1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak krtani pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Autor Wiadomość
JustynaM1 


Dołączyła: 22 Sie 2018
Posty: 7

 #1  Wysłany: 2018-08-22, 12:26  Rak krtani pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Błagam o pomoc,czy ktoś mi powie jakie są rokowania...porada lekarska następującą:
" pacjent lat 59. Chory w CT ma opisane naciek chrząstek krtani co dyskwalifikuje go do radykalnej Rth.
W CT rozległy guz krtani wychodzący poza jej granice, niszczący chrząstkę tarczowatą, naciskając cieśń tarczycy i tkanki miękkie szyi, obustronnie węzły chłonne z rozpadem II i III poziom, proponuję indukcyjne leczenie chemioterapią"
Niech ktoś mi powie,jest źle,bardzo źle czy jest jakaś szansa na wyleczenie...
_________________
Justyna
 
Bonaj 


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 468
Pomógł: 53 razy

 #2  Wysłany: 2018-08-22, 12:49  


Cześć.
Robili wycinek, żeby stwierdzić jaki to rodzaj nowotworu? Czy jest już wynik?

Choroba jest zaawansowana. Tak jak napisane , „dyskwalifikuje do radykalnej Rth”

Ale spokojnie. Panika nic nie pomoże.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. – (Aureliusz Augustyn z Hippony)
 
JustynaM1 


Dołączyła: 22 Sie 2018
Posty: 7

 #3  Wysłany: 2018-08-22, 13:43  


Nie ma jeszcze wyniku z wycinku. Rozpad węzłów chłonnych oznacza że jest to przerzut? Wydaje mi sie, że chemioterapia będzie tylko po to aby trochę zmniejszyć ból. Dodam,ze teść ma zrobiona tracheotomie. Proszę mi powiedzieć czy mamy przygotować się na najgorsze czy są szanse na wyleczenie.

[ Dodano: 2018-08-22, 13:45 ]
Co oznacza indukcyjna chemioterapia,nie mogę znaleźć odpowiedzi na te pytanie.

[ Dodano: 2018-08-22, 13:48 ]
Już znalazłam informację na temat chemioterapii indukcyjnej 🙂
_________________
Justyna
 
Bonaj 


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 468
Pomógł: 53 razy

 #4  Wysłany: 2018-08-22, 15:47  


JustynaM1 napisał/a:
czy są szanse na wyleczenie.

Według mnie nie ma takiej możliwości, ale ja nie jestem lekarzem.

Chemioterapia paliatywna jest w celu wydłużenia życia i zmniejszeniu dolegliwości.
Jaki stan ogólny teścia? Jak się czuje, jak funkcjonuje?

Choroba jest zaawansowana.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. – (Aureliusz Augustyn z Hippony)
 
magda_wb 


Dołączyła: 19 Lip 2017
Posty: 6
Pomogła: 1 raz

 #5  Wysłany: 2018-08-22, 20:30  


Z tego co wiem, w takiej sytuacji jedyna nadzieja jest operacja całkowitego usunięcia krtani. Jeżeli stan ogólny jest dobry i nie ma chorób wspoltowarzyszacych. Powodzenia.
 
JustynaM1 


Dołączyła: 22 Sie 2018
Posty: 7

 #6  Wysłany: 2018-08-25, 20:11  


Stan ogólny jest dobry,chociaz gorzej psychicznie to znosi... 😕
_________________
Justyna
 
JustynaM1 


Dołączyła: 22 Sie 2018
Posty: 7

 #7  Wysłany: 2018-08-27, 10:38  


Przedstawiam wyniki teścia.
Nowotwór złośliwy krtani bliżej nieokreślony.
Powiększyła się znacznie patologiczna masa w obrębie krtani,obecnie o wym. 34x31x46mm,większy naciek tkanki tłuszczowej przykrtaniowej, spoidła przedniego fałdu nalewkowo-nagłośniowego i lewej kieszonki krtaniowej, obecnie naciek obejmuje także chrząstkę tarczowatą i mięśnie w jej sąsiedztwie,chrząstkę pierścieniowatą oraz cieśń tarczycy, zamyka przestrzeń powietrzną krtani i tchawicy.
Powiększone nieprawidłowe ww. chłonne po stronie lewej grupy IIA o wym.najwiekszy obecnie z rozpadem o wym.19x15mm,po stronie prawej o wym. 12x9. Przyścienne pogrubienie błony śluzowej w zatokach szczękowych (zalegająca wydzielina w P zatoce szczękowej), nielicznych komórkach sitowia,w zatoce czołowej i klinowej. Kompleks ujsciowo-przewodowy prawy niegroźny,lewy drożny.

Proszę o opinie co dalej i co o tym myślicie... Czekam z niecierpliwością.
_________________
Justyna
 
magda_wb 


Dołączyła: 19 Lip 2017
Posty: 6
Pomogła: 1 raz

 #8  Wysłany: 2018-08-27, 15:19  


Justyna, jak najszybciej na te wyniki powinien spojrzeć onkolog. Tak jak pisałam wcześniej, według mnie jedyną szansą dla Teścia jest zabieg usunięcia krtani jako operacja ratująca życie. Ponieważ guz nacieka na chrząstki, radioterapia napewno nie wchodzi w grę, chyba że paliatywna. Być może chemia mogłaby pomóc, tego nie wiem, stan ogólny mojego Taty nie pozwalał na podanie chemii więc nawet nie wiem czy takie lecznie jest skuteczne w przypadku tego raka. Nie wiem kiedy macie wizytę ale jeśli lekarz zadecyduje o operacji, dochodzą kolejne 3-4 tygodnie czekania na termin. Także działaj. Powodzenia.
 
JustynaM1 


Dołączyła: 22 Sie 2018
Posty: 7

 #9  Wysłany: 2018-08-27, 17:06  


Byliśmy na konsultacji dzisiaj. Będzie chemioterapia...bo tylko to mogą zrobić. Zobaczymy co będzie po chemii.
_________________
Justyna
 
magda_wb 


Dołączyła: 19 Lip 2017
Posty: 6
Pomogła: 1 raz

 #10  Wysłany: 2018-08-27, 18:17  


Ale ta chemia to w ramach leczenia radykalnego? Napewno lekarz wie co robi i to słuszny wybór. Nie wiem skąd jesteście ale jeski macie możliwości to ja bym spróbowała jeszcze zasięgnąć drugiej opinii. Mam nadzieje ze chemia przyniesie rezultaty.
 
JustynaM1 


Dołączyła: 22 Sie 2018
Posty: 7

 #11  Wysłany: 2018-08-27, 21:49  


Nie,to nie radykalna chemia tylko indukcyjna.
_________________
Justyna
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #12  Wysłany: 2018-08-28, 08:29  


JustynaM1 napisał/a:
Nie,to nie radykalna chemia tylko indukcyjna.

Cytat: Chemioterapia indukcyjna (neoadjuwantowa) używana jest przed inną radykalną procedurą – najczęściej zabiegiem chirurgicznym. Skutkiem jej zastosowania jest zmniejszenie masy nowotworu, co umożliwia efektywniejsze jego usunięcie. Dodatkowo ogranicza ona ryzyko rozsiewu, gdyż niszczy ewentualne mikroprzerzuty. Zaletą tego rodzaju chemioterapii jest możliwość bezpośredniej oceny jej skuteczności – w badaniu mikroskopowym tkanek usuniętego guza można ocenić stopień uszkodzenia komórek nowotworowych, natomiast stopień regresji nowotworu ocenia się w badaniu klinicznym lub badaniach obrazowych. źródło http://www.poradnikzdrowi...apia_45019.html

Trzeba poczekać jak ta chemia zadziała. Wtedy dopiero lekarze podejmą następne kroki.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
JustynaM1 


Dołączyła: 22 Sie 2018
Posty: 7

 #13  Wysłany: 2018-08-28, 10:19  


Dziękuję za informację. Musimy czekać...
_________________
Justyna
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group