1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
Autor Wiadomość
vicctory 



Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 158
Skąd: Szczecin
Pomogła: 7 razy

 #91  Wysłany: 2012-04-09, 22:18  


Zoja 62 napisał/a:
Trzymaj się, masz już powoli bliżej niż dalej


Hehehe... jak w medycynie 2+2 nigdy nie jest 4 ;)

Zoja 62 napisał/a:
Dobrze, że nie masz jeszcze ran w buzi.


No właśnie zaczynają robić mi się rany bo nawet jedzenie banana mnie szczypie (swoją drogą nie wiedziałam, że banany są piekące - czego to człowiek się nie dowie jak zachoruje ;)
Płuczę Corsydrolem, ale też zaczyna mnie piec... muszę znaleźć jakiś sposób na łagodzenie tego bo jeść nie mogę, a już za dużo chudnę. Lekarze straszą mnie, że trzeba będzie przerwać leczenie bo maska będzie za duża :(

Zoja 62 napisał/a:
To wydzielanie śliny w nocy, znam z autopsji, spałam z chusteczkami pod ręką.

Tak właśnie robię :) Ha... i sama na to wpadłam :)

Zoja 62 napisał/a:
A na zaparcia popijałyśmy sobie Xennę wieczorkiem, nie zawsze był efekt ale cała impreza skończyła się równo z naświetlaniami


To pocieszające, dlatego tak bardzo nie mogę doczekać się końca... odliczam i strasznie mi się dłuży...
Co do popijania czegokolwiek zaparzonego, to nie mam możliwości przełykać naparów. Żadnych! Herbatę to taką na raz zamoczoną torebką, nie wiem - wszystko jest za mocne.

Dzisiaj zrobiłam sobie Nimesil przed Świątecznym obiadem, zadziałało i mogłam troszkę podjeść. Mam wrażenie, że napchałam się za wsze czasy :) Szkoda, że nic nie smakowało tak jak zapamiętałam to z zeszłych świąt :/

No nic... jeszcze kilka tygodni... i wszystko zacznie wracać do normy.

I jeszcze jedna dobra wiadomość. Po oględzinach jamy ustnej pani onkolog z nieukrywaną radością potwierdziła, że "pięknie się cofa" :)

Pozdrawiam serdecznie i poświątecznie
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #92  Wysłany: 2012-04-09, 22:48  


Vicctory, w Gliwicach płukaliśmy jamę ustną Caphosolem. Niektórzy onkolodzy mają darmowe próbki, bo w aptekach trzeba zamawiać. Dość dobry lek - ja czułam znaczną poprawę.

A propos żarełka.....nawet sobie nie wyobrażasz jak sakramencko pieką pomidory i truskawki...masakra! Mogłam je spokojnie jeść dopiero rok po naświetlaniach.

A jak z Nutridrinkami? Próbowałaś?

Pozdrawiam. Trzymaj się dzielnie :-D
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
vicctory 



Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 158
Skąd: Szczecin
Pomogła: 7 razy

 #93  Wysłany: 2012-04-10, 07:23  


Zoja 62 napisał/a:
A jak z Nutridrinkami? Próbowałaś?


Pewnie! Lecą z Internetu do mnie całą bandą bo w Aptekach niemiłosiernie drogo, a po chemii to czasami tylko one mnie ratują.

Właśnie się zastanawiam co wziąć na chemię bo nie wiem czemu ale pod tymi kroplówkami zawsze głodna jestem, a że nie bardzo już jestem w stanie zjeść kanapeczkę to właśnie Nutridrink mi pozostaje. Jedyne pocieszające w tym wszystkim, że jeszcze one mi smakują :)

Zoja 62 napisał/a:
A propos żarełka.....nawet sobie nie wyobrażasz jak sakramencko pieką pomidory i truskawki...masakra! Mogłam je spokojnie jeść dopiero rok po naświetlaniach.


No to kolejny cel... zjeść za rok truskawki w pomidorach :) :):)
Lecę zająć kolejkę pod kroplóweczki bo dzisiaj to zlot poświąteczny będzie... oby mnie noc tam nie zastała :)

Dzięki Zoja - o Caphosol zapytam dzisiaj.

Miłego dnia wszystkim życzę :) a sobie przede wszystkim ;)
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
vicctory 



Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 158
Skąd: Szczecin
Pomogła: 7 razy

 #94  Wysłany: 2012-04-13, 16:03  


Dostałam wczoraj od swojej pani doktor zlecenie na płyn do płukania jamy ustnej - Hamerlaka.

Odnoszę wrażenie jakbym kryzys miała za sobą. Gardło (bez płynu) przestało mnie boleć i banany już mnie nie szczypią. Poza tym chyba troszkę bardziej mogę otwierać buzię i ziewanie nie jest już tak uciążliwe.

Dokucza mi inny problem. Płuczę buzię corsodrylem, ale mam takie wrażenie jakbym w buzi miała coś. Spojrzałam i bardzo białe zrobiły mi się dziąsła, szczególnie na górze. Język jest jeszcze normalny. W związku chyba z tym nalotem na dziąsłach strasznie śmierdzi i jak próbuję coś jeść to mnie cofa.

Czy da się jakoś zneutralizować ten zapach?

W ogóle mam problem z jedzeniem i przesiadłam się całkowicie na Nutridrinki, bo poyślałam sobie, że skoro mam się męczyć z mdłościami i przełykaniem to lepiej pocierpieć i mieć 300 kalorii na raz. Jak tylko się lepiej czuję to staram się też oprócz tego coś jeść, ale też dużo śpię, więc te nutridrinki są idealne w obecnej sytuacji.

Jak długo można przyjmować same dutridrinki?
Czy takie ciągłe spanie jest dobre? Nie to żebym od razu chciała biegać ale martwię się bo już mnie wszystko od tego leżenia boli a jak staram się ogarnąć to jestem nieprzytomna. A może to ucieczka w sen?

Paskudnie się czuję.
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
evelinaswe 



Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 215
Pomogła: 46 razy

 #95  Wysłany: 2012-04-13, 17:14  


vicctory,

Ja jestem juz 7 mcy po radioterapi i nadal zyje dzieki nutri drinkom a spie po 16-18 godz a wstaje z rozsadku a nie ze mi sie chce.Wczoraj bylam na badaniach kontrolnych i lekarz powiedzial ze to normalne jest ,a poza tym mam za malo hemoglobiny bo i skad mam ja miec jak praktycznie nic ciekawego z witaminami nie jem
_________________
Marzenia - to mieszanka nadziei, szczęścia, wyobraźni, pragnień oraz prób ich spełnienia.
http://www.raczek-nieboraczek.bloog.pl
 
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #96  Wysłany: 2012-04-13, 17:57  


vicctory napisał/a:
Dokucza mi inny problem. Płuczę buzię corsodrylem, ale mam takie wrażenie jakbym w buzi miała coś. Spojrzałam i bardzo białe zrobiły mi się dziąsła, szczególnie na górze. Język jest jeszcze normalny. W związku chyba z tym nalotem na dziąsłach strasznie śmierdzi i jak próbuję coś jeść to mnie cofa.

Czy da się jakoś zneutralizować ten zapach?

Higiena jamy ustnej w czasie radioterapii jest bardzo ważna. Jama usta po każdym jedzeniu powinny być starannie czyszczona. Usta dodatkowo płukane po każdym jedzeniu Hasco septem a dodatkowo dostawaliśmy w klinice Caphosolem czyli wychodziło co najmniej 6 płukanek dziennie i tego u nas pilnowano i ciągle o tym przypominano. Białe (bardziej odbarwione) dziąsła to normalna sprawa. Mija po leczeniu. Może masz już grzybka w ustach (zapach)co też jest naturalne i będzie i towarzyszyć długo po leczeniu.
Nutridrinki (jedz jak długo chcesz - nie szkodzą)powinny być dodatkiem do jedzenia, na które powinnaś się zmuszać, niestety. Wiem łatwo powiedzieć. Ja nie znosiłem ich i pod koniec leczenia prawie nic nie jadłem czym przypłaciłem stratą 26 kg. Senność to też nic niepokojącego. Po leczeniu długo tak będziesz miała. Jak mówiła mi pani dr.: czasem będzie mi ciężko wstać, to nic, odpoczywać, to przejdzie - i tak długo było.
Ile masz jeszcze lamp?
Wszystkiego dobrego w dalszej walce :)
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
vicctory 



Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 158
Skąd: Szczecin
Pomogła: 7 razy

 #97  Wysłany: 2012-04-14, 19:58  


Dziękuję za odpowiedzi... najchętniej to zapadłabym w sen i obudziła się już po całym leczeniu.

evelinaswe, 7 miesięcy? Hm... a ja myślałam, że jak kończę naświetlania w pierwszej części maja to w czerwcu już do pracy wrócę... ulalala... widzę, że mnie poniosło lekko.

kmis757, zostało mi 18 lamp (czyli połowa) no i jeszcze 4 chemie jak się da.

Dzisiaj zauważyłam, że strasznie wychodzą mi włosy. A obiecali, że tak mała dawka chemii nie powinna skutkować wypadaniem włosów. Czy to możliwe, że przy 70ml/m2 cisplatyny po 3 chemiach wychodzą włosy? Może to nie od tego i powinnam lekarza poinformować?

Wiem, że muszę to przeżyć żeby żyć. Nie jest łatwo, ale wam to ja tego tłumaczyć pewnie nie muszę :) Dziękuję, że jesteście - dzięki wam nie daję się bo wiem, że nie ja pierwsza i nie ostatnia takie cuda przechodzę i przeżyję jak wielu przede mną i wielu po mnie :)

Pozdrawiam sennie i wracam do łóżka :)
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #98  Wysłany: 2012-04-14, 20:56  


vicctory napisał/a:
Może to nie od tego i powinnam lekarza poinformować?

- to od tego wiec nie martw się, odrosną piękne włoski, a lekarzowi wszystko się zgłasza. Połowa ta "większa" ;) za Tobą i dobrze abyś cały plan leczenia, czyli wszystkie chemie przyjęła. Wypoczywaj jak najwięcej i pisz czasami do nas. Pozdrawiam :)
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
vicctory 



Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 158
Skąd: Szczecin
Pomogła: 7 razy

 #99  Wysłany: 2012-04-16, 06:21  


kmis757, dzięki... staram się na ile mogę dbać o to żeby te chemie wszystkie weszły.

Na ostatniej chemii dowiedziałam się, że poziom keratyniny we krwi spada kiedy mało się pije wody. No to piję więcej, żeby nie spadło.

kmis757 napisał/a:
Połowa ta "większa" za Tobą

Dobrze mówisz :)
Już 4 tydzień (jego już nie liczę)... jeszcze 2 i pół tygodnia naświetlań i 3 chemie :) Dwa tygodnie temu myślałam, że nie dam już rady, a tu proszę chylę się ku końcowi :)

Pozdrawiam przedchemicznie :)
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
evelinaswe 



Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 215
Pomogła: 46 razy

 #100  Wysłany: 2012-04-16, 14:02  


vicctory,

Dasz rade nie martw sie strach ma wielkie oczy.Ja tez jak wojak odcinalam dni do konca a to juz 7 mcy po czas sreasznie szybko ucieka.Wiadomo,ze w takich sytuacjach wlecze sie ale masz juz blizej nic dalej 3mam kciuki za Ciebie.Pisalam do Ciebie na pw jak zalatwiasz te nutri drinki bo ja jutro lece do PL i wlasnie bede musiala je zakupic bo lece samolotem i nie dam rady ich wziasc ze soba
_________________
Marzenia - to mieszanka nadziei, szczęścia, wyobraźni, pragnień oraz prób ich spełnienia.
http://www.raczek-nieboraczek.bloog.pl
 
 
małgosia_43 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 768
Skąd: Łódź
Pomogła: 75 razy

 #101  Wysłany: 2012-04-16, 18:53  


Ja skończyłam naświetlania 21 września zeszłego roku, a do pracy wróciłam na początku listopada. Wydawało mi się, że tak super się czuję, a tak naprawdę to nie był za dobry pomysł ;) . Teraz to wiem. Powinnam poczekać jeszcze z miesiąc, więc jak możesz to się tak nie spiesz do tego "miodu" :) . Serdecznie Cię pozdrawiam, wiadomo dasz radę. A co do włosów, to mnie zaczęły wypadać właśnie po trzeciej chemii, ale tak naprawdę to tylko w miejscach naświetlanych, a później z powodu anemii ogólnie były beznadziejne, poza tym wypadły mi też częściowo rzęsy, a potem łamały mi się rzęsy i paznokcie - z paznokciami mam problem do dziś, a mija pół roku od końca naświetlań :)
 
evelinaswe 



Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 215
Pomogła: 46 razy

 #102  Wysłany: 2012-04-16, 21:49  


małgosia_43,
Ja skonczylam naswietlania 22 wrzesnia i tak jak Malgosi wypadly mi tylko z tylu przy szyi teraz juz mam troche odrosniete ale za to ze brakuje mi witamin pekami wychodza mi wlosy juz kupilam roznosci i nadal bez efektu chyba dopiero jak zaczne normalnie jesc uspokoi sie to ale poki co linieje strasznie
_________________
Marzenia - to mieszanka nadziei, szczęścia, wyobraźni, pragnień oraz prób ich spełnienia.
http://www.raczek-nieboraczek.bloog.pl
 
 
vicctory 



Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 158
Skąd: Szczecin
Pomogła: 7 razy

 #103  Wysłany: 2012-04-18, 13:05  


Ach dziewczynki... ja już się dowiedziałam właśnie, że to nie tyle chemia, co w parze z naświetlaniami mi te włosy faktycznie tylko z tyłu wychodzą. Z tydzień temu nawet mnie tam tak coś pobolewało, ale nie sądziłam, że to z miejsca naświetlań. Pani dr powiedziała, że mogę mieć taki pasek łysy. No nic... przeżyjemy bo ja się martwiłam, że jak tak dalej pójdzie to wszystkie ciachnę na zero i niech sobie równo rosną :) Co prawda nie zauważyłam, żeby chociaż jeden z grzywki mi wyszedł :)

Niewiarygodnie ucieszyłam się w poniedziałek kiedy pani od RTH podliczyła mi półmetek i powiedziała, że mam zaplanowane 33 sesje i kończę za 2 tygodnie :) Miałam ochotę skakać do góry i klaskać uszami (jak wygrana w totolotka) Już się nie mogę doczekać kiedy z pełnym zaangażowaniem zacznę dochodzić do siebie a nie tylko dochodzić do chemii i znów się po niej podnosić.

evelinaswe napisał/a:
Ja tez jak wojak odcinalam dni do konca

No to do końca 14 lamp i 2/3 chemie :)

Pozdrawiam
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #104  Wysłany: 2012-04-18, 13:39  


vicctory napisał/a:
Ach dziewczynki... ja już się dowiedziałam właśnie, że to nie tyle chemia, co w parze z naświetlaniami mi te włosy faktycznie tylko z tyłu wychodzą. Z tydzień temu nawet mnie tam tak coś pobolewało, ale nie sądziłam, że to z miejsca naświetlań. Pani dr powiedziała, że mogę mieć taki pasek łysy.


Pewno naświetlają węzły karkowe. Mam to samo, chociaż włosy zaczęły mi już tam rosnąć, ale są inne od pozostałych. Cieńsze jakby. Jak po leczeniu zapuścisz długie to nie będzie nic widać. :)
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
vicctory 



Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 158
Skąd: Szczecin
Pomogła: 7 razy

 #105  Wysłany: 2012-04-18, 13:47  


Dzięki Gazda... ja mam długie właśnie i dobrze, że w przypływie dobrego samopoczucia nie poszłam ich obciąć bo tak to sobie wykombinowałam, że jak razem będą rosły to będą takie same. Jak się okazuje - nie. Nic nie ruszam zatem i czekam na koniec leczenia :)

Pozdrawiam serdecznie.

P.s. To na karku też są węzły? ;) :shock:
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group