1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
indeks mitotyczny w czerniaku
Autor Wiadomość
aniazet 


Dołączyła: 09 Lut 2013
Posty: 192
Pomogła: 20 razy

 #31  Wysłany: 2013-02-17, 19:01  


BRAWA za odwagę!!! Przytoczony wyżej kalkulator dla mnie bardzo pocieszający!
 
aniazet 


Dołączyła: 09 Lut 2013
Posty: 192
Pomogła: 20 razy

 #32  Wysłany: 2013-02-19, 16:07  


Właśnie wróciłam od lekarza ogólnego. Poszłam bo pomyślałam, że poproszę o skierowanie na badania krwi. I wiecie co żałuję że poszłam, bo dowiedziałam się że jak już zachorowałam na czerniaka to napewno na niego umrę tylko kwestia czasu. Poza tym lekarz naprawdę przestraszył się tego mojego czerniaka i zwierzył mi się że sam ma mnóstwo pieprzy i musi iść usunąć. Jednym słowem stałam się dla niego żywą inspiracją. A ją gdzieś czytałam że w Australii i USA mają bardzo dobre wyniki w diagnozowaniu wczesnego czerniaka również za sprawą lekarzy pierwszego kontaktu. Pomarzyć dobra rzecz.
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #33  Wysłany: 2013-02-19, 16:18  


To jakis konowal a nie lekarz. Rokowania dla cienkich czerniakow sa bardzo dobre powyzej 95 procent

[ Dodano: 2013-02-19, 16:33 ]
Aniu twoj breslow to tylko 0,3mm? Jakbym mial taki wynik to bym w ogole sie nie martwil. Taki czerniak nie ma szans na przerzuty.
 
obertas 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1340
Skąd: Szczecinek
Pomógł: 184 razy

 #34  Wysłany: 2013-02-19, 16:53  


Jeśli lekarz czegoś nie wie, to zwykły szacunek dla pacjenta nakazuje przyznanie się do tego.

Lekarz jest tylko człowiekiem i również może czegoś nie wiedzieć. Ba, wręcz ma prawo się mylić! Takie dyrdymały, które wypowiedziano w stosunku do Ciebie zasługują tylko na upublicznienie dla Jego przełożonych.

Natomiast nie ma prawa opowiadać o czymś, o czym nie ma bladego pojęcia!!!!!
:lediable: |wht?!| :evil:

Pozdrawiam
obertas
_________________
http://www.forum-onkologi...romu-vt6563.htm
 
Agati 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 60
Skąd: Warszawa
Pomogła: 9 razy

 #35  Wysłany: 2013-02-20, 12:28  


Hej,
Przede wszystkim nie bierz tego co Ci powiedział lekarz do siebie. Jeśli nie ma pojęcia o tej dziedzinie medycyny nie powinien się wypowiadać (a skoro -jak piszesz- dopiero Ty stałaś się inspiracją dla niego, żeby wpadł na pomysł zbadania swoich znamion - to mówi samo za siebie na jakiego lekarza trafiłaś, można mu pogratulować, a ręce opadają..). Mamy XXI wiek, a o dziwo są i tacy lekarze, którzy wychodzą z założenia, że znamion lepiej nie ruszać, nie wycinać (stary zabobon).
Nie przejmuj się i głowa do góry! :)
_________________
“Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today.”
James Dean
 
rafal194 


Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 53
Pomógł: 5 razy

 #36  Wysłany: 2013-02-20, 13:54  


Najlepsze u lekarzy jest to że jak pójdziesz z pieprzykiem znamieniem poniżej zalecanych 6mm.To wyśmiewają cię.Chyba nagminne u rodzinnych lekarzy.Miałem tak dwa razy.I weź tu idź na kontrole.Również w CO w wa-wie potraktował mnie olewając.Ale nie dziwie się tyle tam pacjentów.

[ Dodano: 2013-02-20, 13:55 ]
Jestem cały w pieprzykach rożnego kształtu i koloru.Miałem dwa przypadki czerniaka w rodzinie niestety skończyło się najgorszym.A lekarze olewają.
_________________
https://www.facebook.com/rafal.lewandowski.39
 
pchelka73 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 212
Skąd: jarocin
Pomogła: 37 razy

 #37  Wysłany: 2013-02-20, 15:47  


jesli chodzi o lekarz rodzinnego to tez mam zle doswiadczenie- kiedy poszlam z moim pieprzykiem, ktory w ciagu kilku miesiecy zrobil sie czarny- moj lekarz zastanawial sie czy to aby nie kleszcz :-D co najgorsze mowil to calkiem powaznie ogladajac pieprzyk przez jakas lupe. na moja prosbe dal skierowanie do chirurga- reszte znacie, czerniak zlosliwy C III B 1mm Coz...mozna tylko rece zalamac
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #38  Wysłany: 2013-02-20, 15:50  


U mnie też tak było.Pani dermatolog stwierdziła,że pierdołami zawracam jej głowę.A malutkie znamię które miało w najszerszym miejscu 2mm okazało się czerniakiem.
 
Agati 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 60
Skąd: Warszawa
Pomogła: 9 razy

 #39  Wysłany: 2013-02-20, 16:35  


Ja jak poszłam do dermatologa 1,5 roku wcześniej to pani dr kazała mi obserwować i tyle, wspomniała, że takie rzeczy się usuwa jakby się coś działo. Więc obserwowała i tak sobie z tym chodziłam (bo nic się nie działo) do czasu, jak przy pierwszej wizycie u innego dermatologa do którego poszłam z czym innym, przy okazji pokazałam znamię i chwilę później już miałam wypisane skierowanie do chirurga onkologa...

A co ciekawe, nawet ostatnio przypadkiem trafiłam na jakiś program medyczny i było o zmianach skórnych i a propos czerniaka, też padła "książkowa miara", że zmiana powyżej 5 mm...
Skoro jest tyle przypadków czerniaków o mniejszych rozmiarach to dlaczego wciąż jest taki mit i tak się przy tym upierają ? a z drugiej strony trąbią dookoła, że wczesna wykrywalność ratuje życie. Dla mnie w tym aspekcie to się wyklucza, skoro niektórzy nawet nie chcą spojrzeć na mniejsze zmiany pod dermatoskopem .. :roll:
_________________
“Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today.”
James Dean
 
aniazet 


Dołączyła: 09 Lut 2013
Posty: 192
Pomogła: 20 razy

 #40  Wysłany: 2013-02-20, 18:19  


A może lekarze nie przykładają wagi do diagnozowania znamion pod kontem czerniaka bo jest to rak w PL mimo wszystko rzadki a poza tym panuje powszechne przekonanie że na tego raka się umiera!
 
Nookie 



Dołączyła: 14 Cze 2012
Posty: 52
Pomogła: 5 razy

 #41  Wysłany: 2013-02-20, 18:27  


Agati napisał/a:
są i tacy lekarze, którzy wychodzą z założenia, że znamion lepiej nie ruszać, nie wycinać (stary zabobon)

Tak...skądś to znam.. Mój lekarz rodzinny jest tego zdania...
A ostatnio chirurg dziwił się, że dermatolog kazał mi wyciąć: "takie malutkie?". A wcale nie takie malutkie, bo ma 4mm.
Przez takie opinie czasami sama mam wątpliwości... :|
 
aniazet 


Dołączyła: 09 Lut 2013
Posty: 192
Pomogła: 20 razy

 #42  Wysłany: 2013-02-23, 16:39  


www.skincancer.org/public...of-mitotic-rate
Hej! pod powyższym linkiem garść informacji o indeksie mitotycznym w czerniaku. Mnie trochę rozjaśniło, chociaż nie wiem czy wszystko poprawnie zrozumiałam, tekst po angielsku. Może i Wam się przyda! Pozdrawiam A.
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #43  Wysłany: 2013-02-24, 21:20  


ok
troche o rozpoznawaniu czerniakow
Generalnie wiekszosc czerniakow bedzie wieksza niz 0.5cm bo wiekszosc to szerzace sie powierzchownie (SSM). Te czerniaki najpierw rosna na powierzchni skory zanim zaczna 'wiercic' w dol. Zazwyczaj mozna je rozpoznac poprzez ABCEF.

Natomiast czerniaki modularne rosna od razu w dol dlatego moga miec nawet 1mm.

Generalnie wszystko co wyglada inaczej niz inne pieprzyki powinno budzic watpliwosci. Oczywiscie tez jesli rosnie lub swedzi/boli. Zmiana koloru i wielokolorowosc tez jest wazna.
 
aniazet 


Dołączyła: 09 Lut 2013
Posty: 192
Pomogła: 20 razy

 #44  Wysłany: 2013-02-25, 11:08  


jco.ascopubs.org/content/29/16/2199/T2.expansion.html
I uparcie jeszcze o indeksie w czerniaku!
 
aniazet 


Dołączyła: 09 Lut 2013
Posty: 192
Pomogła: 20 razy

 #45  Wysłany: 2013-03-01, 18:59  


kochani porady potrzebuję, w kwietniu mam wizytę kontrolną w co. lekarz dotychczas zlecił rtg płuc i usg węzłów_wszystko wykonałam. czy powinnam zrobić jeszcze usg jamy brzusznej na wszelki wypadek chociaż nie dostałam skierowania? A może jeszcze jakieś inne testy!!
Pozdrawiam. ania
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group