1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi
Autor Wiadomość
makia 


Dołączyła: 04 Wrz 2014
Posty: 32

 #61  Wysłany: 2014-12-17, 20:47  


Tak, dostala mama skierowanie na biopsję pod kontrolą usg. No ale wiadomo trzeba chwilkę czekać.
A czy możliwe że przerzut by się tak szybko wytworzył? Po radioterapi mama była badana i było ok. A to zaledwie 1,5 miesiąca
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #62  Wysłany: 2014-12-17, 20:55  


Nie wiadomo co to jest ! Nie można powiedzieć że wytworzył się po radioterapii przerzut, bo z czego? Z usuniętego guza?. Jeżeli to rak to jest to coś przetrwałego.
_________________
sprzątnięta
 
makia 


Dołączyła: 04 Wrz 2014
Posty: 32

 #63  Wysłany: 2014-12-19, 10:24  


Wczorajsze usg wykazało że węzły nie są zmienione patologicznie, że są zwłókniałe po radioterapii i nie ma z czego robić biopsji.
Dziś jedziemy na jeszcze jedno.
To skierowanie od lekarki na cito jest dopiero na 14 stycznia. :/ więc działamy na własną rękę.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #64  Wysłany: 2015-02-12, 21:30  


Makia, coś się wyjaśniło?
_________________
sprzątnięta
 
makia 


Dołączyła: 04 Wrz 2014
Posty: 32

 #65  Wysłany: 2015-02-13, 08:59  


gaba, węzły były odczynowe, 2x usg i nic nie wykazały. Za to wykazały że wszystko jest jeszcze bardzo świeże od środka. Mama jest w trakcie rehabilitacji bo chłonka zaczęła się zbierać. Kolejna wizyta kwiecień 17.
Czy ktoś może wie co to jest e-cadherin? u mamy był (+) i czy lepiej jak jest plus czy minus?
Czytałam formułki w internecie ale na mój rozum to opis bardzo medyczny. To tak pytam czy ktoś na chłopski rozum się orientuje :)
Poza tym mama łyka tamoxifen, wyciskamy soki z owoców, warzyw i odżywiamy się zdrowo.
Cięzko jest ograniczyć kawę :)
Nadal walczę z oznaczeniem receptorów po operacji które nie były oznaczone. Dwóch lekarzy (chirurg i radioterapeuta) stwierdzili że nie trzeba drugi raz. W kwietniu powiem że chcę zapłacić za to badanie.
Lekarze twierdzą że te z BG są wiarygodne. Pr i er były oznaczane dwa razy. Najpierw jakościowo a potem z tych bloczków ilościowo.

Mam jeszcze pytanie co myślicie na temat suplementu Pau d' Arco
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #66  Wysłany: 2015-02-13, 13:51  


makia,

Na mój "babski" rozum obecność e-kadheryn oznacza mniejszą zdolność komórek nowotworowych do tworzenia przerzutów. Poczytaj może tutaj:
http://www.biotechnolog.p...h-nowotworowych
Pozdrawiam
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #67  Wysłany: 2015-02-13, 16:49  


Nie czytajcie co to jest e-cadherin i jaką rolę spełnia w organiźmie bo to można zgłupieć. Tutaj chodzi o jedną z reakcji jaką sprawdzają patolodzy żeby zidentyfikować nowotwór. Dodatni oznacza że jest to rak przewodowy, ujemny lub słaby jest w raku zrazikowym,

Dlaczego chcesz ograniczać kawę? Chyba nie szkodzi? Dobry nastrój jest też swego rodzaju lekarstwem. Nawet kardiolodzy twierdzą że do 3 filiżanek dziennie nie szkodzi.

Ja naprawdę dużo się dowiaduję o suplementach na tym forum, ale przestrzegam - tylko kilka z nich ma udowodnione działanie, resztę należy stosować na zasadzie : sprawdzić w jakimś badaniu czy brak np tej konkretnej witaminy i dopiero wtedy uzupełniać. Dobrym przykładem z tego forum jest sprawa selenu, są doniesienia że rzeczywiście ma znaczenie w profilaktyce przeciwnowotworowej i dodawany jest do różnych preparatów. A prawda jest taka że osoby jedzące polską żywność nie mają niedoboru selenu i te wszystkie preparaty mogą zaszkodzić bo nadmiar selenu jest szkodliwy. Akos i Hundzik (pozdrawiam!) zbadały u siebie sełen i obie nie miały niedoboru.

A takie preparaty na wszystko to nie pomagają na nic.

[ Dodano: 2015-02-13, 17:01 ]
A ten konkretny o który pytasz może spowodować krwawienia wewnętrzne i w żadnym wypadku nie można go łączyć z lekami obniżającymi krzepliwość krwi poczynając od poczciwej aspiryny. (ciekawe czy o tym na stronie sprzedawcy wspomniano?). I należy przerwać stosowanie na co najmniej 2 tygodnie przed zabiegami chirurgicznymi.
_________________
sprzątnięta
 
makia 


Dołączyła: 04 Wrz 2014
Posty: 32

 #68  Wysłany: 2015-02-13, 19:40  


Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi!!! O selenie też ostatnio myślałam.
Co do kawy to własnie się naczytałam że szkodzi. Tzn inaczej. Zdania sa podzielone. Dlatego nie rezygnujemy z kawy ale ograniczamy do dwóch dziennie max.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group