1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Woda alkaliczna
Autor Wiadomość
elsie 



Dołączyła: 23 Mar 2013
Posty: 101
Pomogła: 19 razy

 #1  Wysłany: 2013-06-23, 02:09  Woda alkaliczna


Spotkałam się z tym tematem w związku z chorobą nowotworową koleżanki z pracy.
Jest podobno jakiś uzdatniacz, który produkując alkaliczną wodę wspomoże organizm w walce z nowotworem.
Osobiście uważam to za bajer i naciąganie na koszty zdesperowane osoby ciężko chore.
Ale jest zbiórka na to w pracy, nie chcę się wyłamać, no i jestem szczególnie uczulona na tematy nowotworowe, rozumiem potrzebę wsparcia, więc jednak dołożyłam się do składki na takie urządzenie, choć chętniej przekazałabym te pieniądze na konwencjonalne leczenie, a nawet ciuchy, fryzjera, kosmetyczkę, bo może więcej by to pomogło, a przynajmniej zwiększyło komfort życia...
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #2  Wysłany: 2013-06-23, 02:52  


A czymże jest woda alkaliczna?
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #3  Wysłany: 2013-06-23, 18:42  


vioom napisał/a:
A czymże jest woda alkaliczna?
-poszukaj w wyszukiwarce,jest tego mnóstwo.Najwięcej o urządzeniach do produkcji takiej wody alkalicznej(nie kwasnej)jonizowanej.Nie będę na forum robiła reklamy,ale wg mnie to jest następna moda nastawiona na drenowanie naszych kieszeni.
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #4  Wysłany: 2013-06-23, 22:27  


sarenko, vioom też bywa sarkastyczny.
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #5  Wysłany: 2013-06-23, 22:37  


jo_a napisał/a:
też bywa sarkastyczny.
-wiem,tylko strach,że ktoś zdesperowany gotów tę wodę stosować.
W latach 70 ubiegłego wieku była moda na "wodę życia".Brrr..Nie potrzeba było internetu,aby woda rozchodziła się jak świeże bułeczki.
Różnica polegała na tym,że wymieniano się tą "wodą"za darmo,tak po sąsiedzku.
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #6  Wysłany: 2013-06-24, 00:16  


sarenka napisał/a:
-poszukaj w wyszukiwarce,jest tego mnóstwo.

Szukałem i niestety nie znalazłem :) Stąd moje pytanie.
H2O czyli tlenek wodoru w stanie ciekłym znany jako woda pomimo zachodzącego w niej procesu autodysocjacji (czyli z pozoru paradoksalnie dysocjacji wody pod wpływem... wody :) ) - z wytworzeniem kationu - jonu hydroniowego oraz anionu - jonu hydroksylowego. Ponieważ stała równowagi jest przesunięta w lewo to odczyn takiej "mieszaniny" jonów i cząsteczek niezdysocjowanych jest obojętny (pH = 7). Jeśli ktoś mówi o "wodzie alkalicznej" w domyśle wodzie o odczynie zasadowym to najprostszą metodą jest wprowadzić do czystej wody zasadę co zredukuje ilość jonów hydroniowych w roztworze a więc odczyn będzie zasadowy (woda alkaliczna?! :) ). Jeśli tak to działa to proponuję dosypywać kilka granulek kreta do udrażniania rur (co najmniej 30% NaOH :mrgreen: ) do herbatki, kawy, wody mineralnej - gwarancja otrzymania wody alkalicznej 8-)

(nawiasem - nie róbcie tego w domu!)

Pozdrawiam
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #7  Wysłany: 2013-06-24, 18:37  


Ługu też można do wody dosypać. Skóra się po tym co prawda "ślimaczy", linie papilarne znikają, w płucach i oczach szczypie jak się opary niuchnie, więc pewno i raka toto zabije. A skuteczne pewno co najmniej jak skok z 10 piętra...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
elsie 



Dołączyła: 23 Mar 2013
Posty: 101
Pomogła: 19 razy

 #8  Wysłany: 2013-06-24, 18:50  


Poczytałam trochę więcej o tej "żywej" wodzie.
Upewniłam się, że to nowy "bajer" drenujący kieszenie chorych... :twisted: Firmy, szczególnie te tzw. sprzedaży bezpośredniej są bezwzględne w swoim marketingu. Zastanawiam się czy tego typu reklama odnosząca się do leczenia ciężkich chorób (nowotworów, cukrzycy, krążeniowych) nie powinna być traktowana jako nieuczciwy zabieg i wręcz zakazana.
Osoba, której pomagamy jest bardzo dobrym człowiekiem, ma jeszcze stosunkowo małe dziecko, ogólnie zasłużyła sobie na wszelka pomoc i szacunek, ponadto rokowanie jest bardzo poważne, więc jeśli ma mieć poczucie, że otrzymuje jakiekolwiek wsparcie, to OK.
Składkę więc uiściłam, bo nie czuję się na siłach sprzeciwić, jedna zaleta, ze chociaż nie szkodzi, jak niektóre inne "wynalazki", wtedy na pewno bym się postawiła. U nas woda w kranie jest bardzo twarda i niesmaczna, więc może herbata będzie trochę lepsza.
Mam tylko jedno pytanie - jak reagowalibyście/reagujecie w takich sytuacjach? Nie chodzi mi oczywiście o kasę.

[ Dodano: 2013-06-24, 19:02 ]
Mam tylko pewien dyskomfort, ze wspomagam naciągaczy...
Nie mam jednak pomysłu i siły przebicia, by się w takiej sytuacji przeciwstawić.
 
wieza 


Dołączyła: 03 Lip 2013
Posty: 3

 #9  Wysłany: 2013-07-06, 14:56  


ciekawe ze ktos w pracy az na takie rzeczy robi skladke. Jezeli wlasciwie nie wiadomo co to jest oraz jak ma dziailac to dlaczego ma leczyc? ludzie jednak sa bezlitosni i chce wykorzystac ze "tonący się brzytwy chwyta"
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #10  Wysłany: 2013-07-06, 22:12  


A można było się złożyć na dobrą perukę, protezę piersi, paletę nutridrinków, czy ufundować weekend w jakimś fajnym miejscu, gdzie chora mogłaby odpocząć z dala od miejsc kojarzących się z bólem i cierpieniem...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
elsie 



Dołączyła: 23 Mar 2013
Posty: 101
Pomogła: 19 razy

 #11  Wysłany: 2013-07-06, 22:32  


Ktoś z pracy zbierał na tę pie...ną wodę...
Za tym weekendem jestem najbardziej, spa i te rzeczy.
Nawet dałabym kasę na jakieś ciuchy, fryzjera, kosmetyczkę i inne gadżety wspomagające komfort psychiczny chorej dziewczyny.
Poddałam się, by nie wyjść na chytrą, parę groszy w sumie (50 zł), ale mam dyskomfort, gdyż raczej wspomogłam naciągacza, a nie koleżankę.
Więcej jednak tak nie zrobię, dam jakiś bon do sklepu z ciuchami lub kosmetyczki ;)
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #12  Wysłany: 2013-07-07, 01:02  


Przykro mi to napisać ale to, że wspomogłaś tę szczytną akcję finansowania naciągacza to niestety wyłącznie Twoja wina - zdecydowałaś się dorzucić, miałaś świadomość czego to dotyczy - w żaden sposób nie rozgrzeszy Cię to, że każdy dał. Ty nie musiałaś.

Pozdrawiam
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
elsie 



Dołączyła: 23 Mar 2013
Posty: 101
Pomogła: 19 razy

 #13  Wysłany: 2013-07-07, 20:42  


Niestety - zaćmienie jakieś mnie ogarnęło - i to mając wgląd od kilku miesięcy w Forum... :oops:
Nie chodzi o tą kasę, niewielką w końcu - tylko o dopisanie się do głupoty...
Mogłam przecież powiedzieć, że chętnie wspomogę lecz na inny cel
Mam nauczkę na przyszłość...
I dla innych ostrzeżenie, by nie dać naciągać się tak łatwo.
 
Daro 


Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 12

 #14  Wysłany: 2015-02-06, 21:33  


Z tego co kojarzę, to są dystrybutory wody, dzięki których otrzymujemy wodę o odczynie zasadowym.

W wielu miejscach można przeczytać, że choroby nowotworowe mogą być spowodowane zachwianiem równowagi kwasowo-zasadowej.

Coś w tym musi być, bo żonie przy każdej wizycie w WCO i przed wydaniem kolejnej dawki leków robią gazometrię.

Dziwi mnie, że wciąż tak mało tu informacji na temat gazometrii (użyłem wyszukaj i nic konkretnego nie znalazłem).
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #15  Wysłany: 2015-02-06, 22:19  


Gazometrię robi się głównie żeby sprawdzić czy pacjent jest wydolny oddechowo a równowaga kwasowo zasadowa jest zachwiana przy nieprawidłowej pracy nerek oraz na skutek niektórych leków.

Do odkwaszania organizmu służą cytryny a nie "zasadowa woda".
_________________
sprzątnięta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group