1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
rak płuc z przerzutami do mózgu
Autor Wiadomość
wronka 



Dołączyła: 09 Maj 2011
Posty: 117
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 11 razy

 #241  Wysłany: 2011-06-06, 11:30  


kubanetka bardzo Ci współczuję. :/pociesza:/

W sumie nawet nie wiem co Ci poradzić. Wydaje mi się , ze musicie działać intuicyjnie. Jesteście z tatą najbliżej więc na pewno czujecie kiedy tłumaczyć jaka jest rzeczywistość a kiedy nie.

Nam P. Doktor tłumaczyła, ze gdy będzie zbliżał się ten czas to tata będzie dziecinnił i świadomość będzie się wyłączała coraz częściej. Jedyne jej pocieszenie dla nadchodzącej sytuacji było takie, że wraz z brakiem świadomości chory nie będzie odczuwał bólu.

To przykre co teraz napiszę ale wyjaśnie tego życze Twojemu i swojemu Tacie . By odeszli bez bólu u boku kochających osób. Choć serce pęka i ostatkiem sił prosi się by był to tylko zły sen.
 
Funia 


Dołączyła: 30 Mar 2011
Posty: 228
Pomogła: 27 razy

 #242  Wysłany: 2011-06-06, 15:42  


kubanetko

nie napiszę nic mądrzejszego, niż przede mną dziewczyny, ale też życzę Wam wszystkiego najlepszego
mimo, że to co dziś jest najlepsze może być rychłym przeżywaniem odchodzenia taty
byle bez bólu i cierpienia
 
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #243  Wysłany: 2011-06-06, 16:59  


kubanetko
Nie wiem co napisać przykro mi że tak sprawy się miewają.Myślami jestem z wami.
 
kalineczka1980 



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 185
Skąd: wrocław
Pomogła: 14 razy

 #244  Wysłany: 2011-06-06, 20:56  


kubanetko przeczytałam twój wątek, o Twoim ukochanym Tatusiu,
piszesz, że Tato często mówi o domu, że chciałby do domu, a to tak daleko i że on jest zmęczony, że on chce do domu, że jest w domu itd itp.
I tak przyszedł mi na myśl mój dziadek. Umarł na raka prostaty w 2007r. Pamiętam, jak też właśnie mówił o domu. O tym że on chce do domu. Zasatanawiałam się wtedy o jakim domu on myśli?
a teraz moja Mama zachorowała - ma czerniaka złośliwego skóry, praktycznie nie wyleczalny, ale oczywiście walczymy
I czytając Twoje posty myślę sobie czy mi starczy sił jeśli nadejdzie to najgorsze.

A najgorsze jest to w tym wszystkim moim zdaniem, że człowiek chciałby jeszcze dla tej osoby która odchodzi coś zrobić, powiedzieć, z nią wiele zrobić, i łapie się każdej chwili, i to że nic już nie wróci. I nigdy nie będzie takie samo.

Kubanetko kiedyś przeczytałam, że kiedy umiera kochany rodzic to umiera cząstka naszego dzieciństwa.


Ściskam Cię mocno, musisz być silna, za siebie, Mamę i Tatę
_________________
Mami *14.02.1961r. [*] 02.02.2012r. godz. 14:10.
 
momika 


Dołączyła: 21 Kwi 2010
Posty: 138
Skąd: Rzeszów
Pomogła: 6 razy

 #245  Wysłany: 2011-06-07, 09:14  


Kochana duzo sily Wam zycze
tak ciezko patrezc na ukochana osobe jak cierpi, jak choroba zmienia jej umysł ciało wszystko :(

tyle by sie chcialo jeszcze powiedziec, zrobic
ale tez nie wiadomo czy ta osoba rozumie to wszystko - u nas tak jest

trzymajcie sie jakos
u nas tez raz troszke lepsze raz gorsze dni
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #246  Wysłany: 2011-06-07, 11:53  


Ostatni etap choroby jest dla rodziny szczególnie bolesny.
Trzymajcie się.
_________________
Andrzej W.
 
kubanetka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 15 Lip 2010
Posty: 523
Pomogła: 97 razy

 #247  Wysłany: 2011-06-07, 12:11  


Jest bardzo bolesny,

Już nie raz sił brak, czasem sobie myślę, że może lepiej by było dla wszystkich jakby się to już skończyło, po czym za parę chwil , myśle, o jeju, ale przecież wtedy Tata odejdzie i wszystko będzie inne.

[ Dodano: 2011-06-07, 13:18 ]
Poza tym dzisiaj była pielęgniarka,

Tata ma małą odleżynę na pupie, do tego jeszcze założoną ma od 2 dni pieluchę, bo zdarza się Mu nie powiedzieć nam , że chce siku, chociaż i tak pilnujemy jak możemy.

Ale własnie pielęgniarka mówiła, że to nie dobrze na ta odleżynę, bo przy pieluszce jeszcze gorsza się będzie robiła. Mówiła o przekładaniu na bok, tlyko że kłopot w tym, ze Tata nie chce leżeć na boku - dzisiaj przestraszony pielęgniarką - 2 godziny przeleżał na boku, ale potem pewnie będzie cięzko go przełożyć, bo mu się najlpeiej na plecach leży.

Pielęgniarka zaproponowała cewnik, ktory wyeliminuje pieluchę tym samy, trochę odleżyny.
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #248  Wysłany: 2011-06-07, 13:34  


kubanetka napisał/a:
Pielęgniarka zaproponowała cewnik, ktory wyeliminuje pieluchę tym samy, trochę odleżyny.

To nie jest zły pomysł - dopóki tacie nie sprawia przykrości dotykanie go, czy przekładanie (w ostatnich dniach życia często ma to miejsce - wtedy trzeba zostawić chorego w spokoju) jest czas na założenie cewnika. Ułatwi to pielęgnację i oszczędzi tacie cierpienia związanego z przymusowymi zmianami pozycji (teraz i w dalszym okresie). Ponieważ założeniu cewnika mogą towarzyszyć stany zapalne cewki moczowej można rozważyć osłonowe włączenie niewielkiej dawki furaginu.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
kubanetka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 15 Lip 2010
Posty: 523
Pomogła: 97 razy

 #249  Wysłany: 2011-06-07, 14:46  


Też tak myślę, tylko chyba potrzebujemy troszkę czasu ( paru dni) na to, żeby się przekonać.

To jest dziwne, nie myślalam, że tak pomyslę, ale ten cewnik, to takie coś jako morfina, która wiem, że jest niezbędna, ale jest widocznym znakiem, tego że jest źle. I wtedy się pojawia blokada, że jeszcze mamy czas, taki bunt, że przecież damy radę bez tego.

Ale wiem, że nie damy - a to przekładanie Taty jest okupione wielkimi nerwami, bo On nie widzi sensu i nie chce, trochę na siłę musimy dokonać tej czynności.

Teraz jak leży na boczku to ładnie śpi i nie narzeka.

A do tego te zmienianie pieluch, do żadnej przyjemności nie należy, ani dla Taty, ani dla nas. Bo wtedy zaburza się mu spokój.

Więc tak pisząc sama się powoli już przekonuje, że i tak to niezbędne. Pielęgniarka powiedziała, ze w każdej chwili możemy zadzownić i przyjdą założyć, a jak nie to za tydzień wtedy ewentualnie.
 
kasik12 



Dołączyła: 12 Sty 2011
Posty: 24
Skąd: lublin

 #250  Wysłany: 2011-06-08, 10:14  


Kubanetka
z tym cewnikiem to naprawdę dobry pomysł, moja mama jak miała kryzys po pierwszej chemii i była bardzo słaba, nie miała siły żeby pójść do toalety a o innych rozwiązaniach nie chciała słyszeć, po prostu zatrzymywała mocz to pielęgniarki założyły jej cewnik na parę dni i jej było lepiej i my się nie denerwowaliśmy, bo ona od wstrzymywania moczu majaczyła.


Pozdrawiam cię cieplutko!
_________________
Nadzieja to wszystko co nam pozostało.
 
kubanetka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 15 Lip 2010
Posty: 523
Pomogła: 97 razy

 #251  Wysłany: 2011-06-10, 18:32  


Tata miła dzisiaj założony cewnik i mówi, że Go piecze i chwilami, cyhyba wtedy kiedy Mu się mocz zbierze, mówi, że go boli. A nawet mówił, że mu coś tam pęknie.

Czy to jest normalnie, kiedy pierwszy dzień ma się cewnik?
 
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #252  Wysłany: 2011-06-10, 21:03  


Moja droga nie wiem czy to normalne ja miałam po porodzie założony cewnik i też miałam takie dolegliwości zgłaszając je podano mi furagin i po dwóch dniach przeszło.Lekarz stwierdził że niektórzy tak reagują.Ściskam
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #253  Wysłany: 2011-06-10, 21:07  


kubanetka, Mój tata też od kilku dni ma założony cewnik, jak na razie większych dolegliwości nie ma w związku z tym ale lekarz też zapisał tacie furaginum , lek o którym wyżej już wspomniała iwona2010, Zresztą ja sama ten lek brałam kiedy mnie piekło i już po jednej tabletce czułam zdecydowaną poprawę...
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
kubanetka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 15 Lip 2010
Posty: 523
Pomogła: 97 razy

 #254  Wysłany: 2011-06-11, 13:08  


Dziękuje dziewczyny,

U Taty coś innego jest, dzisiaj patrzymy w pieluche a tam mokrusieńko jak nie wiem, ma cewnik, a i tak leci obok.

Zadzwonilam po pielęgniarkę - przyjechała, powiedziała, że pewnie dlatego że Tata ma za małą średnicę cewnika, bo mił 16 mm, a teraz dała 18 mm.

Trochę lepiej jest, teraz leciutko bardzo leci, że pielucha będzie musiała być, żeby tam te resztki odchodziły.

Ktoś miał taką sytuację? Że cewnik jest za mały i wypływa mocz?
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #255  Wysłany: 2011-06-11, 13:47  


Tak Kubanetko
Pamiętam, że mojemu dziadkowi założyli cewnik a i tak pościel ciągle mokra była:(
potem sie okazało, że nie ten rozmiar cewnika, a dziadek był najpierw posadzany, że sobie coś robi i przesuwa cewnik...

ściskam Cię mocno
_________________
Katarzynka36
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group