1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak guzkowy, Clark IV, Breslow 3 mm, guzek polipowaty
Autor Wiadomość
jagoda053 


Dołączyła: 26 Mar 2011
Posty: 38
Skąd: Kraków
Pomogła: 2 razy

 #61  Wysłany: 2011-05-31, 08:41  


Kochani mam bardzo wielką nie,ogromną prośbę -jeśli macie przepisy dotyczące odżywiania w chorobie nowotworowej z przerzutem do wątroby to błagam podzielcie się nimi.
Z pewnością nie tylko mnie ale i wielu osobom nieznającym się na zdrowym i dobrze zbilansowanym żywieniu taki wątek pomoże.
Tak więc zachęcam gorąco do i zapraszam na 1-szą str. tematu i 1-szy post.

Richelieu bardzo Ci dziękuję :)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: poli: 2011-06-02, 18:49 ]
Dodaję linka do wątku kciukowego Jagoda053-komentarze :)

_________________
wczoraj to już historia,jutro to tajemnica....
 
jagoda053 


Dołączyła: 26 Mar 2011
Posty: 38
Skąd: Kraków
Pomogła: 2 razy

 #62  Wysłany: 2011-06-09, 12:13  


Troszkę mnie nie było na forum ale od zeszłego wtorku źle się czułam,bolała mnie "wątróbka" i tak dokuczała,że na noc byłam zmuszona zażywać apap i no-spę a i to miałam problemy ze spaniem.Często się budziłam i miałam zrażenie,że zamiast wątroby mam kamień.W poniedziałek zrobiłam badania i oprócz LDH które jest leciutko podwyższone reszta badań jest w porządku.Zadzwoniłam do lekarza powiedziałam mu o swoich dolegliwościach i o tym,że jestem coraz słabsza,że coraz gorzej się czuję.Umówiliśmy się na drugi dzień na wizytę.Przepisał mi sterydy,leki osłonowe i na refluks.Niby jest lepiej,ale......
Dziś idę na kolejną wizytę bo mój onek chce zobaczyć jak się czuję po lekach ale jutrzejsza chemia jest przesądzona.Po prostu nie ma już czasu.
Podczas wtorkowej rozmowy powiedział,że niestety termin badań klinicznych się przesuwa i być może ruszą pod koniec czerwca(?) i żałuje,że nie ma wpływu na decyzje.
Ech ta biurokracja......
_________________
wczoraj to już historia,jutro to tajemnica....
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #63  Wysłany: 2011-06-09, 12:51  


jagoda053,
Przykro mi |przytula| , ale czy sprawa chemioterapii przekreśli jednoznacznie udizał w badaniu? Jeżeli ma być to udział w badaniu BRAF GSK2118436 versus dekarbazyna to może jest możliwość tzw. crossing over, czyli zamiany mimo ,że chemioterapia będzie podawana przed udziałam w badaniu. Dopytaj lekarza. Nie poddawaj się jeszcze. dbaj o siebie i trzymamy mozno kciuki.
Ponadto po chemioterapii jest jeszcze szansa na Yevroy.
_________________
 
jagoda053 


Dołączyła: 26 Mar 2011
Posty: 38
Skąd: Kraków
Pomogła: 2 razy

 #64  Wysłany: 2011-06-09, 21:30  


Biofanko długo dziś rozmawialiśmy z lekarzem i na chwilę obecną termin badań klinicznych znowu się przesunął aż do połowy lipca.Onek jest wkurzony bo tak jak pisałam wcześniej miał nadzieję,że wezmę w nich udział.Oczywiście podanie chemii nie dyskwalifikuje mnie abym w późniejszym terminie nie mogła skorzystać w badaniach-szansa jest :) z czego się ogromnie ucieszyłam.I kochana nie mam zamiaru się tak łatwo się poddać,choć zdaję sobie sprawę,że lekko nie będzie.
Moja siostra trzyma rękę na pulsie :-D ,bo mąż się podłamał i pogubił w tym wszystkim.Po prostu nie może sobie poradzić.
A póki co jutro idę na czterodniową chemioterapię.
Odezwę się jak wrócę i jak będę miała siłę pisać.
A na razie wasze kciuki bardzo ale to bardzo mi się przydadzą.I wielkie dzięki,że podtrzymywaliście mnie na duchu :) :) :) .

No to zmykam.....może uda mi się choć troszkę przespać :-( .
_________________
wczoraj to już historia,jutro to tajemnica....
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #65  Wysłany: 2011-06-09, 21:44  


Mocno ,mocno trzmam kciuki za leczenie!!! Dużo siły Jagódko i moc pozytywnej energii przesyłam w Twoją stronę. Jesteśmy tutaj i i czekamy na Ciebie. |przytula|
_________________
 
zalamana555 


Dołączyła: 29 Cze 2010
Posty: 143
Pomogła: 32 razy

 #66  Wysłany: 2011-06-09, 22:34  


Jestem z Tobą i mocno trzymam kciuki. WALCZ KOCHANA :trtd: Pozdrawiam
 
Berta 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Kraków
Pomogła: 170 razy

 #67  Wysłany: 2011-06-09, 22:53  


Jagodo z całych sił zaciskam kciuki za Ciebie.
_________________
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy.
— Paulo Coelho
 
klach 


Dołączyła: 22 Lis 2010
Posty: 102
Pomogła: 2 razy

 #68  Wysłany: 2011-06-15, 12:06  


Jagoda jak czujesaz sie po chemioterapii ?
sciskam
_________________
Kasia
 
jagoda053 


Dołączyła: 26 Mar 2011
Posty: 38
Skąd: Kraków
Pomogła: 2 razy

 #69  Wysłany: 2011-06-15, 20:27  


Dopiero dziś wyszłam ze szpitala,bo trochę słabo się czułam,ale to przecież normalne.Chemię zniosłam nawet dobrze bez nudności i tym podobnych stanów.
Kolejna dawka 12.07.
Wybaczcie ale jutro postaram się więcej napisać,na dziś mam troszeczkę dość.

Jesteście kochani-dzięki że jesteście ze mną :)
_________________
wczoraj to już historia,jutro to tajemnica....
 
marjanna 


Dołączyła: 15 Paź 2010
Posty: 354
Skąd: Warszawa
Pomogła: 74 razy

 #70  Wysłany: 2011-06-20, 22:49  


Jadźka,

nie pisałam ostatnio, ale stale myślę o Tobie!
Trzymaj się GWIAZDECZKO!!! Wierzę, że chemia osłabiła Cię nieco, ale nie udawaj, że nie masz siły! ;)
Wiem, że masz jej ogrom i dasz radę zebrać się do kupy i wykrzesać teraz uśmiech na twarzy!! -))

Tak jak chemia osłabiła Twoje ciało, tak też osłabiła te wstrętne komórki melanomowe! Pomyśl, że po to musiałaś osłabnąć, by następnie zregenerować się!!!! Będzie dobrze!

buziaki
 
maxdata26 



Dołączyła: 24 Lip 2010
Posty: 258
Skąd: Warszawa
Pomogła: 12 razy

 #71  Wysłany: 2011-06-21, 13:09  


Jagoda jak się czujesz?
 
jagoda053 


Dołączyła: 26 Mar 2011
Posty: 38
Skąd: Kraków
Pomogła: 2 razy

 #72  Wysłany: 2011-06-21, 22:40  


Kochani w piątek mąż zawiózł mnie do rodziców na "wczasy rehabilitacyjne" ;) ,ależ ja tam odpoczęłam i jaką wspaniałą miałam opiekę,że ho ho :-D .Tylko pozazdrościć.Dużo przebywałam na świeżym powietrzu-leżąc na huśtawce ha ha.Dziś wróciłam,no może jeszcze troszkę słabiutka,ale za to w pełni gotowa do dalszej walki.

Anuś
ciało było i jeszcze ciuteczkę jest osłabione ale najważniejsze,że psychicznie się nie poddałam i jestem z siebie bardzo dumna z tego powodu [yee] .A uśmiech nawet podczas podawania chemii gościł na mej zmęczonej twarzy,bo wiedziałam,że duszę gadzisko :-D
Kurczę nie podejrzewałam sama siebie,że mam taką siłę walki.... ;) .

Jutro jadę po peruczkę a w piątek na kontrolne usg

Ściskam wszystkich :papap:
_________________
wczoraj to już historia,jutro to tajemnica....
 
jagoda053 


Dołączyła: 26 Mar 2011
Posty: 38
Skąd: Kraków
Pomogła: 2 razy

 #73  Wysłany: 2011-06-29, 06:55  


Peruczkę już mam i swoje włosy jeszcze też z czego się cieszę :) .
A to wynik badania usg:
"Wątroba niepowiększona.W prawym płacie powyżej żyły wrotnej normoechogeniczna struktura o wymiarach 65x50 mm.Tuż obok niej obwodowo podobna o wym. 21x18 mm.Na granicy płatów normoechogeniczna struktura o wym. 19x13 mm.Obraz usg odpowiada meta."A w skrócie napiszę,że reszta narządów jest bez zmian i prawidłowej wielkości.
Gdy porównywałam ten wynik z wynikiem tk zauważyłam,że największa zmiana jeszcze się powiększyła natomiast dwie mniejsze zmalały.....
No cóż zobaczymy co lekarz powie,ale na mój chłopski rozum to chyba powinien zmienić skład podawanej mi chemii,a że lekarzem nie jestem więc wymądrzać się nie będę ;) .
_________________
wczoraj to już historia,jutro to tajemnica....
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #74  Wysłany: 2011-06-29, 17:00  


jagoda053,

jagoda053 napisał/a:
Gdy porównywałam ten wynik z wynikiem tk

Takie dokładne porównywanie jest mylące.Badania były wykonywane innymi technikami (USG,TK) i opisywane przez różne osoby ,więc te róznice milimetrowe nie mają znaczenia. Ważny jest natomiast fakt ,że nie ma nowych zmian meta :) .

jagoda053 napisał/a:
na mój chłopski rozum to chyba powinien zmienić skład podawanej mi chemii

Chyba jednak za wcześnie na to. To dopiero pierwsza dawka z 4 zaplanowanych.
Nie stwierdzono w badniu USG nowych meta, ani znaczącej progresji guzów juz istniejących, wątroba jest niepowiększona .
Jagódko jestes bardzo dzielna i musisz być cierpliwa na efekt, być może trzeba jeszcze poczekać. Głowa do góry |przytula|
 
jagoda053 


Dołączyła: 26 Mar 2011
Posty: 38
Skąd: Kraków
Pomogła: 2 razy

 #75  Wysłany: 2011-07-01, 06:52  


biofanko masz absolutną rację,nie ma co porównywać,gdybać i snuć domysły,muszę się po prostu uzbroić w cierpliwość tak jak pisałaś [usmiech] .I faktycznie najważniejsze,że nie ma nowych przerzutów.
Od kilku dni zauważyłam,że jestem bardziej nerwowa,szybciej się męczę a z wieloma prostymi czynnościami mam nie lada problem.Często się zmuszam nawet do zwykłego spaceru i zauważyłam,że wychodzi mi to na dobre.
Czu to jest normalne |bezradny| ?
_________________
wczoraj to już historia,jutro to tajemnica....
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group