1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
Autor Wiadomość
amri 


Dołączyła: 11 Paź 2010
Posty: 161
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 25 razy

 #61  Wysłany: 2010-12-08, 22:11  


ludmila napisał/a:
Amri, jeśli w piątek ma być już wynik biopsji, to ekspresowy tryb tym razem! Czytam Twój wątek i....
Tryb prywatny, przyspieszony przez p. doktora ;)
_________________
Amri
 
ludmila 



Dołączyła: 06 Gru 2010
Posty: 16
Skąd: łódź
Pomogła: 2 razy

 #62  Wysłany: 2010-12-08, 22:31  


czasami nie ma wyjścia i ten tryb jest jedynym możliwym.
dobrze, że masz takie możliwości. nam też bardzo pomogła nasza ukochana Pani doktor internistka-kardiolog która prowadzi mamę od dawna. inaczej nic by się nie udało tak szybko operować i konsultować. podejrzewam, że stadium by skoczyło nie wiadomo jak.

a Ty się nie martw na zapas. To wszystko jest do wyleczenia. Będą chwile trudne i takie w których się załamiesz. Ale nie ma co i głowa do góry. Pamiętaj, leczenie to jedno, ale ono prowadzi do zdrowienia.
_________________
impossible is nothing
 
 
amri 


Dołączyła: 11 Paź 2010
Posty: 161
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 25 razy

 #63  Wysłany: 2010-12-08, 22:39  


ludmila napisał/a:
a Ty się nie martw na zapas.
To dość trudne... szczególnie gdy się ma małe dziecko :roll: Ale staram się, bardzo się staram ;) Dzięki :)
_________________
Amri
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #64  Wysłany: 2010-12-08, 23:03  


amri napisał/a:
Badanie MR dynamiczne piersi z subtrakcją (co to? :roll: )

Istotą tego rodzaju badania jest wyeliminowanie sygnałów o wysokiej intensywności z tych obszarów, które charakteryzowały się tą cechą przed podaniem kontrastu.
Inaczej mówiąc - jest to coś w rodzaju wychwycenia jedynie tych obszarów, których obraz wzmacnia się po podaniu kontrastu,
a odfiltrowaniu z wyniku badania (obrazu) tych, które charakteryzowały się podwyższoną wartością również bez kontrastu.
Więcej np. w tym artykule: http://www.wbc.poznan.pl/...ntent?id=137327
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
amri 


Dołączyła: 11 Paź 2010
Posty: 161
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 25 razy

 #65  Wysłany: 2010-12-08, 23:14  


Richelieu, dzięki :-D Jutro poczytam, bo dziś już padam ;)
_________________
Amri
 
ludmila 



Dołączyła: 06 Gru 2010
Posty: 16
Skąd: łódź
Pomogła: 2 razy

 #66  Wysłany: 2010-12-08, 23:34  


Tym bardziej jeśli masz małe dzieciątko, masz dla kogo walczyć ;)
porównanie mi się głupie nasuwa, ale może sobie daruję, bo nie każdy żarty dobrze znosi w chorobie ;)

Śpij dobrze. O - wyśpij się dziewczyno i jutro będzie lżejsze. Czekamy do piątku. Tego nie zmienimy. Po prostu nie ma co tracić dnia na zmartwienia. Dziecuszkiem się zaopiekuj mocniej niż zwykle, zróbcie coś miłego i jakoś minie do piątku;)
Ściskamy.
L
_________________
impossible is nothing
 
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #67  Wysłany: 2010-12-09, 10:58  


Wiesz, zapaliła mi się czerwona lampka, jak przeczytałam o tych węzłach w lewym dole pachowym. Czy mi się wydaje, że na początku (a to przecież to nie było tak dawno) miałaś klinicznie cechę N0. Wyjaśnij to przy rozmowie z lekarzem mając na uwadze że:
1. jeżeli jest jakiekolwiek podejrzenie że są przerzuty do węzłów, to usunięcie wszystkich znacząco poprawia rokowanie
2. Niepotrzebne usunięcie wszystkich węzłów to praktycznie kalectwo na własne życzenie (chyba podpisuje się na to osobną zgodę, niezależnie od zgody na mastektomię)

Jesteś właściwą osobą do procedury oceny węzła wartowniczego - chyba masz to w planie, bo usunięcie wszystkich węzłów można przeprowadzić w trakcie osobnej operacji, jak już wiadomo, że to konieczne.
Takie przyśpieszenie diagnostyki jest normalne, jak już wyznaczono datę operacji i przyjęcia do szpitala, to co jest wyjątkowe (i bardzo pozytywne) to dbałość Twojego lekarza o wszystkie szczegóły, zwykle to byłaby operacja (taka lub inna) i martwienie się dopiero po wyniku hispatu. Powodzenia
_________________
sprzątnięta
 
ludmila 



Dołączyła: 06 Gru 2010
Posty: 16
Skąd: łódź
Pomogła: 2 razy

 #68  Wysłany: 2010-12-09, 11:44  


No właśnie, spytaj o śródoperacyjną ocenę wartowników!

[ Dodano: 2010-12-09, 11:45 ]
zdecydowanie zgadzam sie z Gabą.
_________________
impossible is nothing
 
 
amri 


Dołączyła: 11 Paź 2010
Posty: 161
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 25 razy

 #69  Wysłany: 2010-12-09, 22:40  


gaba, dobrze pamiętasz cechę N0. Ale radiolog, która robiła mi: USG, mammografię, biopsję lewej piersi, biopsję prawej i opis MR piersi (miałam szczęście lub nie :roll: , że to ciągle ta sama osoba), w opisie USG i MR zwróciła uwagę na węzeł. Jednak pierwszy chirurg zlecający biopsję, nie zlecił biopsji węzła i po wyniku napisał N0, drugi chirurg (ordynator) wyraził zdziwienie, ale też nie kazał zweryfikować tego węzła. Dopiero 3 chirurg, ten, który będzie wykonywał zabieg (i musi zadecydować jaki :roll: ) chce mieć wynik biopsji!!!

Z tego co mi wiadomo, to jeśli będzie operacja oszczędzająca, to mam zgłosić się do szpitala w niedzielę, gdyż aby ocenić węzeł wartownika coś mi tam w poniedziałek mają podać :roll: Jeśli zaś będzie mastektomia, to mam przyjść w poniedziałek na oddział - a węzły i tak będą usuwać.

Zamierzam jeszcze jutro pomęczyć pana doktora (o ile będzie miał czas :roll: )
_________________
Amri
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #70  Wysłany: 2010-12-09, 23:25  


No to pomęcz, masz prawo również przy mastektomii domagać się procedury oceny węzła wartowniczego i usunięcia pozostałych węzłów dopiero jak stwierdzą inwazję (to wcale nie musi być jedna operacja). Chyba, że teraz badasz węzeł i okaże się zajęty - wtedy nie ma wyjścia. Jeżeli to ciągle ta sama osoba to nie takie szczęście, w niektórych krajach standardem jest oglądanie mammografii przez 2 różnych radiologów. Drugie spojrzenie zawsze się przyda.
_________________
sprzątnięta
 
amri 


Dołączyła: 11 Paź 2010
Posty: 161
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 25 razy

 #71  Wysłany: 2010-12-10, 18:08  


Dziś wreszcie (nie bez przeszkód, ale o tym więcej na blogu ;) ) dostałam skierowanie do szpitala!!!! Mam się zjawić 13.12, a zabieg 14.12. Będzie kwadrantektomia oraz usunięcie węzłów chłonnych. :roll:
_________________
Amri
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #72  Wysłany: 2010-12-12, 11:32  


amri,
a jak brzmiał wynik biopsji węzła?
pozdrawiam cieplutko.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
amri 


Dołączyła: 11 Paź 2010
Posty: 161
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 25 razy

 #73  Wysłany: 2010-12-12, 12:17  


DSS, wynik na piśmie będzie jutro. Pani dr robiąca biopsję rozmawiała z moim lekarzem telefonicznie (zgodnie z umową, również ze mną ;) ) - z tego co mi powiedział lekarz, w węźle są podejrzane komórki, nie można wykluczyć, że to meta :roll:
_________________
Amri
 
ja100 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Cze 2010
Posty: 1343
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 162 razy

 #74  Wysłany: 2010-12-16, 13:13  


amri co u Ciebie? jak wynik biopsji?
pozdrowionka :-D
 
amri 


Dołączyła: 11 Paź 2010
Posty: 161
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 25 razy

 #75  Wysłany: 2010-12-16, 13:52  


Jestem :-D Zmiany z piersi usunięte - pierś została. Usunięte są wszystkie węzły - pan dr powiedział, że jak otworzyli, to... postanowili usunąć :uuu: Teraz czekanie na wynik histopatu :roll: Więcej na blogu ;)

[ Dodano: 2010-12-16, 21:34 ]
Zapomniałam dopisać - w karcie szpitalnej był już zapis T2N1M0 :-(
_________________
Amri
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group