1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi z przerzutami do kości
Autor Wiadomość
barburka1 


Dołączyła: 10 Cze 2011
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2011-06-16, 16:31  Rak piersi z przerzutami do kości


czesc dostalam ten adres od kuzynki, a jestem tu pierwszy raz.

Moja mama zostala zdiagnozowana ze ma rak piersi,
mowiac dluga historie w skrocie zostala przyjeta do szpitala na mastektomie
ale w miedzyczasie po badaniach CT scan okazalo sie ze sa przerzuty do kosci zebr i miednicy.
I prawdopodobnie ploc jak mi powiedziano.

W miedzyczasie miala z powody hypercalcemi Ostra niewydolnosc nerek i byla na dializach.
Teraz juz nie potrzebuje dializ ale jestesmy nadal w szpitalu i mama jest cala obrzeknieta i meczy sie przy najlzejzsym wyniku.
U nas w szpitalu nie robia radioterapii wiec musimy jechac do W-wy. Ale poki co to dalej tkwimy w szpitalu.

Rozmawialam z onkolog dzis i odebralam wyniki receptorow i so to ocena receptorow steroidowych i HER 2
ER, PGR: PS3 IS2 25%
HER2: 1+
co to oznacza ?

Jutro poprosze o wyniki z biopsji i wpisze dokladnie bo na razie nie moge znalesc a chce wracac do szpitala do mamy
Z gory dziekuje za pomoc
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #2  Wysłany: 2011-06-16, 21:21  


Barburko,

Receptory, o których wyniki pytasz, oznaczają, że nowotwór jest hormonozależny i nie ma nadekspresji receptora HER2.
Oznacza to, że nowotwór może być oprócz chemio- oraz radioterapii poddany także leczeniu hormonalnemu (hormonoterapii).

Jednak najbardziej istotną informacją, jaką podałaś, jest stan zaawansowania choroby, co w największym stopniu wpływa na rokowanie.
Niestety jest to zaawansowanie bardzo poważne, liczne przerzuty do kości oraz podejrzenie przerzutowego zajęcia płuc oznaczają IV, najwyższe stadium zaawansowania, oczywiście o ile to co napisałaś znajduje potwierdzenie w wynikach szczegółowych badań.
Przerzuty do kości dają się względnie dobrze leczyć paliatywnie i efekty nawet długiego powstrzymywania ich rozwoju bywają nierzadko całkiem zadowalające.
Z przerzutami do płuc niestety na ogół bywa gorzej.
Na ogólną sytuację oraz rokowanie wpływa także niekorzystnie ogólny zły stan zdrowia mamy - niewydolność nerek.

Bardzo mi przykro, że nie mam dla Ciebie lepszych informacji.
Pozdrawiam serdecznie :tull:
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
barburka1 


Dołączyła: 10 Cze 2011
Posty: 4

 #3  Wysłany: 2011-06-17, 00:43  


Dziekuje za odpowiedz, przerzuty zostaly stwierdzone na podstawie computerografii, lekarze takze dopatrzyli sie patologicznych zlaman kregow i zeber. Nie wiem czy mama powinna miec jakies inne bardziej dokladne badania ? W tym momencie mama jest nadal w szpitalu i leczenie onkologiczne nie jest jeszcze wcale podjete.
Chcialam tylko dodac ze ja jestem pielegniarka tylko ze ja studiowalam i pracuje w USA na Medical Intensive Care Unit, przylecialam tu do Polski zeby pomoc mamie zrehabilitowac sie po mastektomi a tu wszystko sie skomplikowalo z dnia na dzien, a ja sie w polskiej rzeczywistosci juz troche gubie... :-( Jakos ciezko mi rozamawiac z lekarzamia oni daja takie zdawkowe odpowiedzi jakby z glupim rozmawiali
Ale ciesze sie ze takie forum znalazlam gzdie mozna sie czegos dowiedziec konkretnego
Pozdrawiam
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #4  Wysłany: 2011-06-17, 03:39  


Przy uogólnionym rozsiewie do kośćca stosuje się bisfosfoniany i stront radioaktywny. Niestety w każdej z tych metod leczenia przeciwwskazaniem jest niewydolność nerek.
W tej sytuacji faktycznie pozostaje napromienianie z pól zewnętrznych wybranych fragmentów kośćca, głównie jako leczenie przeciwbólowe.
Rozpoznanie raka piersi w stadium uogólnienia jest podstawą do rozważenia przede wszystkim hormonoterapii jako leczenia systemowego (pod warunkiem dodatnich receptorów steroidowych) i o to warto zapytać onkologa prowadzącego lub konsultującego mamę.
pozdrawiam ciepło.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
barburka1 


Dołączyła: 10 Cze 2011
Posty: 4

 #5  Wysłany: 2011-06-17, 15:59  


Dziekuje bedziemy pytac !
Dokladna diagnoza to Carcinoma ductale invasium mammae G-3. Rak przewodowy inwazyjny piersi zajmuje ok. 35% badanych wycinkow.Stwierdzono pojedyncze zatory z komorek raka w naczyniach. Kategoria B5b
Czy moze mi to ktos przetlumaczyc na normalny jezyk? co oznacza ta kategoria?
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #6  Wysłany: 2011-06-17, 16:12  


Jakich wycinków, z czego? Czy tak na wyniku jest napisane "wycinki"? Kategoria B5b to kategoria pewności rozpoznania (czyli tego wyniku) teoretycznie 95%, praktycznie 100% bo to trudno z czymś pomylić.
_________________
sprzątnięta
 
barburka1 


Dołączyła: 10 Cze 2011
Posty: 4

 #7  Wysłany: 2011-06-17, 16:25  


wycinki z guza piersi prawej, a na wyniku jest napisane z "wycinkow" Jest jeszcze opis makroskopowy-cytuje "material w 3-ch fragmentachsr. do 1.5 cm,/I fragment, mc
Dziekuje za pomoc w rozszywrowywaniu :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group