1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zycie w ciąglym stresie
Autor Wiadomość
21tehace21 


Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 8

 #1  Wysłany: 2017-08-19, 12:53  Zycie w ciąglym stresie


Witam wszystkich, mam na imię Dominik, mam 26lat i chcialbym sie z wami podzielic moimi problemami.
Juz czuję że niedługo albo bedzie po mnie albo poprostu zamkną mnie w szpitalu psychiatrycznym. Jestem taki głupi że szkoda gadać, musze gdzieś sie o tym wygadać bo zwariuje.
Wszystko zaczelo sie w 2010 roku, kiedy wymacałem na jądrze guzek, tak chodziłem z tym od lekarza do lekarza przez jakies 6 miesiecy az wkoncu zdiagnozowali u mnie nowotwor jadra z przerzutami do wezlow chlonnych w stadium 3a. Dostałem 4xBEP i pozniej 2 razy RPLND w ktorych wyszlo ze wszystko martwe, niby okej jezdzilem na kontrole przed ktorymi nakrecalem sie jak glupi ze mam nawrót itd, po drodze miałem ze 3 guzy mozgu, chloniaki, markosc watroby, i wszystkie inne najgorsze choroby, podczas kontroli wychodzilo ze jest wszystko ok i na jakis czas mialem spokoj do nastepnej kontroli. Bardzo ale to bardzo duzo czytalem o roznych chorobach na internecie i teraz moje zycie wyglada tak że: mam 26 lat i nigdy nie mialem dziewczyny, jestem uzalezniony od marihuany, alkoholu i masturbacji i zyje w ciąglym przeswiadczeniu ze juz rozwija sie we mnie jakis rak albo niedlugo sie rozwinie, nic nie moge zaplanowac zadnej zmiany na lepsze bo w glowie mam juz pewne ze mam albo bede mial nawrot albo nowego raka, i tak w kolko. Teraz np wbilem sobie do glowy ze mam bialaczke i zyje tak jakbym juz ja mial w 100 % zdiagnozowana, w lutym podczas wizyty kontrolnej robilem morfologie i wyszlo mxd monocytow, bazofili i eozulynofili 1,1 tys/ul a norma jest do 1.0 a w procentach 13,4 norma do 10, jakos poczatkiem sierpnia dalej robilem markery i morfologie i wyszlo mxd dalej 1,1 a w procentach juz 13,8 od razu internet i juz mam bialaczke.
Przepraszam za skladnie i ogolnie ale takim juz jestem klebkiem nerwow ze nieraz mam mysli samobojcze
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2017-08-19, 15:31  


21tehace21 napisał/a:
i zyje w ciąglym przeswiadczeniu ze juz rozwija sie we mnie jakis rak albo niedlugo sie rozwinie, nic nie moge zaplanowac zadnej zmiany na lepsze bo w glowie mam juz pewne ze mam albo bede mial nawrot albo nowego raka, i tak w kolko.

Na pewno czytanie o chorobach, nakręcanie się na raka i wszystkie onkologiczne choroby nic Ci nie pomoże. Jeśli będziesz miał mieć tego raka, czy też nawrót, czy wznowę, czy cokolwiek onkologicznego czy o tym będziesz myślał, czy też nie to i tak to przyjdzie. Nikt z nas nie wie kiedy przyjdzie na niego kolej i czy w ogóle przyjdzie i co w związku z tym mamy siedzieć, nic nie robić i czekać na chorobę?, Ty tak robisz, siedzisz, jesteś uzależniony, zrobiłeś z siebie ofiarę, zadręczasz się i marnujesz swoje ,życie. Tylko Ty to życie marnujesz sobie sam rujnując swoją psychikę, rujnujesz zdrowie przez marihuanę bo według medycyny jesteś zdrowy.

Nie będę Ci prawić morałów, że to od Ciebie zależy jak przeżyjesz swoje życie i co powinieneś robić, bo na pewno nie żyć tak jak teraz. Sam to już raczej sobie nie pomożesz w takim stanie jakim jesteś i powinieneś iść jak najszybciej do psychiatry żeby leczyć psychikę.
21tehace21 napisał/a:
zamkną mnie w szpitalu psychiatrycznym

A to wcale nie jest ani wstyd ani ujma, z tego co opisujesz mogłoby to Ci pomóc bo raz, że musisz uspokoić swoją silną nerwicę lękową a dwa wyleczyć uzależnienie od marihuany.

Rób coś chłopaku bo sam zmarnujesz sobie życie na pewno, pozdrawiam
 
21tehace21 


Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 8

 #3  Wysłany: 2017-08-23, 16:34  


Witam ponownie, od napisania pierwszego posta nie zapalilem ani razu marihuany. Powtorzylem dzis morfologie tym razem z rozmazem i mam prosbe o interpretacje:
Poprzednia morfolgia z 1.08.2017 bez rozmazu:
Wbc 7,8
Lym 2,2
Mxd 1.1
Neu 4,3
Lym% 29.1
Mxd % 13,8
Neu %57,1
Morfologia z 23.08.2017:
Wbc 6
Lym 2,2
Mxd 1,0
Neu 2,8
Lym % 36,3
Mxd % 16,5
Neu % 47,2
Rozmaz reczny:
Neu- 49%- 2,9
Eozy- 7%- 0,42
Bazo 1% - 0,06
Mono 4%- 0,24
Lym 39%- 2,3
Wsystkie inne wyniki sa w normie a jednostka to tys/ul
Powiedzcie mi czy dalej drazyc temat czy dac sobie spokoj dodam ze jedynym moim objawem jest zimowy swiad skory tzn zaczyna mnie swedziec pozno jesienia a konczy wczesna wiosna, swedza mnie najczesciej brzuch i posladki, przez okres letni tak jak teraz to mnie nic nie swedzi, a wszystko zacselo sie zaraz po chemi i trwa juz 6 lat.
Pozdrawiam
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #4  Wysłany: 2017-08-24, 08:24  


znasz angielski? Poszukaj dobrych źródeł nt leków które brałeś w chemioterapii i sprawdź skutki uboczne. Niezależnie od tego powinieneś dołączyć do jakiegoś forum raka jajnika i powymieniać doświadczenia. Zainteresuj się swoją wątrobą - mogła zostać uszkodzona w trakcie chemioterapii a świąd bez widocznych zmian jest jednym z objawów.

Nie szukaj nowego raka, raczej skup się na naprawie skutków poprzedniej choroby(również psychicznych) i bardzo ciężkiego leczenia. Do szpitala psychiatrycznego raczej trudno się dostać, jeżeli nie rzucasz się na ludzi, chodzisz do pracy i nie grozisz samobójstwem to pobyt w szpitalu Ci nie grozi. Ja osobiście jestem fanką siłowni jako leku na różne "doły". Jesteś otoczony ludźmi którzy są zainteresowani zdrowiem i kondycją, rozmawiasz kiedy chcesz, a w trakcie wysiłku wydzielają się endorfiny. Może spróbuj. Dla faceta to może być ważne: w dużych klubach fitness jest kupa dziewczyn.
_________________
sprzątnięta
 
21tehace21 


Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 8

 #5  Wysłany: 2017-08-24, 09:03  


Chodze do pracy, cwicze na silowni tylko ze mam swoja w domu, a co do watroby to wszystkie mozliwe proby mam w normie
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #6  Wysłany: 2017-08-24, 17:44  


Ale liczy się miejsce i towarzystwo, w domu to można ćwiczyć na serio i nudzić się. A tyle sprzętu ile jest w porządnym klubie to nigdy nie zgromadzisz, no i ta wymiana doświadczeń ;)
_________________
sprzątnięta
 
21tehace21 


Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 8

 #7  Wysłany: 2017-08-24, 18:00  


No niby tak, ale jakbym mial jezdzic na silownie, to bym niejeden trening opuscil bo do miasta mam 15 km i w zimie by mi sie nie chcialo...
 
21tehace21 


Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 8

 #8  Wysłany: 2017-11-17, 12:56  


Witam mam takie pytanie a nie chce zakladac nowego tematu, moja siostra 4 tygodnie temu miala usuwana zmiane na brodzie, miala ja od dziecka taka kulka koloru skory miekka w dotyku, usuwano ją poniewaz 2 razy zaczela leciec jej krew, dzisiaj odebrala wynik : " zmiana 0.2cm margines trudny do oceny" i tyle, nie dosc ze czekalismy na wynik 4 tygodnie to jeszcze nie wiemy co to bylo.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: missy: 2017-11-17, 13:04 ]
Rozumiem, ale mimo wszystko lubimy porządek na forum i dlatego scalę Twój post do Twojego wątku.

 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #9  Wysłany: 2017-11-17, 14:24  


21tehace21 napisał/a:
" zmiana 0.2cm margines trudny do oceny" i tyle, nie dosc ze czekalismy na wynik 4 tygodnie to jeszcze nie wiemy co to bylo.

Jakiej od nas oczekujesz odpowiedzi/pomocy? na podstawie opisu "tego czegoś" nie ocenimy co to było i jeśli lekarz po wycięciu nie był w stanie ocenić to my tym bardziej nie jesteśmy w stanie tego zrobić, przykro mi, nie jesteśmy w stanie pomóc.

pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group