1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
choroba mojej mamy
Autor Wiadomość
Bblondi 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 232
Pomogła: 22 razy

 #1  Wysłany: 2011-03-16, 15:57  choroba mojej mamy


Komentarze nie związane bezpośrednio z historią choroby znajdują się w => tym wątku <=


Witam Was wszystkich.
Od pewnego czasu krążę po tym forum. Póki co staram się sama rozwiązywać wszelkie problemy w trakcie choroby mojej mamy. To dla mnie najtrudniejsza walka z jaką przyszło mi się zmierzyć. 16 lat temu na raka umarł mój tato. Teraz, od lipca 2010r. przeżywam chorobę mojej mamy. Mama ma nowotwór płuca lewego z rozsiewem do wątroby, nadnerczy, zajęte ma węzły chłonne, przerzuty do kręgosłupa (o ironio losu mama nigdy nie paliła!). Dokładnie wiem i jestem świadoma powagi choroby mojej mamy. Mama jest w trakcie leczenia paliatywnego (1r. VI kursu). Ostatnie wyniki krwi są słabe. Czy można w tej sytuacji w jakiś sposób polepszyć hemoglobinę? W ostatnim wypisie pojawiła się informacja o anemii. Ale lekarka kategorycznie nie zezwoliła na podawanie soku z buraka (ponoć obciąża wątrobę). Ale też nic nie zaproponowała alternatywnego. Można trochę podnieść wyniki bez obciążenia wątroby? /aga
_________________
czas przemija nierówno - raz rwie przed siebie, to znów niemiłosiernie się dłuży - ale mimo to przemija, nawet mnie to dotyczy.
 
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #2  Wysłany: 2011-03-16, 16:47  


Witaj na forum.
Chociaz przykro mi iż następna osoba zmaga się z tym paskudztwem.
A w jakim stanie jest mamusia?
A może spróbujcie tabletki z buraka.Pozdrawiam
 
Luna 



Dołączyła: 01 Mar 2011
Posty: 171
Skąd: Białystok
Pomogła: 27 razy

 #3  Wysłany: 2011-03-16, 16:53  


Witaj Bblondi :) Przede wszystkim należy liczyć na to, że te wyniki morfologii same się poprawią, ale jeżeli chcesz wspomóc Mamę to tu:
http://www.dobrzezejestes...emioterapii.pdf
znajdziesz myślę parę porad. Pamiętaj tylko, że ze względu na wątrobę warto zawsze sprawdzić czy to Mamie nie zaszkodzi. Przede wszystkim dieta powinna być urozmaicona (warzywa, czerwone mięsko), ale nie ciężkostrawna, no i najlepiej smakuje to ładnie podane ;)
Pozdrawiam wiosennie :sun:
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2011-03-16, 20:57  


A jakie są wyniki np. prób wątrobowych (AspAT, AlAT) i bilirubiny?

Myślę, że tabletki z buraka nie zaszkodzą zbytnio, ale też niekoniecznie pomogą w wystarczający sposób. Czasem jedynym sposobem jest przetoczenie krwi.

Jakiego rodzaju nowotwór płuca został zdiagnozowany (drobno/niedrobnokomórkowy)? Jaki schemat chemii mama otrzymuje?
_________________
 
Bblondi 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 232
Pomogła: 22 razy

 #5  Wysłany: 2011-03-16, 22:10  


NDRP Gruczolakorak przerzutowy . wyników prób wątrobowych nie znam ale sprawdzę w opisie ze szpitala . Jeśli chodzi o chemię to na wypisach jest symbol KG(?) - chemia podawana jest w systemie D(dzień pierwszy chemii) za 7 dni dolewka po 14 dniach znowu to samo. Hemoglobina jest niska ale w tym tygodniu jeszcze chemię mama dostała. Pod znakiem zapytania będzie chemia za tydzień. Ale to już miała być ostatnia z zakładanych VI kursów więc i tak prawie 100%.
_________________
czas przemija nierówno - raz rwie przed siebie, to znów niemiłosiernie się dłuży - ale mimo to przemija, nawet mnie to dotyczy.
 
Bblondi 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 232
Pomogła: 22 razy

 #6  Wysłany: 2011-03-23, 20:14  


Mamie szczęśliwie udało się wziąć wszystkie zaplanowane chemie (VI kursów). Teraz mamy przerwę do połowy kwietnia. Potem wizyta w poradni (w ciągu dwóch miesięcy kontrolne TK). Co może nam jeszcze zaproponować medycyna? Stan mamy jest dość stabilny. Wiadomo jest chora, widać to po niej , jest słaba. Wciąż zadaję sobie pytanie czy coś jeszcze można zrobić aby ten jej stan trwał jak najdłużej. Co do wyników to bilirubina 0.28 /aga
_________________
czas przemija nierówno - raz rwie przed siebie, to znów niemiłosiernie się dłuży - ale mimo to przemija, nawet mnie to dotyczy.
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #7  Wysłany: 2011-04-05, 21:46  


Bblondi, Jak czuje sie Twoja Mamcia?
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
SEBA29 


Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 52

 #8  Wysłany: 2011-04-05, 21:57  


Sprawcie preparaty TP1 i TP2 dr Podbielskiego mojej mamie pomogły .
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #9  Wysłany: 2011-04-05, 22:00  


TP1 i TP2 to zwykłe mikroelementy.
_________________
 
Bblondi 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 232
Pomogła: 22 razy

 #10  Wysłany: 2011-04-13, 21:56  


dziękuję za pamięć - mamci stan jest stabilny. Oby ten stan trwał wiecznie...

[następne komentarze]
_________________
czas przemija nierówno - raz rwie przed siebie, to znów niemiłosiernie się dłuży - ale mimo to przemija, nawet mnie to dotyczy.
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #11  Wysłany: 2011-04-14, 20:14  


Bblondi, Witaj! Ja również życzę Wam aby taki stan mamy trwał długo i aby chemia pomogła! Kiedy macie zaplanowane TK?
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Bblondi 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 232
Pomogła: 22 razy

 #12  Wysłany: 2011-04-15, 21:26  


Dzisiaj dostałyśmy skierowanie na cito na TK. Myślę, że załatwimy w ciągu kilku dni. Dziękuję Anelia za dobre słowa.
_________________
czas przemija nierówno - raz rwie przed siebie, to znów niemiłosiernie się dłuży - ale mimo to przemija, nawet mnie to dotyczy.
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #13  Wysłany: 2011-05-09, 19:23  


Bblondi, Co tam u Was? Jak mama się czuje ? Mam nadzieję,że u Was wszystko ok ! Mama miała już zrobione TK ?
Pozdrawiam.
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Bblondi 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 232
Pomogła: 22 razy

 #14  Wysłany: 2011-06-27, 23:12  


U nas bez zmian co tydzień jestem z mamą na dziennym oddziale onkol. Mama dostaje kolejne chemie. A raz w miesiącu chemia na przerzuty w kościach... Dzielna ta moja mama. Staramy się żyć "normalnie". Tak jakby nic i nigdy... i oby tak trwało wiecznie. Kocham Cię Mamuś... A Wasze historie czytam codziennie. I przeżywam z Wami wzloty i upadki. Bardzo zżyłam się z tym forum i chociaż nie mogę pomóc merytorycznie to jestem z Wami duchowo/aga
_________________
czas przemija nierówno - raz rwie przed siebie, to znów niemiłosiernie się dłuży - ale mimo to przemija, nawet mnie to dotyczy.
 
KtoJeśliNieTy 


Dołączyła: 26 Cze 2011
Posty: 3

 #15  Wysłany: 2011-06-28, 09:09  


Bblondi, Dzielna ta Twoja Mamcia-masz rację. Oby jak najdłużej i jak nawięcej miała sił do walki z tym świństwem . Ty też dbaj o siebie bo jesteś Jej bardzo potrzebna. Okazuj jak najwięcej miłości. Nic nie jest tak dobrym ,,lekiem'' jak obecność najbliższych i kochających.

Życzę Wam dużo dużo zdrowia sił i wsparcia. I samych dobrych dni :*
_________________
...:::Kiedy Odchodzą Anioły Zostaje Wiatr Po Ich Skrzydeł Trzepocie:::...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group