1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Katarzynka36

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-01, 23:07   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Kubanetko

Trzymaj się Kochana. Dużo siły i ukojenia.

Smutne, że cierpicie, a życie wokół toczy się dalej...

przytulam mocno
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Katarzynka36

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-20, 23:02   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Kubanetko Kochana

Brak słów... tylko łzy :cry:


przytulam Cię mocno...
Dasz radę na pogrzebie. Tatko będzie z Ciebie dumny. Niech On tam sobie na GÓRZE odpoczywa już spokojnie... Kiedys się spotkanie.
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Katarzynka36

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-18, 16:08   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Kubanetko Kochana

:cry:
Najszczersze wyrazy współczucia
Bardzo mi przykro:(

Ta choroba jest bezwzględna, mimo przeogromnej walki...

Ukojenia, spokoju, siły dla Ciebie i Mamy...
A Tatus niech odpoczywa w spokoju

ściskam

[ Dodano: 2011-06-18, 16:12 ]
Prawie rok walczyliście...
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Katarzynka36

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-15, 00:39   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Przykro mi Kubanetko

Ogromnie przykro, że tatuś słabnie
I wyobrażam sobie jak cięśko to znosić, ciężko to widzieć...ciężko w to uwierzyć:(
Nie ma opcji pogodzenia się z tym...

ściskam... duzo siły!
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Katarzynka36

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-11, 14:47   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Tak Kubanetko
Pamiętam, że mojemu dziadkowi założyli cewnik a i tak pościel ciągle mokra była:(
potem sie okazało, że nie ten rozmiar cewnika, a dziadek był najpierw posadzany, że sobie coś robi i przesuwa cewnik...

ściskam Cię mocno
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Katarzynka36

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-05, 22:12   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Kubanetko

czytam, że niestety ten czas, bardzo cięzki dla Was czas, zaczyna się przybliżać...

przykro mi bardzo.... brak słów

Trzymaj sie, choć te słowa tak niewiele znaczą...

Dużo siły i wielu spokojnych chwil
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Katarzynka36

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-13, 22:56   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Kubanetko
To raczej dobre wieści:):):)
Tato lepiej oddycha, mniej kaszle (mój po operacji częściej chyba kaszle niz 3 razy dziennie!), dobrze sie orientuje, chodzi sam:)
Cieszę się bardzo - i oby tak dalej - powolutku, ale do przodu:)

pozdrawiam cieplutko:)
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Katarzynka36

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-05, 22:27   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Kubanetko!
Dokladnie! Domagaj się KT klatki - z tego co wiem, to zawsze powinno być zrobione w polowie podawanych cyklów - podobno po 2 albo 3 cyklu, żeby zobaczyć jak organizm reaguje czy chemia pomaga i zmiany się zmniejszają czy nie...
W sozku jetsem, że u Was tego nie było :shock:

ściskam:)
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Katarzynka36

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-29, 22:29   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Kubanetko!
Ho, ho, jak na tyle cykli to twój Tata niezła ma ta hemoglobinę!
Mój Tata jak zaczynał chemię miał tylko 13 Hg, inna sprawa, ze stracił bardzo dużo krwi podcza soperacji (z 14,8 do 11,5) i potem w ciągu miesiąca do 1 chemii przyrsoła tylko do 13... a potem już po każdym cyklu spadała, mimo, ze Tata pił soczek z buraków. Kończył 3 cykle chemii mając 9,1 a dr mówił, to to nie jest jeszcze żle... to jak u Was jest po dwa rzy wiekszej licznie cykli aż 9,8 to uważam to za niezły wyniczek:):):)

Polecam sok z buraków, ale zmiezany z naturalnym sokiem z marchwi i jabłek, same buraki u nas zbyt długo "ciążyły" na Taty żołądku. Najpierw nie chciałam wierzyć, ze Może mdlić po soku z buraczków i jak sobie "strzeliłam" szklankę to tak mnie zemdliło, że przez godzinę siedziałam w Wc czekając na wymioty...
Dobre są też tabletki z buraków, albo tabletki z pokrzywy:)
no i ecomerek, albo biomarine
pozdrawiam cieplutko:)
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Katarzynka36

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-10-07, 16:11   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Kubanetko!
Po cisplatinie jest metaliczny posmak w ustach. Myślę, ze ten "gorzki" smak o którym wspominał Twój Tata to właśnie ów metaliczny. Natomiast jakby Go coś bolało w jamie ustniej to warto sprawdzic czy nie ma jakieś pleśniawek (drożdżycy) w jamie ustniej, które po cisplatinie też lubi się tam zagnieździć. Nam profilaktycznie powiedziano o braniu probiotyków (lacidofil, trilac itp.) A propos cisplatiny to mój tata skarzył się, że czuł ją szędzie - od siebie... brał dodatkowe kąpiele, ale to nic nie pomagało... dał mi kiedyś palce do powąchania...brrrr rzeczywiście skórma mu śmeirdziała kwaśno - metalicznie... na szczęście po zakończeniu chemii to minęło:)
Zdrówka dla Twojego Taty:)
Dobrze, że się samodzielnie porusza! Dzielny jest:)
pozdrawiam cieplutko
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Katarzynka36

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-10-04, 18:04   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Kubanetko
W Poznaniu to tak wyglada - rano kontrolne TK, a po 2-3 godzinach chemia...z tym, że u u nas zazwyczaj wcześniej zapowiadają, że np. za tydzień najpierw bedzie kontrolne TK a potem chemia...
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Katarzynka36

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-10-04, 16:59   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Kubanetko!
Standardowo po 2, maksymalnie 3 cyklu chemii robi się badania kontrolne, by ocenić czy zastosowana chemia jest skuteczna, czy może trzeba zmienić ją na inny rodzaj (inne składniki). Zazwyczaj dla oceny skuteczności leczenia robi sie TK klatki, ale może szpital po prostu oszczędza i robi tylko rtg, wychodząc z założenia, że bedzie i tak widać na zwykłym prześwietleniu czy się guz się zmniejszył, czy powiększył.

Tak mi się wydaje, że po to Twój Tata ma robione rtg, chyba, że podczas badania kwalifikujacego na chemię przy osłuchaniu dr coś zaniepokoiło (nie daj Boże jakąś infekcję) i stąd rtg...
Mam nadzieję, że to tylko standardowa kontrola
ściskam:)
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Katarzynka36

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-09-21, 10:11   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Kubanetko Kochana!
Choroba nowotworowa wywołuje straszne spustoszenie w ludzkiej psychice. Wiemy jak bardzo ciężko jest Nam Bliskim, a jak koszmarnie mogą się czuć Nasi chorujący Bliscy? Tego tak do końca nie wiemy. tylko ten, kto zachorował na tą straszną psychike wie jakie mysli kłębią się po głowie:( Niestety depresje, dołki są na porządku dziennym i mogą się one objawiać także nasiloną agresją wobec Bliskich.

MOże być to wynik ogromnego stresu i niemożność pogodzenia się z chorobą, niestety może to też być wynik przerzutu do mózgu:( Wlasnie ta zmienność charakteru, huśtawka nastrojów. Stąd moje pytanie - Kubanetko kiedy Tata miał ostatnio TK głowy? Nic tam złego się nie dzieie?

pozdrawiam cieplutko, mając nadzieję, że to "tylko" stres.
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Katarzynka36

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-08-31, 11:32   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Normalny poziom płyte to ok. 150-350 tys., jednak mój Tatao miał 140 tys. płytek i chemię mu podali. Są różne normy. MOja mama od lat ma problemy z płytkami i moja siostra też - generalnie oscyluje im w ok. 100-120 tys. i nic się nie dzieje, no ale one chemii na mają podawanej. Pewnie czy Twój tata dostanie zalezy od indywidualnej oceny dr i mam nadzieję, że zakwalifikuję Tatę do kolejnego cyklu!!!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group