1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Chemioterapia
Autor Wiadomość
Agnieszka2000 


Dołączyła: 07 Lut 2013
Posty: 19
Pomogła: 1 raz

 #16  Wysłany: 2013-04-20, 22:42  


A te powiększone węzły chłonne mogą oznaczać przerzuty?

Mam poprzednią TK, ale lekarka powiedziała, ze nie można jej porównać z nową, ponieważ były wykonywane inną metodą - wcześniejsza była robiona pod kątem operacji, z której zrezygnowano:(
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #17  Wysłany: 2013-04-21, 07:22  


A mimo wszystko mogłabyś ją wkleić?
_________________
 
Agnieszka2000 


Dołączyła: 07 Lut 2013
Posty: 19
Pomogła: 1 raz

 #18  Wysłany: 2013-04-21, 16:20  


TK 21 grudnia 2012:
Wątroba niepowiekszona, normodensyjna, bez zmian ogniskowych. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, o pogrubiałych do 4 mm ścianach, ze złogami. Drogi żółciowe nieposzerzone. Trzustka niepowiększona o nieco nierównych zarysach. Miąższ trzustki ulega prawidłowemu jednorodnemu wzmocnieniu po podaniu CM iv. Śledziona bez zmian ogniskowych. Nadnercze prawe pogrubiałe, lewe niepowiększone. Powiekszonych ww. chłonnych nie wykazano. Aorta nieposzerzona. Wolnego płynu w jamie brzusznej nie wykazano.

O ile opis był dobrze wykonany, to czy to możliwe, żeby od końca grudnia do marca tak wszystko się zmieniło?
 
Agnieszka2000 


Dołączyła: 07 Lut 2013
Posty: 19
Pomogła: 1 raz

 #19  Wysłany: 2013-06-19, 08:11  


Moja mama wczoraj nie otrzymała kwalifikacji na chemię, ponieważ zebrał się płyn w osierdziu - czy to oznacza, ze już nigdy nie dostanie chemii? Kardiolog powiedziała, że są marne szanse, zeby ten płyn "zleciał" całkowicie. Mama na razie dostała Spironol.

Druga sprawa to neutropenia. Co to w ogóle jest? Znalazłam niewielkie informacje w necie - ale nie wiem i tak czy to minie i czym grozi? Czy w przypadku mojej mamy neutropenia jest wysoka, skoro ma takie wyniki:
D-dimer - 2,42
gran.obojętnochłonne - 0,7 G/l

Trzecia sprawa to, co to oznacza "w centrach pojawiły się silniej hipodensyjne obszary - mozliwe cechy rozpadu" (to odnośnie zmian w wątrobie).

4. poza tym wolny płyn jest wokół innych narządów - wokół wątroby, nad przepona, Czy to tez jest groźne?

Bardzo dziekuję za wszelkie odpowiedzi i pomoc.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #20  Wysłany: 2013-06-19, 08:24  


Agnieszka2000 napisał/a:
czy to oznacza, ze już nigdy nie dostanie chemii?

Tego nikt wie, nawet lekarz unikał jednoznacznej odpowiedzi bo nie jest w stanie mieć tutaj pewności. Na pewno oznacza to duże utrudnienie.

Agnieszka2000 napisał/a:
Druga sprawa to neutropenia. Co to w ogóle jest? Znalazłam niewielkie informacje w necie

Informacji jest sporo, nie wiem jak u Ciebie z angielskim ale przykładowo tutaj: Neutropenia: Causes and Consequences jest to dość dokładnie wyjaśnione.
Ewent. pierwszy link w googlu do wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Neutropenia

Agnieszka2000 napisał/a:
Czy w przypadku mojej mamy neutropenia jest wysoka

Jest to neutropenia III stopnia (ciężka) ponieważ NEU wynoszą < 1,0 G/l.

Agnieszka2000 napisał/a:
co to oznacza "w centrach pojawiły się silniej hipodensyjne obszary - mozliwe cechy rozpadu"

Hipodensyjne obszary to takie o mniejszym współczynniku osłabienia promieniowania.
Mogą to być przerzuty, mogą też np. torbiele. Jednak cechy rozpadu wskazują na przerzutowy charakter. O rozpadzie guza tutaj.

Agnieszka2000 napisał/a:
poza tym wolny płyn jest wokół innych narządów - wokół wątroby, nad przepona, Czy to tez jest groźne?

Niestety może to oznaczać progresję, nie jest dobra wiadomość.
_________________
 
Agnieszka2000 


Dołączyła: 07 Lut 2013
Posty: 19
Pomogła: 1 raz

 #21  Wysłany: 2013-06-19, 12:02  


Dziękuję za odpowiedź, niestety u mnie z angielskim nijak:(. Informacje z wikipedii czytałam już, ale właśnie chciałam coś więcej wiedzieć. Ale juz czytam kolejne teksty... zastanawiałam się, czy nie mozna mamie jakoś pomóc, jakoś ja ochronic.... Nie dostała żadnych lekarstw na tę neutropenię. Za 2 tyg. ma zrobić badanie krwi tylko...

Jezu, chce mi się wyć! Mama jest teraz u mnie, ponieważ ze względu na płyn w osierdziu musi przebywać blisko szpitala...
 
asia 1975 



Dołączyła: 06 Cze 2013
Posty: 481
Pomogła: 117 razy

 #22  Wysłany: 2013-06-19, 17:15  


Agnieszko bądź silna nie załamuj się, bądź dla swojej Mamy wsparciem i opoką .Pozdrawiam i trzymam kciuki .
_________________
Asia
„Miarą miłości jest miłość bez miary”
 
JZ0509 


Dołączyła: 17 Paź 2012
Posty: 50
Pomogła: 1 raz

 #23  Wysłany: 2013-06-22, 16:03  


Agnieszko doskonale wiem co przeżywasz, to trudne chwile. Mój tata choruje na raka przełyku, stan dość zaawansowany. Niestety musimy byc mocni na tyle żeby wspierać rodziców. Najważniejsze aby być znimi, dbac o to żeby nie bolało. 2 miesiące temy zmarł na raka płuc mój dziadek, odchodził w naszej obecności, choć myślałam, że jednak to jeszcze nie jego czas. Był pełni życia ....jednak wiem , że nasza obecność przy nim, 24 na dobę mimo, że nie mieszkaliśmy razem, dawała mu siły i wsparcie. Ja tez nie mieszkam z rodzicami
i bardzo przeżywam chorobę ojca, dlaczego on? Dlaczego przełyk? Jednak równo z niepewnością i strachem nabieram siły i wiary, i robię wszystko aby on czuł że jestem cały czas z nim choc fizycznie nie zawsze tak jest. Życzę siły i powodzenia
_________________
XYZ
 
Agnieszka2000 


Dołączyła: 07 Lut 2013
Posty: 19
Pomogła: 1 raz

 #24  Wysłany: 2013-07-19, 14:20  


JZ0509 i Asiu 1975 - dopiero teraz przeczytałam Wasze wiadomości - dziękuję za słowa otuchy...

Moja mama nie dostaje już chemii, ponieważ ma płyn w osierdziu - czy rzeczywiście jest to przeciwwskazaniem do chemii, czy powód naprawdę mógł być inny - np. rozpad guza wątroby?

Mama słabo się czuje - psychicznie jest podłamana, do tego słaba jest fizycznie - cały czas by leżała i spała, nie ma apetytu, nawet Nutridrinka nie można w nią "wlać". Poza tym widać, ze ma większy brzuch...

Nie skarży się na ból, ale widać, ze jak sie kładzie, to jakby ją bolało...


Co w takiej sytuacji trzeba robic??? czy mozna jej jakoś pomóc? Wizytę w Centrum Onkologii ma dopiero 8 sierpnia.
 
ewik 


Dołączyła: 08 Paź 2010
Posty: 159
Skąd: Warszawa
Pomogła: 20 razy

 #25  Wysłany: 2013-07-19, 15:55  


Agnieszko - współczuję Ci bardzo. Czy zgłosiłaś Mamę do hospicjum domowego? Jeśli nie, to zrób to, naprawdę warto, to wspaniała pomoc, będziecie się czuły bezpieczniej.
_________________
pozdrawiam,
Ewik
 
Lidia Bieńkowska 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 1456
Skąd: Warszawa
Pomogła: 193 razy

 #26  Wysłany: 2013-07-19, 16:20  


Agnieszka2000 życzę Ci dużo siły i pokory.
Rozumiem Twój ból bo sama to przeżywam...trzymaj się |przytula|
_________________
Lidia
Nauczmy się kochać ludzi....bo tak szybko odchodzą.
 
Agnieszka2000 


Dołączyła: 07 Lut 2013
Posty: 19
Pomogła: 1 raz

 #27  Wysłany: 2013-07-22, 07:33  


Moja mama wczoraj odeszła... Nie spodziewaliśmy się, że to już... udusiła się - zator płucny...Bardzo się męczyła...A ja nie byłam przy niej...
 
Lidia Bieńkowska 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 1456
Skąd: Warszawa
Pomogła: 193 razy

 #28  Wysłany: 2013-07-22, 07:35  


Przykro mi bardzo ::rose::
_________________
Lidia
Nauczmy się kochać ludzi....bo tak szybko odchodzą.
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #29  Wysłany: 2013-07-22, 09:01  


::rose::
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
Caroline 



Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 662
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Pomogła: 102 razy

 #30  Wysłany: 2013-07-22, 10:31  


::rose::
_________________
HISTORIA MAMY http://www.forum-onkologi...ejacy-vt599.htm
MOJA HISTORIA http://www.forum-onkologi...olog-vt6463.htm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group