1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ziarnica złosliwa
Autor Wiadomość
kobiecinka 


Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 269
Pomogła: 31 razy

 #16  Wysłany: 2011-11-26, 21:33  


Podpisuję się pod Justyną...
 
Ania Konopka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 12 Sty 2011
Posty: 190
Skąd: Gliwice
Pomogła: 42 razy

 #17  Wysłany: 2011-11-27, 17:00  


Wczoraj był lekarz, dostalam dexaven i jest dobrze. Tzn. w uszach szumi i dzwoni ale słabość sobie poszła i jest znacznie lepiej.
_________________
Ania
 
 
harpiatoja 


Dołączyła: 29 Lip 2011
Posty: 186
Skąd: gliwice
Pomogła: 22 razy

 #18  Wysłany: 2011-11-27, 18:02  


Witaj Aniu,
Ja również należę do grona "ziarniaków". Chorowałam 16 lat temu, nie miałam dotychczas nawrotu (ale licho nie śpi). Kiedy chorowałam, leczyło się tylko chemio- albo radioterapią. Nie słyszałam o przeszczepach, a pomimo to wiem, że osoby po nawrotach "powychodziły" z tego choróbska i dobrze się mają. Nawroty dotyczyły głównie osób leczonych radioterapią dlatego osobiście cieszyłam się, że dostałam chemię. Teraz obserwuję rozwój metod leczenia tego świństwa i jestem zaskoczona jak wiele możliwości się pojawiło.
Jesteś bardzo dzielna, a chemia to takie paskudztwo, które daje popalić-ale niestety już taka jest ta droga do wyleczenia-musisz to wytrzymać. Na pewno dasz radę. Z której części Gliwic jesteś? Ja ze śródmieścia. Pozdrawiam Cię serdecznie :papap:
 
Ania Konopka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 12 Sty 2011
Posty: 190
Skąd: Gliwice
Pomogła: 42 razy

 #19  Wysłany: 2011-12-18, 22:06  


Witajcie, jestem juz po drugim cyklu DHAP. Było trudniej. Powoli dochodzę do siebie. Niedługo PET i 4 stycznia konsultacja w sprawie autoprzeszczepu. Pozdrawiam.
:heart:
_________________
Ania
 
 
Ania Konopka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 12 Sty 2011
Posty: 190
Skąd: Gliwice
Pomogła: 42 razy

 #20  Wysłany: 2012-01-04, 20:57  


Witajcie
PET wykazal całkowitą remisję ale muszę dla bezpieczeństwa wziąć jeszcze jeden cykl DHAP. Tak więc jutro znowu melduję się na 6 piętrze. Na 20 lutego zaplanowano pobranie komórek macierzystych. Jest dobrze i oby tak zostało.

Pozdrawiam

Ania
_________________
Ania
 
 
Ania Konopka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 12 Sty 2011
Posty: 190
Skąd: Gliwice
Pomogła: 42 razy

 #21  Wysłany: 2012-01-10, 10:05  


Witajcie

Wczoraj wyszlam ze szpitala po kolejnym DHAP-ie. Miałam chemię zredukowaną ponieważ zaczęlam tracić słuch. 10 lutego znowu zglaszam sie w CO Gliwice na mobilizację komórek. Będzie chemia Ara C 2 x400 mg/m2 przez 2 dni (łaczna dawka 1600 mg/m2) + G-CSF 480 ug. Termin przyjęcia do kolekcji komórek macierzystych na OTS ustalono na 20.02.2012 r.

To będzie kolejny etap w moim zdrowieniu.

Pozdrawiam
Ania
_________________
Ania
 
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #22  Wysłany: 2012-01-10, 10:22  


Aniu życzę, aby komórki się dobrze zmobilizowały, takie życzenia na sam początek. Dbaj o siebie, regeneruj się, dobrze się odżywiaj, będzie Ci potrzeba jeszcze sporo sił. Poza tym porozpieszczaj się, pozwól się porozpieszczać, ładuj akumulatorki.
I do wyzdrowienia ...
Pozdrawiam Cię serdecznie
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
kobiecinka 


Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 269
Pomogła: 31 razy

 #23  Wysłany: 2012-01-25, 14:45  


Aniu, co u ciebie?
 
Ania Konopka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 12 Sty 2011
Posty: 190
Skąd: Gliwice
Pomogła: 42 razy

 #24  Wysłany: 2012-01-25, 20:55  


Hej

Trzy chemie DHAP za mną. Po tej ostatniej ciężko było się pozbierać. Były krwotoki z nosa, wysokie ciśnienie, spadek wartości krwi, anemia okropna itp. Zbierałam się bardzo powoli. Teraz przede mna chemia mobilizujaca 10 lutego no i na 20 lutego zbiór komórek.
Strasznie słaba jestem ale co tam byle do wiosny :)

Pozdrawiam

Ania
_________________
Ania
 
 
Ania Konopka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 12 Sty 2011
Posty: 190
Skąd: Gliwice
Pomogła: 42 razy

 #25  Wysłany: 2012-02-22, 11:33  


Witajcie

Siedzę sobie w szpitalu na oddziale transplantacji. Czekam na pobranie komórek. Wczoraj dostałam płytki a dzisiaj bedzie krew bo słaba hemoglobina. Opieka cudowna. Lekarz przychodzi kilka razy dziennie spytać o samopoczucie. Pielegniarki przemiłe. Na razie jak w raju byle nie zapeszyć. Nie wiem czy to sen czy jawa. Niedogodność tylko jedna nie wolno wychodzić z odziału i brak odwiedzin ale wszystko dla dobra pacjentów. Więc żegnajcie bufeciki i świetlico z telewizrorkiem. Gorąco pozdrawiam z CO Gliwice z 4 piętra.
:) :) :) |buziaki|
_________________
Ania
 
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #26  Wysłany: 2012-02-22, 14:20  


Aniu, jak to na oddziale transplantacji. Izolacja, niestety. Ale dasz radę. Ja trzymam za Ciebie kciuki. I życzę dobrej 'zbiórki' komórek macierzystych.
Pozdrawiam Cię serdecznie |uscisk|

PS. W swoim szpitalu na personel medyczny ogólnie nie mogę narzekać. Ale na oddziale transplantacji, pacjent to po prostu jest pacjent 'specjalnej troski' (w pozytywnym sensie oczywiście). :-D
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Ania Konopka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 12 Sty 2011
Posty: 190
Skąd: Gliwice
Pomogła: 42 razy

 #27  Wysłany: 2012-03-10, 17:12  


Cześć
Komórki udało sie zebrać za pierwszym razem. Termin zgłoszenia się do szpitala w celach przeszczepowych to 26 kwiecień.

Pozdrawiam
:)
_________________
Ania
 
 
kobiecinka 


Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 269
Pomogła: 31 razy

 #28  Wysłany: 2012-03-23, 16:42  


Aniu, co u ciebie?;)
 
Ania Konopka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 12 Sty 2011
Posty: 190
Skąd: Gliwice
Pomogła: 42 razy

 #29  Wysłany: 2012-03-25, 22:13  


Hej, ostatnio mało aktywna jestem tutaj bo postanowiłam chodzić do pracy aż do przeszczepu. Jeszcze wiszą mi nad głową studia podyplomowe, które miałam skończyć do 15 marca ale się nie udało. Padam na pysk ale muszę pewne sprawy pozakańczać żeby iść na przeszczep z wolną głową.
Całusy :-D
_________________
Ania
 
 
Ania Konopka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 12 Sty 2011
Posty: 190
Skąd: Gliwice
Pomogła: 42 razy

 #30  Wysłany: 2012-04-28, 21:16  


Cześć
No więc jestem już zakwaterowana na oddziale od czwartku. Na razie nudy okropne i nic się nie dzieje, po prostu zafundowali mi taki weekend w ramach nie wiadomo czego. W poniedziałek założą mi centralne dojście. Od wtorku chemia przedprzeszczepowa. Jestem trochę zła na to bezczynne siedzenie w szpitalu. Pogoda taka piękna a ja tu siedzę jak jakiś więzień. Na oddziale nie ma odwiedzin nie można nawet wyjść do świetlicy.Taka karma.

Pozdrawiam gorąco z mojego więzienia.
:)
_________________
Ania
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group