1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Autor Wiadomość
evelinaswe 



Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 215
Pomogła: 46 razy

 #226  Wysłany: 2014-05-14, 22:55  


Dzis zaliczylam 3 dzien i powiem Wam,ze znosze to calkiem dobrze,nauczylam sie juz oddychac w momencie zjazdu w dol,umiem juz odblokowywac sobie uszy,jedyne co to te 1,5 godz wlecze sie nieziemsko.Mimo,ze czytam,ogladam film czy slucham muzy wydaje mi sie ,ze jestem tam wieki.Najlepszy moment jest jak operatorka mowi "no czas na powrot".Uwielbam te slowa.No i dostalam zwolnienie lekarskie na 2 mce bo jakby nie liczyc dojazd tam i spowrotem oraz pobyt tam zajmuje mimin 6 godz. Wiec dla tych co sie boja chce powiedziec,ze nie jest to straszne tylko czasochlonne
_________________
Marzenia - to mieszanka nadziei, szczęścia, wyobraźni, pragnień oraz prób ich spełnienia.
http://www.raczek-nieboraczek.bloog.pl
 
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #227  Wysłany: 2014-07-06, 20:55  


Ewa, co się dzieje? Tlenoterapia nie przyniosła oczekiwanych rezultatów?
 
evelinaswe 



Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 215
Pomogła: 46 razy

 #228  Wysłany: 2014-07-10, 17:24  


Niestety nie i jestem totalnie zalamana bo usuneli moje ostatnie 2 zeby ,a poki co to na nich mi sie protezka trzymala i chociaz marudzilam i narzekalam to jednak jakos funkcjonowalam a teraz juz prawie miesiac jestem totalnie bez zebow i nie wiem czy i kiedy bede miala i wogole nie wiem co mi zrobia,bo 2 lekarzy absolutnie nie zgadza sie na implanty ,jeden z nich nawet powiedzial,ze wielki???? czy wogole bede mogla miec jakakolwiek protezke.Faktycznie tak jak napisalam prawie miesiac po operacji -po ktorej jeszcze mialam 10 sesji nadal mam zywe dziasla.Moj lekarz chirurg szczekowy wraca dopiero w polowie sierpnia i jestem umowiona na 19.08.Ale do tego czasu nie wolno mi zadnej nawet zastepczej protezki zakladac.Wiec nic dodac nic ujac.Kto wie czy o wrzesnia nie wysla mnie na nastepny etap tlenoterapi bo teraz maja 2 mce przerwy
_________________
Marzenia - to mieszanka nadziei, szczęścia, wyobraźni, pragnień oraz prób ich spełnienia.
http://www.raczek-nieboraczek.bloog.pl
 
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #229  Wysłany: 2014-07-12, 16:04  


Strasznie mi przykro :/pociesza:/
Mój chirurg szczękowy twierdzi, że w całej jego karierze zawodowej nie spotkał się z przypadkiem, aby u pacjentów po radioterapii jamy ustnej przyjął się implant. Jednocześnie jednak zachwala zalety tlenoterapii. Dlatego miałam nadzieję, że pomoże ona na tyle w regeneracji dziąseł, że Ci się uda. Może potrzeba więcej czasu i więcej tych sesji hiperbarycznych. Mnie powiedzieli, że musi być 60, a jak to okaże się niewystarczające, to drugie tyle. Nie wyobrażam sobie pół roku leczenia. Ciekawe za co miałabym w tym czasie żyć i wynajmować jeszcze mieszkanie na Śląsku. Na razie nie dzwonili w sprawie terminu. I dobrze, bo w sytuacji, w jakiej teraz się znalazłam, nie mogłabym wyjechać. Szczerze mówiąc, odechciewa mi się tego leczenia :--: Czy musieli ci usuwać te zęby?
 
Żabusia 


Dołączyła: 31 Lip 2013
Posty: 230
Skąd: Hamburg
Pomogła: 28 razy

 #230  Wysłany: 2014-07-27, 00:03  


Moi lekarze również kategorycznie zabronili mi implanty ;-(
U mnie jest bardzo trudna sytuacja w buzi, bo zszyty policzek nie pozwala na pełne otwarcie ust, a otwieranie ust, np. przy jedzeniu, powoduje że protezy (natychmiastowe) wżynają się w śluzówkę i boleśnie ranią operowane wcześniej miejsca. Z tego powodu wg moich dentystów i prof. chirurgii szczękowej, mogę mieć jedynie protezy teleskopowe.
Na szczęście mam jeszcze kilka swoich zębów, które muszą być opiłowane i okoronowane, by być podstawą do protezy teleskopowej.
Nie badałam teraz kości szczęki, nie wiem czy się wzmocniły czy też nadal są słabe...
ale nadal mam nie do końca zagojoną dziurkę za dziąsłami.
Jak tylko mi się zrobi rana od protez to zaraz puchnę i biorą mnie do szpitala... ;-(

[ Dodano: 2014-07-27, 00:04 ]
Trzymam za Was dziewczyny kciuki... za siebie również. Niech to się wreszcie skończy!!!
Bo komfort życia z takimi problemami jest o wiele mniejszy...
 
evelinaswe 



Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 215
Pomogła: 46 razy

 #231  Wysłany: 2015-10-31, 18:41  


Witam moi kochani!!!!
:) Napewno wszyscy zdziwicie sie moim powrotem tu na forum po ponad roku niebycia ale uwazam,ze jestem Wam to winna .Tyle pomocy i wsparcia co tutaj dostalam nie mozna zapomniec.Nie odzywalam sie bo nic ciekawego nie dzialo sie az do maja tego roku.A stalo sie w maju bardzo duzo.Otoz 8go maja wstawiono mi w PL w Poznaniu 6 implantow szczeki po czym czekalam do 21.10 na odsloniecie implantow no i okazalo sie ,ze wszystkie sie super przyjely,zalozono mi sruby gojace a po 3 tyg nowe zabki na cyrkoniach .Nie dosc ze sa sliczne ,wszystko jest okey to NARESZCZE!!!!! moge gryzc i normalnie funkcjonowac.Gore mam poki co protezke calkowita ale "siedzi" mi dobrze.W styczniu lub lutym planuje zrobic gore.Ale tu niestety chyba tylko 2 implanty i protezke na zatrzaskach,ale to okaze sie w praniu.Wiec moi kochani nie poddawajcie sie ,walczcie do konca .Polecam klinike Candeo w Poznaniu sa rewelacyjni a szczegolnie mojego lekarza dr.Pawla Dziedzica
_________________
Marzenia - to mieszanka nadziei, szczęścia, wyobraźni, pragnień oraz prób ich spełnienia.
http://www.raczek-nieboraczek.bloog.pl
 
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #232  Wysłany: 2015-10-31, 20:15  


Brawo, Ewa! Gratuluję i cieszę się razem z tobą :lol: Wiem, co to problemy z zębami, bo przeszłyśmy podobne terapie.
A co z oczami? U mnie wykryto zaćmę. Czy wtórną? Nie wiem. Radioterapia głowy, a szczególnie hiperbaria tlenowa zrobiły swoje niewątpliwie 8-)
 
evelinaswe 



Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 215
Pomogła: 46 razy

 #233  Wysłany: 2015-10-31, 20:57  


No ja mam jaskre na lewym oku a zeby bylo smieszniej na niej jeszcze zacme.Biore dwa rodzaje kropli.Wlasnie 4.11 ide do szpitala na badania bo chca mi ta zacme operowac ale okaze sie wlasnie po badaniu ale nie jest zle poki co daje rade.A co u Ciebie nigdzie Cie nie widze
_________________
Marzenia - to mieszanka nadziei, szczęścia, wyobraźni, pragnień oraz prób ich spełnienia.
http://www.raczek-nieboraczek.bloog.pl
 
 
agalla 


Dołączyła: 04 Lut 2013
Posty: 85
Pomogła: 13 razy

 #234  Wysłany: 2015-11-01, 09:08  Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer


Gratuluję serdecznie!!! |happy|
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group