1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nadzieja?
Autor Wiadomość
Sensevel 


Dołączyła: 03 Gru 2015
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2015-12-03, 18:08  Nadzieja?


Jestem tu pierwszy raz. Moja mama 20 października zrobiła zdjęcie RTG, które wykazało guza płuca. Dziś zrobiono jej PET. Dzisiaj także lekarz odebrał mi nadzieję, przekazując informacje o obecności komórek nowotworowych w węzłach śródpiersia. Mówił coś o chemioterapii wstępnej. Czy ktoś mi może powiedzieć, że będzie dobrze? Zapadam się w rezygnacji.
_________________
Ewelina
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2015-12-03, 18:21  


Sensevel napisał/a:
Czy ktoś mi może powiedzieć, że będzie dobrze?


Raczej nikt Ci tego nie powie bo nie znamy mamy wyników. Musisz wkleić wszystkie wyniki jakie posiadacie, pewnie teraz masz tylko RTG. Jak będą wyniki PET to zamieść je tutaj i na pewno "mądrzy" tego forum wiele Ci wyjaśnią.
Sensevel napisał/a:
Zapadam się w rezygnacji.

Nie ma co się zapadać tylko trzeba walczyć, zebrać w sobie siły, żeby pomóc mamie przetrwać najgorszy etap w życiu, jeśli okaże się to rzeczywiście chorobą nowotworową.

Na pewno uzyskasz tu ogromną wiedzę i wielkie wsparcie.

Pozdrawiam
 
Sensevel 


Dołączyła: 03 Gru 2015
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2015-12-03, 19:41  


Dziękuję za odpowiedź. Wiemy, że to nowotwór niedrobnokomórkowy, gruczołowy płuca prawego segmentu 2 i 3. Guz jest duży 4,5x6,5x3,8 cm. 3 tygodnie temu w badaniu USG jamy brzusznej nie wykazano przerzutów. Jednak w tomografii powiększone węzły chłonne śródpiersia, a biopsja wykazała obecność komórek nowotworowych.
_________________
Ewelina
 
asia333 


Dołączyła: 17 Cze 2015
Posty: 185
Pomogła: 26 razy

 #4  Wysłany: 2015-12-03, 20:14  


Sensevel, rozumiem że informacja o raku zbiła cię z nóg, nastąpiła chwila rezygnacji ale trzeba podnieść głowę i stanąć do walki, kto jak nie ty pomoże mamie zmierzyć się z tym dziadem! Trzymam za Was kciuki i dużo sił życzę!
 
bogdusia 



Dołączyła: 08 Lis 2015
Posty: 484
Skąd: Warszawa
Pomogła: 35 razy

 #5  Wysłany: 2015-12-05, 15:00  


Rak - to nie wyrok, badania trzeba zrobić i dopiero wtedy będą decyzje.
Jedyna rada to wziąść sie w garść, porobić szybko potrzebne badania potem konsylium
i decyzje Na zapas nie ma sie co martwić! Głupie myśli do głowy przychodzą jak człowiek za dużo negatywnie myśli. Trzeba działać.
Pozdrawiam i trzymam kciuki :tull:

[ Dodano: 2015-12-05, 15:03 ]
Moja mama ma guza 6cmx8cm i nowotwór drobnokomórkowy ale jak trafiła na onkologię tam przekonaliśmy sie jak różne są przypadki i jak wazne jest pozytywne myślenie :)
W ciągu 4 tygodni została zdiagnozowana i jest już po pierwszej chemii , nie poddamy sie :)
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #6  Wysłany: 2015-12-05, 18:20  


Sensevel,
Jeśli możesz to wklej /przepisz cały opis Pet, będzie nam łatwiej doradzić, wytłumaczyć.
Pozdrawiam serdecznie.
 
Sensevel 


Dołączyła: 03 Gru 2015
Posty: 3

 #7  Wysłany: 2016-10-04, 18:07  Sterydy a problemy z oddychaniem?


Witam,
moja mama, w ostatnim stadium nowotworu płuc od wczoraj trudniej oddycha. Nie jest jej duszno, mówi, że czuje, jak coś jej przyciska klatkę. Oddycha ,,na trzy", tak jakby każdy wdech dzieliła na trzy części. Od piątku przyjmuje ok 10 mg dexamethasonu, byliśmy u lekarza rodzinnego, nic niepokojącego nie słyszał. Guz w prawym płucu się zmniejszył, skąd więc taki dziwny oddech. Mama coraz mniej się porusza, przy siedzeniu i chodzeniu oddycha nieprawidłowo, w czasie snu trochę lepiej. Czy wpływ może mieć np suche powietrze?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-10-04, 19:12 ]
Nie zakładaj kolejnych wątków, masz już na forum swój wątek i w nim kontynuuj historię choroby. Wątki scalone.

_________________
Ewelina
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #8  Wysłany: 2016-10-05, 21:03  


Sensevel,
Kiedy były robione ostatnie badania pokazujące zmniejszenie się guza? Czy Mama jest w trakcie chemioterapii?
A morfologia kiedy była ostatnio sprawdzana? Wszystkie parametry w normie?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group