1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
dot. forum
Autor Wiadomość
urania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 421
Pomogła: 178 razy

 #1  Wysłany: 2010-06-09, 16:54  dot. forum


Treść kilku zamieszczonych w ostatnim okresie na forum postów, skłania do zadania poniższych pytań:
1.W świetle postanowień regulaminu forum, to użytkownik odpowiada za treść postu. Skoro tak ma być , to czy moderator może mieć prawo do zmiany treści postu np. poprzez usunięcie jego fragmentu ?.
Prawo moderatora do usunięcia całego postu w sytuacji kiedy narusza on postanowienia regulaminu oraz w całości jego przesunięcie kiedy znalazł się w nieodpowiednim miejscu - jest oczywiste.
2.Regulamin forum chroni użytkowników przed reklamą, niekonwencjonalnymi metodami leczenia, ogłoszeniami itp. A co z poradami z zakresu medycyny konwencjonalnej, czy te posty również podlegają weryfikacji ? W jaki sposób w tym obszarze jest zapewniona na forum ochrona pacjenta ?
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #2  Wysłany: 2010-06-09, 20:30  


Rozpocznę swój post cytatem z Regulaminu:
Cytat:
Niniejsze Forum ma służyć wsparciu pacjenta onkologicznego oraz jego bliskich poprzez umożliwienie wymiany doświadczeń i merytoryczną dyskusję dotyczącą choroby nowotworowej i wszystkiego, co jest z nią związane.

Założyciel Portalu oraz Forum nie odpowiada za treść wypowiedzi Użytkowników Forum. Treść wypowiedzi Użytkowników Forum stanowi ich indywidualny punkt widzenia i nie może wpływać na postępowanie innych Użytkowników/Czytelników Forum bez konsultacji z lekarzem prowadzącym.


Forum DSS powstało, żeby pomóc osobom, które znalazły się w sytuacji nie do pozazdroszczenia stając oko w oko w walce z chorobami nowotworowymi. Dotyczy to samych chorujących jak i rodzin, znajomych chorych. Diagnoza "ma pan/pani raka" to jest cios, z którego ciężko się pozbierać ale wreszcie trzeba podjąć jakieś kroki żeby zacząć tę walkę z chorobą i tutaj jest forum DSS gdzie można się dowiedzieć o standardach leczenia nowotworów, o tym jak pomóc w walce z dolegliwościami czy wreszcie jak można pomóc choremu w ostatniej fazie choroby ale nikt nie zastąpi lekarza prowadzącego. Tutaj dowiesz się o co zapytać lekarza, zasugerować lekarzowi jakieś rozwiązanie czy wreszcie bazując na historiach forumowiczów opisujących swoje zmagania z chorobą zasugerować wprost to lub to.
Nikt jednak nie zastąpi lekarza. My tutaj chcemy wspomóc.
Nic nie zastąpi myślenia. Każda sugestia, porada w stosowaniu tego specyfiku czy tamtego wymaga najpierw skonsultowania z lekarzem prowadzącym to chyba oczywiste dlatego Twoje pytanie jest ciut dziwne. Jak moja mama chorowała na raka i na forum zaproponowano mi Megace to nie poleciałem kupić tylko najpierw zapytałem lekarza prowadzącego wprost: " Czy może warto by mamie podać Megace ? " i dopiero po pozytywnej opini lekarskiej to wdrożyłem inaczej po prostu nie można. Ale o Megace dowiedziałem się właśnie dzięki forum i o to chodzi.
Powtarzam jeśli otrzymasz jakąkolwiek poradę/sugestię to od ostatecznej decyzji jest lekarz prowadzący.

Odnośnie punktu pierwszego to odpowiedź jest prosta. Nigdy żaden administrator/moderator nie ingeruje bez potrzeby w posty forumowiczów (chyba, że na wyraźną prośbę forumowicza ) jeśli są merytoryczne i zgodne z regulaminem. Natomiast wybacz jeśli post jest napastliwy, obraźliwy to trudno żeby taki post zostawał na forum bo po prostu po co. Nasze forum jest specyficzne. Poruszane tematy są trudne, dotykają spraw związanych z cierpieniem, śmiercią tu nie ma miejsca na awantury, pieniactwo.
Tutaj forumowicze piszą o tragediach związanych ze śmiercią najbliższych uważasz, że wszystkie w/w posty powinny zostawać ?
Uważam, że odpowiedź jest oczywista.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Andrzej W.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #3  Wysłany: 2010-06-09, 20:41  


Odpowiadając na pierwsze pytanie dopowiem jeszcze od siebie, że czasem pozwalam sobie na drobne ingerencje i poprawki oczywistych drobnych błędów w postach innych użytkowników, takich jak np. literówki, zbędne powtórzenia tego samego fragmentu, czy "naprawienie" usterek cytowania, linkowania, itp., zawsze jednak bez ingerencji w merytoryczny sens i znaczenie treści danej wypowiedzi.

Poza tym całkowicie zgadzam się z Andrzejem: my tutaj jesteśmy jedynie i tylko po to, by pomagać i sugerować, a decyzje zawsze należą do osoby chorującej po zasięgnięciu opinii lekarza, którego nikt inny (w tym i nasze forum) zastąpić nie może.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #4  Wysłany: 2010-06-09, 23:28  


Cytat z regulaminu napisał/a:
Założyciel Portalu oraz Forum nie odpowiada za treść wypowiedzi Użytkowników Forum. Treść wypowiedzi Użytkowników Forum stanowi ich indywidualny punkt widzenia i nie może wpływać na postępowanie innych Użytkowników/Czytelników Forum bez konsultacji z lekarzem prowadzącym.
--------------------------------------------------------------------------------

Każda czynność Administratora/Moderatorów Forum będzie miała na celu zapewnienie spokojnego i merytorycznego działania Forum, mającego ogółowi Użytkowników umożliwić w sposób optymalny uzyskanie na Forum informacji/wsparcia.
--------------------------------------------------------------------------------

Treść wątków/wypowiedzi Użytkowników Forum powinna być zgodna z tematyką danego Działu - wątki/wypowiedzi nie zgodne z daną tematyką zostaną przeniesione.
--------------------------------------------------------------------------------

Dyskusje/wypowiedzi o wydźwięku negatywnym, mogące zakłócić spokojne, merytoryczne działanie Forum mogą zostać :
- zablokowane dla dalszych wypowiedzi
- usunięte
- przesunięte czasowo lub na stałe do 'Działu tymczasowego'
- ich treść może zostać ukryta.
Powyższe czynności mogą również mieć miejsce z każdego innego, istotnego w odczuciu Administratora lub Moderatora powodu.

Jeśli Administrator lub Moderator nie wyjaśnił przyczyny dokonania jednej z w/w czynności należy przyjąć, że treść wątku/postu, której powyższe dotyczy naruszała postanowienia niniejszego Regulaminu.
Zwyczajowo przyjęło się jednak, że takie uzasadnienie pojawia się: w pw skierowanym do autora wątku/postu, którego sprawa dotyczy, lub bezpośrednio w tym wątku jako komentarz. Jeśli komentarza brakuje - zazwyczaj oznacza to, że Administrator/Moderator miał swoje ważne powody, dla których musiał pilnie ingerować w 'byt' wątku/postu, a komentarza udzieli wkrótce.


--------------------------------------------------------------------------------

Forum propaguje konwencjonalne leczenie onkologiczne - dzielenie się informacjami na temat wszelkich pozostałych metod (np. suplementacji diety) powinno zachować charakter dyskusji o postępowaniu wspomagającym leczenie onkologiczne.
Stosowanie w/w metod wspomagających powinno mieć akceptację prowadzącego lekarza-onkologa.
Dyskusje na temat wykraczający poza konwencjonalne leczenie onkologiczne mogą się odbywać wyłącznie w Dziale do tego przeznaczonym.


Urania - na Twoje pytania jest odpwiedź w REGULAMINIE FORUM - proponuję przeczytać go jeszcze raz dokładnie.
 
urania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 421
Pomogła: 178 razy

 #5  Wysłany: 2010-06-10, 18:30  


W dziale „Nowotwory układu moczowo – płciowego” jest:
Cytat:
„ Nadzór merytoryczny i pomoc w Dziale dr Roman Sosnowski - specj. urolog - onkolog „

Na czym to polega ?
 
tara 



Dołączyła: 21 Sty 2009
Posty: 513
Pomogła: 110 razy

 #6  Wysłany: 2010-06-10, 19:46  


urania napisał/a:
Na czym to polega ?


Na udzielaniu odpowiedzi na pytania forumowiczów - ilość czasu jaką dr Sosnowski jest w stanie poświęcić na wsparcie forum zależy od jego dobrej woli i możliwości czasowych.
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #7  Wysłany: 2010-06-11, 03:48  


urania napisał/a:
1.W świetle postanowień regulaminu forum, to użytkownik odpowiada za treść postu. Skoro tak ma być , to czy moderator może mieć prawo do zmiany treści postu np. poprzez usunięcie jego fragmentu ?.
Prawo moderatora do usunięcia całego postu w sytuacji kiedy narusza on postanowienia regulaminu oraz w całości jego przesunięcie kiedy znalazł się w nieodpowiednim miejscu - jest oczywiste.

Proszę o sugestię zatem, jak postąpić w sytuacji gdy post jedynie częściowo narusza zasady zawarte w regulaminie, a na tenże post w całości udzielono już w danym wątku odpowiedzi i stał się on siłą rzeczy częścią dyskusji. Czy odpowiedzi na ten post należy również usunąć z wątku (tak, by nie były one 'wyrwane z kontekstu')?

Proszę też o sugestię - co jest bardziej/mniej fair: ingerencja w post danego użytkownika poprzez ukrycie części treści jego postu, czy też pozostawienie tejże treści pomimo, iż może ona wprowadzić w błąd/sugerować niekorzystne rozwiązania terapeutyczne bardzo wielu czytelnikom forum?

urania napisał/a:
A co z poradami z zakresu medycyny konwencjonalnej, czy te posty również podlegają weryfikacji ? W jaki sposób w tym obszarze jest zapewniona na forum ochrona pacjenta ?

Na przykład poprzez usuwanie nieodpowiednich treści pojawiających się na forum.

urania napisał/a:
W dziale „Nowotwory układu moczowo – płciowego” jest:
Cytat:
„ Nadzór merytoryczny i pomoc w Dziale dr Roman Sosnowski - specj. urolog - onkolog „

Na czym to polega ?

Na wsparciu naszego forum w udzielaniu pomocnych informacji - bezinteresownie i nieodpłatnie.

urania napisał/a:
Treść kilku zamieszczonych w ostatnim okresie na forum postów, skłania do zadania poniższych pytań

Odpowiedzieliśmy cierpliwie.
Pozwolimy sobie zatem teraz my na zadanie pytania :)

Na Forum serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy potrzebują wsparcia (bo zmagają się z chorobą nowotworową własną lub bliskich) oraz tych, którzy tego wsparcia chcieliby udzielać.
Otóż chcielibyśmy uprzejmie zapytać uranio, z jakim zamiarem Ty zarejestrowałaś się na naszym forum? Nigdzie w Twoich wypowiedziach nie ma sugestii byś oczekiwała pomocy - rozumiem więc, że jesteś z nami by pomagać?

Wątki z prośbą o odpowiedź czekają i jest ich mnóstwo. Z cała pewnością w wielu kwestiach możesz i umiesz pomóc, co już zdążyłam zauważyć i osobiście kilka razy kliknęłam Ci jako drobny i skromny dowód wdzięczności tzw. punkt "pomógł". Zapewne też rozumiesz, że wołanie o pomoc jest priorytetem a prowokowanie pobocznych dyskusji jedynie odciąga naszą uwagę i pochłania czas na czynności, powiedzmy, średnio-pomocne.

Powyższą myślą kończę więc moją wypowiedź i wracam do wątków gdzie oczekuje się wsparcia,
do czego i Ciebie serdecznie zachęcam.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
urania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 421
Pomogła: 178 razy

 #8  Wysłany: 2010-06-11, 16:52  


Przepraszam ,ale nie radzę sobie z wilokrotnym cytowaniem i dlatego wklejam swoją odpowiedź na czerwono.

DumSpiro-Spero napisał/a:
urania napisał/a:
1.W świetle postanowień regulaminu forum, to użytkownik odpowiada za treść postu. Skoro tak ma być , to czy moderator może mieć prawo do zmiany treści postu np. poprzez usunięcie jego fragmentu ?.
Prawo moderatora do usunięcia całego postu w sytuacji kiedy narusza on postanowienia regulaminu oraz w całości jego przesunięcie kiedy znalazł się w nieodpowiednim miejscu - jest oczywiste.

Proszę o sugestię zatem, jak postąpić w sytuacji gdy post jedynie częściowo narusza zasady zawarte w regulaminie, a na tenże post w całości udzielono już w danym wątku odpowiedzi i stał się on siłą rzeczy częścią dyskusji. Czy odpowiedzi na ten post należy również usunąć z wątku (tak, by nie były one 'wyrwane z kontekstu')?

Takiej sytuacji nie rozpatrywałam, bowiem szybkość reakcji moderatorów na forum jest rewelacyjna, ale oczywiście zdarzyć się może.
To przypadek szczególny i to jak postąpić będzie zależeć od tego czy odpowiedź jest szkodliwa czy nie: jeśli tak – usunąć, jeśli nie – pozostawić. Nie obawiam się o „wyrwanie z kontekstu” jeśli tylko moderator w miejscu po usuniętym poście zamieści odpowiedniej treści komentarz.


Proszę też o sugestię - co jest bardziej/mniej fair: ingerencja w post danego użytkownika poprzez ukrycie części treści jego postu, czy też pozostawienie tejże treści pomimo, iż może ona wprowadzić w błąd/sugerować niekorzystne rozwiązania terapeutyczne bardzo wielu czytelnikom forum?

Jeśli wybierać spośród rozwiązań nie fair to faktycznie należy uznać, ze usunięcie postu jest bardziej fair niż jego pozostawienie.
Ja jednak w takiej sytuacji opowiadam się za usunięciem postu w całości. Uważam, że użytkownicy powinni mieć wręcz gwarancję, że ich posty nie podlegają obróbce moderatorów, chyba że na ich tj. autora postu wyraźne życzenie.
Znając przyczynę usunięcia, to użytkownik powinien mieć prawo decydować o swojej wypowiedzi, tj. czy wg własnego uznania przeredaguje go do postaci nie kolidującej z regulaminem i zamieści na forum, czy zaniecha wypowiedzi.
Proszę mieć na względzie, że to użytkownik figuruje jako autor postu.



urania napisał/a:
A co z poradami z zakresu medycyny konwencjonalnej, czy te posty również podlegają weryfikacji ? W jaki sposób w tym obszarze jest zapewniona na forum ochrona pacjenta ?

Na przykład poprzez usuwanie nieodpowiednich treści pojawiających się na forum.

urania napisał/a:
W dziale „Nowotwory układu moczowo – płciowego” jest:
Cytat:
„ Nadzór merytoryczny i pomoc w Dziale dr Roman Sosnowski - specj. urolog - onkolog „

Na czym to polega ?

Na wsparciu naszego forum w udzielaniu pomocnych informacji - bezinteresownie i nieodpłatnie.

urania napisał/a:
Treść kilku zamieszczonych w ostatnim okresie na forum postów, skłania do zadania poniższych pytań

Odpowiedzieliśmy cierpliwie.

Bardzo dziękuję za wszystkie udzielone w niniejszym wątku odpowiedzi, choć nie wszystkie ich fragmenty czytało się dobrze.


Pozwolimy sobie zatem teraz my na zadanie pytania :)

Na Forum serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy potrzebują wsparcia (bo zmagają się z chorobą nowotworową własną lub bliskich) oraz tych, którzy tego wsparcia chcieliby udzielać.
Otóż chcielibyśmy uprzejmie zapytać uranio, z jakim zamiarem Ty zarejestrowałaś się na naszym forum? Nigdzie w Twoich wypowiedziach nie ma sugestii byś oczekiwała pomocy - rozumiem więc, że jesteś z nami by pomagać?

Jestem pacjentem onkologicznym. Czy potrzebuję wsparcia ? Nie wiem.

Wątki z prośbą o odpowiedź czekają i jest ich mnóstwo. Z cała pewnością w wielu kwestiach możesz i umiesz pomóc, co już zdążyłam zauważyć i osobiście kilka razy kliknęłam Ci jako drobny i skromny dowód wdzięczności tzw. punkt "pomógł". Zapewne też rozumiesz, że wołanie o pomoc jest priorytetem a prowokowanie pobocznych dyskusji jedynie odciąga naszą uwagę i pochłania czas na czynności, powiedzmy, średnio-pomocne.

Dziękuję. Na pewno kiedy będzie to tylko możliwe bardzo chętnie będę włączać się do dyskusji, dzielić swoim doświadczeniem, itd.
Przy tej okazji poproszę o wyjaśnienie dlaczego ilość punktów „pomógł” maleje w miarę upływu czasu, tj. jednego dnia było ich 13 a następnego 12 ? Nie chodzi o punkty ale o poznanie mechanizmu działania –mechanizm dodawania rozumiem, odejmowania nie.



Powyższą myślą kończę więc moją wypowiedź i wracam do wątków gdzie oczekuje się wsparcia,
do czego i Ciebie serdecznie zachęcam.

Dziękuję


[ Dodano: 2010-06-11, 17:43 ]
Jest:
Cytat:
Jeśli wybierać spośród rozwiązań nie fair to faktycznie należy uznać, ze usunięcie postu jest bardziej fair niż jego pozostawienie.


Powinno być:
Jeśli wybierać spośród rozwiązań nie fair to faktycznie należy uznać, ze ukrycie części postu jest bardziej fair niż jego pozostawienie.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #9  Wysłany: 2010-06-12, 18:48  


Cytat:
Przy tej okazji poproszę o wyjaśnienie dlaczego ilość punktów „pomógł” maleje w miarę upływu czasu, tj. jednego dnia było ich 13 a następnego 12 ? Nie chodzi o punkty ale o poznanie mechanizmu działania –mechanizm dodawania rozumiem, odejmowania nie.

Moderator (i Administrator) ma możliwość usunięcia każdego z przyznanych punktów 'pomógł' przy każdym z postów, które przez dowolnego użytkownika zostały kliknięte jako 'pomógł'.
Możliwe więc, że któryś z Moderatorów mógł uznać za celowe usunąć taki punkt dla wypowiedzi nie spełniającej - jego zdaniem - kryteriów 'pomocnego' posta.
Inna możliwość: j.w. zdarzyło się omyłkowo (raczej mało prawdopodobne, gdyż wtedy pojawia się monit 'czy na pewno chcesz punkt usunąć').
Wreszcie możliwe byłoby (nie wiem, czy tak się rzeczywiście stało), że został usunięty któryś z Twoich postów z takim punktem - wtedy być może (ale tego nie sprawdzałem) punkt by się odjął.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
urania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 421
Pomogła: 178 razy

 #10  Wysłany: 2010-06-12, 20:08  


Ponieważ nic mi nie wiadomo, żeby jakikolwiek mój post został usunięty (wg mnie ich liczba jest ok.) i jako, że usunięcie przez pomyłkę należy odrzucić jako mało prawdopodobne (patrz post Richelieu), zwracam się do moderatora X o wskazanie postu , którego przedmiotowy punkt dotyczy oraz o podanie przyczyny dla której punkt ten usunął.

To wyjaśnienie należy się również albo przede wszystkim Użytkownikowi , który mi ten punkt przyznał, a któremu za ów sympatyczny gest serdecznie dziękuję.
Jeśli to nie problem odpowiedź proszę zamieścić na forum.
 
Jola 


Dołączyła: 11 Lip 2009
Posty: 54
Skąd: Wrocław
Pomogła: 7 razy

 #11  Wysłany: 2010-06-13, 00:44  


urania,
cyfra pomógł/pomogła jest aż tak ważna?
Ja nawet nie zwróciłam na to uwagi pisząc tutaj.
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #12  Wysłany: 2010-06-13, 03:00  


urania napisał/a:
Takiej sytuacji nie rozpatrywałam, bowiem szybkość reakcji moderatorów na forum jest rewelacyjna, ale oczywiście zdarzyć się może.

A jednak w przypadku, który jak sądzę miałaś na myśli (dot. problemu ukrycia części postu) szybkość reakcji moderatorów była najwyraźniej nie dość rewelacyjna, bowiem dokładnie taka sytuacja miała tam miejsce. Odpowiedziano już na ów post, zanim moderator zdążył się pojawić (być może nie zwróciłaś uwagi na daty/godziny, są i można porównać).

urania napisał/a:
Jeśli wybierać spośród rozwiązań nie fair to faktycznie należy uznać, ze ukrycie części postu jest bardziej fair niż jego pozostawienie.

Domniemuję więc, że problem został już wyjaśniony a nasze intencje stały się zrozumiałe.
Cieszę się.

urania napisał/a:
Ponieważ nic mi nie wiadomo, żeby jakikolwiek mój post został usunięty (wg mnie ich liczba jest ok.) i jako, że usunięcie przez pomyłkę należy odrzucić jako mało prawdopodobne (patrz post Richelieu), zwracam się do moderatora X o wskazanie postu , którego przedmiotowy punkt dotyczy oraz o podanie przyczyny dla której punkt ten usunął.

To wyjaśnienie należy się również albo przede wszystkim Użytkownikowi , który mi ten punkt przyznał, a któremu za ów sympatyczny gest serdecznie dziękuję.
Jeśli to nie problem odpowiedź proszę zamieścić na forum.

Co do kolejnego (w/w) problemu..

Przejrzałam dziś uranio posty, za które przyznano Ci punkty 'pomógł'. Okazuje się, że... niemal wszystkie 'kliknięcia' przyznające owe punkty były moje.. To tak a propos potencjalnego 'skąpstwa' zarządzających forum przejawiającego się w postaci ingerencji w ilość punktów 'pomógł' danego Forumowicza.. :|
Niestety nie obserwowałam na bieżąco ilości punktów na Twoim koncie. Mogę więc jedynie ufać Twoim słowom, że jeden cenny punkt zaginął.
Nie znam przyczyn tego stanu rzeczy, jednak jestem przeciwna egzaminowaniu grupy administratorów-moderatorów w tym czy gdzieś tego typu interwencję przeprowadzili.
Jeśli tak - najwyraźniej była ku temu istotna przyczyna, bądź jakiś błąd techniczny - zasada powinna być taka jak to opisał Richelieu, natomiast obciążony skrypt (pytania do bazy SQL potrafi wysyłać jednocześnie kilkadziesiąt osób, ostatnio na forum było w tej samej chwili ponad 60 osób) czasem sprawia niespodzianki. Zauważyłam na przykład, że po przyznaniu punktu 'pomógł' skrypt czasem potwierdza wykonanie tej komendy a czasem nie. Niestety nie testowałam poprawności działania skryptu poprzez odejmowanie tychże punktów :--: , więc po prostu nie wiem czy i w tym zakresie mogą pojawiać się jakieś nieprawidłowości.
Ostatnio były również kłopoty z przesyłaniem powiadomień przez skrypt forum, dotyczących odpowiedzi w wątkach (problem poruszany i opisany w tym Dziale zresztą).

Nie wiadomo też niestety za jaki ewentualnie post przyznano Ci ów zaginiony punkt i kto Ci go przyznał.
Podejrzewam, iż jeśli dokładnie śledzisz ilość swoich punktów 'pomógł' - być może będziesz umiała wskazać post, który powinien być nagrodzony, a obecnie nie jest?
Jeśli tak - uprzejmie Cię proszę o wskazanie tego postu i -by zrekompensować Ci omawianą tu stratę i nie angażować siebie i innych dalej w tę sprawę- 'kliknę' przy tym poście 'pomógł'.
Mam szczerą nadzieję, iż moja propozycja jest dla Ciebie satysfakcjonująca i tym sposobem, wspólnymi siłami, rozwiążemy ten kolejny problem.

[ Dodano: 2010-06-13, 03:13 ]
A, i jeszcze jedno:



Widzę uranio, że już sobie radzisz z cytowaniem selektywnym, co bardzo mnie cieszy (nie będzie już w tej sytuacji potrzebne używanie czerwonego koloru?) :)
Gdyby jednak były jeszcze jakiekolwiek wątpliwości w tej kwestii - polecam nasze -> WSPARCIE TECHNICZNE <-
Napracowałam się niegdyś nad jego treścią i mam szczerą nadzieję, że zawarte tam 'podpowiedzi' są wyrażone w sposób zrozumiały i mogą być pomocne.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
urania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 421
Pomogła: 178 razy

 #13  Wysłany: 2010-06-13, 08:27  


Odpowiadając na posty jw.

Jolu,
Każdy ma prawo rozumieć napisane przeze mnie słowa jak chce.
Pozdrawiam serdecznie


DumSpiro-Spero,

Post napisałam m/innymi pod wpływem tego przypadku , ale nie z jego powodu. Jeśli jednak ktoś tak myśli, to dla jasności dodam, że treść odpowiedzi użytkownika na ów fakt w mojej ocenie jest skandaliczna.

Postem, który otrzymał punkt jest ten zaczynający niniejszy wątek. Nad jego ubytkiem nie ubolewam - pisałam o tym wcześniej. Pytanie o przyczyny jest tylko pytaniem o przyczyny.

Zawsze ten sam problem – nie zaglądam do instrukcji obsługi.

Pozdrawiam serdecznie
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #14  Wysłany: 2010-06-13, 10:13  


urania napisał/a:
Postem, który otrzymał punkt jest ten zaczynający niniejszy wątek. Nad jego ubytkiem nie ubolewam - pisałam o tym wcześniej.

Mimo wszystko wywiążę się z obietnicy jeśli mogę :)

Pozdrawiam ciepło również.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
rakar 



Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 119
Skąd: OLSZTYN
Pomógł: 11 razy

 #15  Wysłany: 2010-06-13, 11:34  


Czy dobrze zrozumiałem, że ocenić czy czyjś post pomógł decyduje administrator lub moderatorzy?

DSS zachęca do czytania regulaminu i objaśnień, zatem czasami korzystam. Właśnie w instrukcji wstawiania 'różności' na forum znalazłem takie coś:


Może to błąd a może nie zrozumiałem.
Żadne forum, jakie znam, nie ma tylu dogodnych opcji, których przy takich okazjach uczę się.
_________________
www.rak-prostaty.pl
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group