1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak stopy?
Autor Wiadomość
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #16  Wysłany: 2015-04-25, 07:06  


To nie czytaj wypowiedzi znachorek z kafeterii, ok? ;)
Bo jakby tak skutkowała, to nikt by biopsji nie robił - czy to nie jest oczywiste?
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
nadzieja_27 


Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 93

 #17  Wysłany: 2015-04-25, 08:54  


Tak wszyscy mi mówią, ale ciężko się powstrzymać. I gdy takie rzeczy się czyta. Ja chodzę z tym 4 lata i obawiam się przerzutów. Ktoś mi powiedział, że po takim czasie mogę mieć to już w kościach. :cry:
 
nadzieja_27 


Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 93

 #18  Wysłany: 2015-04-26, 16:07  


Nie wiecie jak długo czeka się na termin biopsji w w klinice na Roentgena? Martwię się że termin może być zbyt odległy.

Bardzo proszę Was o interpretacje wyniku mojego rezonansu.



img116 (2).jpg
Pobierz Plik ściągnięto 3344 raz(y) 399,47 KB

 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #19  Wysłany: 2015-04-27, 08:57  


Rezonans potwierdził, że zmiana nie ma nic wspólnego z kośćmi. Jest to najprawdopodobniej zwapniała torbiel ( może ganglion okołostawowy) uciskająca jedno z odgałęzień nerwu podeszwowego. Konsultacja ortopedyczna jest zalecana, aby poszukać sposobu leczenia ( rehabilitacja, leki, zabieg operacyjny).
Opisana zmiana ma charakter zwyrodnieniowo-przeciążeniowy.
Pozdrawiam
 
nadzieja_27 


Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 93

 #20  Wysłany: 2015-04-27, 08:59  


Dziękuję za szybką odpowiedź. Teraz mam nadzieję, ze będzie dobrze. Jutro jadę do Kliniki na Roentgena.

[ Dodano: 2015-04-27, 10:11 ]
Zawsze miałam lewą stopę większą od prawej (o dobre pół rozmiaru) i buty mnie bardzo często uciskały, od kiedy tylko pamiętam. W dzieciństwie miałam tez stwierdzone płaskostopie i może to wszystko z tego się wzięło.
Ale jak przejrzałam zdjęcia tego rezonansu na płycie, to szczerze? - dla mnie to takie niewyraźne, ale w końcu ja fachowcem nie jestem. Zobaczę, co jutro powiedzą mi w Klinice.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #21  Wysłany: 2015-04-27, 10:02  


Zdjęcie "niewyraźne" bo my niefachowcy jesteśmy przyzwyczajeni do obrazu rtg. Czarne, szare i białe. I takie oczywiste zarysy anatomiczne. A rezonans przez swoją dokładność uwidacznia mnóstwo szczegółów.
 
nadzieja_27 


Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 93

 #22  Wysłany: 2015-04-29, 06:20  


Wczoraj byłam w Klinice na Roentgena. Uczucia mam bardzo mieszane. Lekarz nawet nie obejrzał zdjęć rtg i rezonansu na płycie. poprosił o zostawienie płyt z badań i wyznaczył termin następnej wizyty. Stwierdził tylko, że nie mam choroby onkologicznej. Ale na jakiej podstawie? Na podstawie opisu rezonansu? Nic się nie dowiedziałam, kolejne tygodnie w lęku.

[ Dodano: 2015-04-29, 09:27 ]
Czy mam szukać pomocy gdzie indziej? Czy czekać te dwa tygodnie? :cry:
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #23  Wysłany: 2015-04-29, 08:57  


nadzieja_27,
Zauważ, że termin pierwszej wizyty na Roentgena wyznaczono Ci błyskawicznie. Prawdopodobnie zostałaś "wciśnięta" między planowymi pacjentami - to tylko dobra wola tamtejszych lekarzy. W ten sposób wciskają wszystkich, żeby nie przegapić tego, który naprawdę wymaga pilnej interwencji.
U Ciebie ani wywiad, ani wynik badań obrazowych nie wskazują na prawdopodobieństwo choroby onkologicznej.
Daw tygodnie to nie jest długo, zwłaszcza, że chodzisz z tym 4 lata. Gdyby to był nowotwór złośliwy - prawdopodobnie już byś dawno nie żyła.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
nadzieja_27 


Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 93

 #24  Wysłany: 2015-04-29, 09:14  


Dziękuję za odpowiedź. Wiem, że rozczulam się tu nad sobą za bardzo, ale to z powodu strachu, który został po rozmowach z ortopedami.
 
nadzieja_27 


Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 93

 #25  Wysłany: 2015-05-01, 11:53  


Tak czytam ciągle o guzach tkanek miękkich i wszędzie napisane jest że guzy lite to raki z reguły złośliwe. Ciary aź po plecach przechodzą. Boję się że to będzie złośliwe, że to jakiś może być mięsak
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #26  Wysłany: 2015-05-01, 13:04  


nadzieja_27,
Nie czytaj za dużo, zwłaszcza, że mieszasz ze sobą wszystko. Guzy lite mogą być albo łagodne albo złośliwe. Raki to rodzaj nowotworów złośliwych. Raki to nie mięsaki.
Twoja zmiana w stopie jest nieduża - mięsaki rosną szybko, agresywnie i uciskają okoliczne tkanki. U Ciebie w rezonansie nie stwierdzono reakcji obrzękowej, zmianę masz od kilku lat.
Poczekaj na wizytę i nie nakręcaj się.
 
nadzieja_27 


Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 93

 #27  Wysłany: 2015-05-02, 11:12  


Może ktoś na forum wie gdzie dr Andrzej Pieńkowski przyjmuje prywatnie W internecie dane nieaktualne raczej
 
kasiamasia 


Dołączyła: 04 Lut 2015
Posty: 1

 #28  Wysłany: 2015-05-05, 22:07  


Ja z podobnym wątkiem, co nadzieja chociaż od innej strony. Jestem umówiona u specjalisty do lecznicy Alfa-Lek. Ktoś był? Jest tak dobra, jak się o niej słyszy?
 
nadzieja_27 


Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 93

 #29  Wysłany: 2015-05-12, 13:10  


Wracam właśnie z kliniki Chirurg onkolog powiedział że nic groźnego w zmianie nie widzi. Stwierdził że nie ma potrzeby wykonywania biopsji. Mogło to być spowodowane urazem Otrzymałam pisemną informację dla mojego ortopedy następującej treści: omawiana na posiedzeniu radiologicznym wielospecjalistycznym zmiana o charakterze łagodnym nie wymaga leczenia onkologicznego dalsze kontrolę w poradni ortopedycznej Chirurg powiedział że ortopeda powinien to usunąć skoro mi przeszkadza i że nie mam czym się martwić ale ja chyba wolałabym tę biopsje :|
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #30  Wysłany: 2015-05-12, 14:34  


nadzieja_27,
Po co Ci biopsja? Jeśli zdecydujesz się na zabieg u ortopedy to wtedy sprawdzi się jaki to konkretny rodzaj zmiany łagodnej.
Pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group