1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak odbytu
Autor Wiadomość
iwoneczka1 


Dołączyła: 18 Paź 2016
Posty: 14
Pomogła: 1 raz

 #16  Wysłany: 2016-11-02, 22:48  


Mamy ból pachwiny okazał się złamanym biodrem..... po dwóch tygodniach zrobili RTG - dziś miała operację.....................

Jak do tego doszło nikt nic nie wie..... a może organizm tak wykończony, że kości się łamią ?
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #17  Wysłany: 2016-11-03, 06:25  


iwoneczka1,
Może są jakieś przerzuty w kościach, wtedy o złamanie nie trudno, to tylko gdybanie z mojej strony.

pozdrawiam
 
iwoneczka1 


Dołączyła: 18 Paź 2016
Posty: 14
Pomogła: 1 raz

 #18  Wysłany: 2016-11-04, 17:11  


Pobyt w szpitalu mamy to jakaś masakra. Trafił z udarem, na neurologii złamała nogę, teraz po operacji biodra chcą ją wypisać do domu.

Cały ten czas prosiliśmy o skierowanie do hospicjum i podobno było już to w toku, a dziś nikt nic nie wie... Pani Doktor prowadząca mamę już nie pracuje..... ręcę opadają ;(

Przeraża mnie to wszystko, czy szpital w jakiś sposób może odpowiedzieć za złamanie na oddziale neurologicznym ?

Czy po 5 dniach operacji biodra mogą ją naprawę wypisać....
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #19  Wysłany: 2016-11-04, 18:42  


iwoneczka1,

Mogą wypisać do domu bo nie ma obecnie bezpośredniego zagrożenia życia a po drugie powiedzą, że masz świadomość z jaką chorobą mama się zmaga i jaki może być Jej stan.

Walcz o to, że nie ma się kto mamą zająć, że nie masz warunków i że mama powinna trafić do HS bo ty sobie nie dasz rady z opieką przy mamie, nie masz jak. Może to poskutkuje i zostawią mamę w szpitalu aż zwolni się miejsce w HS. Idź do Ordynatora oddziału.

pozdrawiam
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #20  Wysłany: 2016-11-04, 19:05  


iwoneczka1 musisz działać bo może dojść do tego że problemy cię po prostu przerosną. Jeżeli pani doktor która opiekowała się mamą już nie pracuje to musi mieć następcę który powinien kontynuować działania w sprawie hospicjum. Nie rezygnuj, pytaj, przypominaj.
Cytat:
, czy szpital w jakiś sposób może odpowiedzieć za złamanie na oddziale neurologicznym ? 
Trudno to ocenić. Mama może mieć osteoporozę, mogą być przerzuty do kości, kości mogą bbyć osłabione leczeniem itp . Wszystkie te czynniki mogą prowadzić do złamań nawet przy normalnych ruchach. Raczej ciężko będzie tu dopatrzyć się czyjejś winy.
Trzymaj się
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
iwoneczka1 


Dołączyła: 18 Paź 2016
Posty: 14
Pomogła: 1 raz

 #21  Wysłany: 2016-11-17, 14:33  


Dzień dobry,

Dziś mama trafiła do hospicjum. Ludzie miejsce i klimat o niebo lepszy niż w szpitalu.....
Pani doktor z hospicjum zauważyła guza wielkości orzecha włoskiego na pachwinie, guz podobno będzie się powiększał aż wybuchnie i będzie rana otwarta...... aż ciaryy przechodzą.

Do tej pory nigdy nie rozmawialiśmy z nią o śmierci co dalej.... potrzebowałam psychologa z hospicjum aby mi w tym pomógł.... nauczyć oswoić....
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #22  Wysłany: 2016-11-17, 17:47  


iwoneczka1 napisał/a:
Dziś mama trafiła do hospicjum.

To dobrze, jest tak jak chciałaś, tam zapewniom mamie dobrą opiekę i nie pozwolą cierpieć.

iwoneczka1 napisał/a:
guz podobno będzie się powiększał aż wybuchnie

No raczej to nie bomba, nie wiem czy tak rzeczywiście będzie, może się nie spotkałam z guzami, które "wybuchają", może to się nie wydarzy.

W hospicjum jak najbardziej można uzyskać pomoc psychologa, nie każdy ma na tyle silną psychikę, że potrafi pomóc sobie sam.

pozdrawiam
 
iwoneczka1 


Dołączyła: 18 Paź 2016
Posty: 14
Pomogła: 1 raz

 #23  Wysłany: 2016-12-05, 16:26  


Dziś lekarz nam powiedział że mama ma dużo wapnia w organizmie i ma przerzuty do kości :(
Ma dostać jakieś dodatkowe leki................ ajjjjjj
 
iwoneczka1 


Dołączyła: 18 Paź 2016
Posty: 14
Pomogła: 1 raz

 #24  Wysłany: 2016-12-13, 14:17  


Dzień dobry,

Od kilku dni mama ma strasznie czerwony język i gardło jakby poparzone.... Lekarz mówi, że to może być grzybica od nowotworu

Nie może przez to jeść. Jak jej mogę pomóc? Macie jakieś sprawdzone metody, jakieś środki specjalistyczne ?
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #25  Wysłany: 2016-12-13, 17:47  


iwoneczka1,
A mama nie jest w hospicjum? To przecież lekarz w hospicjum coś powinien zalecić.

pozdrawiam
 
karlla 


Dołączyła: 30 Paź 2016
Posty: 20

 #26  Wysłany: 2016-12-13, 22:21  


Moja mama też miała grzybicę jamy ustnej, ale to był taki biały nalot na języku, podniebieniu i po bokach, lekarz przepisał nystatyne i bardzo szybko przeszło
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group