1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zecydowałam się w końcu na odwagę...Czerniak 0,8 pT1a
Autor Wiadomość
luśka 


Dołączyła: 07 Mar 2015
Posty: 37
Pomogła: 6 razy

 #1  Wysłany: 2015-03-07, 17:26  Zecydowałam się w końcu na odwagę...Czerniak 0,8 pT1a


Przede wszystkim na początku bardzo Was pozdrawiam i ściskam, bo nie wiecie o tym,że o dwóch lat jesteście moimi bliskimi Znajomymi :) Piję z Wami kawę, jem śniadanie, raduję się i płaczę...
Postanowiłam w końcu założyć wątek,bo wiem,że są osoby, które szukają podobnych historii i pocieszenia i nie zawsze chcą się ujawnić...Mi też nie było łatwo i dopiero, gdy Was poznałam nabrałam pewności siebie... Jestem z Trójmiasta i w tym rejonie mogę cokolwiek podpowiedzieć.
Ale konkretnie podaję mój ostateczny wynik (a jest ich klika a trzeba się czegoś trzymać)...
Według Szpitala Klinicznego Ministra Spraw Wewnętrznych wynika iż:
Spitzoid melanoma cutis
Excisio completa
0,8 mm wg Breslowa (pierwotnie miałam 1,5 i byłam skierowana na radioterapię)
pT1a
II poziom wg Clarka
Opis:
Brak owrzodzenia na powierzchni.Figur podziału w składniku inwazyjnym nie znaleziono.Zmiana melanocytarna o dominującym komponencie radialnym w naskórku w postaci wertykalnie ułożonych gniazd z epitelioidnych atypowych melanocytów (architektura zmiany typu spitzoidnej).Towarzyszy im rozrost naskórka w postaci języków wnikających do podkścieliska.
U ich podstawy niewielki składnik wertykalny utworzony z gniazd melanocytów atypowych bez figur podziału.
Nie wykazuje on tendencji do dojrzewania w głąb.
Nieliczne komórki limfocytarne typu TILS non Brisk.
Wynik badania immunohistochemicznego Ki67 w pojedynczych komórkach.
Uwierzcie,że za każdym razem słyszę,że umieram....
Walczcie zawsze, bo warto...Pozdrawiam cieplutko :-D
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #2  Wysłany: 2015-03-07, 21:18  


luśka napisał/a:
Według Szpitala Klinicznego Ministra Spraw Wewnętrznych wynika iż:
Spitzoid melanoma cutis
Excisio completa
0,8 mm wg Breslowa (pierwotnie miałam 1,5 i byłam skierowana na radioterapię)
pT1a
II poziom wg Clarka

Witaj.
Co oznacza "pierwotnie"?
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
luśka 


Dołączyła: 07 Mar 2015
Posty: 37
Pomogła: 6 razy

 #3  Wysłany: 2015-03-08, 06:32  


Jestem zaskoczona szybkością Twojego działania :lol:
Ze szpitala w którym wycinano mi znamię otrzymałam dokument z którego wynika,iż Breslow 1,5, ClarkIII , naciek limfocytarny -+, owrzodzenie -, melanoma malignum nodosum.
Wypożyczyłam preparaty (choć to nie było proste), ponieważ mój lekarz prowadzący chciał, aby szpital na Zaspie przebadał je jeszcze raz. Preparaty badał dr Leonard Pikiel ze swoim zespołem i konsultując z innymi stwierdzono,że jest to znamię Spitz i że ma 0,8 a nie 1,5 , ale bardzo chciał aby bloczki przebadała Pani prof.Nasierowska.
Z Warszawy przyszedł opis taki jak jest w pierwszym poście. Docięto zmianę, węzła nie ustalono, bo znamię było wycinane w poziomie...
A jak postało znamię? Opalałam się na plaży i zauważyłam,że na kolanie pojawiła się czerwona plamka, która rosła i rosła i zmieniała kolor. Na początku się śmiałam,że tak jak Merlin mam piękny w regularnych kształtach pieprzyk,ale w pewnym momencie zaczął mi przeszkadzać.Myślę,że tolerowałam go około dwa lata..
Miłej niedzieli życzę, bo wiosna kochani idzie... :mrgreen:
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #4  Wysłany: 2015-03-08, 15:52  


luśka napisał/a:
Docięto zmianę, węzła nie ustalono, bo znamię było wycinane w poziomie...

Wycięcie poziome to kryminał :evil: , a węzła wartowniczego przy parametrach:

luśka napisał/a:
Spitzoid melanoma cutis
Excisio completa
0,8 mm wg Breslowa (pierwotnie miałam 1,5 i byłam skierowana na radioterapię)
pT1a
II poziom wg Clarka
Opis:
Brak owrzodzenia na powierzchni.Figur podziału w składniku inwazyjnym nie znaleziono.

- nie było potrzeby oznaczać.

Rokowanie jest dobre.

PS. Skierowania na radioterapię nie rozumiem. Chciał na nią skierować chyba ten kto wyciął czerniaka poziomo? ||idts||

Pozdrawiam wiosennie.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #5  Wysłany: 2015-03-08, 17:07  


Bardzo ci zazdroszczę tego zainteresownia lekarzy twoją chorobą , mnie nawet nikt nie zapytał dlaczego na papierku z diagnoza jest tylko breslow i clark bez żadnych innych parametrów, i nawet nie powiedzą mi gdzie to moge zbadać swoje bloczki na własny koszt. Bo mam taka cichą nadzieję ,że tak jak w twoim przypadku czerniak byłby trochę cieńszy....albo jakie są mniej więcej rokowania.

Pozdrawiam i zdrówka życzę :)
 
luśka 


Dołączyła: 07 Mar 2015
Posty: 37
Pomogła: 6 razy

 #6  Wysłany: 2015-03-08, 20:04  


Jejku , nawet nie wiecie jak się cieszę ,że piszecie... :mrgreen:
Co do skierowania na radioterapię to dostałam wtedy kiedy miałam w ręku papier z Breslow 1,5 a jak obierałam wynik to miło nie było. Po prostu wyrok otrzymałam w drzwiach i poinformowano mnie, że to rak skóry i tylko radioterapia mi pomoże! Wyłam jak bóbr! Cieszyłam się,że mojego dziecka nie ma przy tej mojej histerii i dopiero po fakcie , wycięciu znamienia znalazłam Wasze forum (już nasze), które jest zawsze ze mną i już mój się nie wkurza ,że czytam co u Was. Tak zawsze słyszałam wyłącz to, nie masz żadnego czerniaka -to taka ucieczka naszych bliskich,że nam nigdy nic się nie stanie i będziemy zawsze.Ja też potrzebowałam tyle czasu,aby dać coś z siebie a nie tylko brać.
Mam wszystkie dokumenty niedociągnięć szpitalnych, więc rasowy prawnik by powiedział,że dowodowo jestem świetnie przygotowana,ale doszłam do wniosku,że nic nie dzieje się bez przyczyny i tylko osoba przepisująca wyniki może ponieść największe konsekwencje, więc po co... :roll:
Co do lekarzy to :
W szpitalu traktowali mnie jak osobę, która uskutecznia fanaberie i chce coś wyciąć, to bierzemy ją na koniec listy i od rana bez jedzenia (wstyd się przyznać jak robili mi tą nie fortunną wycinkę o 16 to rzuciłam się na zupę, którą przywieźli mi moje Chłopaki-smaku nie zapomnę nigdy!!!).
A potem...rodzinna panika i szukanie lekarza i tak trafiłam do prywatnego gabinetu w którym wszystko się działo...Na pewno mój chirurg onkolog jest przeciwny wszystkim laserowym wycięciom .Uważa,że jak coś się pojawia to trzeba wyciąć!
Oprócz tego jestem pacjentką Poradni Onkologicznej w Gdyni Redłowie i tam już nie jest różowo...Ale to na inny temat...
Ja wiem,że jest ciężko,ale trzeba walczyć o swoje i chyba zawsze trzeba wyprzedzać lekarzy...Aż dziwię się ,że sama doradzam jak sama mam z tym problem :fucc:
Marcelinko, mogę Tobie podać kontakt do mojego Onkologa, który będzie wiedział gdzie przekazać bloczki,albo dać namiary do szpitala w Warszawie i prywatnie ocenią Twoje preparaty.
Ja tez mogę poradzić jogę, bo dla mnie to zawsze odskocznia mimo,że do drobiazgów nie należę to świecę robię,że hooo hooo ;)
I zapraszam nad nasze morze i zatokę, bo tłumy ludzi świadczą o tym,że towarzystwo się rozkręciło :mrgreen:

[ Dodano: 2015-03-08, 20:21 ]
Tak, skierowanie dostałam właśnie od tego lekarza 8-) Nie jestem rasistką,ale był za wschodniej granicy i wzbudzał we mnie bardzo ciepłe uczucia :lol: Tylko mnie dziwi,że lekarka, która mu pomagała twierdziła,że wycinała w rodzinie często znamiona .Mam tylko nadzieję,że w pionie a nie jak mi w poziomie...
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #7  Wysłany: 2015-03-08, 21:04  


Ty z nad morza a ja z gór ... ale jak nic w okolicy nie znajdę to wtedy poproszę cię o namiary. Zrobie tak jak ty pójdę prywatnie. Ps. ja też poziome cięcie miałam.

AAA czy twój czerniak wyglądał może jak czerwony bąbel?
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #8  Wysłany: 2015-03-08, 21:29  


luśka napisał/a:
Co do skierowania na radioterapię to dostałam wtedy kiedy miałam w ręku papier z Breslow 1,5 a jak obierałam wynik to miło nie było. Po prostu wyrok otrzymałam w drzwiach i poinformowano mnie, że to rak skóry i tylko radioterapia mi pomoże! Wyłam jak bóbr!

Po pierwsze: nie ma "raka skóry". Czerniak to również nowotwór złośliwy, ale nie rak.

luśka napisał/a:
Cieszyłam się,że mojego dziecka nie ma przy tej mojej histerii i dopiero po fakcie , wycięciu znamienia znalazłam Wasze forum (już nasze), które jest zawsze ze mną i już mój się nie wkurza ,że czytam co u Was.

Tak, NASZE. Jesteś wśród nas.
A wkurzać nie ma się po co, poleca nas Polskie Towarzystwo Onkologiczne, którego szefem do niedawna był Profesor z Gdańska...

luśka napisał/a:
Na pewno mój chirurg onkolog jest przeciwny wszystkim laserowym wycięciom .Uważa,że jak coś się pojawia to trzeba wyciąć!

Masz właściwego chirurga onkologa.

luśka napisał/a:
Oprócz tego jestem pacjentką Poradni Onkologicznej w Gdyni Redłowie i tam już nie jest różowo...Ale to na inny temat...

A może Poradnia Onkologiczna GUMed? Polecam. Mogę pokierować - do kogo.

luśka napisał/a:
I zapraszam nad nasze morze i zatokę, bo tłumy ludzi świadczą o tym,że towarzystwo się rozkręciło :mrgreen:

Jestem założycielką tego forum i jestem z Gdańska. GUMed nas poparł i pozwolił się rozwijać. Dziś pomagamy na skalę ogólnopolską.
Gdańsk górą ;) :twisted: :uhm!:
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #9  Wysłany: 2015-03-08, 21:37  


DumSpiro-Spero napisał/a:
Gdańsk górą ;) :twisted: :uhm!:


:uhm!:

luśka, pozdrawiam ale nie mogłam się oprzeć, takiemu stwierdzeniu DSS.
 
luśka 


Dołączyła: 07 Mar 2015
Posty: 37
Pomogła: 6 razy

 #10  Wysłany: 2015-03-08, 21:43  


Kochana Nasza Trójmiejska Dziewczyno :-D
Rodzinnie doszliśmy do wniosku,że budzisz respekt i jesteś taka seksowna w swej wizualnej groźbie ;)
Prosimy o namiary, bo czujemy chęć na zmiany i potrzebujemy poczucia bezpieczeństwa :mrgreen:
Dziękuję z góry Kochani moi:-)
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #11  Wysłany: 2015-03-08, 22:06  


luśka napisał/a:
Rodzinnie doszliśmy do wniosku,że budzisz respekt i jesteś taka seksowna w swej wizualnej groźbie ;)

O kurczę. Nie przegapię tej okazji, choć broniłam się przed tym jak mogłam: Magda, tel. kom. 609 382 777
Współpracuję z najlepszymi ;) (Gdańsk, Wa-wa, Wrocław, Kraków, Poznań)


Polecam się :mrgreen:
i nasze forum.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
luśka 


Dołączyła: 07 Mar 2015
Posty: 37
Pomogła: 6 razy

 #12  Wysłany: 2015-03-09, 06:15  


Dzięki serdeczne, Zapisuję i psychicznie się zbieram do kontaktu bezpośredniego :-D
Robisz kawał genialnej roboty i jestem pełna podziwu :-D
Miłego tygodnia wszystkim życzę :mrgreen:
Carpe diem moi drodzy |happy|

[ Dodano: 2015-03-09, 06:18 ]
marcelina007 napisał/a:
AAA czy twój czerniak wyglądał może jak czerwony bąbel?


Nie, był czerwoną kropeczką zmieniającą w trybie eksternistycznym kolor i wielkość :mrgreen:
 
Ilka 


Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 39
Pomogła: 4 razy

 #13  Wysłany: 2015-03-23, 12:39  


Cześć Luśka

Ta czerwona kropka, na jaki kolor się zmieniała? Czarniała ? Pytam, bo od pewnego czasu mam coś na brzuchu, oczywiście byłam z tym u dermatologa, twierdzi, że to raczej nic groźnego, ale......sama pewnie wiesz, mam jasną cerę, nie opalam się, ale różnie to bywa...pozdrawiam napisz co u Ciebie :)
 
kamila85 


Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 74
Pomogła: 1 raz

 #14  Wysłany: 2015-03-23, 12:51  


Cytat:
Wycięcie poziome to kryminał
chciałam zapytać dlaczego takie stwierdzenie? U mojego Taty tak został wycięty, duża zmiana na plecach w okolicach lędźwiowych...
 
luśka 


Dołączyła: 07 Mar 2015
Posty: 37
Pomogła: 6 razy

 #15  Wysłany: 2015-03-23, 12:55  


Witaj Ilka :-D
Ta kropka była czerwoniutka i wyglądała trochę jak niewypukłe znamię rubinowe.
Musisz obserwować, bo u mnie z miesiąca na miesiąc zmieniało umaszczenie ;) od brązowego do prawie czarnego.
Takich kropek mam sporo, bo jak dermatolog stwierdził to znamiona starcze..a ja mam 40 lat z niewielką górką :roll:
Obserwuj swoje ciałko i wiem,że nie łatwo,ale nie można poddać się panice i nie dać się zwariować, bo wpadniemy w obłęd, a przecież ten "obleś" tylko na to czeka :mrgreen:

Słońca i jeszcze raz słońca życzę , nie tylko w pogodzie...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group