1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 72
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak szyjki macicy i guz odbytnicy
mala105

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 20086

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-05-14, 12:32   Temat: Oby tak dalej!
Trzymam kciuki by było tak dalej! :)

i życzę zdrówka!!! [manga]
  Temat: Rak płaskonabłonkowy drobnokomórkowy szyjki macicy i ciąża
mala105

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 23437

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-05-12, 16:15   Temat: Rak płaskonabłonkowy drobnokomórkowy szyjki macicy i ciąża
Duuuuzo zdrówka dla kobietek :)
  Temat: Rak szyjki macicy
mala105

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 37282

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-04-21, 07:57   Temat: Rak szyjki macicy
3 maja kładę się na urologię, będę miała zabieg, który ukaże co jest przeszkodą...
  Temat: Rak szyjki macicy
mala105

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 37282

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-04-19, 19:10   Temat: Wyniki scyntygrafii nerek
Witam!

Na wynik czekałam 3 i pół tygodnia i mało co z niego rozumiem...

Bardzo proszę o interpretację, jeżeli będzie ktoś się orientował w postawionych wnioskach.

Uwidoczniono obie nerki, położone typowo, o prawidłowej wielkości, prawidłowym kształcie.
Nerka prawa o równym obrysie kory, miąższ nerki gromadzi radio farmaceutyk prawidłowo i równomiernie.
Nerka lewa o ostrym obrysie kory, miąższ nerki wykazuje nie homogenne gromadzenie, obniżone w części przyśrodkowej.

Perfuzja obu nerek jedno-czasowa, prawidłowa. Funkcja wydzielnicza nerki prawej prawidłowa, nerki lewej obniżona.

Nerka prawa wykazuje swobodny spływ do pęcherza moczowego, z widoczną dyskretną retencją w miedniczce, UKM nie jest poszerzony.
Nerka lewa wykazuje zaburzenia w odpływie moczu, poszerzony UKM i utrudnione wydalanie do pęcherza moczowego- krzywa kulminacyjna.

Po podaniu dietetyku retencja w miedniczce prawej ustępuje całkowicie. Retencja w nerce lewej nie ustępuje i narasta do końca badania.

Całkowity GFR obu nerek 70,0ml/min
GFR nerki lewej 29,1 ml/min
GFR nerki prawej 41,8 ml/min
względna funkcja miąższu nerki lewej 42,2%
względna funkcja miąższu nerki prawej 57,8%

WNIOSEK:

Dobra czynność wydzielnicza nerki prawej.
Obniżona czynność wydzielnicza nerki lewej, utrudnione wydalanie radioaktywnego moczu, obraz uropatii zaporowej- brak istotnej odpowiedzi na fotosami- widoczne dyskretne obrazowanie moczowodu lewego pod koniec badania.

Już na usg wyszło, że coś jest nie tak. Miałam TK. Nosiłam płytkę do zaufanego lekarza, który opisał mi tk nerek i wskazał, iż jest na nich zrost pooperacyjny.
Myślałam, że coś się wyjaśni właśnie po tym badaniu, jednak jest jeszcze większa niewiadoma...

Proszę o jakiś komentarz.

[ Dodano: 2017-04-19, 19:12 ]
Dobra czynność wydzielnicza nerki prawej.
Obniżona czynność wydzielnicza nerki lewej, utrudnione wydalanie radioaktywnego moczu, obraz uropatii zaporowej- brak istotnej odpowiedzi na FUROSEMID - widoczne dyskretne obrazowanie moczowodu lewego pod konie
  Temat: Rak szyjki macicy
mala105

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 37282

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-03-08, 21:29   Temat: Rak szyjki macicy
Witam!

Jestem po wizycie kontrolnej...

Lekarz nie widział nic groźnego w moim przypadku. Powiedział mi, że po tak ciężkim leczeniu często spotyka się powikłania, nawet po X czasie.
Jeszcze 24 marca będę miała scyntygrafie nerek więc wtedy się okaże czym tak na prawdę jest spowodowane poszerzony ukm i ten albo zrost albo torbiel... albo...
  Temat: Rak szyjki macicy
mala105

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 37282

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-03-02, 21:25   Temat: Rak szyjki macicy
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Czekam do środy :?ale?:
  Temat: Rak szyjki macicy
mala105

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 37282

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-03-02, 20:16   Temat: coś ktoś...
Ponawiam wątek...
  Temat: Rak szyjki macicy
mala105

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 37282

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-02-28, 19:48   Temat: Rak szyjki macicy
Wizytyę mam 8 marca, już niedługo, dlatego tez wzięłam się za badania...

Usg również miałam, i właśnie po USG zdecydowałam się na TK.

Lekarz robiący usg wskazał podejrzenie[b] Torbieli,[/b] ale powiedział, iż nie wygląda to na guz
W listopadzie miałam robione markery SCC (RSM) były w normie.

[ Dodano: 2017-03-01, 13:58 ]
A może ktoś jeszcze spotkał się z takim przypadkiem, bądź ktoś wie co to może znaczyć?

będę wdzięczna za każda opinię.

Pozdrawiam!
  Temat: Rak szyjki macicy
mala105

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 37282

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-02-28, 19:28   Temat: badania...
Witam Was serdecznie!

Co pół roku mam kontrolę i przed każdą robię sobie badania, takie jakie mam możliwość wykonać.

Ostatnie TK zaniepokoiło mnie... Poniżej przedstawiam fragment opisu badania, który zapalił mi czerwoną lapkę:

[ b]Po stronie lewej późniejsze wydzielanie zakontrastowego moczu, poszerzony UKM nerki lewej (szerszy niż w poprzednim badaniu), miednicza zewnątrzkomowowa, poszerzona do 26 mm (poprzednio 20mm). Moczowód lewy niezakontrastowany w fazie opóźnionej, w częsci górnej poszerzony do 10 mm trudny do uwidocznienia w częsci dalczej, bez widocznych złogów, bez widocznej masy patologicznej (uciśnięty przez zrosty pooperacyjne?)[/b]

Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu owego fragmentu. Czy to może być coś złego??? :cry: :cry: :cry: :cry:

Wszytsko poza tym w porządku , zarówno w obszarze miednicy mniejszej jak i płuc. [/i]

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2017-03-02, 19:53 ]
Proszę o nie nadużywanie środków formatowania tekstu.

  Temat: Rak szyjki macicy
mala105

Odpowiedzi: 112
Wyświetleń: 49516

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-03-15, 18:23   Temat: Rak szyjki macicy
No i tego trzymajmy się jak najdłużej!!!! :lol: :lol:
  Temat: Czy to moze byc rak trzonu macicy ?
mala105

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4618

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-01-17, 21:30   Temat: Czy to moze byc rak trzonu macicy ?
Witaj!

Aniu musisz niestety czekać na wizytę u lekarza. To on dopiero rozpocznie przeprowadzać wszelkie badania, które odpowiedzą na Twoje pytania i postawią diagnozę.

Różne mogą być przyczyny Twoich plamien, jednak jedna wśród nich jest nowotwór.
Ale pamiętaj, że nie można myśleć od razu negatywnie. To nie musi być to najgorsze.

pozdrawiam
  Temat: NatK - komentarze (vf7)
mala105

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4729

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2016-01-17, 21:20   Temat: NatK - komentarze (vf7)
i oby się to nie zmieniało :) zdrowia!!!
  Temat: Rak trzonu macicy
mala105

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6766

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-12-27, 12:52   Temat: Rak trzonu macicy
Witam!

Jeżeli chodzi o naświetlenia zewnętrzne to należy słuchać zaleceń lekarzy dotyczące diety. Ona jest moim zdaniem jednym z ważniejszych czynników wpływających na samopoczucie podczas tego procesu!

Także kochane wytrwałości !!! :)

Zdrowych i pogodnych dni oraz szczęśliwego i zdrowego Nowego Roku!!! :)
  Temat: Rak piersi, mnogi rozsiew do płuc, rozsiew do wątroby
mala105

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 27964

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-11-18, 13:14   Temat: Rak piersi, mnogi rozsiew do płuc, rozsiew do wątroby
Gratuluję sił mamie i Tobie :-) wiara w lepsze jutro i w to że się uda są najważniejsze w tej krytej drodze!
Oby tak dalej !
  Temat: Rak trzonu macicy
mala105

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5356

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-10-07, 19:44   Temat: Rak trzonu macicy
Witaj!

Tak jak napisałeś wszelkie ścisłości dotyczące stopnia zaawansowania będą określone dokładnie po hist-pat wyciętej macicy.

Na dzień dzisiejszy wiemy, iż w pobranym materiale podczas zabiegu jest "Adenocarcinoma" czyli nowotwór zapoczątkowany w tkance gruczołowatej, zwany gruczolakorakiem.

Odnosząc się do skali złośliwości G2 jest to środkowa grupa (występują: G1, G2, G3- który wpływa na słabsze rokowania), czyli rak średnio zróżnicowany.

Po otrzymaniu wyniku lekarz dostosuje leczenie do zaawansowania choroby.
Tyle mogę powiedzieć na chwilę obecną.

Witamy na forum!
Dużo zdrowia mamie i Tobie dużo sił by wspierać ją w tych chwilach!
 
Strona 1 z 5
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group