1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
czerniak
Autor Wiadomość
DulceAmargo 


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 238
Pomogła: 56 razy

 #46  Wysłany: 2016-12-09, 20:09  


Myślę, że w tym wypadku badanie kliniczne to bardzo dobra opcja, bo jesteś pod stałą, najlepszą kontrolą, w badaniach klinicznych wszystko musi się odbywać zgodnie z planem i z najwyższą starannością, żadna inna opcja nie zapewniłaby Ci takiej opieki :)
 
angela01 


Dołączyła: 21 Lis 2016
Posty: 50

 #47  Wysłany: 2016-12-24, 07:32  


Życzę Wam wszystkim dużo dużo zdrowia z okazji Świąt Bożego Narodzenia 😘
 
angela01 


Dołączyła: 21 Lis 2016
Posty: 50

 #48  Wysłany: 2017-01-29, 20:24  


Witam wszystkich dawno nic nie pisałam ale prawie codziennie odwiedzałam forum.U mnie wszystko ok dużo pracy ale to dobrze bo nie mam czasu na rozmyślania.Za tydzień minie trzy miesiące od operacji a moja ręka cały czas taka zdrętwiała.Jak jej dotykam to mam wrażenie że jest taka nie moja.Napiszcie proszę czy to normalne 3 miesiące po operacji.A może powinnam udać się na jakieś masaże.
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #49  Wysłany: 2017-01-30, 07:42  


angela01 napisał/a:
A może powinnam udać się na jakieś masaże.

Witaj
Masaże i ćwiczenia można robić samemu.
Instrukcja jest na youtube. Słowo kluczowe "instruktaż przeciwobrzękowy wco".
Z tym, że jeżeli dobrze pamiętam rehabilitantka mówiła, że wykonują je osoby z usuniętymi wszystkimi wężłami pachowymi.
Ale po za automasażem, są to normalne ćwiczenia fitnesowe, więc nikomu nie zaszkodzą. Automasaż pewnie też nie jest szkodliwy dla zdrowia.
Automasaż to: głaskanie, ściskanie, nacieranie chorej ręki, oczywiście w odpowiedniej kolejności.
Ćwiczenia na rozciąganie z bloczkiem i pasami gumowymi. Bloczek można wykonać samemu(w markecie budowlanym trzeba kupić takie kółko z uchwytem do zawieszenia, 4m linki, kołek rozporowy z haczykiem i zawiesić to na suficie, jeszcze 40cm rurki plastikowej na uchwyty do rąk, lub stare uchwyty od skakanki). Pasy gumowe w sklepie medycznym.
I ćwiczyć.
Pozdrawiam.
 
icia 


Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 140
Pomogła: 16 razy

 #50  Wysłany: 2017-01-30, 08:48  


Ćwiczenia jak najbardziej a masaż limfatyczny przy czerniaku nie jest chyba wskazany , mogę się mylić ale tak w kilku wątkach wyczytałam gdy sama szukałam informacji po zabiegu
 
DulceAmargo 


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 238
Pomogła: 56 razy

 #51  Wysłany: 2017-01-30, 12:13  


co do masażu limfatycznego to zdania są chyba podzielone - mojej mamie rehabilitantka w szpitalu po usunięciu węzłów zalecała, żeby nie dopuścić do obrzęków, potem czytałam też że są niewskazane, każdy zapewne ma swoje zdanie na ten temat ;)

http://www.nhs.uk/ipgmedi...maMCS5pages.pdf
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #52  Wysłany: 2017-01-30, 14:42  


Dla mnie po usunięciu czerniaka nie było żadnych zaleceń ws rehabilitacji. W listopadzie po biopsji wartownika także. Natomiast dwa tygodnie temu miałem usunięte wszystkie węzły z lewej pachy i tutaj zostałem już traktowany jak Amazonka. Zacytuję z literatury którą otrzymałem w szpitalu.
"Poradnik dla kobiet leczonych z powodu raka piersi"
..."Czy rehabilitacja jest prowadzona tylko u kobiet po amputacji piersi?
Nie,rehabilitacja jako szeroko pojmowany proces poprawy stanu psycho-fizycznego jest pomocny każdej osobie...
...W każdej z metod leczenia raka piersi, część operacji dotyczy węzłów chłonnych

W każdym przypadku operacji z usunięciem węzłów chłonnych pachy, obowiązuje profilaktyka przeciwobrzękowa i ewentualna terapia w czasie obrzęku.
..
..
Staramy się zapoznać z zasadami profilaktyki przeciwobrzękowej wszystkie pacjentki....choć nie w każdym przypadku należy bezwzględnie przestrzegać tych zasad. Po usunięciu jednego, lub małej ilości węzłów, droga chłonna też jest uszkodzona, tylko w mniejszym stopniu."
W moim przypadku po usunięciu wszystkich węzłów pachowych, masaż limfatyczny jest konieczny. W innych przypadkach trzeba się skonsultować i ewentualnie dowiedzieć się jakie masaże i ćwiczenia wykonywać.
 
angela01 


Dołączyła: 21 Lis 2016
Posty: 50

 #53  Wysłany: 2017-01-30, 20:37  


Dziękuję wam wszystkim za szybką odpowiedź.Napewno poczytam sobie o masażu a na następnej wizycie porozmawiam z lekarzem.Powinnam to zrobić wcześniej ale uważałam że może tak musi być.Pozdrawiam wszystkich serdecznie Angela na :lol:
 
angela01 


Dołączyła: 21 Lis 2016
Posty: 50

 #54  Wysłany: 2017-03-02, 19:43  


Dziś miałam pierwsze badania po usunięciu węzłów.Po czterech miesiącach od operacji zrobili mi tylko RTG klatki .Czy to normalne? Nie miałam jeszcze usg węzłów .Następna wizyta dopiero w maju.Czy powinnam zrobić sobie jakieś badania na własną rękę?Jak uważacie?Myślałam że po czterech miesiącach to mi zrobią komplet badań.
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #55  Wysłany: 2017-03-03, 01:41  


angela01 napisał/a:
Czy to normalne?

Tak.

angela01 napisał/a:
Nie miałam jeszcze usg węzłów

W Twoim przypadku (nie było limfadenektomii) nie było takiej konieczności, o ile węzły nie były podejrzane klinicznie.

Dlaczego nie było limfadenektomii? Obecnie odstępuje się od jej wykonania jeśli zostanie stwierdzony mikroprzerzut w węźle wartowniczym. Limfadenektomia w takim przypadku najprawdopodobniej nie zmienia rokowania, za to pogarsza jakość życia.
W celu potwierdzenia w/w tezy prowadzone jest badanie kliniczne Minimal SN Tumor Burden (Minitub), w którym wzięłaś udział.
pozdrawiam ciepło.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
angela01 


Dołączyła: 21 Lis 2016
Posty: 50

 #56  Wysłany: 2017-04-02, 12:21  


Przyszła wiosna słonko świeci i dlatego mam pytanie:wiem że trzeba uważać smarować się kremami i tak robię ale czy tymi kremami to trzeba tak cały czas?Jak idę do sklepu czy wracam z pracy?Wczoraj wychodząc z domu na chwilę powiesic pranie rodzina już na mnie krzyczała . Czy to tak musi być?Tak drastyczne.Ja myślałam że można chodzić normalnie po dworze nie można tylko leżeć plackiem.Napiszcie jak to musi być bo to dla mnie Nowa sytuacja.
 
Alexandra1976 


Dołączyła: 08 Cze 2016
Posty: 107
Pomogła: 1 raz

 #57  Wysłany: 2017-04-02, 13:35  


Ja jeszcze chcę nawiązać do rehabilitacji.Gdy i mnie po limfadenektomii szyjnej radykalnej lewostronnej opadła mi łopatka i obojczyk po tej samej stronie.Oczywiście ograniczone ruchy ręką i ból .Rehabilitantka w szpitalu onkologiczny powiedziała że przy czerniaku żadnych masaży,żadnych laserów, żadnych naswietlan tylkodpiwiesnio dobrane ćwiczenia ja akurat miałam indywidualne bez bloków bo Pani doktor też na to nie pozwoliła żeby nie zrobić sobie krzywdy.Ćwiczenia te bardzo szybko zapamiętałam i ontynuowałam w domu dziś ręką jest w miarę sprawna (wtedy nie mogłam normalnie posługiwać się nożem i widelcem )i rano nie wstaję z bólem 😉
 
angela01 


Dołączyła: 21 Lis 2016
Posty: 50

 #58  Wysłany: 2017-04-05, 20:23  


Aleexandra1976-dziękuję bardzo za dobre rady.Wszyscy namawiali mnie na masaż ja jednak zrezygnowalam bo strasznie bolało.Sama zaczęłam ćwiczyć w domu.Dziś ręka jest sprawna i już nawet nie boli.Odczuwam tylko strasznie zmiany pogody :)
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #59  Wysłany: 2017-04-05, 20:38  


Masaż klasyczny oczywiście nie ale automasaż jak najbardziej. Taki jak np.

https://www.youtube.com/watch?v=-ABPMzB6HmY
 
angela01 


Dołączyła: 21 Lis 2016
Posty: 50

 #60  Wysłany: 2017-04-05, 21:15  


Dziękuję bardzo TP53 napewno skorzystam.A możecie odpowiedzieć mi na posta wyżej odnośnie słońca.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group