1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi przewodowy inwazyjny
Autor Wiadomość
Baśka 


Dołączyła: 28 Sty 2011
Posty: 2
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2011-01-28, 21:25  Rak piersi przewodowy inwazyjny


Wczoraj mój świat sie zawalił.
Diagnoza - rak przewodowy inwazyjny piersi. Dla mnie to wyrok śmierci.
Proszę pomóżcie, bo nie potrafię się pozbierać.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2011-01-28, 21:35  


Basiu, umieść proszę wyniki, jakie posiadasz - wtedy łatwiej będzie nam pomóc.
A przede wszystkim - nie załamuj się i nie myśl o chorobie jak o śmierci - po to tu jesteśmy, aby Cię wspierać i odpowiadać na wszelkie pytania.
_________________
 
kama 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Gru 2010
Posty: 537
Skąd: Poznań
Pomogła: 87 razy

 #3  Wysłany: 2011-01-28, 21:39  


własnie Basiu rak TO NIE WYROK
prześlij więcej danych a forumowicze pomogą ci wyjaśnić wiele spraw
z pewnością czeka cię walka,a my tu jesteśmy po to żeby pomagać sobie nawzajem
ściskam serdecznie
czekamy na więcej informacji
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #4  Wysłany: 2011-01-28, 21:42  


Witaj na Forum
piszesz rak przewodowy inwazyjny , i co dalej ? mało tych wiadomości
jaki stopień zaawansowania ? hormonozależny czy nie ? masz jakieś wyniki , jesteś po biopsji ? napisz coś więcej opisz to wszystko szczegółowo , bo inaczej nikt z Forum CI nic nie wytłumaczy , musimy się na czymś opierać .
pozdrawiam cieplutko |buziaki|

[ Dodano: 2011-01-28, 21:45 ]
i pamiętaj myślisz pozytywnie nie wolno się załamywać :tull:
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #5  Wysłany: 2011-01-28, 22:00  


Poczytaj sobie wszystko w tym dziale (szyjkę macicy możesz na razie odpuścić), teraz nie te czasy żeby wyrok śmierci wykonywać od razu, najpierw kilka stopni apelacji, każdy po parę lat, a niektóre mogą skończyć się ułaskawieniem lub odroczeniem na wiele lat. Diagnozę przyjmij do wiadomości i zadbaj o jak najszerszą wiedzę - przyda się. Witamy i służymy naszymi doświadczeniami.
_________________
sprzątnięta
 
Mana 



Dołączyła: 17 Gru 2010
Posty: 127
Skąd: Lizbona, Portugalia
Pomogła: 19 razy

 #6  Wysłany: 2011-01-28, 23:51  


Witaj na forum Basiu. Dobrze, ze tutaj trafilas bo znajdziesz odpowiednia pomoc i wsparcie. Szok juz masz za soba.... a teraz musisz wziac sie w garsc i nie dac panowac chorobie nad soba. Bedziesz potrzebowala tej energii do walki z rakiem. A kazdy z forumowiczow moze to powiedziec z wlasnego doswiadzenia, ze pozytywne nastawienie to polowa sukcesu.
Pozdrawiam Cie bardzo serdecznie i mozesz liczyc na moje wsparcie
mana :)
 
Termar 



Dołączyła: 23 Sty 2011
Posty: 80
Skąd: Kielce
Pomogła: 7 razy

 #7  Wysłany: 2011-01-29, 10:23  


Witaj na tym forum.
Każda/ każdy z nas dowiedziawszy się o chorobie,a tym bardziej o tym paskudnym "skorupiaku" przeżywa szok..
Jednak należy najpierw wypłakać złe emocje..i podjąć decyzję,by nie dać się pokonać strachowi czy samej chorobie...
Pozytywne nastawienie i chęć życia daje bardzo dużo...w walce z tym paskudztwem.
_________________
Życie - to jeszcze raz móc odetchnąć. Reszta nic nie znaczy.
Pozdrawiam - Teresa
 
 
Baśka 


Dołączyła: 28 Sty 2011
Posty: 2
Pomogła: 1 raz

 #8  Wysłany: 2011-01-29, 20:54  


Wszystkim, którzy się odezwali serdecznie dziękuję. Jeżeli chodzi o wyniki to mam ich niewiele. Jedynie po trzech tygodniach otrzymałam wynik biopsji, bez znaczników hormonalnych, tak powiedział lekarz prowadzący. Niebawem oznaczenie węzłów/ węzła "wartowników" i kwadrantektomia. Modlę sie tylko żeby nie było przerzutów, bo wtedy rokowania są pewno dużo gorsze. Na chwilę obecną dysponuję takim wynikiem biopsji: Carcinoma ductale invasivum 6pkt w skali Blooma - Richardsona, śr. guza w bioptacie ok. o,5 cm {M -8500/3]

[ Dodano: 2011-01-29, 21:02 ]
Serdecznie dizękuję wszystkim, którzy sie odezwali. Przed chwileczką odpowiedzialam, ale umieściłam swoją odpowiedź nie tam, gdzie powinnam. Mam jeszcze problemy z poruszaniem sie po forum. Jeśli chodzi o wyniki, to mam ich niewiele. Wynik z biopsji:Carcinoma ductale invasivum 6pkt w skali Blooma - Richardsona, śr. guza w bioptacie ok. 0,5 cm. Brakuje znaczników hormonów, tak powiedział mój lekarz prowadzący. Niebawem kontrast w celu oznaczenia węzłów wartowniczych i kwadrantektomia. Boję sie przerzutów bo to raczysko siedzi już chyba z 5 lat, schowalo sie w bliźnie pooperacyjnej po usunięciu włókniaka. Pozdrawiam i dziekuję

[ Dodano: 2011-01-29, 21:21 ]
Przeglądałam swoją dokumentację i na wszystkich wynikach usg i na mammografi mam napisane, ze doły pachowe wolne lub węzły nieposzerzone. Czy to daje nadzieję, ze nie mam jeszcze przerzutów? ||Plss||
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #9  Wysłany: 2011-01-29, 22:27  


Witaj Basiu
nie panikuj kochana , będzie dobrze , to że wolne są doły pachowe to już jest dobra wiadomość
czekamy na więcej szczegółów i pamiętaj zawsze znajdziesz na tym Forum wsparcie
ściskam Ciebie bardzo mocno i trzymam kciuki
:tull: :uhm!:
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #10  Wysłany: 2011-01-29, 23:14  


Baśka napisał/a:
Przeglądałam swoją dokumentację i na wszystkich wynikach usg i na mammografi mam napisane, ze doły pachowe wolne lub węzły nieposzerzone. Czy to daje nadzieję, ze nie mam jeszcze przerzutów?

Nadzieję - tak, ale nie pewność. Badania te (USG, MMG) nie mogą jednoznacznie ani wykluczyć w niepowiększonych, ani potwierdzić w powiększonych węzłach obecności przerzutów nowotworowych.

Baśka napisał/a:
Niebawem oznaczenie węzłów/ węzła "wartowników"

Tylko na podstawie badania histopatologicznego węzłów można jednoznacznie stwierdzić, że nie ma w nich (albo: że są) przerzutów (stwierdzić przerzuty można też na podstawie BAC, jeżeli da ona wynik pozytywny).
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Mana 



Dołączyła: 17 Gru 2010
Posty: 127
Skąd: Lizbona, Portugalia
Pomogła: 19 razy

 #11  Wysłany: 2011-01-29, 23:23  


W moim przypadku, ani USG ani mammografia tez nic nie wykazaly jezeli chodzi o wezly, nawet nie byly powiekszone. Dopiero podczas operacji okazalo sie, ze mam zajete wezly..... No, ale to jeszcze nie koniec swiata. Ja przynajmniej sie nie zamierzam poddac. Zycze Ci, aby w Twoim przypadku wezly okazaly sie czysciutkie....
Pozdrawiam cieplo
mana :)
 
ja100 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Cze 2010
Posty: 1343
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 162 razy

 #12  Wysłany: 2011-01-30, 17:04  


Witaj Baśka :-D

O przerzutach poczytaj u mnie w wątku, jestem w szoku, że ten mój rak tak szybko się rozprzestrzenia. Następny przerzut już mnie chyba nie zdziwi, nie wiem?

Pozdrawiam :)
 
Małgorzata 


Dołączyła: 09 Wrz 2010
Posty: 9
Pomogła: 1 raz

 #13  Wysłany: 2011-02-04, 23:23  


Basiu, twój szok jest zrozumiały. Sama to przeżyłam we wrześniu. To normalne i tak będzie jeszcze nie raz. Najważniejsze, żeby to nie przeszkadzało ci w podejmowaniu leczenia. Mów o swoich obawach przyjaciołom i rodzinie-muszą to znieść, a tobie może ulżyć. Nie wiem, skąd jesteś, ale jeśli będziesz leczyła się w Warszawie, to służę pomocą informacyjną. W moim profilu jest adres meilowy.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group