1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Anelia - komentarze
Autor Wiadomość
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #841  Wysłany: 2012-05-27, 23:42  


Iwona bardzo Ci dziękuję za wszystko i za to, że się odezwałaś na forum :)

Kochani dziękuję wszystkim odwiedzającym mnie, wiem, że każdy z Was chce pomóc a nie zaszkodzić.

iwka3219 napisał/a:
Wydaje mi sie, ze Twoj Stan jest na tyle niepokojacy , iz powinien byc pod scisla kontrola lekarza, specjalisty psychiatrii, ktory w odpowieni sposob szybko zareaguje.

Nasilające się objawy, często zupełnie bez przyczyny sprawiły, że też tak uważam i jak już wspomniałam jutro zadzwonię do przychodni i poproszę o termin wizyty u psychiatry. To ten lekarz jest specjalistą od tego typu objawów i leków i liczę też na pomoc w zejściu z Afobamu, bo póki co jest źle. Siedzę i nie mogę doczekać się godziny, w której przyjmę nocną dawkę, to nienormalne, to taki głód już :?ale?:

Iwona masz rację, do lekarza zwróciłam się o pomoc w momencie kiedy czułam, że sobie nie radzę. Pomógł - na jakiś czas.
Być może, tak przypuszczam moim błędem było to, że nie zastosowałam się do leczenia dodanymi do Afobamu lekami ale działanie tych leków mnie bardzo wystraszyło. Nie wiedziałam co się ze mną dzieje ... i nie wyobrażałam sobie abym mogła tak właśnie funkcjonować przez kolejne tygodnie.
Musiałabym się zamknąć w domu i wierzyć, że po kilku tygodniach leki zaczną odpowiednio działać i będę mogła wyjść na zewnątrz, nie "zagrażając" samej sobie i innym (mam na myśli np. poruszanie się za pomocą auta podczas brania leku i nasilających się objawów).

iwka3219 napisał/a:
Afobam, mial pomoc CI natychmiastowo i powinnas z czasem stosowania drugiego przepisanego leku, Afobam odstawiac.

Tak waśnie MIAŁAM zrobić ale .... nie zrobiłam.

iwka3219 napisał/a:
Agusia to osoba, o pieknym, cieplym sercu. Oddana rodzinie , kochajaca i piekna dziewczyna. I warto , oj bardzo warto miec taka osobe za przyjaciela

Jej Iwona :oops: dziękuję ::thnx:: !
A ja podpiszę się pod Twoimi słowami i skieruję je do Ciebie, dodając, że jesteś zawsze chętna udzielić pomocy. Dziękuję za to, że jesteś, dzwonisz i za te miłe sms.

Ewka wydaje mnie się, że nie do końca mnie zrozumiałaś. Choć być może to ja mało jasno opisuję sytuację.
Ewuniu, jakkolwiek to zabrzmi - myślę, że ja już "oswoiłam" się ze śmiercią taty, bo cokolwiek bym nie zrobiła, cokolwiek bym nie myślała NIC i NIKT mnie taty nie wróci.
Leki zaczęłam brać kilka miesięcy PO Jego śmierci i tak jak już pisałam objawy
zaczęły się pojawiać zupełnie bez przyczyny (?) Każda osoba inaczej reaguje na różne sytuacje i u mnie wszystko to co się działo podczas leczenia taty teraz ze mnie "wychodzi".
To nie jest tak, że ja siedzę, myślę non stop o tacie, płaczę i z tego powodu jestem roztrzęsiona. Nie ukrywam, bywają takie chwile tęsknoty i to zawsze będzie mi towarzyszyć. W jakiś sposób zrozumiałam, że tak być musi i każdego z Nas to czeka. Jednak teraz to zupełnie inna sytuacja (?)
Po prostu wszystko to co się działo w tamtym okresie "pokazuje się" dopiero teraz i odbija się na moim zdrowiu, bo jak inaczej wytłumaczyć sobie takie objawy praktycznie bez przyczyny ?

akos6, :cmok:

asia77, i inni odwiedzający mnie, tulę :tull:

Iwona :in_love:

[ Dodano: 2012-05-27, 23:59 ]
Katarzynka36 dziękuję Tobie też za zerknięcie do mnie i dobre rady. Tak właśnie miało być. Afobam miał pomóc doraźnie aż antydepresant zacznie działać.
Odstawienie leku miało być właśnie stopniowe podczas jak antydepresant zacznie działać, jednak nie dałam rady i zrobiłam po swojemu.
Skutki tego są uciążliwe.
Kasiu, Ty jesteś bliżej Przeźmierowa więc może słyszałaś coś na temat przychodni Lux-med ? Tam właśnie przez internet wyszukałam psychiatrę do którego chcę jutro zadzwonić.
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
iwka3219 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 915
Pomogła: 219 razy

 #842  Wysłany: 2012-05-28, 00:34  


Agusia, jak chcesz to ja Ci pomoge przygotowac sie do tego.Wypisze Ci co i jak by dobrze przedstawic probem psychiarze. Jak pytac, jak zadawac pytania?

Przejdziemy to razem,tak bys mogla powiedziec.. jestem szczesliwa..

A teraz pytanie... Co Ci sprawia szczescie ? Po za Forum oczywiscie, bo nie wyobrazam sobie, takiego zycia wirtualnego ..to na dluzsza sprawe nie zdaje egzaminu...wiem Kochasz to. ale co Kochasz robic poza ? Tak dla siebie ? Jakies zajecia ? Przyjemnosci ?

Rozmawialysy o kursie jezykowym...a moze czas zaczac, przeciez madra z Ciebie Dziewczyna !Dasz rade i tak super schprechas o niemiecku


Agusia to co ? Dzialamy ?
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #843  Wysłany: 2012-05-28, 00:54  


iwka3219 napisał/a:
Agusia, jak chcesz to ja Ci pomoge przygotowac sie do tego.

Jejku Iwka, dziękuję :) Szczerze, to troszkę pomocy by mi się przydało ale nie chciałam Ciebie prosić o to, bo wiem, że masz mnóstwo spraw na głowie i do tego strasznie męczące Cię problemy zdrowotne. Spróbuję sama się ogarnąć, nie chcę Ciebie obciążać sobą.
Z resztą tu na forum też w tej sprawie nie proszę o pomoc a jedynie opisuję moją daną sytuację. Może kiedyś ktoś będzie w podobnej sytuacji i przed sięgnięciem po takie leki przeczyta i pomyśli :?ale?:

iwka3219 napisał/a:
A teraz pytanie...

Kochana pozwól mi się nad tym zastanowić. Ty wiesz, że rodzina jest dla mnie najważniejsza, o sobie często tak jakoś mniej myślałam ...

iwka3219 napisał/a:
Agusia to co ? Dzialamy ?

:) :cmok:
:in_love:
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #844  Wysłany: 2012-05-28, 10:23  


Aga,
nie słyszałam nic niestety na temat Lux Med:(
4 lata temu trafiłam - na podstawie opinii z internetu do dr M.Michałowskiego - psychiatry - przyjmuje w Poznaniu. ja byłam z niego zadowolona, bo trafiła mi z lekiem idwalnie i po tygodniu brania antydepresantu minęły mi koszmarne zawroty głowy i bóle głowy wywołane przez stres. BYłam jak wrak człowieka, bo meczyłam się przez pół roku i nikt nie potrafił mi pomóc. Dlatego wspominam Go miło. Ale... tak do końca nie wiem czy Ci gio polecać. ja u Niego byłam po godzinie na wizycie, a znajomy, ktory też mial podobne problemy nie był z tego dr zadowolony. Twierdził, że wizyty trwają krótko, zawsze sa takie tłumy, że m imo zapisów trzeba odczekac na przyjęcie nawet dwie godziny no i cena wizyty - 150 zł. (teraz już pewnie więcej). Faktycznie tłumy u dr sa straszne i nie wiem czy mu trochę "sodowa" nie uderzyła i czy nie ejst nastawiony tylko na kasę - byle więcej pacjentów, byle więcej kasy.
Bo ciężko znaleźć dobrego psychiatrę a na NFZ to juz w ogóle cud:( Moja ciocia kiedys zapisała się na NFZ w Pozn aniu to wizyta u dr psycdhiatry trwała 7 minut!!! Przecież po tak krótkim czasie lekarz nie jest w stanie zebrać opinii o pacjencie!!!

Masz racje Anelio... To jest tak, że organizm w bardzo trudnych chwilach się mobilizuje, zbiera się człowiek w sobie, ma energie i siłe nadludzkie do działania... Niestety, wczesniej czy później organizm upomina... Stres się groimadzi i kumuluje i często jest tak, że kiedy czujesz się już lepiej, stresy troche mijają, organizm się nie mobilizuje - wtedy następuje wielkie trach! i pełno objawów. Anelio, pamiętam przecież jak Ty czuwałaś przy Tacie praktycznie 24 h na dobę. BYłaś non stop zawsze. Tym żyłaś. nadwyrężyłaś sily i dopiero teraz te stresy wypływają i daja o sobie znać....

Ściskam Cię mocno,
Iwka ma rację - jakieś fajne zajęcie by się przydało...

PS. Anelio, niestety antydepresanty tak na niektorych dzialaja, że ludzie sa przez 3-4 najgorsze tygodnie początkowe na L4 bo czasami tak jest, ze nie są w stanie normalnie funbkcjonować. jest sesnnośc, zmeczenie, otumanienie, oszołomienie. Ja mialam też wrażenie, jakby była troszkę w innym świecie... NIektórzy twierdzą, że czują wielki przypływ energii, inni, ze czują się tak... sztucznie - jak nie oni. Ale zazwyczaj to wszytsko mija po 3-4 tygodniach....
MI pomogła zebrać się w kupę praca...

Dbaj o Siebie!
_________________
Katarzynka36
 
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #845  Wysłany: 2012-05-28, 16:32  


Agnieszko :in_love: :flower:
Nie jestem w stanie pomóc Ci inaczej, niżeli wspierając Cię wirtualnie.
Moja wiedza na temat leków i psychologii jest żadna...
|uscisk| :cmok:
_________________
romek
 
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #846  Wysłany: 2012-05-28, 19:15  


roman1130 napisał/a:
Agnieszko :in_love: :flower:
Nie jestem w stanie pomóc Ci inaczej, niżeli wspierając Cię wirtualnie.
Moja wiedza na temat leków i psychologii jest żadna...
|uscisk| :cmok:

Mogę tylko napisać to samo co Roman
_itsme_

może jedna mała uwaga: że leczenie psychologiczne za pomocą rozmów, terapii itp. jest długotrwałe, i niestety na początku może boleć.
Agnieszko, i zawsze życzę Ci jak najlepiej _itsme_
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #847  Wysłany: 2012-05-28, 20:48  


jak dzisiaj kochana. buziaki przytulaki
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #848  Wysłany: 2012-05-28, 22:56  


Dziękuję Wam kochani.
Kasieńko, Romku, Justyś, Iwka, Julka i inni ... :cmok: ::thnx::

I nic nie załatwiłam. Niestety okazało się, że internetowa informacja na temat tego, że w Med-Lux (wcześniej w poście przekręciłam nazwę) jest też psychiatra była błędna. Dzwoniłam - nie ma, jest tylko psycholog oraz inni specjaliści.
Dziś byłam z lekka zabiegana i dopiero teraz usiadłam do komputera.
Zaraz znowu zacznę szukać ... to tyle co u mnie :|

Pozdrawiam.
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #849  Wysłany: 2012-05-28, 23:00  


Anelio, pozdrawiam Cię serdecznie |uscisk|
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #850  Wysłany: 2012-05-28, 23:05  


wpadne do Ciebie za godzinkę, małe mi jeszcze latają po domku i ani myślą spać
 
czkawka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 912
Pomogła: 217 razy

 #851  Wysłany: 2012-05-28, 23:10  


Anelko przytulam _itsme_

[ Dodano: 2012-05-28, 23:12 ]
plamiasta, dzieci mają niespożytą energię...ja przy nich wysiadam, w tej chwili już się słaniam ku poduszce.
Spokojnej nocki życzę :)
_________________
"Ludzkość! Jaka ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia...kogoś innego."
S. King
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #852  Wysłany: 2012-05-28, 23:45  


:roll: już ryczą w wyrkach swoich że zagnałam ich do spania. ręce opadają :roll: :roll:
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #853  Wysłany: 2012-05-30, 20:29  


Witaj Anelia :) Jak samopoczucie?Lepiej?
_________________
ewka
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #854  Wysłany: 2012-05-30, 21:30  


:?ale?:
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #855  Wysłany: 2012-05-30, 21:45  


:flower: :cmok:
_________________
romek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group