1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Richelieu
2013-03-09, 20:06
Rak jajnika zaawansowany
Autor Wiadomość
Bożenka 


Dołączyła: 09 Mar 2013
Posty: 273
Skąd: Wrocław
Pomogła: 18 razy

 #46  Wysłany: 2013-05-10, 18:59  


:-D Kiniu dzieki za wsparcie poczytałam o tym soku z pokrzywy kosztuje ok 25 zł spróbuję nic innego nie wymyslę poprostu musze się nie dać.Wszystkie rady sa bezzcenne dla mnie bardzo dziekuję Kiniu mam pytanie jak czesto robią ....(i tu trudne słowo medyczne na s.... [scyntygrafię - dop. Richelieu] chodzi mi o kości czy nie ma jakis ''Jajek niespodziianek" jeszcze nie miałam wcale a wiem ze ten mój gadzinek lubi robic tam przerzuty to może czas poprosić o takie badanie
_________________
...Przyjaciele są jak Anioły,które podnoszą Nas,kiedy nasze skrzydła mają kłopoty z przypomnieniem jak sie lata....
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #47  Wysłany: 2013-05-10, 21:19  


Bożenka napisał/a:
mam pytanie jak czesto robią ....(i tu trudne słowo medyczne na s.... [scyntygrafię - dop. Richelieu] chodzi mi o kości czy nie ma jakis ''Jajek niespodziianek" jeszcze nie miałam wcale a wiem ze ten mój gadzinek lubi robic tam przerzuty to może czas poprosić o takie badanie

W odpowiednich Zaleceniach (2011 r.) są następujące wskazania co do badań kontrolnych (str. 279):
Cytat:
Obserwacja po leczeniu
Po zakończeniu CTH pierwszej linii należy przeprowadzić ocenę wyników leczenia.
Chore, które uzyskały całkowitą remisję kliniczną, powinny podlegać kontroli.
Badania kontrolne powinno się wykonywać co 3 miesiące do 3 lat, a następnie co 6 miesięcy do 5 lat i później co 12 miesięcy.
Badanie kontrolne powinno obejmować wywiad oraz badanie kliniczne (badania obrazowe wykonuje się jedynie w przypadku podejrzenia wznowy).
Dyskusyjne jest oznaczanie markera CA125 w trakcie obserwacji (rozpoczynanie CTH drugiej linii jedynie w sytuacji wzrostu CA125 nie wydłuża czasu przeżycia, pogarsza natomiast jego jakość).

Jest tam mowa o tym, że badania obrazowe (a więc i scyntygrafię) zleca się jedynie w przypadku podejrzenia wznowy choroby.
Możesz zapytać lekarza, czy uważa za celowe zlecenie teraz tego badania,
a w przypadku odpowiedzi odmownej poprosić o uzasadnienie.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
kina 



Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 130
Skąd: Bielsko-Biała
Pomogła: 54 razy

 #48  Wysłany: 2013-05-10, 23:59  


jajnik czesciej uderza w watrobe, jelita, mozg lub pluca niz kosci..no i poza tym obrazki z kontrastami tez nie sa tak zupelnie obojetne dla organizmu-po kontrasie najlepiej go wyplukac pijac i sikajac ile sie da :D.Wiec znow nie szalej z tymi swoimi dodatkowymi sweet fotkami ;)
 
Bożenka 


Dołączyła: 09 Mar 2013
Posty: 273
Skąd: Wrocław
Pomogła: 18 razy

 #49  Wysłany: 2013-05-11, 05:45  


Bardzo dziekuję za szybką odpowiedż w środe moze uda dostac mi sie do onkologa to zapytam wiem że trzeba czekac na takie badanie ok 6 miesięcy pozdrawiam :)
_________________
...Przyjaciele są jak Anioły,które podnoszą Nas,kiedy nasze skrzydła mają kłopoty z przypomnieniem jak sie lata....
 
Bożenka 


Dołączyła: 09 Mar 2013
Posty: 273
Skąd: Wrocław
Pomogła: 18 razy

 #50  Wysłany: 2013-05-13, 13:15  


:) witanko wróciłam od kochanych"krwiopijców"wynik na dzień dzisiejszy WBC 3,10 wzrost 0,20 RBC -2,90 spadek 0,02
HGB- 9,2 spadek 0,03
HCT -26,3 wzrost 0,01
PLT -63 było 34 :trala: czyli ruszyły się odbudowywać
i to mnie cieszy najbardziej bo może w piatek bedzie chemia.Wiem że to jest nie bardzo naukowe ale zakupiam ten sok i bedę pić jak również codziennie 10 dag tatara zobaczymy w piatek jak będą wygladały wyniki.Będę takim królikiem dowiadczalnym :) pozdrawiam wszystkich zagladajacych i czekam na wiesci od Fraszki

[ Dodano: 2013-05-13, 13:19 ]
pomyłka w HGB było 9,5 a jest 9,2 wybaczcie ale mam straszne kłopoty z zebraniem mylśli i jak widac z liczeniem zer również masakra :)
_________________
...Przyjaciele są jak Anioły,które podnoszą Nas,kiedy nasze skrzydła mają kłopoty z przypomnieniem jak sie lata....
 
kina 



Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 130
Skąd: Bielsko-Biała
Pomogła: 54 razy

 #51  Wysłany: 2013-05-13, 16:35  


na czerwone spijaj sok wycisniety z majowej pokrzywy i natke pietruszki wcinaj pęczkami..mnie pomagało.Poza tym wcinaj krwistą watrobke -ale nie za wiele jesli szwankuje ci cholesterol.
Braki koncentracji , ciezkie zbieranie mysli mam tak stale i tez teraz -lykam i gubie stale jakies watki mtyslowe i litery..To chyba jednak nie tylko pochemiczne a raczej zwane chorobą peselu :D
 
Bożenka 


Dołączyła: 09 Mar 2013
Posty: 273
Skąd: Wrocław
Pomogła: 18 razy

 #52  Wysłany: 2013-05-13, 16:49  


Kinia baaaaaaaaaardzo smieszne :lol: z tym peselem
_________________
...Przyjaciele są jak Anioły,które podnoszą Nas,kiedy nasze skrzydła mają kłopoty z przypomnieniem jak sie lata....
 
Bożenka 


Dołączyła: 09 Mar 2013
Posty: 273
Skąd: Wrocław
Pomogła: 18 razy

 #53  Wysłany: 2013-05-16, 11:38  


:) Witam wczoraj nie mogłam byc u lekarza (zapalenie pecherza) ale rodzina była pewnie miała czas sobie porozmawiać :-D wiem tylko ze jutro mam sie stawic w terminie do szpitala i rozważa w razie spadków podanie mi krwi oraz kolejną zmianę chemi. Co do podania krwi czy jest to bardzo niebezpieczne na co mam szczególnie uwazac podczas podawania?Ale robie wszystko co mogę żeby było ok tatar ,łosoś, zagon pietruszki i ta reszta specyfików o których wczesniej pisałam piję łykam żuję grzecznie. :) Będę walczyć może przegram ale tak łatwo mnie nie weżmie pozdrawiam cieplutko
_________________
...Przyjaciele są jak Anioły,które podnoszą Nas,kiedy nasze skrzydła mają kłopoty z przypomnieniem jak sie lata....
 
Bożenka 


Dołączyła: 09 Mar 2013
Posty: 273
Skąd: Wrocław
Pomogła: 18 razy

 #54  Wysłany: 2013-05-19, 10:34  


:) Witam. na tyle były dobre wyniki że chemie dostałam carbo platynę , do domu tabletki i zastrzyki .Płytki urosly do 160 tys.czyl ok.za tydzień w piatek jesli "morda pozwoli" czyt.wyniki szpiku :lol: dostane ramie chemi o nazwie ..nio tak nie pamietam napiszę w piątek.Strasznie mną sponiewierał ten wlew włosy się trzymają ale reszta marniutko ale ogarne sie bo....jesli nie ja to kto....:) pozdrawiam serdecznie
_________________
...Przyjaciele są jak Anioły,które podnoszą Nas,kiedy nasze skrzydła mają kłopoty z przypomnieniem jak sie lata....
 
janna 


Dołączyła: 01 Maj 2013
Posty: 253
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 20 razy

 #55  Wysłany: 2013-05-19, 13:47  


Witaj,
jestem tu z Wami od niedawna, czytam już jakiś czas, trzymam kciuki za Ciebie i wiem, że dasz radę. Uśmiechnij się jutro będzie lepiej ;) Dużo odpoczywaj i hoduj ten szpik ;)
pozdrawiam serdecznie
 
kina 



Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 130
Skąd: Bielsko-Biała
Pomogła: 54 razy

 #56  Wysłany: 2013-05-19, 14:43  


no tos na ten weekend zmarnowana i sponiewierana , trzymaj sie i pisz co tym razem Ci w żyłki wleja..czy dobrze rozumiem ze tym razem dostalas carbo w monoterapii?Czy zaordynowali Ci cos jeszcze jako np dodatkowy koktail do łykania ,obklejania wstrzykiwania? Trzymaj sie platynowa dziewczyno i wracaj do pelnej swiadomosci, bo pierwsze dni po chemi ja mialam zawsze jak lekko na haju ;)
 
Bożenka 


Dołączyła: 09 Mar 2013
Posty: 273
Skąd: Wrocław
Pomogła: 18 razy

 #57  Wysłany: 2013-05-19, 17:59  


:) Witaj Jaaneczko dzieki za wsparcie trzymam równiez za Ciebie jestesmy z jednego miasta gdzie sie leczysz? Kinia ta chemia ma byc dwuramienna ale niestety ze względu na słabe wyniki będę ją dostawać w ratach nastepny wlew w ten piatek cos na G..chyba ale w piątek z wypisu przepisze bo krucabomba ni pamintom :-D pozdrawiam
_________________
...Przyjaciele są jak Anioły,które podnoszą Nas,kiedy nasze skrzydła mają kłopoty z przypomnieniem jak sie lata....
 
janna 


Dołączyła: 01 Maj 2013
Posty: 253
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 20 razy

 #58  Wysłany: 2013-05-19, 18:39  


Witaj,
na Kamieńskiego, w grudniu miałam operację, w ubiegłym tygodniu skończyłam chemię.
6 cykli taxol + cisplatina. Na jajnika rzecz jasna.( Ic, G1 ). Przymierzam się do napisania swojego wątku, trzeżwieję po chemii i dorastam do napisania więcej o tym paskudztwie, którego imienia nie wypowiem.
Pozdrawiam :lol:
 
Bożenka 


Dołączyła: 09 Mar 2013
Posty: 273
Skąd: Wrocław
Pomogła: 18 razy

 #59  Wysłany: 2013-05-19, 20:27  


:) Tam zaczelam swoja przygodę... czekamy na Twój wątek pozdrawiam cieplutko:)
_________________
...Przyjaciele są jak Anioły,które podnoszą Nas,kiedy nasze skrzydła mają kłopoty z przypomnieniem jak sie lata....
 
kina 



Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 130
Skąd: Bielsko-Biała
Pomogła: 54 razy

 #60  Wysłany: 2013-05-19, 20:56  


to zapewne Gemcytabina ( Gamzar)..daj znac to poszperam czy mam cos o skutkach ubocznych w notatkach
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group