1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
Maura 2015

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 6646

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-11-27, 15:13   Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
Weszlam teraz na strone Farmorubicin gdzie sa podane schematy z tym lekiem.Jest tez ET czyli Epirubicin + Paclitaxel.Moze w Rosji jest bardziej popularna tzn.preferowana przez onkolgow.Standartowo w USA i krajach Europy stosowane jest AC +T w roznych kombinacjach.W USA na forum TNBC Foundation (jezeli znasz angielski polecam ze wzgledu na ilosc chorych na tego raka piersi zgrupowanych na jednym miejscu) wystepuja raczej obecnie Taxany jako pierwsze -bardziej polularny jest Paclitaxel co tydzien(12 wlewow) i pozniej AC DD - czyli co 2 tyg a nie jak dotychczas co 3 tyg. Jest to jedyna roznica-w kolejnosci i dawkach podzielonych na niejsze dozy czesciej). ET nie zaobserowalam.Wiec nie mozna pisac ze jest to standart miedzynarodowy. To co napisala Gaba - jest standartem przy TNBC AC i T (Paxlitaksel lub Docetaxel.Paxlitaksel w mniejszych dawkach jest lepiej tolerowany przez organizm i stad jego przewaga w zastosowaniu.Sa to dwa leki rownowazne w skutecznosci dzialania.

[ Dodano: 2016-11-27, 15:26 ]
Czy mamie robiono echo serca? Moze ze wzgledu na frakcje wyrzutowa lewej komory - juz obnizona zdecydowano o nie podaniu doxorubicyny ktora moze ja jeszcze bardzo obnizyc i mogloby dojsc do przerwania podawania leku?Tak przynajmniej o tym wspomniala pani onkolog w uzasadnieniu jak podajesz - kardiotoksycznosc. Nie wynika to tylko z wieku chorej..ja w momencie zachorowania mialam 56 lat ale frakcje wyrzutowa mialam ponad 70 i po AC spadla do 70 wiec prawie zadna toksycznosc nie wystapila.
  Temat: Rak piersi trójujemny
Maura 2015

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6985

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-03-26, 13:24   Temat: Rak piersi trójujemny
Badania kliniczne - najczesciej sa sponsorowane przez duze korporacje - czesto material do badan polskich pacjentow (Polska jest jakby podwykonawca) jest odsylany na zachod tam gdzie sa prowadzone glowne badania i zachodzi koniecznosc powtornych badan tylko przez upowaznione osrodki.Stad tez pewnie powtorne badanie m.innymi receptorow. Jezeli juz byly okreslone w pasze jako tez TN powninny takie pozostac no chyba ze chemia zmienia guza do tego stopnia. (TN moze dawac przerzuty hormonozalezne ale nie w tym przypadku)
To dobre wyjscie w tej sytuacji. Robia takie badania obecnie w USA tez.
Mam wrazenie ze te dwa guzy TN w piersi i w pasze roznia sie podtypami stad na jeden chemia zadziala a na drugi nie. TNBC sa heterogenne. 2-Basal-like sa podatne na chemioterapie pozostale 4 nie.
W USA w przypadku nie otrzymania pCR przy indukcyjnej chemii podaje sie Xelode.Moze spytaj lekarza o to.
Poza tym nadal sie upieram przy PET.Wskaze jaki jest stan aktualny i w jakim procencie sa aktywne komorki rakowe w guzie. To tylko tydzien oczekiwania. Przed swietami robilam PET/CT i we wtorek mam wyniki.
Medycyna alternatywna? Macie za duzo pieniazkow na szarlatanow? Bo ci bogaci i wielcy tez umieraja...nie znalezli medycyny alternatywnej?

[ Dodano: 2016-03-26, 13:38 ]
Niestety nigdzie jeszcze nie lecza TN wedlug podtypow.Ciagle trwaja badania linii II i III.Musimy czekac - kto doczeka :)

[ Dodano: 2016-03-26, 14:21 ]
Robiliscie badanie na mutacje genu BRCA1 i BRCA2 - w Bydgoszczy sa tez badania klinieczne BASKET - jezeli jest sie nosicielem tej mutacji przy niepowodzeniu wczesniejszej chemioterapii. Uwaza sie ze Cisplatyna nie dziala jezeli nie ma sie tej mutacji przy TNBC.Odpowiada ona za raka piersi napewno TNBC i rak narzadow rodnych u kobiety.
  Temat: Rak piersi trójujemny
Maura 2015

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6985

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-02-18, 12:22   Temat: Rak piersi trójujemny
Rowik....odpowiem na spokojnie bo wiem ze pisze niespojnie.Jestem w pracy a szef mi tu za uchem szwargocze.Jak to Niemiec.
Znajde telefony moze nawet.

[ Dodano: 2016-02-18, 19:46 ]
Rowik...nie mam przy sobie dokumentacji ale pamietam droge sprzed roku.Zachodniopomorskie Centrum Onkologii Ordynator Oddzialu Chirurgi Onkologicznej dr.Rafal Ucinski (kropka nad s - nie mam polskich znakow) Tel.do sekretariatu 914251550 i tam mnie umowiono na rozmowe z doktorem. Chyba nawet podali bezposredni tel. do niego.Czlowiek bardzo uczynny i kontaktowy.W czasie rozmowy wypytal juz o szczegoly choroby.

[ Dodano: 2016-02-18, 21:20 ]
I wazne,,,, walcz o ustalenie aktualnego stanu zdrowia mamy. USG to malo.TK,MR a najlepiej PET,
  Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
Maura 2015

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 26980

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-02-01, 14:00   Temat: Rak piersi potrójnie ujemny
Rak piersi trojujemny inaczej TN jest rakiem o bardzo wysokim stopniu agresywnosci i zlych rokowaniach..Jezeli nie nastapi rozwoj choroby (wznowa miejscowe lub przerzuty)przez pierwsze 5 lat statystyki zaczynaja sie upodabniac do statystyk przezycia w rakach hormonozaleznych. Ale wiesz statystyki sa dobre dla naukowcow,prawnikow i politykow a nie dla ludzi fizycznych.
Bardzo istotne jest w tym typie raka osiagniecie pCR w leczeniu neoadiuwantowym - czyli calkowite zniszczenie komorek nowotworowych w guzie. Wtedy znacznie wzrasta szansa dla dlugoletnie przezycie bez nawrotow. Im wiekszy % kom.zostanie szanse sa mniejsze.
TN dziela sie na 6 podgrup roznie reagujacych na chemie.Niektore bardzo sa wrazliwe a inne niestety nie. Nieprowadzi sie jeszcze nigdzie na swiecie badan pod katem grup...niestety nie ma skutecznych srodkow zwalczajace komorki rakowe w sytuacji gdy guz nie odpowiada na chemie lub odpowiada w niewielkim stopniu.
Odpowiedz na chemie statystycznie podaje sie ze ma od 40 do 50% guzow TN. U nas w PL niestety oscyluje wokol 40% - chocby dlugi okres badan i czekania na wyniki.
Niestety lekarze dysponuja tylko standartowa chemia - AC i Taxany choc w USA jest co raz powszechniejsze dodawanie Carboplatyny w pierwszej linii leczenia.Prowadza tez badania kliniczne ale u nas to raczej nie.

[ Dodano: 2016-02-01, 14:04 ]
ps.tez mam TNBC za 3 tyg.mija rok od operacji - mastektomii na moja prosbe i narazie jest wszystko ok. Dbaj o siebie podczas chemii ale nie przesadzaj.Ja pracowalam w niezdrowym srodowisku- OIOM.Pros tylko o sprawdzanie co robi guz podczas chemii - juz po 3 dawce.
  Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Maura 2015

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 12217

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-04-08, 15:21   Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Dzieki GABA... :-D
co do walki ...2 konsylia...2 komisje...i cos mnie jeszcze nosi zeby cos uscislic ale juz nie tu gdzie sie lecze. I tak niedlugo zobacze pewnie swoje zdjecie przed wejsciem do Centrum z napisem-Tej Pani nie obslugujemy :mrgreen:

Co do raka sluzowego u innej pacjentki- no niewiem ...cienka igla?....i juz rozpoznanie typu?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group