1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Autor Wiadomość
Edvige 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 17 Kwi 2011
Posty: 231
Pomogła: 77 razy

 #691  Wysłany: 2014-08-05, 15:04  


seba65310,
Czy Tata ma jakieś wiadomości z ZUS odnośnie zasiłku rehabilitacyjnego?
_________________
''Nagle tak cicho zrobiło się w moim świecie bez CIEBIE" *27.06.2011*
 
jana512 


Dołączyła: 06 Sie 2014
Posty: 3

 #692  Wysłany: 2014-08-06, 17:28  Re: Porady rentowo-zasiłkowe etc.


zufed napisał/a:
Edi, nasza specjalistka z ZUSu zgodziła podzielić się z Nami swoją wiedzą, tak więc jeśli macie jakieś pytania dotyczące zasiłków, renty lub innych ZUSowych spraw pytajcie tutaj.

Edi bardzo Ci dziękujemy :flow:


witam, jestem tu nowa czytam wasze posty i chciałabym i ja zadać pytanie. Od dwóch lat choruję - nowotwór złośliwy czerniak. oraz choroby towarzyszące nadciśnienie. Teraz chcę starać się o stopień niepełnosprawności
aktualnie cały czas pracuję- prowadzę działalność gosp. Czy ktoś z was wie czy przy tym rodzaju nowotworu mam szansę i od czego zacząć.
Pozdrawiam.
 
Żabusia 


Dołączyła: 31 Lip 2013
Posty: 230
Skąd: Hamburg
Pomogła: 28 razy

 #693  Wysłany: 2014-08-07, 18:12  


Nie jestem Edi ale Ci odpowiem.
Zanim zaczniesz siestarać o stopień, to musisz sie zastanowić po co chcesz go mieć i do jakich celów. Następnie musisz umieć określić w jaki sposób Twoja choroba cię ogranicza w wykonywaniu codziennych czynności, np. samoobsługi.... czego nie możesz wykonywać tak dobrze jak przed chorobą... to jest najważniejsze, gdyż stopień niepełnosprawności uzależniony jest od obecności tych właśnei ograniczeń. Nadciśnienie raczej nie kwalifikuje siędo staopnia niepełn. Tak wieć skup sie na raku.
Prowadzisz działąność gospodarczą.... tak więc nie wiem czy akurat chodzi ci o dodatkowe 10 dni urlopu w roku... bo raczej nei o to ci chodzi.
Napiszę jeszcze, że lekki stopień niepełn. nic nie daje .... dopiero od umiarkowanego stopnia przysługują ulgi.... ale też w zależności od symbolu przyczyny, tak więc karty parkingowej np. mieć nie będziesz nawet przy umiarkowanym stopniu.
Coraz więcej ulg jest zabieranych w PL niestety...
Pozostanie ci praktycznie dofinansowanie do turnusu reh. i ewentualnie odliczenie kosztów zakupu leków w rozliczeniu rocznym, no ale nie wiem też do czego potrzebujesz tego orzeczenia.
 
jana512 


Dołączyła: 06 Sie 2014
Posty: 3

 #694  Wysłany: 2014-08-07, 22:21  


dziękuje za odpowiedź. Zastanawiam się nad tym. A ulgi z Pefronu? tak też myslalam? No już sama nie wiem... :uuu:
 
Żabusia 


Dołączyła: 31 Lip 2013
Posty: 230
Skąd: Hamburg
Pomogła: 28 razy

 #695  Wysłany: 2014-08-07, 22:24  


O jakich ulgach z PFRONu myślisz?
 
jana512 


Dołączyła: 06 Sie 2014
Posty: 3

 #696  Wysłany: 2014-08-08, 22:28  


JA naprawdę jestem w tej kwestii jednak niedoinformowana , ale kto pyta nie błądzi. Ulga dla osoby prowadzącej działalność z grupą inwalidzką w składkach zus? czy coś innego?
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #697  Wysłany: 2014-08-08, 23:21  


Żabusia napisał/a:
Obecnie przyzaje się renty na okres do 5 lat.

Co to znaczy ? Co po tych 5 latach jak dalej jest się chorym ?
_________________
aga
 
Nika2 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 1606
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 297 razy

 #698  Wysłany: 2014-08-09, 20:49  


Żabusia napisał/a:
Obecnie przyzaje się renty na okres do 5 lat.
Żabusia,
Jakie 5 lat ,ja dostałam tylko na 3 lata i tak dostaję cały czas :shock:
_________________
Życie jest piękne i warto Żyć
 
Edvige 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 17 Kwi 2011
Posty: 231
Pomogła: 77 razy

 #699  Wysłany: 2014-08-09, 21:05  


Nika2,
Żabusia napisał/a:
''Obecnie przyznaje się renty na okres do 5 lat.'' - a nie na 5 lat
_________________
''Nagle tak cicho zrobiło się w moim świecie bez CIEBIE" *27.06.2011*
 
Radi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 205
Skąd: Opole
Pomógł: 69 razy

 #700  Wysłany: 2014-08-26, 18:23  


Witajcie :)
Zaglądnąłem tutaj , bo też szukam pomocy w sprawie renty.
ZUS nie chce przyznać mi renty ponieważ, nie mam wypracowanego okresu składkowego, brakuje mi 13 miesięcy by mieć te pełne 5 lat okresów składkowych w ostatnim 10-cio leciu.
Niestety w wyniku tych nakładających się na siebie czynników mam niesprawną prawą rękę...:( Nie mogę pracować , bo ZUS orzekł całkowitą niezdolność do pracy, renty nie mam , bo zabrakło mi lat pracy... Po prawie rocznej walce z ZUS-em :trtd: i to na szczeblach odwoławczych do samego prezesa ( cztery odwołania od decyzji ZUS) zapadła ostateczna decyzja prezesa o nie przyznaniu mi renty w drodze wyjątku :uuu:
I tak oto Państwo Polskie dba i wspiera swoich obywateli.
Kilka lat temu jak byłem zdrowy i prowadziłem firmę to chętnie i z radością co miesiąc płaciłem ZUS-owi 1100zł/miesiąc a jak raz zalegałem 30zł to postraszyli mnie komornikiem i windykacją długu wraz z odsetkami :hehe:
Obecnie wydali mi orzeczenie o całkowitej niezdolności do jakiejkolwiek pracy z brakiem możliwości przekfalifikowania się na inny zawód i bez możliwości otrzymywania renty. To powiedźcie mi jak mam odpracować te 13 brakujące miesiące by ZUS zatwierdził je do lat pracy i wypłacił rente :?: Czy to nie jest absurd :?:
Tak to w skrócie wygląda...
Macie jakieś pomysły co mam zrobić, ale uczciwie ( wiem ,że można okraść bank) :?: a zaznaczam, że byłem już we wszystkich możliwych instytucjach MOPS, Caritas, Centrum Pomocy Rodzinie, Miejskim Centrum Świadczeń. Nigdzie nie otrzymałem pomocy, bo przekraczam miesięczny limit finansowy na członka rodziny :!: Nie biorąpod uwagę, że spłacamy kredyt, kupujemy pieluchy dla małej Mi, jedzenie, ubrania, opłaty za mieszkanie- zresztą sami wiecie...
Nawet wystąpiłem w filmie który niebawem się pojawi ( ale cel i intencje tego filmu są inne)
Czy są jakieś fundacje, które wsparły, by moją rodzinę finansowo :?:
Co ja mam począć :?: Pytam wszystkich którzy przeczytali moje wypociny...
Pozdrawiam Was serdecznie z Opola :-D i póki żyję będę w tym miejscu pisał o "mojej walce o życie"
Radek
_________________
Moja historia choroby http://www.forum-onkologi...ycie-vt6591.htm
Tutaj poproszę o wsparcie... http://www.forum-onkologi...arze-vt6719.htm
 
Mark 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 361
Skąd: Polska
Pomógł: 149 razy

 #701  Wysłany: 2014-08-31, 21:15  


Z tego co piszesz to wszystko jest w porządku, napisałeś o rentę i w tym postępowaniu najpierw orzeka się o zdolności do pracy. Niestety nie opisałeś swojej historii, takiego c.v. więc nie wiem nawet, czy skarżyłeś decyzję Prezesa ZUS do sądu administracyjnego. Możesz też zwrócić się do Prezesa RM o przyznanie renty w trybie art. 82 ust. 1 ustawy o emeryturach i rentach z FUS.
_________________
c'est la vie
 
 
Ania Konopka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 12 Sty 2011
Posty: 190
Skąd: Gliwice
Pomogła: 42 razy

 #702  Wysłany: 2014-09-07, 00:13  


Cześć

Czy może mi ktoś pożyczyć poduszkę elektryczną?
_________________
Ania
 
 
Żabusia 


Dołączyła: 31 Lip 2013
Posty: 230
Skąd: Hamburg
Pomogła: 28 razy

 #703  Wysłany: 2014-09-09, 22:54  


Orzeczenie o niezdolności do pracy nie oznacza zakazu pracy!
Abyś otrzymał do niej prawo to postaraj się o jakąkolwiek pracę, którą dasz radę wykonywać przez te brakujące 13 miesięcy i wtedy zwróć się do ZUS ponownie.

Radi nawetjeśli uda się ci się otrzymać jakąś pomoc od organizacji pożytku publicznego, to będzie to pomoc jednorazowa, doraźna a Ty potrzebujesz stałego dochodu.... więc nie patrz na cele krótkoteminowe tylko na długoterminowe.... a to możesz osiągnąć tylko znajdując pracę. Jako osoba niepełnosprawna szukaj pracy w pchr albo i na otwartym rynku. Rób cokolwiek, abyś tylko miał te okresy składkowe....
Innego wyjścia nie ma niestety.
 
Radi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 205
Skąd: Opole
Pomógł: 69 razy

 #704  Wysłany: 2014-09-10, 13:11  


OK. Dzięki za wskazówki. :)
ZUS wydał mi orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy z brakiem możliwości przekwalifikowania się na jakikolwiek zawód... czyli mimo tego orzeczenia nogę normalnie iść do pracy? A jak przejdę badania lekarskie? Przecież jak idzie siędo nowej pracy to trzeba przejść badania?
Czy nie będzie takiej sytuacji, że w Zu-sie powiedzą - "jak pan mógł wykonywać pracę skoro jest pan całkowicie niezdolny do pracy? "
Oczywiście mogę iść do pracy, ale są dni , że nie mam siły wstać z łózka, cokolwiek zrobić, bo już jestem zmęczony... Dochodzą do tego silne bóle w okolicy barku, pod pachą , które promieniują na łopatkę-oraz bóle przebijające - te są najgorsze, bo wtedy jestem wyłączony z jakiejkolwiek aktywności. Zażywam lek i czekam aż przestanie boleć.
Mógłbym pracować jedynie w domu -np. parę godzin dziennie w miarę możliwości... na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie i nie czuję się na siłach, żeby chodzić codziennie do pracy- pomimo dobrych chęci, na pewne sprawy nie mam wpływu.
Jak byłem zdrowy to mogłem zasuwać i po 12- 16 godzin na dobę ;)

Jeszcze jedno- czy 1/4 etatu liczy się do stażu pracy?
Pozdrawiam
Radi :)
_________________
Moja historia choroby http://www.forum-onkologi...ycie-vt6591.htm
Tutaj poproszę o wsparcie... http://www.forum-onkologi...arze-vt6719.htm
 
Mark 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 361
Skąd: Polska
Pomógł: 149 razy

 #705  Wysłany: 2014-09-10, 13:37  


Jak rozumiem chodzi o staż w kontekście ubiegania się o rentę z tytułu niezdolności do pracy. Niestety "na już" nie wiem, poszukam, ale spytaj w ZUS (telefonicznie).
_________________
c'est la vie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group