1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: missy
2016-01-07, 07:44
Rak piersi potrójnie ujemny
Autor Wiadomość
Ania12345 


Dołączyła: 11 Sie 2016
Posty: 6

 #46  Wysłany: 2016-09-09, 08:56  


Koniecznie wykonaj badanie mutacji genów BRCA1, BRCA2.
Według światowych badań na nowotwory z ta mutacja lepiej działa karboplatyna niż podstawowe schematy chemii. Przy wykryciu mutacji inne jest tez postępowanie chirurgiczne. Ten schemat gepar to najnowsze standardy leczenia na swiecie.
 
Patrycja23 


Dołączyła: 06 Sty 2016
Posty: 18

 #47  Wysłany: 2016-09-17, 21:32  


24 mam odbiór wyników i konsultacje z lekarzem :) jestem już po operacji,ale tylko węzłów chłonnych na usunięcie piersi jeszcze czekam
 
Maura 2015 


Dołączyła: 04 Lut 2015
Posty: 47
Pomogła: 5 razy

 #48  Wysłany: 2016-09-18, 09:01  


Moge dopytac? Jakie jest inne postepowanie chirurgiczne przy mutacji?Moge dostac linka do badan prosze.
 
kati007 


Dołączyła: 27 Paź 2016
Posty: 46
Skąd: katowice

 #49  Wysłany: 2016-11-17, 11:53  


Przeczytałam cały Twój wątek zuch dziewczyna jesteś . Napisz co u Ciebie słychać ? jak się czujesz?
_________________
RAK??? niespodziewany i niechciany lokator w naszym domu
 
Patrycja23 


Dołączyła: 06 Sty 2016
Posty: 18

 #50  Wysłany: 2016-11-30, 16:20  


Jestem po rekonstrukcji piersi mam nowego cycuszka ;) od poniedziałku rozpoczęłam radioterapie jak narazie okey tylko mam gorset pooperacyjny i strasznie mi już przeszkadza. Ogólnie czuje się dobrze. Tą Walkę WYGRAŁAM JA ;) Dziękuję Dziewczyny za wsparcie ;*
 
kati007 


Dołączyła: 27 Paź 2016
Posty: 46
Skąd: katowice

 #51  Wysłany: 2016-12-02, 08:35  


Super bardzo sie cieszę . My z mamą jesteśmy na początku walki dopiero po 2 chemii :( .
Powodzenia i trzymam kciuki
_________________
RAK??? niespodziewany i niechciany lokator w naszym domu
 
Patrycja23 


Dołączyła: 06 Sty 2016
Posty: 18

 #52  Wysłany: 2017-05-31, 12:02  


Cześć orientuję się ktoś jak wyglądaja badania kontrolne? Bo ja mam taki problem. Na pierwszej wizycie kontrolnej zupełnie nic zbadali mi piersi i zaprosili za trzy miesiące,trzy miesiące później czyli kilka dni temu dostałam skierowanie na mamografie tyle,że termin na listopada-prywatnie nie robią,a nigdzie indziej nie mogę
Gdy zapytałam o inne badania pani doktor stwierdziła,że jak będę skarżyła się na ból czegokolwiek to wtedy dostanę skierowanie.
Wszystko takie nie miłe normalnie Znieczulica taka,że szok. 😡 😲
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #53  Wysłany: 2017-05-31, 15:01  


Pierwsza mammografia powinna być po 6 mies od zakończenia radioterapii, później raz na rok. Niestety te wizyty tak wyglądają, moja dr wyrabia się w 6 minut łącznie z rozebraniem się ubraniem i tradycyjną wymianą zdań. Zwracaj uwagę szczególnie na ból kości bo wtedy możesz się upomnieć o scyntygrafię. Innych badań faktycznie profilaktycznie nie robią. Natomiast ja od dobrego onkologa usłyszałam opinię że dopiero po sprawdzeniu na usg można powiedzieć że nic nie ma, sama mammografia nie wystarczy. O ile dobrze pamiętam to Ty jesteś bardzo młoda i w Twoim wieku mammografia nie jest w pełni miarodajna. Upieraj się przy badaniu również na usg.
_________________
sprzątnięta
 
kuna13 



Dołączyła: 07 Wrz 2012
Posty: 464
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 59 razy

 #54  Wysłany: 2017-05-31, 15:10  


u mnie wizyty wyglądają dokładnie tak samo z tą różnicą, że ja dostaję skierowanie na usg piersi plus węzły chłonne a nie na mammografię. Miałam co prawda robioną scyntygrafię kości w momencie narzekania na biodro a teraz pierwszy raz od 5 lat dostałam skierowanie na usg brzucha.
 
Maura 2015 


Dołączyła: 04 Lut 2015
Posty: 47
Pomogła: 5 razy

 #55  Wysłany: 2017-05-31, 17:23  


Patrycja ...mamy bardzo agresywnego raka ktorego nawet lekarze onkolodzy nie lubia.Czasem mam wrazenie ze sie go boja :) dlatego domagaj sie pelnych badan.Jestes jeszcze mloda tak mi sie wydaje ...a wtedy one sa bardziej agresywne. Ja mam co pol roku morfologie pelna...wraz z markerami moze cos pokaze jak bedzie wzrost.Wiem ze w tym raku 3- sa malo reprezentatywne.Nie zawsze sie podnosza jak rak 3- w rozkwicie np.wznowa.Ale jednak.Poza tym robie systematycznie PET/CT.Pierwszy 6 m-cy po leczeniu-ocena stanu zdrowia po zakonczonym leczeniu.Potem TK,USG i nastepna runda za 6 m-cy PET.Fakt ostatnio w pracowni mnie spytal lekarz czego maja szukac wiec dostal odpowiedz...ma diagnoze wiec wszystkiego co znajdzie.Na kosci dokladniejszy jest PET niz scyntygrafia.Znam podejscie lekarzy ale znalazlam takiego ktory ma podobne zdanie jak ja...nie czekamy na problem jak sie ujawni...lepiej reagowac jak jest np.jeden guz na plucach niz cala gama lacznie z przerzutami od przerzutow.Czuje sie z tymi badaniami lepiej...systematycznie jestem badana i czysta od agresorka.Ostatni w szale badan juz na jesieni i 3 lata mijaja od diagnozy. :lol:
 
Patrycja23 


Dołączyła: 06 Sty 2016
Posty: 18

 #56  Wysłany: 2017-06-04, 14:14  


Zapisałam się na lipca do onkologa w Legnicy, ale tam nie zrobią mamografi bo mam implant. Badanie Pet można zrobić prywatnie?
We Wrocławiu podejście mają lekceważące,nie bardzo mi się opłaca dojeżdżać na kontrolę,bo to strata czasu i pieniędzy. Co wizyta inny lekarz...jeżeli ja mam czekać,aż mnie zacznie coś boleć,a później będzie za późno to wolę zrezygnować z ich wizyt kontrolnych i szukać coś na własną rękę.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #57  Wysłany: 2017-06-04, 15:38  


Nie wszystko co znajdziesz w internecie jest poparte rzetelną wiedzą. Rozumiem że chcesz jakby "wyprzedzić raka" ale jest to po prostu niemożliwe. Jesteś świeżo po leczeniu i przed leczeniem byłaś rzetelnie sprawdzona i nie było przerzutów. Teraz jeszcze jeżeli nie odczuwasz dolegliwości to nie ma sensu robienie badań bo te ewentualne mikroprzerzuty nie ujawnione w badaniach przed leczeniem muszą "dorosnąć" do uwidocznienia w badaniach obrazowych. To może potrwać parę lat i co gorsza nie wiadomo ile bo w płucach, kościach rosną wolniej niż w wątrobie. Aktywne poszukiwanie przerzutów po leczeniu podstawowym jest niezalecane nawet w USA gdzie mają zarówno pieniądze jak i specjalistów. Nie orientuję się jak dokładnie wygląda kontrola po rekonstrukcji ale to jest to, czego nie wolno zaniedbać, bo wznowa miejscowa to jest jedyne co można jeszcze wyleczyć całkowicie.

Z pewnym sceptycyzmem przeczytałam post Maury, jeżeli to prawda co napisała to trafiła na lekarza który machnął ręką na dobro chorej i ulega jej (właściwie nie wiem dlaczego i nie wydaje mi się to etyczne) żądaniom. I pragnę wyraźnie napisać: wczesne wykrycie przerzutów nie przedłuża życia chorej.

Jesteś młoda, nie marnuj życia (i pieniędzy - PET to ok 5 tys zł) na "walczenie" z rakiem. Unikaj wszystkiego co Cię wyczerpuje, wysypiaj się dobrze i unikaj śmieciowego jedzenia. Jednym słowem dbaj o siebie. No i jeszcze jedno, nie wiem czy lekarze to Ci powiedzieli bo to obecnie drażliwy temat, odpuść ciążę przynajmniej na kilka lat - to bardzo wyczerpująca sprawa.
_________________
sprzątnięta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group