1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 38
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark IV, Breslow 3 mm, guzek polipowaty
jagoda053

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 46231

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-07-01, 06:52   Temat: Czerniak guzkowy, Clark IV, Breslow 3 mm, guzek polipowaty
biofanko masz absolutną rację,nie ma co porównywać,gdybać i snuć domysły,muszę się po prostu uzbroić w cierpliwość tak jak pisałaś [usmiech] .I faktycznie najważniejsze,że nie ma nowych przerzutów.
Od kilku dni zauważyłam,że jestem bardziej nerwowa,szybciej się męczę a z wieloma prostymi czynnościami mam nie lada problem.Często się zmuszam nawet do zwykłego spaceru i zauważyłam,że wychodzi mi to na dobre.
Czu to jest normalne |bezradny| ?
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark IV, Breslow 3 mm, guzek polipowaty
jagoda053

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 46231

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-06-29, 06:55   Temat: Czerniak guzkowy, Clark IV, Breslow 3 mm, guzek polipowaty
Peruczkę już mam i swoje włosy jeszcze też z czego się cieszę :) .
A to wynik badania usg:
"Wątroba niepowiększona.W prawym płacie powyżej żyły wrotnej normoechogeniczna struktura o wymiarach 65x50 mm.Tuż obok niej obwodowo podobna o wym. 21x18 mm.Na granicy płatów normoechogeniczna struktura o wym. 19x13 mm.Obraz usg odpowiada meta."A w skrócie napiszę,że reszta narządów jest bez zmian i prawidłowej wielkości.
Gdy porównywałam ten wynik z wynikiem tk zauważyłam,że największa zmiana jeszcze się powiększyła natomiast dwie mniejsze zmalały.....
No cóż zobaczymy co lekarz powie,ale na mój chłopski rozum to chyba powinien zmienić skład podawanej mi chemii,a że lekarzem nie jestem więc wymądrzać się nie będę ;) .
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark IV, Breslow 3 mm, guzek polipowaty
jagoda053

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 46231

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-06-21, 22:40   Temat: Czerniak guzkowy, Clark IV, Breslow 3 mm, guzek polipowaty
Kochani w piątek mąż zawiózł mnie do rodziców na "wczasy rehabilitacyjne" ;) ,ależ ja tam odpoczęłam i jaką wspaniałą miałam opiekę,że ho ho :-D .Tylko pozazdrościć.Dużo przebywałam na świeżym powietrzu-leżąc na huśtawce ha ha.Dziś wróciłam,no może jeszcze troszkę słabiutka,ale za to w pełni gotowa do dalszej walki.

Anuś
ciało było i jeszcze ciuteczkę jest osłabione ale najważniejsze,że psychicznie się nie poddałam i jestem z siebie bardzo dumna z tego powodu [yee] .A uśmiech nawet podczas podawania chemii gościł na mej zmęczonej twarzy,bo wiedziałam,że duszę gadzisko :-D
Kurczę nie podejrzewałam sama siebie,że mam taką siłę walki.... ;) .

Jutro jadę po peruczkę a w piątek na kontrolne usg

Ściskam wszystkich :papap:
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark IV, Breslow 3 mm, guzek polipowaty
jagoda053

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 46231

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-06-15, 20:27   Temat: Czerniak guzkowy, Clark IV, Breslow 3 mm, guzek polipowaty
Dopiero dziś wyszłam ze szpitala,bo trochę słabo się czułam,ale to przecież normalne.Chemię zniosłam nawet dobrze bez nudności i tym podobnych stanów.
Kolejna dawka 12.07.
Wybaczcie ale jutro postaram się więcej napisać,na dziś mam troszeczkę dość.

Jesteście kochani-dzięki że jesteście ze mną :)
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark IV, Breslow 3 mm, guzek polipowaty
jagoda053

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 46231

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-06-09, 21:30   Temat: Czerniak guzkowy, Clark IV, Breslow 3 mm, guzek polipowaty
Biofanko długo dziś rozmawialiśmy z lekarzem i na chwilę obecną termin badań klinicznych znowu się przesunął aż do połowy lipca.Onek jest wkurzony bo tak jak pisałam wcześniej miał nadzieję,że wezmę w nich udział.Oczywiście podanie chemii nie dyskwalifikuje mnie abym w późniejszym terminie nie mogła skorzystać w badaniach-szansa jest :) z czego się ogromnie ucieszyłam.I kochana nie mam zamiaru się tak łatwo się poddać,choć zdaję sobie sprawę,że lekko nie będzie.
Moja siostra trzyma rękę na pulsie :-D ,bo mąż się podłamał i pogubił w tym wszystkim.Po prostu nie może sobie poradzić.
A póki co jutro idę na czterodniową chemioterapię.
Odezwę się jak wrócę i jak będę miała siłę pisać.
A na razie wasze kciuki bardzo ale to bardzo mi się przydadzą.I wielkie dzięki,że podtrzymywaliście mnie na duchu :) :) :) .

No to zmykam.....może uda mi się choć troszkę przespać :-( .
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark IV, Breslow 3 mm, guzek polipowaty
jagoda053

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 46231

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-06-09, 12:13   Temat: Czerniak guzkowy, Clark IV, Breslow 3 mm, guzek polipowaty
Troszkę mnie nie było na forum ale od zeszłego wtorku źle się czułam,bolała mnie "wątróbka" i tak dokuczała,że na noc byłam zmuszona zażywać apap i no-spę a i to miałam problemy ze spaniem.Często się budziłam i miałam zrażenie,że zamiast wątroby mam kamień.W poniedziałek zrobiłam badania i oprócz LDH które jest leciutko podwyższone reszta badań jest w porządku.Zadzwoniłam do lekarza powiedziałam mu o swoich dolegliwościach i o tym,że jestem coraz słabsza,że coraz gorzej się czuję.Umówiliśmy się na drugi dzień na wizytę.Przepisał mi sterydy,leki osłonowe i na refluks.Niby jest lepiej,ale......
Dziś idę na kolejną wizytę bo mój onek chce zobaczyć jak się czuję po lekach ale jutrzejsza chemia jest przesądzona.Po prostu nie ma już czasu.
Podczas wtorkowej rozmowy powiedział,że niestety termin badań klinicznych się przesuwa i być może ruszą pod koniec czerwca(?) i żałuje,że nie ma wpływu na decyzje.
Ech ta biurokracja......
  Temat: Jagoda053 - komentarze
jagoda053

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4756

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2011-06-02, 06:01   Temat: Jagoda053 - komentarze
biofanko obiecałaś przepisy :-( .....znajdź proszę troszeczkę czasu i podziel się nimi ||Plss||
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 2,8 mm
jagoda053

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 41887

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-06-01, 07:01   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 2,8 mm
Witaj kasiu
ja również leczę się w CO w Krakowie też po usunięciu czerniaka ale podobojczykowego.
Napisz proszę czy konsultowałaś się może z dr.Ziobro?
  Temat: Jagoda053 - komentarze
jagoda053

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4756

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2011-06-01, 06:44   Temat: Jagoda053 - komentarze
Tak gabuniu,po usunięciu pęcherzyka,ale pozwoliłam sobie ten tekst tutaj wkleić ponieważ pewna pani zadała pytanie odnośnie diety przy przerzucie nowotworu do wątroby i została skierowana właśnie na tę stronkę.
Ja również mam nadzieję,że temat będzie się rozwijał :) .
  Temat: Marjanna - komentarze
jagoda053

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 36112

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2011-05-31, 20:20   Temat: Marjanna - komentarze
A jednak twarda z ciebie sztuka!Ogromnie się cieszę twoim szczęściem |happy| .
To daje mi nadzieję,że i ze mną będzie ok.
  Temat: Jagoda053 - komentarze
jagoda053

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4756

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2011-05-31, 09:07   Temat: Jagoda053 - komentarze
Uważam,że nowy wątek n/t odżywiania należałoby zacząć od tego co wolno a czego nie wolno jeść.Richelieu znalazłam artykuł,ale jeśli uznasz,że jest nieodpowiedni to go usuń ok?

Produkty niezalecane
- napoje - mocna kawa ziarnista, napoje gazowane
- chleb, pieczywo - świeży chleb, torty, ciasto francuskie, wypieki smażone na tłuszczu (pączki, faworki, makaroniki, naleśniki)
- cukier, słodycze, sacharyna (słodzik) - słodycze (cukierki, czekolada, pralinki lub czekoladki)
- owoce - niedojrzałe owoce, śliwki, agrest, porzeczki, jabłka i gruszki ze skórką
- przyprawy, sosy przyprawione korzeniami, ziła - ostra musztarda, pieprz, papryka w większych ilościach, angielskie sosy z esencji
- mięso, drób, dziczyzna - tłuste mięso wołowe, cielęce, wieprzowe, baranie, mięso mocno peklowane, mięso mocno przypieczone, panierowane, mięso wypiekane na tłuszczu, tłusty drób (gęś, kaczka)
- mleko, produkty mleczne - zawierający bardzo dużo tłuszczu ser, mocno przyprawione gatunki serów
- wędliny - mocno wędzone gatunki kiełbas, mielone mięso wieprzowe, mięso siekane
- zupy, sosy - tłusty rosół, majonez, sosy masłowe, wywary z kości
- tłuszcze do smarowania, oleje - smalec, łój, słonina, margaryny twarde (w kostakach)
- ryby, skorupiaki - karp, śledź, węgorz, makrela, łosoś, halibut, turbot, tuńczyk w oleju, sardynki w oleju
- ziemniaki - frytki, sałatka ziemniaczana z majonezem, placki ziemniaczane, smażone ziemniaki
- warzywa, sałatki - cebula surowa, cebula zarumieniona na tłuszczu, odmiany kapusty: biała, czerwona, włoska, przede wszystkim w połączeniu z cebulą, tłuszczem i tłustym mięsem, groch, fasola, soja
- potrawy z jaj - uwaga na żółtko! jajka gotowane na twardo, jajka sadzone, jajecznica na słoninie

Produkty zalecane
- mleko, produkty mleczne - odtłuszczone mleko, mleko niskotłuszczowe, maślanka (do 1/2 litra dziennie), produkty z kwaśnego mleka, odtłuszczony jogurt, chudy twaróg do 3% tłuszczu, chudy ser do 3% tłuszczu, kwaśna śmietana do 10% tłuszczu, mleko kondensowane 5% i 7,5% tłuszczu
- produkty zbożowe, produkty skrobiowe - mąka, mąka ziemniaczana, płatki owsiane, płatki pszenne, ryż, grysik, budyń, makarony, płatki kukurydziane
- chleb, pieczywo - chleb pszenny, grzanki, sucharki, chleb chrupki, dobrze wypieczony chleb mieszany, Graham, chleb razowy, ciasto drożdżowe, biszkopt, ciasto z owocami, piernik, keks
- cukier, słodycze, sacharyna (słodzik) - cukier, fruktoza, cukier gronowy, miód pszczeli, galaretka, marmolada, słodzik płynny, w proszku lub w tabletkach
- owoce - obrane jabłka, obrane gruszki, banany, pomarańcze, mandarynki, grapefruit, truskawki, maliny, jeżyny, melony, kiwi, brzoskwinie, morele, najlepiej przyswajalne są kompoty owocowe
- przyprawy, sosy przyprawione korzeniami, zioła - kminek, anyż, koper włoski, goździki, cynamon, muszkat, liście bobkowe, jagody jałowca, ziele angielskie, przecier pomidorowy, ketchup (względnie tolerowane przez niektóre osoby są: curry, chili, czosnek, papryka słodka w małych ilościach, cebula w małych ilościach, wszystkie zioła
- napoje - czarna herbata, słaba kawa ziarnista, soki owocowe i warzywne, koktajle mleczne, mleko kakaowe z mleka odtłuszczonego lub niskotłuszczowego, herbaty ziołowe, woda mineralna niegazowana
- mięso, drób, dziczyzna - cielęcina, wołowina (chuda), polędwica, jagnię, serce, wątroba, nerki, móżdżek, ozór, kura, kurczak, indyk, gołąb, bażant, dzika kaczka, królik, zając, sarna, jeleń, dzik
- wędliny - szynka bez tłuszczu, chuda, zimna pieczeń, peklowane mięso w puszkach, cielęcina w galarecie, drób w galarecie, wędliny drobiowe
- zupy, sosy - chudy rosół na mięsie, lekko podprawiane zupy, sosy o małej zawartości tłuszczu
- tłuszcze do smarowania, oleje - masło, margaryny miękkie (w kubkach), oleje roślinne i słonecznikowy, z kiełków pszenicy, kukurydziany, sojowy, oliwa
- ryby, skorupiaki - okoń, dorsz, flądra, sola, pstrąg, szczupak, lin, kraby, raki, ryba w galarecie, świeży tuńczyk
- ziemniaki - ziemniaki w mundurkach, ziemniaki solone, ziemniaki puree, kluski ziemniaczane z gotowanych ziemniaków
- warzywa, sałatki - młode marchewki, młoda kalarepa, szparagi, kalafior, szpinak, kwaszona kapusta, rzodkiew, buraki, seler, pomidory i ogórki bez skórki, pieczarki, sałata zielona, wszystkie sałatki przyprawione octem winnym lub sokiem z cytryny, oberżyny, cukinia, koper włoski, brokuły
- potrawy z jaj - uwaga na żółtka! jajko na miękko, omlet z piany, luźna jajecznica, jajko do zgęszczania zup, sosów, legumin, sufletów.

[ Dodano: 2011-05-31, 20:13 ]
Materiał zaczerpnięty ze str. http://www.echirurgia.pl/diety/dieta_pecherzyk.htm .
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark IV, Breslow 3 mm, guzek polipowaty
jagoda053

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 46231

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-05-31, 08:41   Temat: Czerniak guzkowy, Clark IV, Breslow 3 mm, guzek polipowaty
Kochani mam bardzo wielką nie,ogromną prośbę -jeśli macie przepisy dotyczące odżywiania w chorobie nowotworowej z przerzutem do wątroby to błagam podzielcie się nimi.
Z pewnością nie tylko mnie ale i wielu osobom nieznającym się na zdrowym i dobrze zbilansowanym żywieniu taki wątek pomoże.
Tak więc zachęcam gorąco do i zapraszam na 1-szą str. tematu i 1-szy post.

Richelieu bardzo Ci dziękuję :)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: poli: 2011-06-02, 18:49 ]
Dodaję linka do wątku kciukowego Jagoda053-komentarze :)

  Temat: Marjanna - komentarze
jagoda053

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 36112

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2011-05-31, 07:48   Temat: Marjanna - komentarze
marjanno trzymam mocno za Ciebie kciuki :) ,wierzę że wszystko będzie dobrze,bo twarda z Ciebie sztuka i tak łatwo się nie poddajesz :uhm!: :uhm!:
  Temat: Jagoda053 - komentarze
jagoda053

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4756

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2011-05-31, 07:35   Temat: Jagoda053 - komentarze
A więc może zacznę jako pierwsza.Znalazłam przykładowy dzienny jadłospis,ale nie wiem czy taki może być :roll: .
Śniadanie:
Pszenna bułka, pół łyżeczki masła, 2 plasterki chudej wędliny drobiowej, listek sałaty, pomarańcza
II śniadanie:
pół kostki chudego twarogu (125 g) z 4 łyżkami jogurtu naturalnego i pokrojonym pomidorem bez skórki
Obiad
Miseczka zupy pomidorowej na wywarze warzywnym z 2 łyżkami drobnego makaronu, pierś kurczaka (150 g) pieczona w folii z marchewką, 2 ugotowane ziemniaki ze świeżym koperkiem, 2 łyżki ugotowanej młodej fasolki szparagowej skropionej łyżeczką oleju rzepakowego, kompot z truskawek
Podwieczorek
Miseczka budyniu waniliowego, brzoskwinia bez skórki.
Kolacja
Kluski leniwe 6-7 sztuk, marchewka utarta z jabłkiem doprawiona sokiem z cytryny i szczyptą cynamonu.
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark IV, Breslow 3 mm, guzek polipowaty
jagoda053

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 46231

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-05-30, 08:33   Temat: Czerniak guzkowy, Clark IV, Breslow 3 mm, guzek polipowaty
[ Dodano: 2011-05-30, 11:29 ]
Jestem po rozmowie z lekarzem.Wyniki są dobre -LDH leciutko powiększone ale nie ma powodu do paniki.Powiedziałam okowi jak się wczoraj czułam więc mam się bacznie obserwować i gdyby dolegliwości się nasiliły to natychmiast mam się do niego zgłosić.
Dziś sam poruszył temat badań klinicznych :) ,podobno dziś i jutro znowu mają być jacyś przedstawiciele.Jak na razie termin rozpoczęcia jest aktualny.Doktor ma nadzieję,że się nie wycofają.
Ja jestem dobrej myśli i wierzę,że skoro sprawy zaszły tak daleko to zakończą się pomyślnie :) .
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group