1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak?
Autor Wiadomość
Aurora123 


Dołączyła: 20 Kwi 2018
Posty: 32

 #1  Wysłany: 2019-01-29, 00:09  Czerniak?


Witajcie, strasznie głupio mi zakładać wątek przed diagnoza ale niedługo oszaleje a NFZ mnie załamuje, żeby w Polsce usunąć coś prędko i nieodpłatnie trzeba mieć nerwy że stali a że historia naszej kochanej babci zmobilizować mnie do predkiego działania tym głośniej odbiłam się od ściany. Ale do rzeczy,
2 lata temu byłam u dermatologa z pieprzykiem który wtedy jeszcze płaski ale już wzbudził mój niepokój, Pani dr zaproponowała laser prywatnie, a jak nie to obserwacja.
Minęły 2 lata, znamię rośnie, zrobiło się wypukłe, swędzi chociaż go nie podrażniam i co najgorsze ostatnio zauważyłam wysiek taki jakby surowicy. :/ byłam z córką u dermatolozki, tej samej co kiedyś że sobą, zapytałam czy jeśliby dostała skierowanie można jakoś szybko dostać się na wizytę, Pani dr prychnela i powiedziała :"po co na cito skoro ma Pani tego pieprzyka od zawsze". Powiedziałam, że się zmienia ale reakcja była bardzo olewajaca, więc internistę poprosiłam o skierowanie do chirurga od razu, nawet nie spojrzał, ale wpisał. Wykonałam że 30 telefonów, najszybszy termin był w ubiegłym tygodniu, o ironio do chirurga babci.

Wcisnal mnie na usunięcie na... 11 marca. Zapisałam się ale tak bardzo mi to nie daje spokoju, że przy okazji grypy w piątek byłam u internisty znów i zapytałam o to, czy nie trzeba usunąć tego szybciej niż w marcu. powiedział że jeśli znajdę krotszy termin, to wpisze mi skierowanie jeszcze raz, niestety nie znalazłam i w akcie desperacji zapisałam się prywatnie na usunięcie koniecznie z hispat em, chociaż finansowo będzie to bardzo obciążające. Ale chyba nie ma wyjścia.
Dodaje foto pod ocenę czy panikuję czy coś jest na rzeczy. Od góry zdjęcie z dziś, od dołu z grudnia, widzę zmianę a zrobiłam zdjęcie bo jest na lopatce i ciezko mi je obejrzeć w ogóle, ma ok 5 mm, poza tym że w ogóle rośnie i swędzi, zmieniło się po zeszlotygodniowym wysieku. Może to nadgorliwe z mojej strony ale wydaje mi się że znamię spełnia niepokojące kryteria, dodatkowo nie mogłam nigdy opalac się, bo bardzo niewiele potrzeba bym się od razu poparzyla, skóra schodzi i dalej jestem blada, słońca unikam.


IMG_2019-01-28_23-46-14.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 852 raz(y) 400,57 KB

_________________
Per aspera ad astra.
 
jaaga 


Dołączyła: 30 Sty 2018
Posty: 22
Pomogła: 1 raz

 #2  Wysłany: 2019-01-29, 04:44  


Witaj. Znawcą nie jestem, ale wydaję mi się (po obejrzeniu zdjęć), że lekarzowi powinno "zaświecić się czerwone światło". U mnie właściwie żadnemu się nie zaświeciło, więc na Twoim miejscu nalegałabym na szybszą wycinkę. Pozdrawiam.
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #3  Wysłany: 2019-01-29, 08:19  


Aurora123 napisał/a:
w akcie desperacji zapisałam się prywatnie na usunięcie koniecznie z hispat em,
Moim zdaniem dobrze zrobiłaś. Lepiej dmuchać na zimne a znamię wygląda podejrzanie bo jet takie niejednorodne. Nie myśl teraz o kosztach - nawet jeżeli będzie to burza w szklance wody - czego ci życzę - to komfort psychiczny jest też bardzo ważny.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #4  Wysłany: 2019-01-29, 12:41  


Jestem tego zdania co Ola Olka, lepiej wyciąć niż się stresować, nawet jak to nic groźnego. Często wizualnie brzydkie zmiany są niegroźne a w tych całkiem "ladnych" może kryć się czerniak. Niemniej jednak straszny jest problem z terminem wycinki. Ja praktycznie z marszu po skierowaniu od dermatologa szłam na wycięcie. I to zarówno przed jak i po czerniaku, bo łącznie miałam usuwane 4 znamiona. Jeśli możesz, to zrób prywatnie, uwierz że Twoje samopoczucie psychiczne jest tego warte. Pozdrawiam :)
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #5  Wysłany: 2019-01-29, 14:25  


4 luty to dzień walki z rakiem. U nas w Krakowskim CO w sobote jest akcja profilaktyczna....między innymi bedzie badanie znamion. Może w twojej okolicy tez jest taka akcja i przez onkologie udało by ci sie szybciej.
 
kasiula_f_ 


Dołączyła: 11 Wrz 2018
Posty: 31

 #6  Wysłany: 2019-01-30, 10:38  


marcelina007 napisał/a:
4 luty to dzień walki z rakiem. U nas w Krakowskim CO w sobote jest akcja profilaktyczna...


Hej, A powiedz mi marcelina warto się zapisać na takie badanie? Byłaś kiedyś?
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #7  Wysłany: 2019-01-30, 12:06  


Nie, nie byłam. Wiem bo w radiu o tym trąbią ciągle. Ale jak to wygląda to nie mam pojęcia.
 
Aurora123 


Dołączyła: 20 Kwi 2018
Posty: 32

 #8  Wysłany: 2019-01-30, 23:41  


Bardzo, bardzo Wam dziękuję za odzew, już wiem co mam robic. Jestem właśnie spod Krakowa, na pewno spróbuję w sobotę zajechac do CO, szukam harmonogramu, chodzi o garncarska?
_________________
Per aspera ad astra.
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #9  Wysłany: 2019-01-31, 07:49  


Tak na gancarskiej ale w innych chyba też. Na stronie CO powinno być wszystko napisane . Ale jak sie dostaniesz to nie wspominaj ze byłaś juz z tym u lekarza.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #10  Wysłany: 2019-01-31, 11:52  


Aurora123,
Dobrze zrobiłaś, że zapisałaś się na szybszą resekcję tej zmiany.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Aurora123 


Dołączyła: 20 Kwi 2018
Posty: 32

 #11  Wysłany: 2019-02-01, 15:20  


Dziękuję za wsparcie :) niestety po dodzwonieniu się do CO okazało się że już brakło miejsc, ale to nic, usuwanie już we środę, to już wytrzymam. :)
_________________
Per aspera ad astra.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #12  Wysłany: 2019-02-02, 10:11  


Aurora123 napisał/a:
usuwanie już we środę,

Powodzenia, trzymamy kciuki.

pozdrawiam
 
Aurora123 


Dołączyła: 20 Kwi 2018
Posty: 32

 #13  Wysłany: 2019-02-07, 22:21  


No i jestem, 3 szwy założone, za 2 tyg zdjęcie i odbiór his-patu. poszło sprawnie, wspomniałam że mam powiększony węzeł pod pachą okrągły ale chirurg machnął na to ręką i powiedział że to na pewno nie od tego.. więc czekam, no bo co pozostało.
_________________
Per aspera ad astra.
 
Aurora123 


Dołączyła: 20 Kwi 2018
Posty: 32

 #14  Wysłany: 2019-02-28, 00:44  


Minęły 3 tygodnie a wyniku dalej nie ma. Przyszły tydzień temu wyniki pacjentek z którymi miałam wysłany a mojego ni ma, sama nie wiem czy to cokolwiek znaczy. Oszaleć można.
_________________
Per aspera ad astra.
 
emes 


Dołączyła: 04 Sty 2019
Posty: 94
Pomogła: 20 razy

 #15  Wysłany: 2019-02-28, 09:46  


Aurora często się zdarza, że wynik jest później niż obiecywano, ale jeżeli masz się tak denerwować to spytaj do którego labo wysłano twoją próbkę i zadzwoń tam. Ja tak zrobiłam z PET-em taty. Miał być po 2 tygodniach, a był po 4...
_________________
Gdyby miłość mogła uzdrawiać, a łzy wskrzeszać... byłbyś z nami Tato (*) 27.01.2019
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group