1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Autor Wiadomość
evelinaswe 



Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 215
Pomogła: 46 razy

 #121  Wysłany: 2012-04-14, 16:44  


kmis757,
Witam a sa jakies przeciwskazania do lotu samolotem? bo ja sie nikogo nie pytalam a nawet o tym nie pomyslalam,bo niby dlaczego nie mozna by bylo?
Faktycznie szkoda,ze nie bedziemy mieli okazji sie spotkac byloby fajnie.Teraz zbieram sie i jade do corci na urodzinki bede wieczorkiem.Pozdrawiam
_________________
Marzenia - to mieszanka nadziei, szczęścia, wyobraźni, pragnień oraz prób ich spełnienia.
http://www.raczek-nieboraczek.bloog.pl
 
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #122  Wysłany: 2012-04-14, 18:12  


evelinaswe,
Nie będę się wymądrzać ani psuł Tobie Ewuniu dobrego nastroju związanego z tą podróżą. Jak gdzieś tam pisałem na forum mam stały kontakt z panią mieszkającą obok mnie, która zakończyła podobne leczenie w DCO czyli tam gdzie ja, miesiąc po mnie, czyli 10 m-y temu. Miała tylko radioterapię, ja jak wiesz tez chemioterapie. Pytała w zeszłym miesiącu na kontroli czy może w czerwcu jechać do wnuczki do Francji. Dostała odpowiedz najpierw, że nie bardzo (a wróciła już do pracy i czuje się dobrze), a potem na pytanie czy samochodem, usłyszała, że tak, może. Niepokój był ze względu na to, że we Francji na terenie górzystym (choć my też tu mieszkamy prawie jak w górach - hihi). Ale wiesz; to tak jak tu czytam i czasem piszę ja: co kraj to obyczaj...My z DCO Wrocław mamy ścisłe zalecenia np. potraw bezsolnych itp. a inni piszą, że im buzie wykręca i jedzą bo im nikt nie zabronił. Więc nie sugeruj się tym co piszę ale zapytaj proszę, choćby telefonicznie swojego lekarza abyś była spokojna.
- no szkoda, też zawsze latam z tego lotniska we Wrocławiu i było by ogromnie miło :)
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #123  Wysłany: 2012-04-26, 19:29  


Ewuniu myślę że najrozsądniejsza będzie wizyta lekarza, ntridrinki są oparte na mleku, które może w sposób naturalny pomagać w rozwolnieniu.
Ale przy takich reakcjach organizmu lekarz i to szybko. Mama już nie jest młódką...
_________________
romek
 
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #124  Wysłany: 2012-05-07, 18:59  


Witaj Evuniu.
Zmieniłaś Zdjęcie na piękniejsze, gratuluję :flower:
_________________
romek
 
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #125  Wysłany: 2012-05-22, 13:15  


Kontrola u Ciebie Ewciu tuż, tuż... trzymam więc już od dziś :okok" na pewno wszystko będzie po Twojej myśli. Jak tam przeszła podróż do Polski, dobrze zniosłaś zmianę klimatu i lot samolotem? Miłego dnia ::thnx::
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
evelinaswe 



Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 215
Pomogła: 46 razy

 #126  Wysłany: 2012-05-22, 15:58  


kmis757,
Podroz samolotem bez najmniejszego problemu a i w Polsce poprostu zylam codziennie cos i gdzies,odwiedziny,spotkania,zakupy.Zrobilysmy sobie tez "zlot" z Gusia i jej mezem bylo superacko,a od ub srody jestem juz aktywna "zawodowo",wiec chcac nie chcac musze sie mobilizowac do zycia i aktywnosci.Z jedzeniem pomalu poprawia mi sie ale do normalnosci to jeszcze dluuuga droga nadal pije nutridrinki,plucze buzie roznosciami ,mam nadzieje,ze kiedys to musi byc moze nie ze zupelnie dobrze ale na tyle aby nie sprawialo bolu i niewygodnosci
Pozdrawiam Ciebie i kuruj sie Krzysiu bo i u Ciebie musi zaswiecic to sloneczko,buziaczki i 3mam kciuki za Ciebie bo wierze w Twoja moc i sile
_________________
Marzenia - to mieszanka nadziei, szczęścia, wyobraźni, pragnień oraz prób ich spełnienia.
http://www.raczek-nieboraczek.bloog.pl
 
 
vicctory 



Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 158
Skąd: Szczecin
Pomogła: 7 razy

 #127  Wysłany: 2012-05-23, 21:29  


:) właśnie się zastanawiałam, gdzie zniknęłaś :) Jakoś tak mi się zatęskniło za Tobą :)

Bardzo się cieszę, że wróciłaś do aktywności zawodowej i udał się wypad do Polski.
Tak czytam, że ciągle masz problemy z jedzeniem, że ciągle boli :(

Ostatnio odkryłam, że mleko smakowe (np. czekoladowe) powoduje fajną ulgę. Nie wiem tylko czy to kwestia skojarzeń z nutri, ale nie obciążając żołądka czy to kwestia upałów - bo u nas trochę ciepło się zrobiło, co też osłabia mnie nieco.

Pozdrawiam i fajnie, że jesteś :)
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #128  Wysłany: 2012-05-30, 17:17  


::thnx:: :cmok: :in_love:
_________________
romek
 
 
evelinaswe 



Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 215
Pomogła: 46 razy

 #129  Wysłany: 2012-05-31, 15:55  


Ja wlasnie walcze z barkiem mam straszliwe bole lewego ramienia i bol promieniuje mi do lokcia i tyl plecow.Mialam robione usg mam zwyrodnienia i jakies guzki praktycznie nie ma na to lekow ale czekam na ortopede moze da mi jakas blokade albo zastrzyki.Teraz to nawet umyc czy ubrac sie mam problemy oj brak mi slowow jak nie urok to s.....a.Czuje,ze musze nauczyc sie z tym zyc i juz.Pozdrawiam Was wszystkich buziaki

[ Dodano: 2012-05-31, 15:56 ]
moge wkleic opis lekarza z usg moze ktos mi cos doradzi
_________________
Marzenia - to mieszanka nadziei, szczęścia, wyobraźni, pragnień oraz prób ich spełnienia.
http://www.raczek-nieboraczek.bloog.pl
 
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #130  Wysłany: 2012-06-01, 21:31  


Evuniu myślę że powinnaś wkleić wyniki wszystkich swoich badań, z całą pewnością ktoś pomoże nam zrozumieć o co w nich chodzi.
Ja wklejam wszystkie oficjalne wyniki badań, raz aby zrozumieć o co w nich chodzi, drugą stroną jest to że może będą mogły pomóc innym w ocenie swoich...
Traktuję swój wątek jako swojego rodzaju zapis historii mojej choroby, nawet jeśli dla mnie nie będzie on niczym nowym to może spowoduje, że inni będą bać się mniej.

Z bolącym barkiem i kręgosłupem poszedłem do poradni leczenia bólu, nie widzę powodu dla którego mam męczyć się z dolegliwościami, w momencie gdy istnieje szansa na pozbycie się bółu.
Pozdrawiam serdecznie :cmok: :flower:
_________________
romek
 
 
evelinaswe 



Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 215
Pomogła: 46 razy

 #131  Wysłany: 2012-06-12, 11:25  


Wlasnie wrocilam z kontroli i jesli chodzi o mojego Smieciucha jest wszystko okey hurraa!!!!
Jedynie z tym moim barkiem mam problem bo boli mnie nieziemsko i oto wyniki usg;

usg stawu barkowego lewego
1/stozek rotatorow (RC) ; uszkodzenie SST i subST
2/Sciegno glowy dlugiej m.dwuglowego ramienia:prawidlowe
3/Obrabek:w czesci tylnej bez cech uszkodzenia
4/kaletka podbarkowo-podnaramienna :poszerzona o wym. 19x4 mm
5/Staw barkowo-obojczykowy:zmiany zwyrodnieniowe
6/zwapnienia w przyczepie SST do guzka wiekszego,zmiany zwyrodnieniowe guzka wiekszego

No i wlasnie proponuja mi kortison i nie wiem czy mam sie zgodzic czy nie bo czytam rozne opinie i juz sama nie wiem moze tu mi ktos doradzic bede wdzieczna bardzo!!!!
_________________
Marzenia - to mieszanka nadziei, szczęścia, wyobraźni, pragnień oraz prób ich spełnienia.
http://www.raczek-nieboraczek.bloog.pl
 
 
vicctory 



Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 158
Skąd: Szczecin
Pomogła: 7 razy

 #132  Wysłany: 2012-06-13, 15:55  


evelinaswe napisał/a:
Wlasnie wrocilam z kontroli i jesli chodzi o mojego Smieciucha jest wszystko okey hurraa!!!!


Super, bardzo się cieszę :) [zacieszacz]
Daj znać co dalej z barkiem i odzywaj się czasem :)
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #133  Wysłany: 2012-06-13, 22:19  


Witaj Ewuniu :mrgreen:
Nie wiem czy zna się tutaj ktoś na dolegliwościach kości, ale szansa istnieje, mnie bark również dokucza, choć według rtg wszystko jest na swoim miejscu, ale niekiedy odnoszę wrażenie że nasi radiolodzy nie zauważyli by braku ręki

Evuniu dzięki za komentarz na blogu... jakoś nie mam już do niego serca, stał się bardziej obowiązkiem niżeli przyjemnością, a może jestem zwyczajnie zmęczony?...
Pozdrawiam serdecznie :flower:
_________________
romek
 
 
evelinaswe 



Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 215
Pomogła: 46 razy

 #134  Wysłany: 2012-06-14, 17:00  


wlasnie do mnie dzwonili z przychodni,ze jutro rano mam byc na 9,00 i dadza mi zastrzyk kortisonu boje sie masakrycznie oby mi nie zaszkodzilo bo przy moim uczuleniu nigdy nic nie wiadomo licze,ze mi pomoze oby!!!!bo juz wariacji dostaje z bolu
_________________
Marzenia - to mieszanka nadziei, szczęścia, wyobraźni, pragnień oraz prób ich spełnienia.
http://www.raczek-nieboraczek.bloog.pl
 
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #135  Wysłany: 2012-06-14, 19:19  


Myślę że lekarz ma świadomość że możesz być uczulona na ten lek i wpierw zrobi próbę uczuleniową
_________________
romek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group