1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 23
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Szczepionka na czerniaka uratowana
rafal194

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3673

PostDział: 'NEWS' - co nowego w onkologii?   Wysłany: 2013-12-27, 21:42   Temat: Szczepionka na czerniaka uratowana
Nie wiem czy to komuś pomoże ale jest ciekawostka.
http://www.edermatologia....ana,11069.html#
  Temat: Bolesne znamiona
rafal194

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 15763

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-03-15, 21:05   Temat: Bolesne znamiona
Z tymi wynikami to rożnie bywa.Ja miałem już po tygodniu a wyniki na szczęście były dobre.Jakie było moje przerażenie.A przynajmniej mam taka nadzieję ze nikt się nie pomylił.
  Temat: Bolesne znamiona
rafal194

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 15763

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-02-25, 21:03   Temat: Bolesne znamiona
Dzięki za pamięć wyniki dobre.W środę znów na cięcie.Na miejsce jednego dużego wyciętego znamiona pojawiają się 5 małych które od początku są wypukłe i ostre.
Ja ostatnio zgłosiłem się w prawidłowym terminie zdjęcia szwów i już pielęgniarka zwróciła mi uwagę że mam zaczerwieniono ranę .A okazało się ze szwy się wrosły i miała problem z wyjęciem.A jeszcze chirurg zrobił takie małe supełki.

Daj znać jak będziesz miała wyniki.
  Temat: indeks mitotyczny w czerniaku
rafal194

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 30172

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-02-20, 13:54   Temat: indeks mitotyczny w czerniaku
Najlepsze u lekarzy jest to że jak pójdziesz z pieprzykiem znamieniem poniżej zalecanych 6mm.To wyśmiewają cię.Chyba nagminne u rodzinnych lekarzy.Miałem tak dwa razy.I weź tu idź na kontrole.Również w CO w wa-wie potraktował mnie olewając.Ale nie dziwie się tyle tam pacjentów.

[ Dodano: 2013-02-20, 13:55 ]
Jestem cały w pieprzykach rożnego kształtu i koloru.Miałem dwa przypadki czerniaka w rodzinie niestety skończyło się najgorszym.A lekarze olewają.
  Temat: Bolesne znamiona
rafal194

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 15763

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-02-11, 23:20   Temat: Bolesne znamiona
izuniapab, Będzie dobrze.Ten na szyi lekarz mówił ze dobrze że wycięliśmy bo mógłby być groźny.Ja odbieram wynik z ostatniego cięcia w piątek.Mija 3 tygodnie staram się nie myśleć nad wynikami.Trzyma kciuki za twoje wyniki.
  Temat: Bolesne znamiona
rafal194

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 15763

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-02-11, 18:13   Temat: Bolesne znamiona
Betsi,idź do lekarza niech da ci skierowanie na wycięcie.Skoro ociera ci się o stanik.Ja bym tak zrobił,choć nie noszę staników :mrgreen: .Po co kusić los.Ja lekarzowi pokazałem mały pieprzyk ok3mm na szyj ze obciera o kołnierzyk a za 3godziny go nie miałem ,gdyż lekarz stwierdził żeby nie kusić losu.
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
rafal194

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 114133

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-01-07, 17:46   Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
::rose:: ::rose:: ::rose::
  Temat: Myszka - komentarze
rafal194

Odpowiedzi: 128
Wyświetleń: 28489

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-12-11, 16:31   Temat: Myszka - komentarze
Przykro mi bardzo z powodu tragedii jaka cię spotkała.Przyjmij szczere kondolencje.
  Temat: Bolesne znamiona
rafal194

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 15763

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-10-25, 20:56   Temat: Bolesne znamiona
Głowa do góry,wyniki będą na pewno dobre.Nie martw się na zapas bo w histerie wpadniesz.Rozumiem cię mam to samo z żoną. ;) .Głowa do góry.
  Temat: Bolesne znamiona
rafal194

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 15763

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-10-25, 18:57   Temat: Bolesne znamiona
Jak radzi jo_a tylko lekarz.Ważne ze masz już skierowanie na wycięcie. Głowa do góry im bardziej o tym myślisz tym gorzej. Wiem coś o tym bo sam próbuje dorwać skierowanie na dziwne znamiona które czasem swędzą i które powstały po dawnym oparzeniu słonecznym a nikt nie chce dać. Więc nie przejmuj się,podobno nawet najbardziej brzydkie znamiona nie są koniecznie czerniakiem, a czasami się okazuje ze idealne ładne znamiona i to małe okazują się czerniakiem. Głowa do góry i ciesz się życiem i nie martw się na zapas. Bo cię poduszką rzucimy :mrgreen: .
  Temat: Wemurafenib (Zelboraf) - dostęp do leczenia - PISZCIE
rafal194

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 20239

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-10-20, 20:44   Temat: Wemurafenib (Zelboraf) - dostęp do leczenia - PISZCIE
Spróbuj z tego linku wklej go w pasek adresu przeglądarki:
http://www.youtube.com/wa...d&v=1bGYhLIRp8k

Może masz dodatki w przeglądarce stare.
  Temat: Berta - komentarze
rafal194

Odpowiedzi: 793
Wyświetleń: 102445

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-09-02, 10:57   Temat: Berta - komentarze
Dołączam się.Tez trzymam kciuki. :)
  Temat: Proszę o poradę
rafal194

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 18067

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-08-24, 19:15   Temat: Proszę o poradę
::rose:: ::rose:: ::rose::
  Temat: Na co zwrócić uwagę przy usuwaniu znamienia??
rafal194

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5203

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-08-02, 10:51   Temat: Na co zwrócić uwagę przy usuwaniu znamienia??
Szczepienie nie boli nic ,niektórych może troszkę jakby komar ugryzł.Miałem ostatnio robione i 2tygodnie po drugiej dawce można już wycinać.Szczepienia są 3 takie same. Do rodzinnego po skierowanie i szczepienie.Nie mam doświadczenia ale jest wiele osób na forum co nie miało szczepienia na WZW.
  Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
rafal194

Odpowiedzi: 72
Wyświetleń: 35773

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-07-18, 18:26   Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
Po wycięciu chirurgicznym znamiona nie powinny odrosnąć jeżeli nie są złośliwymi.Ja miałem znamię barwnikowe i na wyniku było napisane wycięte w całości.

Ale niech się wypowiedzą bardziej obeznane osoby.
Ja dołączę swoje dwa pytania.Czy duży jest procent ze znamiona powstałe po oparzeniu skóry światłem UV (spawarka) będą znamionami złośliwymi?
Gdyż zauważyłem dużo znamion na oparzonej kiedyś skórze.Są one bardzo nie regularne i mają rożne barwy(a dokładnie każde znamię ma po kilka odcieni)mają ok od2-4mmpo dłuższym brzegu.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group