1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak płuca z przerzutami do mózgu
Autor Wiadomość
alaslepa 
MODERATOR



Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 694
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 313 razy


 #46  Wysłany: 2014-01-31, 08:58  


JMD napisał/a:
chodziło mi o o te syropki... już wiem że na receptę
zapewne miałaś na myśli Megalie, a ta jest na receptę tak jak napisałeś.
_________________
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
JMD 


Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 68
Pomogła: 3 razy

 #47  Wysłany: 2014-01-31, 13:25  


tak, tak... to już ustaliłam z tą zawiesiną... Jutro rano jadę do rodziców. Podpowiedźcie mi proszę czy jest możliwość wezwać do mamy pogotowie, żeby zabrali do szpitala, podali kroplówkę, żeby mamę nawodnić i wzmocnić? ... Mam już wieści od taty - udało się dostać receptę na zawiesinę zaraz wykupi i zobaczymy czy coś poskutkuje....
 
alaslepa 
MODERATOR



Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 694
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 313 razy


 #48  Wysłany: 2014-01-31, 13:36  


JMD napisał/a:
Podpowiedźcie mi proszę czy jest możliwość wezwać do mamy pogotowie, żeby zabrali do szpitala, podali kroplówkę, żeby mamę nawodnić i wzmocnić?

Raczej nie, pogotowie przyjeżdża jak jest zagrożenie życia. To że mama jest słaba i odwodniona może nie być wystarczającym powodem.
_________________
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
JMD 


Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 68
Pomogła: 3 razy

 #49  Wysłany: 2014-01-31, 13:46  


alaslepa napisał/a:
JMD napisał/a:
Podpowiedźcie mi proszę czy jest możliwość wezwać do mamy pogotowie, żeby zabrali do szpitala, podali kroplówkę, żeby mamę nawodnić i wzmocnić?

Raczej nie, pogotowie przyjeżdża jak jest zagrożenie życia. To że mama jest słaba i odwodniona może nie być wystarczającym powodem.


dziękuję
 
infinity 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 576
Skąd: United Kingdom
Pomogła: 197 razy

 #50  Wysłany: 2014-01-31, 13:49  


Na efekty Megace trzeba bedzie poczekac.
_________________
Don't underestimate the things that I will do..
 
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #51  Wysłany: 2014-01-31, 13:49  


Cytat:
Podpowiedźcie mi proszę czy jest możliwość wezwać do mamy pogotowie, żeby zabrali do szpitala, podali kroplówkę,

Sposób: uzyskać skierowanie do szpitala i transport chorego, umówić transport do szpitala.
Wszystko na NFZ.
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
infinity 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 576
Skąd: United Kingdom
Pomogła: 197 razy

 #52  Wysłany: 2014-01-31, 13:51  


Jesli mama jest odwodniona to zamowcie wizyte domowa lekarza rodzinnego.
_________________
Don't underestimate the things that I will do..
 
 
JMD 


Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 68
Pomogła: 3 razy

 #53  Wysłany: 2014-01-31, 13:52  


jo_a napisał/a:
Cytat:
Podpowiedźcie mi proszę czy jest możliwość wezwać do mamy pogotowie, żeby zabrali do szpitala, podali kroplówkę,

Sposób: uzyskać skierowanie do szpitala i transport chorego, umówić transport do szpitala.
Wszystko na NFZ.


bardzo dziękuję za podpowiedź, myślę, że w razie czego w poniedziałek będziemy załatwiać... dziś już tato wrócił do domu a jest piątek więc musimy jakoś przetrwać weekend...
 
alaslepa 
MODERATOR



Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 694
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 313 razy


 #54  Wysłany: 2014-01-31, 13:52  


JMD a co z hospicjum domowym? Pisałaś że mama jest już zgłoszona, czy był już lekarz, albo pielęgniarka?
Teraz właśnie ta instytucja może Wam najwięcej pomóc.
_________________
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
JMD 


Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 68
Pomogła: 3 razy

 #55  Wysłany: 2014-01-31, 14:15  


hospicjum jest załatwione ale czekamy na pierwszą wizytę pielęgniarki - myślę, że będzie to na początku przyszłego tygodnia. Mama ma już znaczne problemy z dojściem do łazienki - nie pomaga fakt że musi pokonać 4 schodki w dół i jeden wysoki do góry a potem odwrotnie... jak rozmawiałam z hospicjum to mi proponowali krzesełko toaletke - myślę, że będzie potrzebne. Jutro rozeznam sytuację i pomyślę co jeszcze da się zrobić dla lepszego komfortu mamy... Płakać mi się chce na samą myśl o tym, jak ona musi się czuć ze swoimi słabościami, z bólem, z odrętwieniem... jakie musi być dla niej krępujące, że ktoś pomaga jej w codziennych intymnych czynnościach... wiem że nie mogę tego pokazać po sobie przy rodzicach i jest mi sobie z tym coraz trudniej poradzić.
 
alaslepa 
MODERATOR



Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 694
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 313 razy


 #56  Wysłany: 2014-01-31, 14:21  


JMD napisał/a:
jak rozmawiałam z hospicjum to mi proponowali krzesełko toaletke - myślę, że będzie potrzebne.
To jest bardzo dobre rozwiązanie, wyprawa do toalety gdzie trzeba pokonać schody jest dodatkowym obciążeniem dla mamy i dodatkowo Ją osłabia.
A jak jest z oddawaniem moczu?
_________________
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
JMD 


Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 68
Pomogła: 3 razy

 #57  Wysłany: 2014-01-31, 14:25  


nie do końca wiem... tato o tym nie mówi... wiem jednak że wczoraj wypiła tylko 2 szklanki herbaty przez cały dzień... Jutro dojadę to się zorientuję - czy nie jest opuchnięta i jak faktycznie wygląda sprawa jedzenia i picia. Ugotuję zupę krem z mięskiem jak doradzacie i zobaczę czy posmakuje... dziś jeszcze dostanie nutridrinki więc dam znać wieczorem czy dała się namówić na wypicie... Jeszcze chodzi mi po głowie sinlac - dawałam dziecku jak nie chciało jeść mleka i jak dobrze pamiętam pisało na pudełku że jest też wskazane dla dorosłych w czasie rekonwalescencji ale to słodkie jest więc mam wątpliwości...
 
infinity 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 576
Skąd: United Kingdom
Pomogła: 197 razy

 #58  Wysłany: 2014-01-31, 15:17  


Jest taki proszek kaloryczny w puszce ENSURE do kupienia w aptece, mozna nim zageszczac zupy i inne dania. Jest tanszy od nutridrinkow :)
_________________
Don't underestimate the things that I will do..
 
 
JMD 


Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 68
Pomogła: 3 razy

 #59  Wysłany: 2014-02-01, 14:18  


Moja mama to agentka. .. momentami mówi od rzeczy czasami całkiem logicznie. .. cały czas ma wrażenie że jest ktoś jeszcze w pokoju mimo że np jest sama albo tylko ze mną i tatą. .. rozmawialiśmy o jej wyjeździe do Wrocławia i całkiem jej się mieszają terminy próbowałam ją przekonać że jest za słaba więc dziś zjadła prawie pół miski zupy i nawet 5 kawaleczkow kotleta i troszenke dziubnela ziemniaka. ... od godz 10 - jak przyjechalam nie była ani razu w wc. Wypila 2 szklanki herbaty trochę wody a z łóżka nie wstała. .. mówi że jej się nie chce. .. teraz śpi - chyba. ..

[ Dodano: 2014-02-02, 13:08 ]
no i stało się...

musimy szybciutko szukać miejsca dla mamy w hospicjum...

Jest to dla mnie szok i niedowierzanie że tak szybko choroba postępuje...
chyba nigdy sobie nie wybaczę tej decyzji...
 
JMD 


Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 68
Pomogła: 3 razy

 #60  Wysłany: 2014-02-04, 03:21  


Mamy zrobione rozeznanie w sprawie hospicjum na razie mama zostaje w domu. ... wczoraj mój brat załatwił w tym hospicjum domowe łóżko przeciw odlezynowe , zakupił basen i nie wiem co jeszcze bo nie dzwoniłam a raczej nie rozmawialiśmy ponieważ nie chciałam przeszkadzać - musieli z tata poskrecac łóżko i brat musiał wracać do domu. ... dziś będę wszystko wiedzieć. .. z jedzeniem dalej słabo ale chociaż minimalnie mama je... z łóżka już nie wstaje ale jeszcze daje rade sama się na nim " poprawić " i przykryć kołdra. ..
O co jeszcze możemy zadbać? ??
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group