1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak szyjki macicy
Autor Wiadomość
mala105 


Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 72
Pomogła: 3 razy

 #16  Wysłany: 2014-08-07, 21:15  radiochemioterapia


Witam!

Jestem po wizycie w WCO, onkolog zlecił mi radiochemioterapię przez 5 tygodni ( 2 razy brachyterapia, 25 naświetleń i 5 razy chemia) jak wcześniej zostało przez Was wspomniane, iż tak może wyglądać moje leczenie.

Już za półtora tyg zaczynam brachyterapię, a na radio i chemię muszę trochę poczekać, bo kolejki na leczenie kliniczne są długie... Codzienne pokonywanie ponad 100 km chyba by mnie całkiem wymęczyło.... więc zgodziłam się na czekanie. Już wiem, iż leczenie zacznie się na pewno w II połowie września.

Mam pytanie.... kiedy po operacji powinno zacząć się naświetlanie? Czy tak długi okres oczekiwania na dalsze leczenie (3 miesiące od operacji) to normalna sytuacja?

Ale cieszę się, iż brachyterapia zaczyna się już niedługo i coś zacznie się dziać z tym moim dalszym leczeniem. Mam nadzieje, że to też skutecznie niszczy tego "dziada".
 
mala105 


Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 72
Pomogła: 3 razy

 #17  Wysłany: 2014-08-16, 17:42  brachyterapia


Witam!

Mam pytanie dotyczące brachyterapii... Czy jest możliwość przeprowadzenia jej w chwili, gdy mam gorączkę spowodowaną infekcją pęcherza?


Może któraś z pań miała tą przypadłość i gorączkę powyżej 38 st? (Jak długo utrzymywała się ona u Was? )
U mnie już 5 dzień tak się trzyma... wczoraj dostałam silniejszy antybiotyk bo pierwszy nie obniżał temp ani trochę.

Mam nadzieje ze jutro- 3 dzień tego antybiotyku, będzie lepszy, a muszę temp zbić bo w poniedziałek mam pierwsze brachy...
 
mala105 


Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 72
Pomogła: 3 razy

 #18  Wysłany: 2014-08-18, 23:00  spadek temperatury


Witam ponownie!

Widzę, że na moje pozostałe pytania odzewu nie ma.
Może nie było nikogo z takimi przypadkami,

Leczenie powiodło się, temp spadła poniżej 36,5. Przeszłam pierwszą brachyterapię. Było OK :) trochę na wieczór podniosła mi się temp na 37 ale to tak chyba może być nawet po tym seansie naświetlania (?)

Chcę powiedzieć, iż w między czasie miałam robione USG jamy brzusznej i było ok (tak prywatnie dla własnej informacji)
Dziś też lekarz badał mnie i pow że rany goją się dobrze, że nic nie wyczuwa.
Myślę, że resztę badań będą robić w chwili przyjęcia mnie na oddział, czyli za jakiś miesiąc.
A może należy coś zrobić w między czasie na własną rękę? (chodzi o badania)

A może któraś z Pań jest po IIb g3 z neuro i angioinwazją? Jak u Was przebiegał tok leczenia?
 
mala105 


Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 72
Pomogła: 3 razy

 #19  Wysłany: 2014-09-05, 22:31  


3 miesiące czekania na radio i chemię to normalny czas oczekiwania po operacji usunięcia macicy? Któraś z pań była w takiej sytuacj?
 
Kasia1306 


Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 56
Pomogła: 10 razy

 #20  Wysłany: 2014-09-06, 08:15  


U mnie od operacji do rozpoczęcia leczenia-2 miesiące i tydzień.
 
mala105 


Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 72
Pomogła: 3 razy

 #21  Wysłany: 2014-09-23, 21:55  radioterapia


Witam!

Mam pytanie... Czy któraś z pań miała może plamienia po radioterapii? czy to normalne skutki uboczne juz po pierwszym naświetlaniu? Proszę o odp gdyż trochę się niepokoje
 
Kasia1306 


Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 56
Pomogła: 10 razy

 #22  Wysłany: 2014-09-24, 08:27  


Nie ma powodu do niepokoju.
Również tak miałam i zostałam o tym poinformowana przed.
 
moina 



Dołączyła: 08 Kwi 2014
Posty: 77
Pomogła: 7 razy

 #23  Wysłany: 2014-09-24, 13:48  


Mama też plamiła w trakcie naświetlań .
 
mala105 


Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 72
Pomogła: 3 razy

 #24  Wysłany: 2014-09-24, 19:31  


Co prawda nie duże to plamienia ale już jestem spokojniejsza ze nie jestem odosobniona. Dziękuję za odpowiedz.
 
mala105 


Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 72
Pomogła: 3 razy

 #25  Wysłany: 2014-10-20, 11:34  złe wyniki krwi i rezygnacja z jednej chemii


Witam po dłuższej przerwie!

Jak wcześniej wspominałam myślałam ze mam zaplanowane leczenie na 25 lamp i 5 razy chemia. Jak okazało się w trakcie leczenia przechodzę przez 23 naświetlania i 4 chemię, ostatniej nie dostane gdyż jakieś frakcje krwi sa trochę obniżone. Zostaly mi jeszcze 3 lampy i w czwartek bede w swoim domku :-) słysząc o złych wynikach krwi trochę spanikowalam jednak lekarz nie kazał się tym denerwować i stwierdził, że 4 chemię mi wystarcza. I tu moje pytanie czy któras z pań miała taki przypadek,ze pomimo planowanych 5 chemii miala 4?

Byłam w dobrej sytuacji gdyż otrzymałam tzw biała chemię i skutki uboczne jak narazie nie są duże. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć od czego zależy rodzaj otrzymanej chemii?
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #26  Wysłany: 2014-10-20, 20:20  


mala105 napisał/a:
od czego zależy rodzaj otrzymanej chemii?

Generalnie od występowania przeciwwskazań do leczenia cisplatyną lub pochodnymi platyny:
Cytat:
Podczas RCTH najczęściej jest stosowana cisplatyna w monoterapii (jednorazowa dawka 40 mg/m2 w odstępach 7-dniowych).
U chorych z przeciwwskazaniami do leczenia cisplatyną można stosować karboplatynę lub RCTH bez pochodnej platyny.
źródło: Zalecenia (2013 r.), str. 282.

W praktyce wygląda to tak, że lekarz powinien ocenić jaki schemat CTH będzie optymalny
i zaproponować go do zaakceptowania pacjentowi.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
mala105 


Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 72
Pomogła: 3 razy

 #27  Wysłany: 2014-10-20, 20:55  


Dziękuję za szybka odpowiedź. Czyli To Nie zalezy Od Stopnia Czy Zaawansowania Choroby. Lekarz nic nie mówił o przeciwwskazaniach co do innych rodzajów chemii. Pewnie zwyczajny człowiek o tym nie wie, dlatego też specjalista o tym nie informuje pacjenta.
 
alka28+ 


Dołączyła: 28 Cze 2013
Posty: 149
Pomogła: 50 razy

 #28  Wysłany: 2014-10-20, 21:53  


Zaraz, zaraz, a co znaczy ta "biala" chemia? Tak konkretnie, co wchodzi w sklad chemii, ktora dostalas?
Co do odstapienia od ostatniej chemii - mi podano polowe dawki przy ostatnim cyklu, bo leukocyty spadly za bardzo.
 
mala105 


Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 72
Pomogła: 3 razy

 #29  Wysłany: 2014-10-21, 06:00  


Rozumiem.
Co do białego koloru lekarz tak powiedział, nie pytałam się o skład. Może mój błąd. Zapewne na wypisie wszystko będzie zamieszczone wiec wtedy podam.
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #30  Wysłany: 2014-10-21, 09:04  


mala105, biała chemioterapia - w odróżnieniu na przykład od czerwonej, jest jednym z mniej agresywnych schematów leczenia onkologicznego. Biała chemioterapia - właśnie tak często nazywana jest skrótowo przez pacjentów i lekarzy... I tyle ;)
_________________
Aegrotus sacra est...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group