1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak jajnika zaawansowany, niedrożność jelit i woda w płucach
Autor Wiadomość
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #16  Wysłany: 2016-06-09, 08:15  


dorka2710,
To cudownie :-D
Jestem pewna, że to był dla Mamy bardzo ważny dzień.
Widzisz, potrafisz :flower:
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Marcin J 


Dołączył: 01 Gru 2015
Posty: 665
Skąd: Trojmiasto
Pomógł: 91 razy

 #17  Wysłany: 2016-06-09, 10:09  


Dobra robota.
Spelnilas zyczenie Mamy.

Pomysl o pozostawieniu Mamy w domu, sama widzisz jaka jest szczesliwa.
Mysle ze stan jej umyslu w domu w znacznym stopniu wplynie na dlugosc jej przezycia, ma komu wydac polecenia.

Ja tez stanolem przed tym dylematem, dzis wiem ze postapilem slusznie, i poradzilem sobie bez najmniejszego problemu.
Ja jestem po rozszerzonym kursie pierwszej pomocy i potafie zrobic zastrzyk, ale dwie ostatnie dawki morfiny podala Tesciowi zona, takze nie jest to jakies trudne zadanie.

Mamie pielegniarka zalozy wklucie podskurne i tam bedziesz podawac morfine, u nas byl 1ml co 4 godz., ale to wyjasni Tobie pielegniarka.

Natomiast co do trudnosci patrzenia jak Mama gasnie doskonale Ciebie rozumiem, my tez mieszkamy razem w jednym domu, i wlasnie bycie z rodzicami "na codzien" poteguje cierpienie, niestety tak to juz jest, oni kiedys pomogli nam przyjsc na ten swiat, my teraz pomagamy im odejsc na tamten lepszy swiat, oni natomiast (jak mowi wiara), przywitaja nas na tamtym swiecie.

Mysle ze Mama woli zostac w domu a skoro to jest jej zyczenie to powinno byc priorytetem w stanie Mamy.

W tej chwili nikt juz nie bedzie wlczyl o Mame, bo walczyli by o wydlozenie jej cierpienia, to juz nie jest zycie, sama mowisz ze Mama zbyt slaba nawet aby sie poruszac.
Nam powiedzieli wprost, w tym stanie nie przedluza sie cierpienia chorego, nie wzmacnia sie jego, nie reanimuje, nie intubuje. Chry jest z nami tyle ile jego organizm moze wywalczyc.

Przeciwbolowo HD sobie poradzi, sa to wspaniali ludzie o ogromnych sercach, i wcale nie jest prawda ze przychodza dwa razy w tygodniu, przychodza tyle razy ile wymaga tego chory, pod koniec byli u nas co dwa dni, morfiny dostalismy na dobe, co prawda wiecej nie bylo potrzebne, ale pielegniarka przyjechala po smierci Tescia i zadbala o jego wyglad.

Zycze przemyslanych decyzji gdyz nasi chorzy odejda, nam pozastanie zyc...
_________________
NDRP, Tesc walczyl 4 miesiace i 1 dzien. Na zawsze w naszych sercach.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #18  Wysłany: 2016-06-09, 17:39  


dorka2710

Ogromne brawa dla Ciebie, że spełniłaś mamy życzenie, zachowałaś się wspaniale.

Mama tego potrzebowała to widać po tym co zrobiła. Na pewno teraz mamę ogarnie taki spokój wewnętrzny, że zrobiła to co jeszcze Jej ciążyło, myślę że mama jest bardzo szczęśliwa z tego dnia.

Masz bardzo mądrą mamę. Nie ucieka od problemów, nie chce zostawić niepozałatwianych spraw.
Nawet w obliczu tak ciężkiej choroby i chyba świadomości co się zbliża potrafiła zebrać w sobie siły, żeby wszystko poukładać i zaplanować, ukłony dla mamy za mądre myślenie.

Pozdrawiam ciepło.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group