1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak Breslow 5 mm, Clark IV
Autor Wiadomość
Magda_ada 


Dołączyła: 10 Cze 2012
Posty: 55
Pomogła: 9 razy

 #16  Wysłany: 2013-04-14, 16:14  chłonka


i jak dzisiaj Anutka ? zbiera się pewnie chłonka i dlatego masz takie zgrubienie, mi się tez tak robiło , na początku jeździłam na ściągniecie chłonki nawet co 2 dzień pozdr
 
pchelka73 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 212
Skąd: jarocin
Pomogła: 37 razy

 #17  Wysłany: 2013-04-15, 10:17  


anutka-piszesz, że rodzina prześciga sie w pomysłach, jak Ci pomóc......kochana, ja wiem, że z Słupska do W-awy jest kawał drogi, ale moim zdaniem to najwłaściwszy kierunek działania!!! nie wiem nic o Słupsku- choć coś tam słyszałam :uuu: może są tam dobrzy lekarze...to samo inne osrodki... ja mam 60 km do Poznania, ale wybrałam W-awe, bo jeśli nawet pozostałe szpitale, lekarze są dobrzy, to my, TY zasługujesz na to, co najlepsze- Warszawe, zespół prof. R. przemyśl to, podejmij decyzje.... gdziekolwiek się udasz musisz miec skierowanie(np. od rodzinnego) do: CHIRURGA ONKOLOGA. pozdrawiam ,czekam na wieści
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #18  Wysłany: 2013-04-15, 10:49  


Największą wagę ma leczenie chirurgiczne (biopsja wycinająca, radykalizacja biopsji, prawidłowe oznaczenie węzła wartowniczego, ewentualna limfadenektomia). Tu do takiego już doszło.
Bardzo polecałabym kontynuację leczenia w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków w CO-I w Warszawie w wypadku gdyby biopsja węzła wartowniczego dała wynik dodatni (czyli gdyby stwierdzono przerzut).
Odnośnie czerniaka - nie polecam ewentualnej limfadenektomii w innych ośrodkach onkologicznych w Polsce.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
anutka 


Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 107
Pomogła: 16 razy

 #19  Wysłany: 2013-04-15, 14:53  


Kochane! Dziękuję Wam za troskę... Od chłonki w piątek miałam spuchniętą całą rękę. Sama nie mogłam się do niej dotknąć. Lekarz bardzo mi pomógł. Natomiast w sobotę pojawiło się zgrubienie wokół blizny pod pachą. Dobry człowiek zawiózł mnie do szpitala - chłonki niewiele ale stan zapalny, w związku z tym antybiotyk. Zgrubienie ciągle jest ale już nie boli. W środę jadę do poradni i po wynik - dam znać co dalej...

Na moich lekarzy złego słowa nie mogę powiedzieć. Jestem im bardzo wdzięczna. Mimo to idąc za Waszymi radami zapisałam się na wizytę do prof. R. Trochę się pozbierałam psychicznie. Mam nadzieję, że będzie dobrze :)

Ściskam :)
 
eweluta 



Dołączyła: 24 Paź 2012
Posty: 241
Pomogła: 105 razy

 #20  Wysłany: 2013-04-15, 16:22  


Tak trzymaj! :)
_________________
Eweluta.
 
pchelka73 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 212
Skąd: jarocin
Pomogła: 37 razy

 #21  Wysłany: 2013-04-15, 16:37  


dobra decyzja :) pozdrawiam
 
obertas 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1340
Skąd: Szczecinek
Pomógł: 184 razy

 #22  Wysłany: 2013-04-15, 23:33  


Skurczybyk, choróbsko więcej spustoszenia czyni w umyśle- w psyche, niż można sobie to wyobrazić.
Trzymaj fason, nie warto z prostej przyczyny wyolbrzymiać czegokolwiek. Nigdy też nie można czegoś podejrzanego, pozostawić samemu sobie bez uwagi i sprawdzenia.
Każda podejrzana sprawa, wymaga sprawdzenia. Jednak nigdy nie zakładajmy, że małe niepokojące, jest tym najgorszym.
Nigdy bo inaczej jakość życia jest do d...
Przed chorobą też coś dawało o sobie znać, bolało.
Teraz może to być i przeważnie tak jest, że jest zwykłym bólem.
Wyobraźnia i strach gdy się jest jedną nogą na tamtym świecie otumania, paraliżuje.
Pozdrawiam serdecznie
obertas
_________________
http://www.forum-onkologi...romu-vt6563.htm
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #23  Wysłany: 2013-04-16, 08:24  


To co napisałeś to święta prawda.Pozdrawiam!
 
anutka 


Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 107
Pomogła: 16 razy

 #24  Wysłany: 2013-04-17, 15:25  


Cud! Cud! Cud! :D

Wynik badania:
1. Blizna łącznotkankowa - utkania czerniaka nie stwierdza się.
2. Dodatkowe węzły - trzy węzły chłonne bez przerzutów (0/3).
Wykonano badanie IHC: melanA (-)
3. Węzeł wartownik bez przerzutu (0/1)
pN0 sn(i-)
Wykonano badania IHC: melanA (-), S-100 (-)

Płakać mi się chce, tym razem ze szczęścia... Byłam u lekarza, mam się zgłosić za 3 miesiące. Zastanawiam się czy nie powinnam wykonać jakichś dodatkowych badań - przecież ten dziad lubi dawać też przerzuty odległe, co przy moim Breslow 5 mm, Clark IV jest chyba realne? Miałam tylko RTG klatki piersiowej i podstawowe badania krwi. Jakie badania Waszym zdaniem powinnam wykonać choćby dla własnego świętego spokoju? Nie chciałabym tym razem niczego zaniedbać...

Pozdrawiam serdecznie
 
aniazet 


Dołączyła: 09 Lut 2013
Posty: 192
Pomogła: 20 razy

 #25  Wysłany: 2013-04-17, 16:37  


Cieszę się bardzo, super wieści!!!!!!!!!!!! Może wykonaj usg jamy brzusznej!?
 
eweluta 



Dołączyła: 24 Paź 2012
Posty: 241
Pomogła: 105 razy

 #26  Wysłany: 2013-04-17, 18:25  


Super wiadomości!Jeśli nie masz innych objawów niepokojących to może na razie żadnych chyba,że coś Cię niepokoi.W najbliższej przyszłości zrobiła bym TK głowy.
_________________
Eweluta.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #27  Wysłany: 2013-04-17, 20:41  


anutka napisał/a:
Byłam u lekarza, mam się zgłosić za 3 miesiące.

Zalecenie jest zgodne z aktualnymi Zaleceniami (2011 r.), str. 406:
Cytat:
Obserwacja po leczeniu

Nie ma opracowanych standardowych zaleceń prowadzenia obserwacji po leczeniu czerniaka skóry — częstość i rodzaj badań oraz długość obserwacji należy uzależnić od indywidualnego ryzyka nawrotu choroby (zależnie od wyjściowego stopnia jej zaawansowania),
przy czym należy pamiętać o możliwości wystąpienia nawrotu po okresie ponad 10 lat od pierwotnego leczenia.

Rutynowo w ośrodkach onkologicznych stosuje się badania kontrolne co 3–4 miesiące w ciągu pierwszych 2 lat po leczeniu, co 6 miesięcy przez następne 3 lata i później raz w roku.
Ryzyko nawrotu jest największe w ciągu pierwszych lat po leczeniu i dlatego w rekomendowanych schematach badań kontrolnych zaleca się intensyfikację kontroli w tym okresie, głównie w celu wykrycia ewentualnego nawrotu lokoregionalnego, który wiąże się z możliwością wyleczenia metodami chirurgicznymi.

Podstawą obserwacji po leczeniu jest ocena blizn po wycięciu ogniska pierwotnego i limfadenektomii.
Szczególnej staranności wymaga ocena regionalnego spływu chłonnego (ewentualny rozsiew in-transit).
W ocenie regionalnych węzłów chłonnych — oprócz palpacji — można stosować badanie USG.
Badanie kliniczne można uzupełnić wykonaniem konwencjonalnej RTG klatki piersiowej i USG jamy brzusznej.
Badania krwi, z wyjątkiem oznaczenia aktywności LDH, nie są zalecane.
Badania obrazowe (np. KT lub MR) wykonuje się jedynie w przypadku stwierdzanych podejrzanych objawów.

Podczas badań kontrolnych obowiązuje badanie całej skóry chorego (w związku ze statystycznie większą szansą rozwoju drugiego niezależnego ogniska czerniaka).


anutka napisał/a:
Jakie badania Waszym zdaniem powinnam wykonać choćby dla własnego świętego spokoju?

Lekarz na następnej wizycie kontrolnej powinien przeprowadzić oraz zlecić badania wg wyżej cytowanych 'Zaleceń'.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
obertas 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1340
Skąd: Szczecinek
Pomógł: 184 razy

 #28  Wysłany: 2013-04-17, 20:50  


Nie trza psuć tego co dobre.
Nie da się wyluzować, trudno ot tak uwierzyć w szczęście.
A ono po prostu............j e s t.
Aż tylko tyle.
Jedz, pij, żyj nie daj się zwariować ani euforii ani depresji.
Bardzo się raduję Twoją radością.
Pozdrawiam
obertas
_________________
http://www.forum-onkologi...romu-vt6563.htm
 
pchelka73 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 212
Skąd: jarocin
Pomogła: 37 razy

 #29  Wysłany: 2013-04-17, 21:24  


anutka bardzo się cieszę :)
 
Luika 



Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 262
Pomogła: 65 razy

 #30  Wysłany: 2013-04-17, 21:31  


obertas napisał/a:

Aż tylko tyle.


Bardzo to mądre ;)
Anulka, gratuluję super wyniku!
I dużo uśmiechu na twarzy i dobrych myśli w głowie ;*
_________________
nie boję się ;)
http://mamczerniaka.blog.pl/

Czerniak złośliwy, Clark III, naciek 9 mm
Melanoma epithelioides partim fusocellulare typus nodularis cutis, exulcerans, T4bN1aM0
» Mój wątek na tym Forum «
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group