1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Richelieu
2010-09-18, 09:35
Prośby studentów (i nie tylko) o pomoc w badaniach/ankietach
Autor Wiadomość
ann-ya 


Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2010-09-17, 23:44  Prośby studentów (i nie tylko) o pomoc w badaniach/ankietach


Komentarz od Administracji Forum:

Szanowni Państwo,

Godne pochwały jest Państwa zainteresowanie szeroko pojętą tematyka onkologii.
Z pewnością nie tylko nam jest niezmiernie miło czytać, iż leży Państwu na sercu dobro pacjenta
i poświęcają Państwo swój czas na wybór takich tematów swoich prac,
które mogą zaowocować istotnymi i nowatorskimi wnioskami w tej dziedzinie.
Dodatkowo ważny jest fakt, iż swoje wnioski poprzeć mogą Państwo wiarogodnymi danymi empirycznymi
pochodzącymi z materiałów opracowanych na podstawie danych uzyskanych dzięki pomocy naszych Forumowiczów.

Chcielibyśmy jednak zauważyć, że przychodząc na to forum
mają Państwo niepowtarzalną wręcz okazję do tego by podzielić się wynikami swoich badań.
Zaprezentowanie przez Państwa tutaj wybranych wniosków ze swojej pracy
powinno przyczynić się do lepszego upowszechnienia cennej wiedzy.
Dodatkowo mogą w ten sposób Państwo trafić bezpośrednio do osób zainteresowanych,
które poświęciły czas na wypełnienie ankiety.
Bardzo prosimy wziąć to pod rozwagę kiedy decydują się Państwo poprosić pacjentów, czy Ich bliskich,
o dostarczenie danych oraz informacji potrzebnych do badań.

Zespół Administratorów i Moderatorów Forum

(napisano na podstawie tego posta).



Dzień dobry,

Jestem studentką V roku psychologii, piszę pracę mgr dotyczącą kobiet po mastektomii. Chciałabym w niej porównać funkcjonowanie emocjonalne Pań, które poddają się rekonstrukcji piersi z tymi, które nie decydują się na taka operację.
Jest to praca empiryczna, zatem potrzebuję mieć zrobione badania. Stąd moja wielka prośba do Pań o Waszą pomoc w wypełnieniu kwestionariusza.
Chciałabym zwrócić uwagę na fakt, że badań takich jest w Polsce bardzo niewiele, a ich wyniki mogłyby się przyczynić do powiększenia stanu wiedzy na ten ważny temat, by móc w przyszłości lepiej i bardziej adekwatnie pomagać.
Bardzo proszę o kontakt mailowy: ann-ya@wp.pl

Z całego serca życzę zdrowia, siły i nadziei,

Ania
 
Aniaha 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 655
Skąd: trzeci swiat
Pomogła: 136 razy

 #2  Wysłany: 2010-09-18, 14:25  


Bardzo chetnie bym POMOGLA w wypelnieniu kwestionariusza :lediable: , ale sie nie kwalifikuje.

Przepraszam, nie moglam sie powstrzymac ... :hop!hop!:
prosze to potraktowac jako zart, wszak to hyde park
_________________
jest dobrze
http://raknieborak-aniaha.blogspot.com/
 
rakar 



Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 119
Skąd: OLSZTYN
Pomógł: 11 razy

 #3  Wysłany: 2010-09-18, 18:58  


Taki internet to wspaniały wynalazek. Dla mnie, jako zgredzika, używającego go od 3 lat, jest wielce wygodnym narzędziem. Pogłębianie wiedzy jest o wiele łatwiejsze. Nie trzeba kupować tylu gazet, choć tradycjonaliści mówią, że komputerem muchy nie ukatrupisz, a gazetą upolujesz.
Piszesz, że jest to praca empiryczna.....hm!

Empiryzm – pogląd uznający doświadczenie (empirię) za jedyny sposób poznawania świata. Empiryzm stał się źródłem rozwoju nauk przyrodniczych i zachwiania nauk religijnych. Proces poznawania świata opiera się na doświadczeniu i eksperymencie. W rozwoju empiryzmu swój udział miał John Lock, który wprowadził do nauki stwierdzenie tabula rasa – nie zapisana kartka albo biała karta. Termin ten oznacza, że człowiek rodzi się jako tabula rasa i w miarę dorastania i nabierania doświadczenia karta ta się powoli zapisuje. Zapis ten to
właśnie doświadczenie. Wszystko to co nas otacza ma swoje źródło w doświadczeniu zewnętrznym (zmysły) i w wewnętrznym (refleksje).

Wklejono z http://www.sciaga.pl/teks...iryzm_klasycyzm

Co, nieco o empirycznych doświadczeniach koleżanek Amazonek, z ich opowiadań wiem, z rozmów, bo jako Gladiator czasami odbywamy organizacyjne spotkania. Mam swoje zdanie na ten temat. Chcesz "empiryczne" porozmawiać, podaję adres: http://amazonki.net Życzę dużo satysfakcji z przeprowadzonych badań - naukowych.
_________________
www.rak-prostaty.pl
 
ann-ya 


Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 3

 #4  Wysłany: 2010-09-19, 17:15  


Drogi rakar,
przeczytałam kilka Twoich postów i widzę, że nie masz najlepszego zdania o badaniach ankietowych (chyba jak zrozumiałam ze względu na sposób przeprowadzania ich przez Internet). Chciałam powiedzieć, że nie wynika to(przynajmniej w moim przypadku)z "lenistwa" badających, ja najchętniej spotkałabym się na żywo z osobami badanymi i mam nadzieję, że mi się to uda, do tego będę zachęcać każdego kto do mnie napisze.
Natomiast jedna sprawa jest taka, że wiąże się to z komfortem osób badanych: nie są narażeni na nadmierną ekspozycję w momencie wypełnianiania kwestionariusza na oczach badacza (szczególnie kiedy są nimi np. osoby z wyłoniona stomia) PO drugie grupy te są też często mało dostepne dla badających z różnych względów. Badania takie to nie tylko zaspokojenie ciekawości poznawczej/zrobienie badań do pracy- to również naukowa postawa lepszej pomocy. Wiadomo, że na poziomie pracy mgr nie zrewolucjonizują one świata nauki, natomiast moga być rozwijane i kontynuuowane tak aby polepszyła się jakość opieki zdrowotnej,
pozdrawiam.
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #5  Wysłany: 2010-09-19, 20:04  


ann-ya napisał/a:
Chciałabym w niej porównać funkcjonowanie emocjonalne Pań, które poddają się rekonstrukcji piersi z tymi, które nie decydują się na taka operację.

Cytat:
Natomiast jedna sprawa jest taka, że wiąże się to z komfortem osób badanych: nie są narażeni na nadmierną ekspozycję w momencie wypełnianiania kwestionariusza na oczach badacza (szczególnie kiedy są nimi np. osoby z wyłoniona stomia)

Uśmiecham się życzliwie :) :)
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
ann-ya 


Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 3

 #6  Wysłany: 2010-09-19, 20:44  


odniosłam się do postu dziewczyny z pielęgniarstwa, która o tym pisała.. myśle, że każdy rodzaj ingerencji w ciało - czy to odjęcie piersi jak w przypadku mastektomii czy wyłonienie sztucznego odbytu - jest stresem dla pacjenta. sta mowa o większym komforcie..
 
peeter85 


Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1

 #7  Wysłany: 2010-10-29, 13:18  literatura


Witam, na imie mam Piotr jestem studentem fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym. Pisze prace z psychoonkologii i rehabilitacji. Potrzebuje informacji dotyczących:
-akceptacji choroby nowotworowej
-satysfakcji z życia
-radzenia sobie ze stresem
-choroby nowotworowej
-rehabilitacji
-Stowarzyszenia Amazonek.
Problem dotyczy tego iż cieżko jest mi znalezc dosc swieza literature z tego zakresu a chcialbym oprzec sie na jak najbardziej aktualnych doniesieniach na w/w temat. Bedę wdzięczny jeśli jest szansa zaproponowania mi materiałów do pracy. Z góry dziękuję.

[ Komentarz dodany przez: Richelieu: 2010-10-29, 14:32 ]
Przenoszę post do odpowiedniego wątku. Pozdrawiam.
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #8  Wysłany: 2010-10-29, 16:32  


Mam wrażenie, że niektórzy studenci to wyjątkowo mało zaradne osoby albo niesamowicie leniwe. Albo jedno i drugie..
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #9  Wysłany: 2010-10-29, 22:30  


peeter85, polecam wycieczkę do biblioteki lub skorzystanie z pomocy "wujka Google".
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
aop68 


Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 1

 #10  Wysłany: 2010-12-29, 19:14  profilaktyka raka szyjki macicy


Ponieważ w walce z rakiem szyjki macicy największ arolę odgrywa profilaktyka prosze o wypełnienie ankiety na temat wiedzy o profilaktyce raka szyjki macicy. Ankieta jest anonimowa. Posłuży do napisania pray magisterskiej. Mam również nadzieje że wyniki wpłyną na zwiększenie edukaji w szkołach a także w mediach. Ankieta dotyczy kobiet w wieku do 30 roku życia.
http://www.ankietka.pl/an...ych-kobiet.html

[ Komentarz dodany przez: Richelieu: 2010-12-29, 19:20 ]
Przenoszę post do odpowiedniego wątku. Pozdrawiam.
 
asiafizjot 


Dołączyła: 13 Mar 2011
Posty: 1

 #11  Wysłany: 2011-03-13, 15:04  rehabilitacja kobiet po mastektomii piersi


Witam, jestem studentką fizjoterapii. Piszę pracę licencjacką na temat rehabilitacji kobiet po mastektomii piersi. Szukam chętnych kobiet które mogłyby wypełnić anonimową ankietę, które pomogłaby mi w uskutecznianiu leczenia kobiet po mastektomii piersi. Jeżeli któraś z Pań jest chętna proszę o odpowiedz na forum lub na mojego maila: joanna.jozwiak@hotmail.com

ankieta nie jest długa, a bardzo mi pomoże w pisaniu pracy. Proszę o pomoc
_________________
asiafizjot
 
karolin1102 


Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 1

 #12  Wysłany: 2011-04-06, 14:16  Jakość życia kobiet po mastektomii


Dzień dobry,
jestem studentką na kierunku fizjoterapia. Piszę pracę magisterska na temat: "Jakość życia kobiet po mastektomii". Chciałam bardzo prosić Panie, które zostały poddane zabiegowi usunięcia piersi z powodu nowotworu o wypełnienie mojej ankiety. Bardzo pomogłoby mi to w mojej pracy magisterskiej a także w przyszłej pracy jako fizjoterapeuta.
Ankieta znajduje się w załączniku.
Wypełnioną ankietę prosiłabym aby odesłać na adres: karolin1102@interia.pl
Z góry bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za poświęcony mi czas.
Pozdrawiam Karolina


ankieta.doc
Kwestionariusz ankiety
Pobierz Plik ściągnięto 1356 raz(y) 93 KB

_________________
Karolina
 
gfloris 


Dołączyła: 07 Kwi 2011
Posty: 2

 #13  Wysłany: 2011-04-07, 16:47  Proszę o pomoc


nie choruję na nowotwór, ale temat jest mi bardzo bliski, właśnie piszę pracę w tym temacie, w związku z tym mam ogromną prośbę o wypełnienie anonimowej ankiety - pod adresem :
http://www.ankietka.pl/an...otworowych.html
z góry dziękuję Gosia

[ Komentarz dodany przez: Richelieu: 2011-04-07, 17:59 ]
Poprawiłem link do ankiety i post umieściłem w stosownym dziale.
Pozostałe powielone usunąłem - tak nachalne powtarzanie tej samej wiadomości jest spamowaniem forum.
_________________
gosia
 
 
ja100 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Cze 2010
Posty: 1343
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 162 razy

 #14  Wysłany: 2011-04-08, 21:51  


gfloris przy pytaniu 6 zrezygnowałam z ankiety (nie można zaznaczyć dwóch odpowiedzi)
 
Anastazja 


Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 1

 #15  Wysłany: 2011-05-12, 01:21  


Witam Panie
Jestem studentką V rok zdrowia publicznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Uprzejmie proszę o wypełnienie ankiety wszystkie Panie , które odczuwają lub odczuwały ból z powodu choroby. Mój temat pracy "Monitorowanie i ocena bólu w nowotworze piersi". Jest ona w pełni anonimowa a otrzymane wyniki posłużą tylko do pracy naukowej.
W związku z powyższym prosiłabym Panie, dysponujące chwilą czasu, o wypełnienie krótkiej ankiety - 3 do 5 minut .
Za pomoc w badaniach z góry wszystkich Paniom bardzo dziękuję. :)

Ankieta dostępna na stronie: http://www.ebadania.pl/973f993296ae8eaa
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group