyła: 10 Wrz 2015
Posty: 91
Pomogła: 6 razy

 #21  Wysłany: 2019-02-13, 17:26  


Witaj Adalek. To forum to świetne miejsce. Wsparcie moderatorów i pacjentów (zarówno merytoryczne jak i mentalne) jest ogromne. Moja mama przebadała ponownie wycinek - a tak naprawdę lekarze zlecili jego przebadanie by móc zacząć ją leczyć. Jednak swoich praw zaczęliśmy dochodzić już po operacji i rozpoczęciu leczenia kiedy Nasza sytuacja nieco się ustabilizowała a pierwszy szok zaczął mijać. Dlatego doskonale rozumiem, że teraz na początku tej drogi chcesz się skupić na tym, co najważniejsze czyli swoim zdrowiu. Pozdrawiam gorąco :)
 
Adalek 


Dołączyła: 06 Lut 2019
Posty: 62
Pomogła: 13 razy

 #22  Wysłany: 2019-02-13, 20:10  


Bardzo dziękuję za podpowiedzi, w jaki sposób mogę wysłać bloczki do ponownego zbadania.
Armands, Marcelina007, TP53, wyobrażałam sobie, że trzeba je samemu jakoś zabezpieczyć, ale faktycznie, przecież nie mogą ich przekazać po prostu na szkiełku :) .

I dobrze wiedzieć, że próbek nie trzyma się w lodówce, ja bym tak zrobiła :) .

Marcelina007, w Gdańsku mi nie odradzali ponownego przebadania próbek, dopóki byłam w trakcie diagnozowania, czyli głównie u onkologów- chirurgów, wręcz słyszałam oburzenie na pracę tamtego patomorfologa, tyle, że badanie pierwszej zmiany było w innym mieście.
A onkolog, która prowadzi leczenie, uznała, że to nic już nie wniesie do leczenia, bo są przerzuty odległe.

Angelles, dziękuję za wsparcie i zrozumienie mojej sytuacji :) .
Odezwę się jeszcze do Ciebie na priv z zapytaniem, jeśli pozwolisz.
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #23  Wysłany: 2019-02-13, 23:04  


Preparatow na szkiełku się nie bada ponownie bo one już są wybarwione. Można sobie na nie co najwyżej popatrzeć pod mikroskopem i porównać z nowym badaniem. Ty musisz uzyskać przede wszystkim bloczki parafinowe z których będzie można zrobić skrawki i przeprowadzić badanie hispat.
 
Adalek 


Dołączyła: 06 Lut 2019
Posty: 62
Pomogła: 13 razy

 #24  Wysłany: 2019-02-14, 10:38  


Dzięki, TP53, nie wiem, dlaczego napisałam o szkiełku :) .

Oczywiście, do ponownego badania poproszę o bloczki parafinowe.
 
szczecha 


Dołączyła: 07 Paź 2015
Posty: 239
Pomogła: 26 razy

 #25  Wysłany: 2019-03-01, 06:23  


Adalek, jak potoczyły się sprawy? Przekazałaś bloczki do ponownego zbadania? Moje z 2006 roku wysłała pani onkolog, może warto zasugerować? Życzę dużo sił i jak najmniej skutków ubocznych leczenia.
_________________
Optymistka
 
Adalek 


Dołączyła: 06 Lut 2019
Posty: 62
Pomogła: 13 razy

 #26  Wysłany: 2019-03-01, 18:47  


Jeszcze nie, przez ostatnie dwa tygodnie zmagam się z przeziębieniem, które przeszło w stan alergiczny, mam problem z suchym kaszlem i zatkanym nosem, nie mogę się tego pozbyć. A chciałabym do kolejnego wlewu wydobrzeć :-( . W dodatku straciłam węch, nie wiem, czy to kolejny skutek uboczny leczenia, czy po przeziębieniu, ale jest dokuczliwe.

szczecha, dziękuję za wsparcie i tego samego Ci życzę, oby wynik kolonoskopii pozwolił na powrót do leczenia nivolumabem. Pozdrawiam ciepło :)
 
Adalek 


Dołączyła: 06 Lut 2019
Posty: 62
Pomogła: 13 razy

 #27  Wysłany: 2019-03-15, 10:51  


Witam,

kolejny wlew pembrolizumabu za mną, to już 12 :) . Pani profesor bardzo ze mnie zadowolona, immunoterapię znoszę naprawdę dobrze, prawie bez skutków ubocznych. Obecnie męczę się z zatkanym nosem, coś jak katar sienny, stosuję Metmin w aerozolu, ale niespecjalnie pomaga, a właściwie pomaga, ale na krótko :) . Może ktoś podpowie, co jeszcze można z tym zrobić?

Pod koniec dnia mam bardzo uporczywy kaszel, myślę, że to przez ten zatkany nos, ale może to innego rodzaju skutek uboczny? Wizytę kontrolną u alergologa mam na koniec maja, więc więc na razie muszę sama sobie z tym radzić.

A za dwa tygodnie TK, które, mam nadzieję, nie wykaże progresji i będę mogła dalej uczestniczyć w programie i przyjmować pembrolizumab. Trzymajcie kciuki :)
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #28  Wysłany: 2019-03-15, 12:16  


Do leczenia alergii stosuje się oprócz sterydu donosowego antyhistaminę doustną - np. lewocetyryzyna ( Zyx, Cezera, Lirra, Contrahist), nowa generacja leków antyalergicznych, nie przymulają.
Metmin zaczyna działać w pełni tak po tygodniu stosowania. Warto też przepłukiwać nos ( Irigasin, Sinus Rinse).
 
szczecha 


Dołączyła: 07 Paź 2015
Posty: 239
Pomogła: 26 razy

 #29  Wysłany: 2019-03-15, 22:26  


Adalek, dziś przeczytałam o oleju z czarnuszki. Pozwolę sobie wkleić: Olej z czarnuszki - zimnotłoczony, nieoczyszczony Ol'Vita
Olej z czarnuszki egipskiej tłoczony na zimno, nieoczyszczony, wykazuje bardzo silne działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, antyoksydacyjne, przeciwhistaminowe oraz przeciwbólowe. Zawiera dużą ilość niezbędnych dla funkcjonowania organizmu NNKT (ok. 1% omega 3, 58% omega 6 i 25% omega 9). Zawiera także spore ilości witaminy A, C oraz E oraz biotynę, sterole i mikroelementy.
W komentarzach ludzie pisali, że przy dłuższym stosowaniu pomaga i to nie tylko na alergię ale na wiele innych dolegliwości.
Trzymaj się..
_________________
Optymistka
 
Adalek 


Dołączyła: 06 Lut 2019
Posty: 62
Pomogła: 13 razy

 #30  Wysłany: 2019-03-16, 11:52  


missy, dziękuję za podpowiedzi, poproszę następnym razem moją onkolog o receptę na któryś z tych leków antyhistaminowych. Do tej pory przepisywała mi Rupafin, ale może lek nowej generacji będzie bardziej pomocny.

szczecha, właśnie myślałam o włączeniu jakiegoś oleju z NNKT do swojej diety, olej z czarnuszki wydaje się idealny :) . Dzięki za podpowiedź. I trzymam kciuki za Twój powrót do nivolumabu :heart:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group