1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Richelieu
2013-03-09, 20:06
Rak jajnika zaawansowany
Autor Wiadomość
Bożenka 


Dołączyła: 09 Mar 2013
Posty: 273
Skąd: Wrocław
Pomogła: 18 razy

 #61  Wysłany: 2013-05-20, 09:36  


:) tak Kinia to to bardzo Cie proszę ,dziekuję za pomoc myslłam, ze dzis mi odpusci ale nie dalej stale mi niedobrze odbija slinotoki , zastrzyki na płytki w dniu dzisiejszym zakończyłam ale stale biorę antywymiotne i Cyclonamine troche duzo 3 razy po dwa mam nadzieję że dam radę.pozdrawiam :lol:
_________________
...Przyjaciele są jak Anioły,które podnoszą Nas,kiedy nasze skrzydła mają kłopoty z przypomnieniem jak sie lata....
 
kina 



Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 130
Skąd: Bielsko-Biała
Pomogła: 54 razy

 #62  Wysłany: 2013-05-20, 20:37  


Najczęstsze stosowane podawania Gemcitabiny ( Gamzaru) w raku jajnika: 1000 mg/m2 powierzchni ciała w 30 min. wlewie dożylnym w 1. i 8. dniu 21. dniowego cyklu (w skojarzeniu z karboplatyną).
W przypadku toksycznego działania na szpik kostny lekarz odpowiednio zmniejszy dawkę w zależności od liczby krwinek białych i płytek krwi oznaczonych w badaniach laboratoryjnych.Powinien tez zalecic regularne badania czynności wątroby, nerek i w razie konieczności zaleci zmniejszenie stosowanych dawek.
Uboczne skutki Gamzaru
Możliwe zaburzenia hematologiczne związane z zahamowaniem czynności szpiku kostnego: leukopenia (zmniejszenie liczby krwinek białych [leukocytów] w morfologii krwi), granulocytopenia (zmniejszenie liczby granulocytów w morfologii krwi), niedokrwistość, małopłytkowość. Działania niepożądane ze strony układu pokarmowego obejmują: zapalenie błon śluzowych, nudności, wymioty, biegunka, zwiększenie aktywności aminotransferaz wątrobowych (AST, ALT) i fosfatazy zasadowej. Możliwe reakcje nadwrażliwości (wysypka, świąd, zaczerwienienie), skurcz oskrzeli, a także, rzadko, niebezpieczne dla życia reakcje anafilaktyczne, w tym wstrząs anafilaktyczny. Mogą wystąpić: niedociśnienie tętnicze, senność, bóle głowy, bezsenność, zapalenie skóry i mięśni (w miejscach, które wcześniej naświetlano), łysienie, łuszczenie skóry, wysypka pęcherzowa, sporadycznie zespół Stevensa i Johnsona, zapalenie naczyń i tkanki łącznej w miejscu podania, bolesne obrzęki obwodowe, zaburzenia czynności nerek (białkomocz, krwiomocz), objawy zespołu hemolityczno–mocznicowego (gwałtowny spadek stężenia hemoglobiny we krwi, niedokrwistość hemolityczna, wzrost stężenia bilirubiny, mocznika i kreatyniny we krwi), niewydolność nerek. Rzadko może wystąpić: zastoinowa niewydolność serca, zaburzenia rytmu serca, sporadycznie zawał serca, duszność, obrzęk płuc, śródmiąższowe zapalenie płuc, ostra niewydolność oddechowa, zespół grypopodobny objawiający się: gorączką, bólami mięśniowymi, bólami kości, bólami w klatce piersiowej, osłabieniem, brakiem apetytu, kaszlem, zapaleniem błony śluzowej nosa, potami, bezsennością.
Preparat zawiera sód, co należy wziąć pod uwagę w przypadku stosowania diety o małej zawartości sodu.
Preparat może upośledzać zdolność szybkiego reagowania i koncentracji w stopniu zaburzającym zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń/maszyn. Szczególnie dotyczy to przypadków równoległego stosowania leku i spożywania alkoholu. Należy zachować ostrożność.
----------------------------------------------------------------------------------
Moje skroty ze zrodla http://bazalekow.mp.pl/leki/items.html?letter=C

Nie mniej czytajac na temat wczesniej podawanych nam cytostatykow wlos tez staje az na glowie a niekoniecznie wszytkie incydenty sie nam przytrafiały..Wiec wiesz juz czego pilnowac i co moze sie zdarzyc i glowa do gory..

[/b]
 
Bożenka 


Dołączyła: 09 Mar 2013
Posty: 273
Skąd: Wrocław
Pomogła: 18 razy

 #63  Wysłany: 2013-05-26, 11:27  


:) Witam zaglądajacych. Nie dostałam kolejnej chemi ponieważ marker łajza poszedł w górę do 460 .Musze zrobic badania obrazowe i wtedy podejmą decyzję.Ale musze się pochwalić że moje czary mary :mrgreen: spowodowały polepszenie wyników
WBC-4
HGB-9,8
i uwaga !yes!yes! PLT - 270
reszta w normie Pozdrawiam
_________________
...Przyjaciele są jak Anioły,które podnoszą Nas,kiedy nasze skrzydła mają kłopoty z przypomnieniem jak sie lata....
 
kina 



Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 130
Skąd: Bielsko-Biała
Pomogła: 54 razy

 #64  Wysłany: 2013-05-26, 15:08  


Bozenko hemoglobina za slabiutka -jak hematokryt przy niej wygladal ?A czerwone w rozmazie ?Bo wiesz w razie czego trzeba bedzie zalatwiac krew..
 
Bożenka 


Dołączyła: 09 Mar 2013
Posty: 273
Skąd: Wrocław
Pomogła: 18 razy

 #65  Wysłany: 2013-05-26, 15:44  


HCT szału nie ma :| 28,8 przy normie 37,0 -47,0
RDW - 18,0 przy normie 11,0-15,0
reszta ok. miałam tylko morfologię bez rozmazów zamazów i innych :) dziś poczytałam poczytalam i okazało się ze mam tylko 17 % na dobiegniecie :run:!! na urodziny za 5 lat nie zwariowałam na tę wiadomość ale zawsze to coś jak miga światełko w tunelu :)
_________________
...Przyjaciele są jak Anioły,które podnoszą Nas,kiedy nasze skrzydła mają kłopoty z przypomnieniem jak sie lata....
 
kina 



Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 130
Skąd: Bielsko-Biała
Pomogła: 54 razy

 #66  Wysłany: 2013-05-26, 15:56  


organizm ma sie sam zregenerowac czy dali ci jakies wspomagacze?Byc moze w poniedzialek lookne w swoje wyniki narazie z badan krwi.., bo reszta moich badan w swoim czasie..Wcinaj aronie moze tez tu cos pomoze...
 
Bożenka 


Dołączyła: 09 Mar 2013
Posty: 273
Skąd: Wrocław
Pomogła: 18 razy

 #67  Wysłany: 2013-05-26, 16:11  


:lol: wcinam wcinam ,organizm ma sie sam zregenerować 4 czerwca zaś nazad na chemie-party [hura]
_________________
...Przyjaciele są jak Anioły,które podnoszą Nas,kiedy nasze skrzydła mają kłopoty z przypomnieniem jak sie lata....
 
jolka1 



Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 74
Pomogła: 4 razy

 #68  Wysłany: 2013-05-26, 18:44  


Bożenko wcinaj, byś mogła poszaleć 4 czerwca :hehe:
mocno trzymam kciuki
cieplutko pozdrawiam
 
Bożenka 


Dołączyła: 09 Mar 2013
Posty: 273
Skąd: Wrocław
Pomogła: 18 razy

 #69  Wysłany: 2013-06-02, 13:38  


:) Dziekuję kochani za wsparcie.Jestem po badaniu USG - jest dużo lepiej .Naciek , jest w dalszym ciagu aktywny,ale za to w jednym miejscu . Jest duzo lepiej niż w marcu, reszta w rekach chemii.We wtorek lecę pędzę do szpitala na chemioterapie i zobaczymy.Ten tydzień od roku jest najpiekniejszym tygodniem jaki miałam ,czuje się swietnie mam ochotę na życie .Poprostu zapominam o chorobie ,takie wietrzenie mózgu.Przyzwyczaiłam sie do szelmy, a może cokolwiek sie stanie ,już nie budzi takiego przerażenia we mnie jak na początku ,a moze te 17 % spowodowało, że jest szansa i bedę sie tego trzymac jak "piany płotu" .Mamy czerwiec a więc juz 12 miesięcy od diagnozy, a ja nadal śmigam i tak łatwo się nie poddam , :trtd: pozdrawiam gorąco super Administratorów i walczacych.
_________________
...Przyjaciele są jak Anioły,które podnoszą Nas,kiedy nasze skrzydła mają kłopoty z przypomnieniem jak sie lata....
 
nana1 


Dołączyła: 17 Gru 2012
Posty: 92
Skąd: Białystok
Pomogła: 29 razy

 #70  Wysłany: 2013-06-06, 16:09  


I tak trzymaj, Bożenko! Powodzenia!
_________________
nana1
 
janna 


Dołączyła: 01 Maj 2013
Posty: 253
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 20 razy

 #71  Wysłany: 2013-06-06, 22:59  


Witaj Bożenko, super wiadomość, trzymam kciuki, oby tak dalej.
Wszystko ma początek w głowie, może to co myślimy jest ważne w naszych potyczkach i warto myśleć pozytywnie, czego żywym przykładem jesteś Ty. :papap: :)
 
Bożenka 


Dołączyła: 09 Mar 2013
Posty: 273
Skąd: Wrocław
Pomogła: 18 razy

 #72  Wysłany: 2013-06-07, 09:17  


Witam ,odpadłam po raz drugi ze wzgledu na płytki ,dostałm steryd i w środę robie trzecie podejscie .Dziękuję za sympatyczne wpisy.Niestety marker z 200 juz dorósł do 600 szkoda że "morda nie wytrzymała" :mrgreen: ale walcze dalej :&!!: pozdrawiam
_________________
...Przyjaciele są jak Anioły,które podnoszą Nas,kiedy nasze skrzydła mają kłopoty z przypomnieniem jak sie lata....
 
kina 



Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 130
Skąd: Bielsko-Biała
Pomogła: 54 razy

 #73  Wysłany: 2013-06-07, 13:31  


kibicuje z całych sił



[następne komentarze]
 
Bożenka 


Dołączyła: 09 Mar 2013
Posty: 273
Skąd: Wrocław
Pomogła: 18 razy

 #74  Wysłany: 2013-06-22, 10:35  


Udało się.Ogarnizm się ogrnął. Płytki 260 tys. Jestem teraz na co tygoniowym kursie PXL w monoterapii. Wyniki jak na mnie ok z tym ALAT (GPT) wynosi 68,4 przy normie 7,0 -41, pije duzo do 3 l.wody, więcej nie dam rady :) .Gdyby ktoś znał sposób jak moge poprawić ten wynik zapraszam.Pozdrawiam
_________________
...Przyjaciele są jak Anioły,które podnoszą Nas,kiedy nasze skrzydła mają kłopoty z przypomnieniem jak sie lata....
 
nana1 


Dołączyła: 17 Gru 2012
Posty: 92
Skąd: Białystok
Pomogła: 29 razy

 #75  Wysłany: 2013-07-24, 20:31  


Bożenko, co u ciebie? Odezwij się!
_________________
nana1
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group