1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
WYNIKI MAMY
Autor Wiadomość
Ewelina Żurek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 618
Skąd: Radom
Pomogła: 95 razy

 #46  Wysłany: 2012-04-24, 12:45  


daria21, jak Mama? Co u Was?
 
daria21 


Dołączyła: 22 Lut 2012
Posty: 70
Skąd: Cybinka
Pomogła: 6 razy

 #47  Wysłany: 2012-04-24, 22:31  


Witam, przepraszam ale nie mam nawet jak na internet wejsc dostalam staz I malo czasu na wszystko...dzis odebralam mame z 3 chemii nie przyjela calej, miala biegunke. Jest slaba nie rozmawia z mamo:'( ... Rtg przegladowe pluc z Dina 19.04.2012 regresja zacienienia pluca lewego, pluco lewe uppwietrznilo sie. Pozostalo zageszczenie lewej wneki I zageszczenie wokol niej. Pluco prawe bez zmian ogniskowych. Lewa kopula przepony uniesiona. W karcie rowniez pisze pozostaly 3 le do podania. Prosze o odpowowiedz czyli rak mamy zanika, dobrze reaguje na chemie... I co dalej, mama nie chce ograniczyc palenia. Lekarz zalecil zAprzestanie palenia
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #48  Wysłany: 2012-04-24, 22:41  


daria21 napisał/a:
dzis odebralam mame z 3 chemii nie przyjela calej, miala biegunke.

Przez biegunkę wstrzymali chemię?
Tzn. ile jej dokładnie przyjęła?

daria21 napisał/a:
Prosze o odpowowiedz czyli rak mamy zanika, dobrze reaguje na chemie...

Tak wynika z RTG, ale powinno się wykonać TK klatki dla dokładnej oceny.
_________________
 
daria21 


Dołączyła: 22 Lut 2012
Posty: 70
Skąd: Cybinka
Pomogła: 6 razy

 #49  Wysłany: 2012-04-25, 00:04  


Mama przyjela 2 chemie 3 dnia juz jej nie podali zostawili na jedniodniowa obserwacje. Lekarz nie zlecil TK...mama otrzymuje te same leki co zawsze, less transtec w najmniejszej dawce...
 
daria21 


Dołączyła: 22 Lut 2012
Posty: 70
Skąd: Cybinka
Pomogła: 6 razy

 #50  Wysłany: 2012-05-08, 09:49  


Witam juz dawnno tutaj nie bylam....Mama sie blokuje w piatek ma byc 4 chemia a ona nie chce nic jesc:(...schudla juz do 47kg:(... nie moge na to juz patrzec zaczyna mnie to przerastac nie wiem jak jej pomoc.... nowotwor jest w regresji a Mama sie poddaje:(:(:(:(.... nie chce nic a nic jesc od wczoraj zjadla pol kubka zupy mlecznej, mecza ja wymioty (ale nie ma czym zwracac)...lekarz byl kazal brac nolpaze i bakterie probiotykowe oraz pic duzoooo :(
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #51  Wysłany: 2012-05-08, 10:01  


Czy mama przyjmuje jakieś leki p/wymiotne?

Próbowaliście dawać mamie do jedzenia (w zasadzie do picia) np. Nutridrinki?
_________________
 
Marta82 


Dołączyła: 17 Lut 2012
Posty: 237
Skąd: Piła
Pomogła: 65 razy

 #52  Wysłany: 2012-05-08, 11:08  


Podtrzymuj mamę na duchu i staraj się ze wszystkich sił, aby się nie poddała, choć wiem, że Tobie też strasznie ciężko. Spróbuj kupić mamie syrop Apetizer - moja pije Apetizer senior i w ciągu miesiąca przytyła już 6 kilo, choć mówiła, że już się po chemii nie podniesie.
Trzymam za was kciuki.
_________________
Marta82
Kocham Cię mamusiu: 20.03.1947 - 15.01.2013 r.
 
daria21 


Dołączyła: 22 Lut 2012
Posty: 70
Skąd: Cybinka
Pomogła: 6 razy

 #53  Wysłany: 2012-05-08, 19:48  


Mama zawsze ma w lodowce nutridrinki:) ale juz jej nie podchodza nawet te o neutralnym smaku, moze sprubuje ten apetizer cos da...mam ogromna nadzieje...mama jest bardzo uparta osoba wiele nie da sobie wytlumaczyc, a ja naprawde nie wiem jak mam pomoc zaczynam od tego wszystkiego uciekac mimo tego ze naprawde nie chce :(
 
Marta82 


Dołączyła: 17 Lut 2012
Posty: 237
Skąd: Piła
Pomogła: 65 razy

 #54  Wysłany: 2012-05-09, 09:38  


Spróbuj mojej mamie naprawdę pomógł, teraz odstawiła, bo mówi, ze już za siebie nie może jak widzi jedzenie.
Wiem, ze trudno doradzać i żadne słowa tak naprawdę człowiekowi bólu nie ukoją. Ja mojej mamie cały czas tłumaczyłam, ze przecież ma mnie i chyba nie zamierza się poddać. Czasem nawet ją pod włos brałam jak mówiła, ze nie ma sensu się leczyć, to jej nawtykłam, że jest egoistką, że jeszcze ma mnie, a ja kiedyś chce aby moje dzieci miały babcię i ma się wziąć w garść...
Daria na pewno jest Ci strasznie ciężko i ...nie nie wiem co Ci napisać.
Jesteśmy tu wszyscy z Tobą i trzymamy kciuki za waszą walkę.
Pozdrawiam
_________________
Marta82
Kocham Cię mamusiu: 20.03.1947 - 15.01.2013 r.
 
agnes2121 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 207
Pomogła: 15 razy

 #55  Wysłany: 2012-05-09, 10:46  


Witajdaria21,
daria21 napisał/a:
Mama sie blokuje w piatek ma byc 4 chemia a ona nie chce nic jesc

U nas tak było przy szóstej chemii, na samą myśl było mamie niedobrze, jeść też nie chciała. Do tej pory je tylko zupy, na nic innego nie ma ochoty, choć po chemii jest dwa miesiące.
daria21 napisał/a:
moze sprubuje ten apetizer cos da..

koniecznie spróbujcie.....Mama musi coś jeść
Trzymajcie się.pozdrawiam.aga
 
daria21 


Dołączyła: 22 Lut 2012
Posty: 70
Skąd: Cybinka
Pomogła: 6 razy

 #56  Wysłany: 2012-05-09, 20:44  


dziekuje wszystkim za wsparcie... dzis poklocilam sie z mama, poprosilam pielegniarke by nawodnila mame glukoza i roztworem wieloelektrolitowym, niestety mama sie nie krzyczala ze jej to zaszkodzi, w szpitalu dostaje jeszcze zastrzyki przed kroplowka na nic byly moje tlumaczenia ze jest odwodniona....oby jak najmniej takich dni...

rowniez jestem z Wami Wszystkimi... bo tylko Wy rozumiecie przez co przechodze i jak wiele zakretow ma ta drogaa....pozdrawiam
 
balagan 


Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 330
Pomogła: 42 razy

 #57  Wysłany: 2012-05-10, 02:05  


Daria wszyscy wiemy, że chcesz jak najlepiej dla Mamy i wszystko dla niej zrobisz. Spokojnie i spokojnie i cierpliwie. Przed Tobą długa droga.
Pozdrawiam cieplutko i trzymam za WAS mocno kciuki.
Beata
_________________
balagan
 
Ewelina Żurek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 618
Skąd: Radom
Pomogła: 95 razy

 #58  Wysłany: 2012-05-23, 09:27  


Pamiętaj, że Mamie jest ciężej niż Tobie. Ona boi sie każdego dnia jeszcze bardziej niż ty. Moja Mama pod koniec była jak dziecko. Nie potrafiła podjąć żadnej walki, była przygaszona i wycofana. Nie płakała przy mnie ale wiem, że nie miała juz siła na udawania, że będzie dobrze. Nie złość się na Mamę, walczy jak umie.
balagan napisał/a:
Spokojnie i spokojnie i cierpliwie. Przed Tobą długa droga.
 
martita44 


Dołączyła: 15 Maj 2012
Posty: 96
Pomogła: 21 razy

 #59  Wysłany: 2012-05-23, 22:26  


Witaj Dario!
Wiem jak jest Ci ciężko, bo też przez to przechodzę.Piszesz, że Mama jest uparta.Chcę Ci powiedzieć, że upór Twojej Mamy jest niczym w porównaniu z UPOREM mojej Mamy.Twoja chociaż podjęła walkę z ty okrutnym choróbskiem, bo moja Mama to nawet nie dała się zdiagnozować do końca.Uparła się i koniec.Nie potrafię jej namówić na żadne badania, więc zdążyłam się przekonać jakie trudne jest przekonywanie.

Jeśli chodzi o zaparcia to śliwki suszone i suszone morele działają świetnie.Dobre jest też surowe jabłko i sutowa marchew.Może zabrzmi to śmiesznie, ale Świetnie dzialaja deserki dla niemowlaków w słoiczku krem z jabłek i suszonych śliwek gerbera.

Bardzo bym chciała móc dodać Wam siły w tej ciężkiej walce.Wierzę, że Twoja Mama zdobędzie sił i wygra.Moja nawet nie chce słuchać o jakimkolwiek leczeniu.
Najważniejsze, żebyś była teraż przy Mamie na 200% i ja wspierała, bo skoro walczy to przecież tylko po to żeby WYGRAĆ.

Pozdrawiam WAS gorąco!
 
Ewelina Żurek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 618
Skąd: Radom
Pomogła: 95 razy

 #60  Wysłany: 2012-05-31, 14:05  


daria21, jak Mama się czuje? I jak sie trzymacie obie?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group