1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz płuca lewego u mamy - prośba o jakiekolwiek dane
Autor Wiadomość
radros 



Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 40
Skąd: Sosnowiec

 #1  Wysłany: 2015-03-26, 15:45  Guz płuca lewego u mamy - prośba o jakiekolwiek dane


Witam Kochani!

Wczoraj moja mama (60lat) odebrała rtg klatki piersiowej, które robiła przy okazji :/ i jest opis że na płucu lewym zmiana guzkowata 22 mm - poza tym żadnych innych objawów , węzłów , wszystko czyste - mama jest w super stanie żadnych kaszli zadyszek itd , nikt by nie wiedział gdyby nie przypadek - jesteśmy ze Śląska - dzisiaj jedziemy do szpitala św. Barbary w Sosnowcu umówić sie na badania - błagam rozjaśnijcie mi troche umysł bo jestem przerażony czy to już koniec...oczywiści jak tylko zrobimy badania to wrzucę skany a na razie błagam choc o jakąkolwiek odpowiedź - pozdrawiam Radek

[ Dodano: 2015-03-26, 15:47 ]
w razie czego gdzie mam mamę leczyć , czy Bystra to dobry ośrodek ? to niedaleko nas czy może gdzie indziej...
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #2  Wysłany: 2015-03-26, 16:04  


radros,

Trudno cokolwiek wyjaśnić, podpowiedzieć, doradzić na podstawie jedynego wyniku badania. Zmiany guzowate mogą mieć podłoże zapalne albo nowotworowe. W tej sytuacji należy wykonać dodatkowe badania i zaczekać na wyniki...

Poza tym nie podałeś istotnych informacji na temat ogólnego stanu zdrowia Mamy i czy jest nałogową palaczką papierosów..
_________________
Aegrotus sacra est...
 
radros 



Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 40
Skąd: Sosnowiec

 #3  Wysłany: 2015-03-26, 16:11  


Dziękuje Ci za tak szybką reakcję...wiem , że należy zaczekac na wyniki, mama paliła papierosy , teraz od jakiegoś czasu pali e-papierosa, ogólny stan zdrowia dobry , nie ma żadnych dolegliwości typowo obecnych przy nowotworze płuc - kiedyś miała jak paliła lekki kaszel ale odkąd nie pali zwykłych papierosów to ustał...
_________________
Od śmierci w dolinach!!!! Zachowaj nas Panie!!! - 13.09.2011 - Rozstaj dróg w Dolince za Mnichem
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #4  Wysłany: 2015-03-26, 16:13  


Z jakiego powodu było badanie rtg płuc?
_________________
Aegrotus sacra est...
 
radros 



Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 40
Skąd: Sosnowiec

 #5  Wysłany: 2015-03-26, 16:16  


dosłownie przy okazji badań ogólnych , mama chciała sobie zrobic kompleksowe - krew, magnezy, potasy i takie tam - lekarka rodzinna , zresztą koleżanka powiedziała - aaaa zrób sobie jeszcze płuca bo dawno nie robiłaś - i z tego własnie powodu...
_________________
Od śmierci w dolinach!!!! Zachowaj nas Panie!!! - 13.09.2011 - Rozstaj dróg w Dolince za Mnichem
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #6  Wysłany: 2015-03-26, 16:24  


Rozumiem.

Niekiedy wystarcza dodatkowe boczne zdjęcie rtg kl.piersiowej. Jednak w tej sytuacji szczególnie przydatna może okazać się tomografia komputerowa kl.piersiowej. No nic, zobaczymy co zdecydują lekarze.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Aegrotus sacra est...
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #7  Wysłany: 2015-03-26, 16:33  


Na wszelki wypadek to już się dowiaduj na Swoim terenie (może i od tej lekarki) o dobrego torakochirurga, raczej z większego ośrodka. Oczywiście nic nie jest przesądzone, ale szukanie trochę trwa i w razie czego (odpukać) trzeba wiedzieć gdzie iść. Diagnostykę to właściwie wszędzie zrobią, wiedz że zawsze na każdym etapie można przejść tam gdzie chory uzna że ma większe szanse. Ten guzek to na razie mały i operacja miałaby kluczowe znaczenie.

Ale to wszystko tak na wszelki wypadek, bo na podstawie samego rtg to nic nie można wnioskować.

[ Dodano: 2015-03-26, 16:40 ]
I bardzo, bardzo Cię proszę: poproś moderatorów o skreślenie z tytułu tego okropnego dla mnie słowa: "uniżona"
_________________
sprzątnięta
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #8  Wysłany: 2015-03-26, 18:06  


radros napisał/a:
poza tym żadnych innych objawów , węzłów , wszystko czyste

O tym, czy węzły są powiększone może powiedzieć TK, w RTG często tego nie widać - choć oczywiście powiększone być absolutnie nie muszą.

Trzeba zrobić TK klatki piersiowej z kontrastem, po tym badaniu będzie można powiedzieć coś więcej.
_________________
 
radros 



Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 40
Skąd: Sosnowiec

 #9  Wysłany: 2015-03-26, 18:17  


wiem , dziękuję Wam - mama ma termin przyjęcia do szpitala w Sosnowcu na wtorek i będą diagnozować - mam tylko nadzieje że to nie jest tragedia - bo ja się na pewno nie poddam a tym bardziej ona bo jest bardzo silna kobietą - lekarz powiedział wstępnie że nie jest to duże a reszta sie okaże
_________________
Od śmierci w dolinach!!!! Zachowaj nas Panie!!! - 13.09.2011 - Rozstaj dróg w Dolince za Mnichem
 
radros 



Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 40
Skąd: Sosnowiec

 #10  Wysłany: 2015-03-27, 20:53  


Kochani! czy możecie mi coś przybliżyć temat Cyberknife ? podobno jest bardzo skuteczny , oczywiście wiem , że nie wszyscy się kwalifikują ale może coś więcej wiecie...
_________________
Od śmierci w dolinach!!!! Zachowaj nas Panie!!! - 13.09.2011 - Rozstaj dróg w Dolince za Mnichem
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #11  Wysłany: 2015-03-27, 21:05  


Nie ma na razie żadnej diagnozy, żadnych wyników poza rtg - skąd i po co nagle Cyberknife?
_________________
 
radros 



Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 40
Skąd: Sosnowiec

 #12  Wysłany: 2015-03-27, 21:11  


tak chciałem sie tylko zapytać w jakich wypadkach jest skuteczny i czy stosuje się go w nowotworach płuc...

[ Dodano: 2015-03-27, 21:13 ]
może mieliście jakąś styczność - wiem że trzeba czekać na wyniki ale ja na razie nie mogę sie oswoić z tą chorobą mamy i pewnie za jakiś czas okrzepnę ale pewnie tak wszyscy reagują na początku , że szukają wszystkiego i wszędzie więc prosze o wyrozumiałość...
_________________
Od śmierci w dolinach!!!! Zachowaj nas Panie!!! - 13.09.2011 - Rozstaj dróg w Dolince za Mnichem
 
butterfly12 


Dołączyła: 13 Sty 2015
Posty: 91
Pomogła: 9 razy

 #13  Wysłany: 2015-03-27, 21:19  


bystra to jest bardzo dobry ośrodek, zresztą tam wysyłają pacjentów ze Śląska-nie wiem jak z innymi rejonami.
W temacie cyber-dlaczego pytasz?
 
radros 



Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 40
Skąd: Sosnowiec

 #14  Wysłany: 2015-03-27, 21:23  


Po prostu dostałem sygnał od kuzynki z Warszawy że jej koleżanka właśnie tą metodą miała likwidowany nowotwór i "podobno" jest to bardzo nowoczesny sprzęt - choć oczywiście zdaję sobie sprawę że to nie dla każdego i trzeba najpierw zrobić pełną diagnostykę - jak by było to cudowne to Steve Jobs by sobie kupił kilkanaście takich...ale po prostu pytam czy ktoś miał z tym styczność...
_________________
Od śmierci w dolinach!!!! Zachowaj nas Panie!!! - 13.09.2011 - Rozstaj dróg w Dolince za Mnichem
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #15  Wysłany: 2015-03-27, 21:34  


Proponuję skorzystać z forumowej wyszukiwarki.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group