1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Nika2

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299461

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2014-08-09, 20:49   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Żabusia napisał/a:
Obecnie przyzaje się renty na okres do 5 lat.
Żabusia,
Jakie 5 lat ,ja dostałam tylko na 3 lata i tak dostaję cały czas :shock:
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Nika2

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299461

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-12-31, 11:17   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
swilek2,
Cytat:
-jest pan całkowicie niezdolny do pracy do 30.09.2015r

Tak
Chociaż powinno być napisane że jesteś całkowicie niezdolny do pracy i samodzielnej egzystencji.
w ZUS jest:
-Częściowo niedolny do pracy( tzw. III gr)
- niezdolny do pracy (tzw II gr)
-Całkowicie niezdolny do pracy i samodzielnej egzystencji ( tzw I gr)
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Nika2

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299461

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-10-16, 17:21   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Żabusia,
Kończymy temat Renty, niestety widocznie takie prawo Polska w UE a jednak nie w EU :)
Żabusia napisał/a:
a teraz nawet i na dobre słowo czy radę od Polaków nie mogę liczyć.

Możesz na dobre słowo czy radę zawsze liczyć i to nie od jednego Polaka:)
Pozdrawiam i trzymam kciuki za leczenie.
Kiedyś odezwę się w Twoim Wątku ::thnx::
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Nika2

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299461

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-10-16, 13:48   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Żabusia,
Wiedziałam że chyba tak zareagujesz :-(
Nie chciałam Ciebie urazić, ale skoro
Żabusia napisał/a:
Ubezpieczona jestem w Niemczech i tu muszę się leczyć.

Więc jeśli jest to legalne ubezpieczenie i jesteś zameldowana w Polsce, musisz tylko z niemieckiej kasy chorych poprosić o druk E 106 w dwóch oryginałach i zgłosić to w NFZ w Polsce i wtedy możesz leczyć się też w Polsce całkiem legalnie.

W Polsce mogą tacy ludzie dorobić w zakładach pracy chronionej, więc takie zakłady które spełniają odpowiednie warunki dla osoby niepełnosprawnej(leczenie, bariery architektoniczne, odpowiedni czas pracy itp.

Żabusia napisał/a:
I to jest nieprawda, bo niepełnosprawni w Polsce wcale nie mają przymusu pracy w zpchr

Bardzo mi szkoda że tak bardzo drastycznie do tego podeszłaś ,
napisałam -mogą- a nie muszą.
oraz nie że to jest przymus - i to jet prawda.
Ja pracuję i moja firma nie jest zpch, ale za to mój pracodawca zrobił kilka etatów dla pracowników z zasadami pracy chronionej.
Zgadza się że taka osoba musi mieć całkowitą niezdolność do pracy z ZUS lub Umiarkowany stopień z PCPR.
Mam nadzieję że jak dostarczysz te druki do NFZ w razie co jak będziesz w Polsce zawsze możesz skorzystać z leczenia.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2013-10-16, 13:53 ]
Żabusia napisał/a:
w Polsce mam ciężko chorą córkę (na rencie socjalnej bagatela 610 zł) a wyjechałam po to by zarobić na nasze życie, więc teraz albo jakoś dojdę do siebie i wrócę do mojej ciężkiej pracy albo się wykończę... ale co tam, Wy macie na to świetne rady.

Bardzo ci z tego powodu współczuję, ale proszę nie pisz
Żabusia napisał/a:
Wy macie na to świetne rady.

Każdemu na tym forum nie jest łatwo i dźwiga swoje brzemię, może takie samo jak TY.
Tego też nie wiesz co przeszedł /lub przechodzi Mark, w życiu i ja

[ Dodano: 2013-10-16, 13:54 ]
Pozdrawiam i zastanów się nad tym drukiem E106 warto. ::thnx::
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Nika2

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299461

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-10-16, 09:42   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Żabusia,
Nie obrażaj się na Mark, ,bo on ma rację.
Renta jak sama nazwa w orzeczeniu wskazuje nie jesteś zdolna do pracy ,czy to częściowo czy całkowicie.
Renta jest wystawiana ze względu na zły stan zdrowia ,czasowo lub na stałe.
W Polsce mogą tacy ludzie dorobić w zakładach pracy chronionej, więc takie zakłady które spełniają odpowiednie warunki dla osoby niepełnosprawnej(leczenie,bariery architektoniczne,odpowiedni czas pracy itp.
Skoro jesteś zdolna pracować w UE ,więc wobec prawa Polskiego jesteś zdolna do pracy i tyle na ten temat.
Jeśli uważasz że jesteś niezdolna do pracy, to wracaj do kraju.
Wiem że jesteś chora ,więc leczenie możesz kontynuować w Polsce.
Na pewno wtedy uzyskasz odpowiednią rentę do Twojej choroby.
Jeśli pozwoli Ci na to stan zdrowia możesz podjąć pracę tak jak mówiłam w Zakładzie pracy chronionej ;)
Pozdrawiam.
Żabusia, mam nadzieję że nie obraziłaś się za to co napisałam

::thnx::
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Nika2

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299461

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-01-17, 11:26   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Edvige,
Edvige napisał/a:
Nika 2 przepraszam ale mylisz pojęcia. Do wcześniejszej emerytury liczy się praca w warunkach szczególnych a nie w warunkach szkodliwych.

Masz rację chodziło mi o warunki szczególne ,w rozumieniu prawa :)
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Nika2

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299461

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-01-16, 18:04   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2013-01-16, 18:06 ]
Mark,
Ja to wiem :) tylko czasami lepiej tak komuś napisać lepiej wtedy zrozumie ,ja wiem o co Tobie chodzi :-D

[ Dodano: 2013-01-16, 18:16 ]
Jeszcze mam pytanie do Joasi51
Kochana nic nie piszesz ,albo przeoczyłam ile ma lat twój mąż, oraz czy nie pracował kiedyś w warunkach szkodliwych ,to ma duże znaczenie. Jak by pracował w warunkach szkodliwych i ma odpowiedni wiek ,może mógłby przejść na tzw wcześniejszą emeryturę.
Niektórzy też mylą pojęcia jeśli chodzi o Emeryturę a Rentę.
Emerytura wypracowane lata pracy.
Renta stan niezdolności do pracy.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Nika2

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299461

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-01-16, 18:00   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
aniutka34,
Mylicie wszyscy zawsze pojęcia :)
Są dwa urzędy do nadawania stopnia niepełnosprawności ZUS,oraz PCPR , MOPS
W Zusie są nadal tzw. grupy jak:
I grupa Całkowita niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji.
II grupa Niezdolność do pracy.
III grupa częściowa niezdolność do pracy
I tak jak pisałam II i III grupa można pracować.
Oraz z PCPR
Znaczny
Umiarkowany
Lekki
:)

[ Dodano: 2013-01-16, 18:03 ]
aniutka34,
Nie martw się bardzo dużo osób myli ,tak jak Ty ,bo rzeczywiście jest to dość zawile zapisane ,dlatego warto pytać :)
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Nika2

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299461

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-01-16, 17:37   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
aniutka34,
aniutka34 napisał/a:
...a czy wg Ciebie to nie to samo? :--:

Niestety ,ale nie to samo. Mark ma rację.

[ Dodano: 2013-01-16, 17:41 ]
pamiętaj że osoba ,która ma niezdolność do pracy z ZUS tzw II grupa może pracować, mimo że ma tak napisane ,
ale jak orzecznik przy II grupie z ZUS napisze jeszcze- niezdolność do wykonywania pracy. Taka osoba nie może podjąć pracy żadnej
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Nika2

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299461

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-12-18, 17:23   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
krakowiajka86,
Zasiłek pielęgnacyjny należy się tylko wtedy gdy ma się Całkowitą niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji z ZUS
oraz Znaczny stopień z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

[ Dodano: 2012-12-18, 17:24 ]
Tak musi pisać na orzeczeniu Lekarskim jak podałam wtedy należy się zasiłek pielęgnacyjny
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Nika2

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299461

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-11-30, 12:01   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
sulek,
Cytat:
Dziękuje za informację. Tylko u nas sytuacja jest inna. Lekarz rodzinny nie jest zapoznany z mamy chorobą, a w ogóle jest niewspółczujący i przy chorobie śp. Taty (którego tez był lekarzem) nie wykazywał chęci pomocy w czymkolwiek. Mama chce zmienić lekarza. Pytanie: czy korzyści z orzecznictwa z ZUSu a z Pow. Centrum czymś konkretnym się różni w mamy sytuacji: emerytka (więc nie chodzi o zdolność do pracy zarobkowej)?

Nie ważne że mama ma emeryturę ,ale opłaca się stanąć w ZUS-ie na stopień niepełnosprawności.Dokumenty(wnisek oraz zaświadczenie lekarskie) do ZUS możesz sobie ściągnąć z strony internetowej jak wasz ZUS taką posiada ,nie wiem z jakiego jesteś województwa? .Zaświadczenie powinien wypisać lekarz rodzinny
sulek napisał/a:
Lekarz rodzinny nie jest zapoznany z mamy chorobą,
i tu jest wielki błąd powinnaś zanieść wszystkie wypisy ze szpitala i poinformować go ,czasami potrzeba jakiś leków przeciwbólowych lub mama będzie przeziębiona i będzie kłopot ,a tak lekarz może nawet mamę przyjąć bez kolejki (tak jet u mnie )jestem tak jak twoja mama Amazonką już w marcu 2013 minie 10 lat ,niestety obecnie zmagam się z przerzutami na płuca i mam zasiłek bez problemu .
Jak nie wypisze lekarz rodzinny to może to wypisać onkolog prowadzący. Wypełnij dane mamy na Zaświadczeniu lekarskim i zostaw u pielęgniarki(potem sobie odbierzesz sama jak będzie wypisane) dla lekarza który mamę prowadzi nie ważne że teraz będzie pod kontrolą radioterapeuty i tak potem będzie chodziła na kontrolę do Onkologa. Niektórzy lekarze pobierają opłaty za wypisanie takiego zaświadczenie w szczególności jak jest to zaświadczenie do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
Pielęgnacyjny należy się tylko i wyłącznie wtedy gdy ma się I grupę w ZUS i Znaczny w PCPR
Druki do PCPR również możesz ściągnąć ze strony Starostwa Powiatowego powinny być tam ,lub sama się udać i o nie poprosić.
Powodzenie i Pozdrawiam ::thnx:: Jak by co to pytaj ,kto pyta nie błądzi :)
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Nika2

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299461

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-11-20, 10:11   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
jo_a,
jo_a napisał/a:
A co znaczy całkowicie niezdolna do pracy? Bo ręce ma, nogi ma... Raka ma...

Kochana w ZUS-ie jest tak:
Całkowicie niezdolny/a do pracy i samodzielnej egzystencji (tzw.I grupa) osoba taka potrzebuje opiekuna należy się zasiłek opiekuńczy. Zakaz pracy

Całkowicie niezdolny/a do pracy (II grupa) można na tej grupie pracować ( chyba że jest zaznaczone na orzeczeniu żadna praca ) z taką grupą najczęściej przyjmują do zakładów pracy chronionej :) praca w trybie 7 godzinnym oraz 10 dni dodatkowego urlopu tzw. rehabilitacyjnego :)

Częściowo niezdolny/a do pracy (III grupa) można na niej pracować :lol: nie ma skróconego czasu pracy więc 8 godzin

W Powiatowym Centrum pomocy rodzinie jest Tak

Znaczny stopień (I grupa ) nie można podjąć pracy. Przysługuje zasiłek pielęgnacyjny. Wypłaca albo Starostwo Powiatowe lub Gminne ,lub MOPS

Umiarkowany (II grupa ) można pracować. Jeśli jest to stanowisko pracy chronionej przysługuje 7 godzinny tryb pracy plus 10 dni urlopu rehabilitacyjnego więcej.

Lekki
(III grupa) można pracować żadne ulgi nie przysługują ;)
Pozdrawiam
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Nika2

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299461

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-03-22, 15:08   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
JustynaS1975,
Jest pewna kwota zwolniona od podatku ,nie wiem w jakiej wysokości dostałaś zapomoge? i jak to było zapisane przy jej wypłacie? jeśli była z Funduszu Socjalnego ,to nie musisz nic skąłdać w US.

[ Dodano: 2012-03-22, 15:10 ]
Zapomoga nie jest źródłem dochodu, chyba że jest stała z PCPR ,więc wtwedy taka osoba dostaje PIT. Jeśli nie dostałaś PITU to jest to kwota zwolniona z podatku więc nie musisz nis składać w US :)
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Nika2

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299461

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-08-23, 13:39   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Damiano18,
Zawsze warto się odwoływać do Sądu ,masz napweno prawo do renty socjelnej. Czasami to tak długo trwa ,ale zawsze warto z ZUSEM walczyć ja się sądziłam 1,5 roku i wygrałam przeszłam 8 komisji więc warto.
Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group