1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Autor Wiadomość
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #31  Wysłany: 2011-12-19, 12:23  


evelinaswe, te małe kroczki na przód bardzo cieszą. :)
evelinaswe napisał/a:
Wam zeby te swieta nie przyniosly niespodziewanych atrakcji

Czarnowidztwem się nie zajmujemy ;)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
evelinaswe 



Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 215
Pomogła: 46 razy

 #32  Wysłany: 2011-12-21, 08:43  


witam nie spie jz 2-ga noc bo zalewa mnie taki wyciek ropny w zatokach ,krazy jak w jakiejs rurze i nosem mi wylatuje,nie moge lezec tylko na siedzaco bo inaczej nie moge oddychac,wlasnie dzwonilam do lekarza ale jest zajety a co Wy o tym sadzicie jest to normalne bo kolezanka mowi,ze to dobrze bo sie czysci wszystko/miala podobnie/
_________________
Marzenia - to mieszanka nadziei, szczęścia, wyobraźni, pragnień oraz prób ich spełnienia.
http://www.raczek-nieboraczek.bloog.pl
 
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #33  Wysłany: 2011-12-21, 09:09  


Masz super że wylatuje. U mnie jest gęsty jak butapren, spływa do gardła, gdzie ciągle czuję jakbym miał jakąś "gulę". Nie mogę tego odkaszlnąć, a jak mi się to uda z trudem, to wylatuje tego bryłka z twardymi częściami... Pomyśl o stosowaniu sinupretu, i takiego amerykańskiego wynalazku do płukania zatok i rozrzedzania wydzieliny. Przepraszam za zbytnią może obrazowość w opisie, ale nie mam pomysłu jak zrobić to w sposób elegancki... Pamiętaj, że krople do nosa stosować można przez 5-7 dni, a potem należy zmienić je na wodę morską w aerozolu, czy inny wynalazek tego typu, bo dłuższe stosowanie kropli może spowodować obrzęk śluzówki.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #34  Wysłany: 2011-12-21, 14:31  


evelinaswe napisał/a:
witam nie spie jz 2-ga noc bo zalewa mnie taki wyciek ropny w zatokach ,krazy jak w jakiejs rurze i nosem mi wylatuje,nie moge lezec tylko na siedzaco bo inaczej nie moge oddychac,wlasnie dzwonilam do lekarza ale jest zajety a co Wy o tym sadzicie jest to normalne bo kolezanka mowi,ze to dobrze bo sie czysci wszystko/miala podobnie/

Przykre to co czytam. Poza lekarzem nie potrafię poradzić Tobie nic bo tego nie przechodziłem. A czy moja Pani oby na spacerki z nakryciem główki chodziła. ;) Albo śpisz bez skarpetek. :uuu: Zdrowiej nam szybko bo Gwiazdka tuż tuż.
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
evelinaswe 



Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 215
Pomogła: 46 razy

 #35  Wysłany: 2011-12-21, 15:25  


Lekarz zapisal mi Nasonex mam po 2 psikniecia robic do kazdej dziurki nosa 2x dziennie przez tydzien a po tygodniu 1x dziennie wieczorem przed spaniem narazie uzylam pierwszy eaz no i zobaczymy,dostalam jeszcze Nozoil to taki olejek do nosai wlasnie pisze ,ze to uwalnia od irrytacji nosowych,suchego wlasnie takiego wycieku ropnego i to jest u nas bez recepty ale nie wiem czy w PL tez to jest ale gdyby co moge doslac nie ma problema
_________________
Marzenia - to mieszanka nadziei, szczęścia, wyobraźni, pragnień oraz prób ich spełnienia.
http://www.raczek-nieboraczek.bloog.pl
 
 
evelinaswe 



Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 215
Pomogła: 46 razy

 #36  Wysłany: 2011-12-23, 17:31  


Po tej wizycie ostatniej w szpitalu i probkach jakie mi brali musieli sie czegos dopatrzyc bo dzis dostalam wezwanie na onkologie 20.01 i zeby byl ze mna ktos z rodziny wiec nic wiecej dodac nie potrzeba,a normalna kontrole mialam zaplanowana na koniec lutego.Fajny prezent doastalam dzis a tak w sumie mogli z tym oiczekac na poswietach a nie ,ze swieta juz totalnie mi sie odechcialy
_________________
Marzenia - to mieszanka nadziei, szczęścia, wyobraźni, pragnień oraz prób ich spełnienia.
http://www.raczek-nieboraczek.bloog.pl
 
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #37  Wysłany: 2011-12-23, 18:31  


Posłuchaj Ewelinko... Rak to nie grypa, i często zachodzi konieczność "doleczenia". To nie koniec świata. Jestem w trakcie leczenia wznowy, i nie pozwalam, by takie coś zepsuło mi humor i święta przy okazji ;) Nawet jeśli u Ciebie jest to samo - a wcale nie jest to pewne - głowa do góry. Fajne spędzenie Świąt jest na tę chwilę ważniejsze :-D
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
evelinaswe 



Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 215
Pomogła: 46 razy

 #38  Wysłany: 2011-12-23, 19:07  


Masz racje co ma byc to bedzie a dumanie nad tym nic nie pomoze a tylko sobie i rodzinie bede psula swieta jak to dobrze nieraz sie pozalic i dostac dobra rade .Dzieki wielkie -to forum juz pewnie nie jednemu uratowalo zycie
_________________
Marzenia - to mieszanka nadziei, szczęścia, wyobraźni, pragnień oraz prób ich spełnienia.
http://www.raczek-nieboraczek.bloog.pl
 
 
niki 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 890
Pomogła: 236 razy

 #39  Wysłany: 2011-12-23, 22:16  


evelinaswe napisał/a:
Masz racje co ma byc to bedzie a dumanie nad tym nic nie pomoze a tylko sobie i rodzinie bede psula swieta jak to dobrze nieraz sie pozalic i dostac dobra rade .Dzieki wielkie -to forum juz pewnie nie jednemu uratowalo zycie


wiesz że w grupie siła :)
i tu możesz dopytać o wszystko co cię niepokoi bo zawsze znajdzie sie ktoś kto to przeszedł
a rodzinę najczęsciej się oszczędza

zyczę Ci spokojnych i pięknych świat
myslenie co dalej zostaw na czas po Nowym Roku a tymczasem ciesz sie tym co jest tu i teraz .Ciesz się świętami w gronie najbliższych, to na teraz jest najważniejsze
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #40  Wysłany: 2011-12-23, 22:53  


evelinaswe napisał/a:
Po tej wizycie ostatniej w szpitalu i probkach jakie mi brali musieli sie czegos dopatrzyc bo dzis dostalam wezwanie na onkologie 20.01

Nie myśl teraz o tym evelinaswe, . Przed nami wspaniałe i radosne Święta Bożego Narodzenia. Niech więc, jak wcześniej pisałaś, będą one radosne dla całej Twojej rodziny, która tak wiele już doświadczyła w tym roku.
Pozytywne w tym wszystkim jest to, że masz tam u siebie w kraju wspaniałą opiekę. Bez wzgledu po co to wezwanie, masz bardzo dokładnych, dociekliwych lekarzy i potrosze zazdroszczę Ci takiej opieki.
Jeszcze raz dużo optymizmu i uśmiechu.
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
evelinaswe 



Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 215
Pomogła: 46 razy

 #41  Wysłany: 2011-12-24, 11:28  


a doradzcie mi prosze co mam robic na suchosc gardla dusi mnie nieziemsko a jak juz chwilke pogadam to zapycha totalnie macie moze jakies sposoby naoliwiajace ?
_________________
Marzenia - to mieszanka nadziei, szczęścia, wyobraźni, pragnień oraz prób ich spełnienia.
http://www.raczek-nieboraczek.bloog.pl
 
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #42  Wysłany: 2011-12-24, 13:11  


biotene oralbalance gel - naprawdę działa. No i lekkie piwko...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #43  Wysłany: 2011-12-24, 13:12  


evelinaswe napisał/a:
a doradzcie mi prosze co mam robic na suchosc gardla dusi mnie nieziemsko a jak juz chwilke pogadam to zapycha totalnie macie moze jakies sposoby naoliwiajace ?

Poprostu chodzisz tak jak my z buteleczką wody mineralnej, ale nie zimne bo gardło wysiądzie. Ja mam na to też sztuczną ślinę z apteki bez recepty Mucinox lub Biotene żel w tubce prod. W.Brytania lub preparaty na zamówienie ( u nas robią w aptece ). Może teraz przyjść grzybek na języku. To wielu z Nas ma więc spoko. :-D A teraz to jeszcze do aptekiprędziutko, napewno też coś z tego mają bez recepty. Wesolych Świąt nara; ;) bo gwiazdka tuż tuż
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
evelinaswe 



Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 215
Pomogła: 46 razy

 #44  Wysłany: 2011-12-24, 13:36  


Gazda a ti sie pije czy co??? jesli to gel?
_________________
Marzenia - to mieszanka nadziei, szczęścia, wyobraźni, pragnień oraz prób ich spełnienia.
http://www.raczek-nieboraczek.bloog.pl
 
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #45  Wysłany: 2011-12-24, 13:41  


biotene - wciskasz ten żel do ust i językiem rozprowadzasz po jamie ustnej. Wciskasz tak gdzieś koło 1 cm. A piwo się pije oczywiście :-D
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group