1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
pomocy czy to czerniak??
Autor Wiadomość
Magdalena 1987 


Dołączyła: 23 Cze 2013
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2013-06-23, 21:24  pomocy czy to czerniak??


Witam wszystkich,
u mojego narzeczonego na przedramieniu od kilku lat co jakiś czas pojawia się znamię, które po moim oczytaniu na forach idealnie pasuje do tej strasznej choroby jaką jest czerniak. znamię jest niewielkie około 4 milimetry. On twierdzi, że nie swędzi, nie piecze i prócz dyskomfortu wizualnego nic mu nie dolega. Nie mogę go przekonać do wizyty u onkologa a nawet dermatologa. Ja zaobserwowałam jeszcze, że gdy to zmiana się pojawia on skarży się na bóle głowy, osłabienie, zdarzają się też powiększone węzły chłonne. Dziwi mnie że to znamię znika, po czym nieoczekiwanie ponownie się pojawia na jakieś 2-3 tyg, po czym znowu zanika...i nie pozostaje nawet śladu. Wokół tego znamienia nie ma żadnych zmian barwnikowych. Wygląda jak na załączonych zdjęciach. Załączam zdjęcie normalne i w powiększeniu. Proszę o pomoc i odpowiedź czy moje obawy są uzasadnione bo aż drżę cała ze strachu.
Pozdrawiam serdecznie
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #2  Wysłany: 2013-06-23, 21:29  


Witam :)
Na podstawie zdjęcia nikt z forum nie powie,co to jest.
Zacznijcie od wizyty u dermatologa.
Magdalena 1987 napisał/a:
od kilku lat co jakiś czas pojawia się znamię,

Mówiąc szczerze przeraża mnie to 'kilka lat'.Ja też mam dużo znamion i odwiedzam dermatologa 2 razy w roku tak profilaktycznie.
Pozdrawiam:-)
_________________
ewka
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #3  Wysłany: 2013-06-23, 21:37  


Forum to nie miejsce internetowej diagnozy - jeśli pacjent jest zaniepokojony zmianą, niech uda się do dermatologa lub dermatologa - onkologa.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że kolejna wizyta na Forum onkologicznym nie będzie konieczna.
_________________
 
mm0nika80 


Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 239
Skąd: koszalin
Pomogła: 73 razy

 #4  Wysłany: 2013-06-23, 21:39  


Takie znamię znikające najlepiej wyciąć ,wygląd też taki sobie chodź o niczym nie świadczy.Skierowanie od rodzinnego będzie potrzebne.
 
Magdalena 1987 


Dołączyła: 23 Cze 2013
Posty: 4

 #5  Wysłany: 2013-06-23, 21:40  


Cytat:
Pozdrawiam i mam nadzieję, że kolejna wizyta na Forum onkologicznym nie będzie konieczna.


Mam nadzieję.
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #6  Wysłany: 2013-06-23, 21:56  


Pojawia sie i znika? To raczej nie czerniak bo on jak juz sie pojawi to nie znika tylko rosnie.
 
Magdalena 1987 


Dołączyła: 23 Cze 2013
Posty: 4

 #7  Wysłany: 2013-06-23, 22:00  


Cytat:
Pojawia sie i znika?


dokładnie tak , raz jest raz nie ma... :(
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #8  Wysłany: 2013-06-23, 22:04  


Magdalena 1987, -suń z narzeczonym do dermatologa i już.Do wizyty to jednak go przekonaj,przynajmniej zobaczysz czy będzie Ciebie w słusznej sprawie słuchał po ślubie :)
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #9  Wysłany: 2013-06-23, 22:22  


Zmiana mi się nie podoba.
Zdjęcia nie są dokładne, ale wydaje się, że zmiana ma otoczkę zapalną (to element niekorzystny). Poza tym "znikanie" i ponowne pojawianie się są bardzo podejrzane.

Konieczna jest wizyta u dermatologa i przebadanie zmiany dermatoskopem (wizyta u dermatologa, który takiego badania nie dokona - będzie bezwartościowa).
Do dermatologa nie potrzeba skierowania. Trzeba się tylko wcześniej upewnić, czy posiada dermatoskop i czy takie badanie w danej placówce będzie możliwe.

Sprawdźcie to. Warto. Strata jest żadna - poświęcenie maks. kilku godzin. Do wygrania ewentualnie - życie (przeczytaj proszę » ten wątek « , z chorobą zmagało się tu młode małżeństwo, gdzie mąż - w okresie narzeczeństwa - długo nie reagował na niepokój swej narzeczonej). Nie ma tu mowy o straszeniu kogokolwiek - chodzi o konieczność zachowania tak zwanej czujności onkologicznej w uzasadnionych przypadkach.
pozdrawiam ciepło.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
dyniek89 


Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 11
Pomógł: 2 razy

 #10  Wysłany: 2013-06-23, 22:23  


Wszelka aktywność w znamieniu i wokół niego jest niepokojąca i powinna sugerować konsultację dermatologiczną lub usunięcie znamienia,
 
Magdalena 1987 


Dołączyła: 23 Cze 2013
Posty: 4

 #11  Wysłany: 2013-06-23, 22:45  


Dziękuję bardzo za cenną poradę. Napiszę jaką diagnozę postawił dermatolog już po konsultacji. Pozdrawiam serdecznie.
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #12  Wysłany: 2013-06-24, 06:46  


koniecznie zgłoście się do lekarza! Życzę aby się okazało to zwykłym znamieniem, ja bym się upierała co do usunięcia takiego znamienia.
Pozdrawiam
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. -Paulo Coelho
 
klikers 



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Pomógł: 30 razy

 #13  Wysłany: 2013-06-28, 03:20  


Te znamię mi się też nie podoba. Polecam skontaktować się z dermatologiem który dokładnie zbada zamianę wideodermatoskopem. Nie potrzeba skierowania. Bądź do lekarza onkologa do niego też nie potrzebne skierowanie.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za zadowalającą diagnozę :)
_________________
Znajdziesz mnie też na
Facebook!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group