1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
właśnie dostałem wynik badania...
Autor Wiadomość
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #16  Wysłany: 2015-11-26, 14:47  


Prawdopodobnie chodzi o ten wątek:
http://www.forum-onkologi...rk-i-vt1917.htm
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Albatros 


Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 64
Skąd: Warszawa
Pomógł: 1 raz

 #17  Wysłany: 2015-11-26, 15:01  


Dziękuję wszystkim. Okazało się że udało się załatwić wizytę dzisiaj, tak więc za jakieś 3 h będę wszystko wiedział.

Na pewno napiszę co zalecił lekarz.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #18  Wysłany: 2015-11-26, 15:12  


Przeczytałam i przyznaję, że moje zdziwienie pokrywa się z tym u gontchy i maxdaty.
Wytyczne z 2013r. mówią:
http://onkologia.zaleceni...13_09_Czerniaki skory.pdf. str.426
Trzeba to będzie zweryfikować u źródła.
Ciekawą sprawę podsunęłaś myszka do dyskusji.
Tamburyn, nie rób zamętu. Celowego. Wszyscy to widzą.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2015-11-26, 15:20 ]
Prawda. Widzą.

[ Dodano: 2015-11-26, 15:31 ]
I jeszcze tutaj:
https://cancerstaging.org/CSE/Registrar/Documents/stagingmomentsmelanoma1.ppt

[ Dodano: 2015-11-26, 15:40 ]
I publikacja podstawowa:
http://www.skincancer.org...of-mitotic-rate
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #19  Wysłany: 2015-11-26, 17:18  


Tak naprawde to ja nikogo nie zamierzam straszyc.Pisze o swoich doswiadczeniach jakie zdobylam w ciagu 5 -ciu lat odkad dowiedzialam sie ze mam czerniaka.I nie chce sie chwalic ,ale udzielilam kilku wywiadow do gazet opowiadajac o swoich wzlotach i upadkach.Spotkalam wielu ludzi chorych na czerniaka.Do dzis z wieloma mam kontakt i wymieniamy sie doswiadczeniami.Przypadek martikal nie jest jedynym jaki znam.Jesli chodzi o niski stopien zaawansowania i podwyzszony indeks,gdzie mieli wykonana biopsje wezla wartownika.Zreszta sama temat indesu rozgryzalam bardzo dlugo.
 
Albatros 


Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 64
Skąd: Warszawa
Pomógł: 1 raz

 #20  Wysłany: 2015-11-26, 18:21  


Dziękuję wszystkim za udzielone komentarze. Chirurg - onkolog zerknął w wynik i powiedział że na powiększeniu wycinka moje leczenie się zakończy. Przy następnej wizycie spytam się go o kwestę indeksu i ewentualnej biopsji. Będę informował na bieżąco.

Dzięki raz jeszcze.
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #21  Wysłany: 2015-11-26, 18:39  


Jesli mozesz to skonsultuj wynik z jeszcze jednym onkologiem tak dla pewnosci.Po poszerzeniu marginesow biopsji wezla nie wykonuje sie.
 
Albatros 


Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 64
Skąd: Warszawa
Pomógł: 1 raz

 #22  Wysłany: 2015-11-26, 18:41  


Dzięki za radę. Na pewno z kimś jeszcze skonsultuję.
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #23  Wysłany: 2015-11-26, 21:11  


Mogę jeszcze Ci doradzić że jeśli masz wątpliwości to napisz maila do prof.Rutkowskiego.Prof.Rutkowski to wybitny specjalista od czerniakow.Odpisuje na wiadomości wyslane pocztą elekt.Napisz wynik i powiedz o indeksie..Powiedz że lekarz prowadzący zaproponowal Ci poszerzenie marginesow, a Ciebie martwi podwyzszony IM.Jeśli się zdecydujesz moge podać Ci maila do prof.Lepiej dmuchać na zimne niż później żałować że coś sie przeoczylo.
 
Albatros 


Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 64
Skąd: Warszawa
Pomógł: 1 raz

 #24  Wysłany: 2015-11-26, 21:28  


Dzięki, już jestem umówiony z profesorem Rutkowskim na spotkanie.

Swoją drogą, siedzę na tym forum prawie non stop przez ostatnie 24h i powiem że robicie fantastyczną robotę. Prawdziwa kopalnia wiedzy i rad!!
 
Albatros 


Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 64
Skąd: Warszawa
Pomógł: 1 raz

 #25  Wysłany: 2015-11-29, 16:42  


ALe powiem wam szczerze że pomimo waszych komentarzy i opinii lekarza i tak jestem bardzo przestraszony. W życiu tak się nie bałem. Wiem że to "tylko" pTis, że mój lekarz powiedział że "zasadniczo pana leczenie już się zakończyło" ale spać po nocy nie mogę.

Też mnie pocieszył prof. Rutkowski, rozmawiałem z nim przez telefon i wspomniałem mu o indeksie, to też powiedział że będę miał tylko docinkę. Swoją drogą - jak się wybiera lekarza prowadzącego. Jestem z Warszawy i chciałbym by nim został prof. Rutkowski. Jak to się robi - wybiera się lekarza czy lekarz sam decyduje? Dotychczas byłem tylko u dr Sałamachy - z tego co wiem też pracuje w CO-I. Dr Sałąmacha z kolei zalecił ponowne przebadanie preparatów - były badanie przez laboratorium w Łodzi. Czy zdarzają się pomyłki typu 1 badanie pTis, 2 badanie np pT2b?? Boże, mam nadzieję że nie.

A i jeszcze jedno. Od "zawsze" cierpię chorobę Hashimoto. Teraz czuję z tych nerwó że tarczyca mi się tak powiększyła że mnie zaraz udusi...

Jutro wizyta u prof. Rutkowskiego. Mam być o 7:45, mam nadzieję że do tego czasu nie dostanę pierd...ca, i chociaż odrobinę uda mi się zdrzemnąć.

Dzięki Bogu jest przy mnie moja ukochana Małżonka - daje mi mega wsparcie i jest dużo twardsza niż ja.

Sorry za dą bezładną klepaninę....
 
icia 


Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 140
Pomogła: 16 razy

 #26  Wysłany: 2015-11-29, 17:41  


Albatros
trzymaj się , nie daj się spanikować , to przebadanie bloczków to bardzo dobry pomysł bardzo często ośrodki w których podejmowane jest leczenie chcą przebadania zmiany w własnym laboratorium , ja docinkę i badanie węzłów wartowniczych miałam w COI w Warszawie ale prof. nie kazał od nowa badać preparatów tyle że mój był dużo grubszy

Mnie operował doktor Zdzienicki też wspaniały lekarz :)

To że wychwyciłeś tego czerniaka tak wcześnie to naprawdę super wiadomość i nie zamartwiaj się na zapas ,

Wszystko będzie OK głowa do góry :)
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #27  Wysłany: 2015-11-29, 17:59  


To bardzo dobrze ,ze prof.Rutkowski potwierdzil, ze nie trzeba nic robic i wystarczy tylko docinka.Swoja droga troche to wszystko mnie zaskakuje poniewaz u martikal wlasnie prof.Rutkowski zlecil zbadanie wartownika, a miala indeks mniejszy niz Twoj.Pociesze Cie ,bo moj wynik po zbadaniu w CO w Warszawie zmienil sie na moja korzysc.
 
Albatros 


Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 64
Skąd: Warszawa
Pomógł: 1 raz

 #28  Wysłany: 2015-11-30, 15:36  


No i wróciłem od prof. Rutkowskiego. Zaordynował docinkę 15 grudnia i, na wszelki wypadek ponowne sprawdzenie preparatów. Są już w CO, mam nadzieję że przed 15 grudnia będą ok i nie pogorszą mojej sytuacji. Ogólnie jestem bardzo mocno podbudowany, profesor powiedział że jak wszystko będzie ok z wycinką i z preparatami to jestem całkowicie wyleczony :-D :-D :-D

Co do indeksu mitotycznego to na moje usilne acz nieskładne pytania, prof. Rutkowski podkreślił że w moim przypadku nie są potrzebne żadne inne działania niż docinka. Nawet RTG ani USG czegokolwiek. Tylko docinka i wizyta u dermatologa raz na rok.

Także ogólnie - jest dobrze :-)
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #29  Wysłany: 2015-11-30, 16:04  


To super!
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #30  Wysłany: 2015-11-30, 16:23  


:uhm!:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group