1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak stopy?
Autor Wiadomość
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #61  Wysłany: 2015-06-19, 23:49  


majkelek napisał/a:
widząc pracę jaką Pan Profesor Rutkowski wykonuje

Napisałam kiedyś do Niego prosząc o konsultację pacjenta. Odpisał w ciągu 19 minut, a było to przed 6.00 rano. Jak Go nie kochać?! :mrgreen:
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
nadzieja_27 


Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 93

 #62  Wysłany: 2015-06-20, 06:45  


A czy wogóle mam szansę na przeżycie ?

[ Dodano: 2015-06-20, 12:16 ]
A może jednak zdecydować się na amputację palca w Białymstoku Dzwoniłam do kliniki w warszawie i tam wolny termin do lekarza jest na 1 września przecież dla mnie to za późno
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #63  Wysłany: 2015-06-21, 08:53  


nadzieja_27,
Ja doradzałabym jednak wizytę w Warszawie, niech tam jeszcze raz ocenia preparat i podejma decyzję co do dalszego leczenia.
Pisałaś, że guzek masz od kilku lat - nie zwiększał on swojej wielkości więc jeżeli to chondrosarcoma to rzeczywiście low grade. Dobrze zaplanowane i przeprowadzone leczenie chirurgiczne to podstawa - nie daży się z cała pewnościa do zabiegów okaleczajacych typu amputacja. Chondrosarcoma o małej złośliwości może próbować odrastać miejscowo, przerzuty odległe nie sa dla niej charakterystyczne.
Czy możesz wkleić swój wynik? Żeby było wiadomo jaki to faktycznie chrzęstniakomięsak. Bo rozumiem, że dostałaś wynik od lekarza na wizycie a nie tylko usłyszałaś krótka info przez telefon i od razu zaproszenie na amputację palca.
Pozdrawiam.
 
nadzieja_27 


Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 93

 #64  Wysłany: 2015-06-21, 09:21  


missy, Informację otrzymałam telefonicznie Z lekarzem będę widziała się w poniedziałek. Więc nie wiem jaki to rodzaj chondrosarcoma. Guz w przeciągu tych kilku lat urósł nie był taki jak na początku. Boję się że może być wysokiej złośliwości i że to bieganie po lekarzach wszystko znowu przesunie w czasie i będzie za późno. W czwartek planuję wizytę u psychiatry bo nie daję rady. A do tego ta wizyta w Klinice 1 września przecież to dla mnie lata świetlne :-(
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #65  Wysłany: 2015-06-21, 09:48  


nadzieja_27,
Termin 1 września usłyszałaś jako pacjent umawiajàcy się na pierwsza wizytę, bez żadnego rozpoznania. Skoro masz być 26.06 z bloczkami to zapewne diagnostyka rozpocznie się od teraz.
Dziwne to informowanie pacjenta przez telefon o nowotworze złośliwym oraz o rodzaju operacji, wybacz, że tak piszę, ale nie wyglàda to zbyt profesjonalnie. Efekt jest taki, że coś wiesz, ale nie do końca, denerwujesz się, tutaj na forum domyślamy się tylko jaki jest stopień złośliwości, próbujemy tłumaczyć.
Wizyta u psychiatry ok, jasne, że może pomóc.
Weź jutro ten wynik do ręki, wklej tutaj, weź bloczki, zawieź do Warszawy.
 
nadzieja_27 


Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 93

 #66  Wysłany: 2015-06-21, 09:53  


missy, Termin 1 września podano mi jako termin wizyty kontrolnej
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #67  Wysłany: 2015-06-21, 11:17  


Wizyta kontrolna - ale w stosunku do czego?
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #68  Wysłany: 2015-06-21, 12:39  


nadzieja_27, -Dziecko Drogie-piszę tak,bo wnioskuję,że jesteś młoda- zrób dokładnie tak jak radzi Tobie missy
Cytat:
weź bloczki, zawieź do Warszawy
.
To jest jedyne i dobre dla Ciebie posunięcie.
Nie ma lepszego. Albowiem wówczas pozwól,że znowu zacytuję
missy napisał/a:
Skoro masz być 26.06 z bloczkami to zapewne diagnostyka rozpocznie się od teraz
 
nadzieja_27 


Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 93

 #69  Wysłany: 2015-06-23, 10:13  


Rtg pooperacyjne Šcieńczenie warstwy korowej paliczka podstawnego 3 palca stopy lewej od strony strzałkowej z przylegającym utkaniem kostnym

[ Dodano: 2015-06-23, 10:27 ]
Miejsce pobrania i opis makroskopowy Zmiana kostna z paliczka 3 palca stopy lewej Liczne fragmenty tkanki kostnej największy o średnicy 1,3 cm . Rozpoznanie 572998-573002 utkanie guza o charakterze chrzęstniaka z cechami atypii chrzęstniakomięsaka I stopnia. Konieczny zabieg radykalny
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #70  Wysłany: 2015-06-23, 11:37  


nadzieja_27,
Jest chrzęstniak, który wykazuje pewne cechy chrzęstniakomięsaka - dobrze byłoby, gdyby wynik zawierał bardziej szczegółowe dane n/t rodzaju histologicznego tych atypowych komórek, liczbę mitoz. Dlatego jeszcze raz napiszę: zawieź ten preparat do Warszawy, niech tam opiszą to dokładniej.
Na pewno czeka Cię zabieg chirurgiczny, ale właśnie od wyniku histpat zależy jego rozległość.
Chondrosarcomy o najniższym stopniu złośliwości (G1) oraz położeniu kończynowym i na dodatek totalnie dystalnym leczy się z powodzeniem poprzez wycięcie radykalne - ale można też przeczytać w materiałach anglojęzycznych o technice currettage ( czyli ścinanie, zdrapywanie).
Rozumiem, że jesteś zdenerwowana, ale postaraj się sprawę doprowadzić do końca rozważnie. U Ciebie na podłożu łagodnej zmiany ( chrzęstniak) zaczynają pojawiać się komórki atypowe. Trzeba się tego pozbyć w sposób najlepszy dla Ciebie, niech to obejrzą i zoperują w W-wie.
Pozdrawiam serdecznie.
 
nadzieja_27 


Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 93

 #71  Wysłany: 2015-06-23, 11:43  


Materiał już wypożyczyłam z Białegostoku W piątek rano mam zawieźć do sekretariatu kliniki Tak myślę czy mnie znowu nie zbagatelizują Ale myślisz że stopę da się uratować? I ile będę czekała na wynik gdy płytki są gotowe?
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #72  Wysłany: 2015-06-23, 12:09  


Zapytaj w sekretariacie, ile to potrwa. Może standardowo ok.2tyg a może mniej, nie wiem.
Co do stopy - ja myślę ( jako nieprofesjonalista), że w zależności od wyniku być może będzie rozważane uratowanie palca. Ale nawet jeśli to się nie uda ze względów czysto technicznych podczas wycinania reszty tej zmiany chrzęstno-kostnej to pamiętaj, że tego typu guzy leczą się dobrze i to jest najważniejsze.
Trzymaj się.
 
nadzieja_27 


Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 93

 #73  Wysłany: 2015-06-23, 12:20  


Palcem się nie przejmuję. Obawiam się o stopę
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #74  Wysłany: 2015-06-23, 12:44  


Odpowiednio duży margines radykalnego wycięcia nie oznacza odległości pomiędzy trzecim palcem u stopy a stawem skokowym. Spróbuj nie robić sobie już więcej takich projekcji. Szczerze trzymam kciuki za szybkie ustalenie toku leczenia.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #75  Wysłany: 2015-07-04, 21:14  


nadzieja_27,
Co u Ciebie? Bloczki przebadane? Jaki masz plan leczenia?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group