1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
dot. forum
Autor Wiadomość
AndrzejS 


Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 200
Skąd: Bielsko-Biała
Pomógł: 29 razy

 #31  Wysłany: 2010-10-12, 21:10  


awilem napisał/a:
Forum nasze powstało żeby wspierać osoby zmagające się z chorobą nowotworową dotyczyło to tak samych chorych jak i osób walczących z chorobą bliskich ale jest to tylko forum i NIE ZASTĄPI TO NIGDY WIZYTY, KONSULTACJI ONKOLOGICZNEJ. Dla wszystkich jest to oczywiste dlatego bardzo dziwię się Twoim pytaniom.

Nikt nie ma zamiaru uszczęśliwiać na siłę a tym bardziej tłumaczyć się przed sądem z dobrego serca.


Awilem jeżeli chodzi o tłumaczenie się przed sądem to jesteś w bardzo wielkim błędzie.
I za dobre serce trzeba się tłumaczyć przed sądem.
Przykładów można mnożyć. Nie będę opisywał do czego można się doczepić na tym forum.
Opisze może inne.
Wypadek na drodze.Pomagasz z dobrego serca.Nie masz rękawiczek.Poszkodowany został zarażony np HBS-em.Okazuje się że Ty byłeś powodem zarażenie, nie wiedząc o tym ,że masz tego wirusa(bo tak najczęściej jest).
Wiesz że masz przechlapane? z dobrego serca.
Dum spiro-spero jest jedynym forum,gdzie "niemedyczni"udzielają porad medycznych.
Na forach medycznych ,moderatorzy pilnują porządku typu "przepychanki" handel i to wszystko.Nie udzielają żadnych porad medycznych.
Gdyby jakichkolwiek porad medycznych udzielał lekarz -to już jest co innego.
Świadomość wśród ludzi jest coraz większa i dlatego coraz bardziej należy z tym uważać.
Opisywałem tutaj przypadek Michała ,który już nie żyje.Lekarz rodzinny,który źle zdiagnozował chorobę przegrał sprawę w sądzie.Na dzień dzisiejszy płaci dużo większe ubezpieczenie OC lekarzy.
Przypadki ,w których rodzina będzie domagała się odszkodowanie od lekarzy za złą diagnozę też będą coraz częstsze.Czasami będzie to, tak jak piszesz,za dobre serce.
A dlaczego? sam sobie odpowiedz.
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #32  Wysłany: 2010-10-12, 22:43  


AndrzejS napisał/a:
Dum spiro-spero jest jedynym forum,gdzie "niemedyczni"udzielają porad medycznych.
Na forach medycznych ,moderatorzy pilnują porządku typu "przepychanki" handel i to wszystko.Nie udzielają żadnych porad medycznych.

Tkwisz AndrzejuS w wielkim błędzie.
Na tym forum prezentowane są tylko i wyłącznie opinie stanowiące indywidualny punkt widzenia piszących.
Porady medycznej skutkującej wdrożeniem postępowania diagnostyczno-terapeutycznego może udzielić wyłącznie lekarz i to nie przez internet.
Przyznać musisz, że nie ma nawet fizycznej możliwości by w jakimkolwiek przypadku zapadła poprzez forum internetowe decyzja diagnostyczno-terapeutyczna - bo jaką miałaby moc i kto wdrożyłby ją w życie? Wirtualna klinika 'forum internetowe' z wirtualnym lekiem i personelem?

Za diagnostykę i leczenie pacjenta odpowiada ten, który je zalecił formalnie umieszczając swój podpis w dokumentacji medycznej (owego pacjenta) - czyli lekarz posiadający odpowiednie uprawnienia do realnego wdrożenia danej procedury.

Wracając do opinii umieszczanych na naszym forum; tego samego typu opinie prezentowane są na innych forach o tematyce onkologicznej.
Nie mam co do tego wątpliwości, ponieważ na dwóch z nich sama przez kilka lat pisywałam :)

Zatem bez nadinterpretacji proszę.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
AndrzejS 


Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 200
Skąd: Bielsko-Biała
Pomógł: 29 razy

 #33  Wysłany: 2010-10-12, 23:19  


Witam
wiem ,że na innych forach również pisałaś.Przecież stamtąd się znamy.
Ale tam pisałaś jako zalogowany uczestnik forum a nie jako moderator a to jest kolosalna różnica.Zresztą moge dać przykład ale na priwa.
Pozdrawiam.
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #34  Wysłany: 2010-10-13, 00:55  


Nie trafiona uwaga. Dwóch członków naszego zespołu, aktywnie tu piszących - pisało wcześniej na innych forach właśnie jako moderatorzy :)
AndrzejuS - odpuść proszę, bo zaczyna mnie zastanawiać cel tej dyskusji; czyżbyś chciał nas ubezpieczyć ? :?ale?:
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
AndrzejS 


Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 200
Skąd: Bielsko-Biała
Pomógł: 29 razy

 #35  Wysłany: 2010-10-13, 17:31  


Witam serdecznie.
Jaki jest cel tej mojej "pisaniny".
W ubezpieczeniach pracuję od 15 lat z przerwą półtoraroczną.
Od paru lat obserwuję zjawisko czerpania kasy ,że wszystkiego z czego tylko można szczególnie z ubezpieczeń.
Nie obce wszystkim jest wyłudzanie pieniędzy z ubezpieczeń komunikacyjnych.
Coraz częściej jest to także wyciąganie pieniędzy od lekarzy.I to zarówno za złe leczenie jak również za postawienie złej diagnozy.
Jeżeli ludzie wyciągają kase za złą diagnozę to długo nie potrwa zaczną wyciągać za złe "doradztwo".I tutaj może ale nie musi się też zacząć wyciąganie kasy.
Z tego też powodu zaczęły pojawiać się firmy prawnicze ,które ludziom w tym pomagają.
A dlaczego o tym piszę? lepiej dmuchać na zimne.Może to jest takie skrzywienie zawodowe?
Pozdrawiam.

Napisałem na priva przeczytaj.
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #36  Wysłany: 2010-10-13, 18:26  


Andrzeju S, nie dajmy się zwariować!
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #37  Wysłany: 2010-10-14, 00:32  


Witajcie!
Nie wiem czy zostaną dobrze zrozumiana, ale przeczytałam dziś wątek mlodego chłopaka, który pisał już kilka miesięcy temu na naszym forum bojąc się, że dolega mu coś poważnego - zauważył jakby guza na jądrze. Generalnie badania wyszły ok, ale chłopak nadal wystraszony zadawał kolejne pytania. W sumie zdecydowana wiekszość odpisujących mu straciła cierpliwośc a część nawet polecała udanie się ze swoimi hipochodrycznymi zapędami do psychiatry... Wątek został przeniesiony do tymczasowych....Chłopak zamilkł... tymczasem dzisiaj czytam i widzę, że znowu założył nowy wątek... skarży się nadal na pewien dyskomfort, dodatkowo zrobił badania AFP i wyszło mu kolosalnie duże... BYć może to pomyłka, ale być może zmiana nowotworowa - napisał vioom. I powiem szczerze, mam kaca moralnego. Jeśli nie daj Boże okaże się, że chłopak ma nowotwór, to miał rację, że szukał pomocy u nas na forum a został w sumie zbagatelizowany, co więcej sugestie o hipochondrii i psychiatrze okazały by się grubiańskimi uwagami nie na miejscu. Mam nadzieję, że wszytsko dobrze się skończy i guza nie ma a AFP wróci do normy, ale moja uwaga - opinia jest następująca...
Uważajmy na słowa... Uważajmy by komuś niechcący nawet nie zaszkodzić.
pozdrawiam cieplutko:)
_________________
Katarzynka36
 
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #38  Wysłany: 2010-10-14, 08:09  


Nie wiem czy nie zwróciłaś uwagi, że na samym początku radzono mu żeby swoje wątpliwości skonsultował z urologiem bo na forum nie ma możliwości zdiagnozowania, leczenia itp. a chłopak nie wiedzieć czemu zamiast do lekarza to zasypywał forumowiczów pytaniami.
Człowiek chory szuka pomocy w pierwszej kolejności u lekarza a później ewentualnie jak chce podzielić się swoimi wynikami to dzieli się na forach. Odwrócenie tego trendu może skutkować rozwojem choroby i kłopotami z leczeniem.
Ponieważ chłopak ni jak nie chciał iść do lekarza dlatego większość forumowiczów zaczęła podejrzewać, że jego problemy są raczej natury psychicznej niż fizycznej.
Dlatego powtórzę. Od leczenia są lekarze i nigdy forum nie zastąpi gabinetu lekarskiego. Wątpliwości dotyczące zdrowia rozwiewa lekarz, lepiej lub gorzej ale zawsze lekarz. U nas można zasięgnąć opinii co do leczenia, analizy wyników itd. ale dalej jeśli już to ostateczna decyzja należy do lekarza prowadzącego i myślę, że na wstępie trzeba to sobie uświadomić.

[ Dodano: 2010-10-14, 08:41 ]
Zresztą z tego co pamiętam to wyniki miał dobre.
_________________
Andrzej W.
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #39  Wysłany: 2010-10-14, 10:32  


Awilem!
Tak, oczywiście się z Tobą zgadzam. Forum nie jest gabinetem lekarskim i nie leczy wirtualnie. Chodzi mi o zupełnie inną rzecz - chłopak był rzeczywiście z tych co to pytaja i pytają, ale my powinniśmy rozsądniej zalecać mu udanie się do psychiatry. Wtedy chłopak miał dobre wyniki, a teraz ma bardzo mocno podwyższone AFP, zarejestrował się ponownie na forum. Chodzi mi o to byśmy na Jego przykladzie może bardziej powściągliwie wypowiadali się co do leczenia u psychiatry i tego czy ktoś ma hipochondrię czy nie. Ja osobiście mam pewnego rodzaju kaca moralnego. Chodzi mi o to by na przyszłość zachować delikatną wstrzęmięźliwość w ferowaniu opinii. Tylko o to mi chodzi.
A to, że nie zastąpimy nikomu wizyty u lekarza to chyba jasne i kżdy z tego sobie powinien zdawać sprawę.
pozdrawiam cieplutko
_________________
Katarzynka36
 
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #40  Wysłany: 2010-10-14, 11:24  


Ja kaca moralnego nie mam i nie dlatego, że jestem człowiekiem bez serca. Chłopak robił wszystko żeby się rozchorować ( mam nadzieję, że jednak okaże się, że wszystko OK ) powinien biegać od gabinetu do gabinetu, domagać się badań wszelkich możliwych, konsultacji lekarza POZ, urologa, onkologa a nie co chwilka zamieszczać posty o wymacaniu sobie czegoś.
Zauważ, że wypowiadali się forumowicze, którzy mają doświadczenie w chorobach typowo męskich ( nowotwory jądra, prostaty), że już nie wspomnę o wynikach, które miał dobre.
Niestety a może i stety nie byliśmy w stanie sprawdzić jego jąder aby móc powiedzieć, że to nowotwór bądź nie dlatego tym bardziej powinno go to uczulić, że nie jesteśmy mu w stanie pomóc a jedyne miejsce to gabinet lekarski. Niestety wiele osób bagatelizuje sobie objawy doprowadzając do rozwoju choroby. A może było tak, że nie chciał iść do lekarza żeby nie dowiedzieć się najgorszego ? Tego nie wiemy i może pomoc psychiatry jednak byłaby o tyle skuteczna, że uświadomiła by mu problem.
Internet ma to do siebie, że duża anonimowość nie pozwala skutecznie ocenić czy mamy do czynienia z osobą na prawdę chorą czy wmawiającą sobie chorobę, których przecież również nie brakuje.
_________________
Andrzej W.
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #41  Wysłany: 2010-10-14, 12:34  


Awilem!
To, że chłopak jest specyficzny, to nie znaczy, że można o nim mówić, że robił wszytsko by zachorować, bo to nie fair. A w watku pisał, że był u lekarzy specjalistów więc nie zaniedbywał tego, nie wiem skąd coś takiego wysnułeś. Pytając gdzie się ma się jeszcze udać padły odpowiedzi, że do psychiatry. Tak skoro wyniki wówczas byly ok, można było przypuszczać, że może sobie wmawiać chorobę. Jeśli jednak teraz ma AFP kilka razy wyższe niż norma to można niestety sądzić, że jego niepokój był jednak uzasadniony, bo coś się niedobrego dzieje z nim. Być może zlekceważony i wyśmiany przez lekarzy urologów szukał wsparcia u nas.
I o to mi tylko chodzi tak na przyszłość - o troszkę większą wstrzemięźliwość w klasyfikowaniu kogoś do psychiatry. Nie zamierzam awilem wszczynać tutaj niepotrzebnej dyskusji, bo nie o to mi przecież chodzi, to tylko taka moja osobista refleksja, która mnie naszła, gdy wspomniany chłopak założył swojego nowego posta z info, że tym razem wynik AFP ma bardzo wysoki. Stąd mój taki mały osobisty apel. No i żywię ogromną nadzieję, podobnie jak Ty, że chłopak nie ma choroby nowotworowej i wszytsko dobrze się skończy:):):)
pozdrawiam cieplutko, bo ziąb na dworze:)
_________________
Katarzynka36
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #42  Wysłany: 2010-10-15, 19:49  


Katarzynka36, a skąd ta awersja do psychiatry? To taki sam lekarz jak każdy inny tyle, że zajmuje się problemami natury psychicznej, które nie rzadko łączą się z dolegliwościami somatycznymi.
Również śledziłam ten wątek, i myślę, że troszkę nad interpretujesz całą tą sytuację.

Tak jak napisał awilem, ten chłopak otrzymał poradę zgodnie z tym, co wydało się słuszne, a to, że nie poszedł do lekarza- na to już nie mamy wpływu. Na szczęście jednak zrobił ponownie badania i miejmy nadzieję, że okażą się błędem, a nawet jeśli nie to, że zdecyduje się pójść do odpowiedniego lekarza a nie tylko korzystać z diagnostyki via internet.
Trzymam za niego kciuki.

A Ciebie pozdrawiam ciepło

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #43  Wysłany: 2010-10-15, 22:15  


Zuziu
Nie chcę kontynuować dyskusji, bo to nie ma sensu. Widocznie inaczej interpretuję :mrgreen:

Zuziu, chodzi mi o bardzo delikatną materię - ten chłopak owszem dostał poradę (nawet kilka) - że jako hipochondryk ma iść do psychiatry. Na szczęście - jak piszesz - poszedł ponownie na badania, które wykryły nieprawidlowo wysoki poziom markeru AFP. Prawdopodobnie - na szczęście - nie posłuchał zatem porad o udaniu się do psychiatry, wybrał inne badania. I jak widać zrobił dobrze, że nie zasugerował się opiniami na forum.
Przypadek tego chłopaka (cały czas mam nadzieję, że to pomyłka z tym AFP), uzmysławia jaka odpowiedzialność za słowo ciąży - nawet pośrednio - na osobach udzielających porad.
To tyle:)

Zuziu, awersji do psychiatry nie mam, tutaj Zuziu Ty chyba nadinterpretujesz ;)
Sama korzystałam z usług, wiem jak pomagają i polecam każdemu potrzebującemu. Zdaję sobie jednak sprawę, że słowo psychiatra może mieć wydźwięk pejoratywny i użyty w określonym kontekście może tak po ludzku "zaboleć".
Pozdrawiam również ciepło Ciebie Zufed:) i już znikam do moich wątków.
_________________
Katarzynka36
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group