1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak jajnika i rak piersi
Autor Wiadomość
kucja15 


Dołączyła: 24 Cze 2013
Posty: 83
Skąd: ŚLĄSKIE
Pomogła: 6 razy

 #106  Wysłany: 2016-10-10, 11:20  


Witam. ;)
Mija 5 dzień po podaniu chemii Caelyx.Samopoczucie całkiem dobre.Odczuwam tylko kłucia w okolicach zmian nowotworowych (węzły chłonne przy nerkach i pachwinach), ból w plecach staje się mniejszy.Myślę, że to pozytywny efekt działania chemii.Wystartowałam z markerem Ca125 - 2006,30.
Chemia ma być podawana co 28 dni, więc dużo czasu na regenerację i odbudowanie krwi.Martwi mnie brak apetytu i spadek wagi.54 kg przy wzroście 165cm to zdecydowanie za mało.
Z powodu zakrzepicy zastrzyki w brzuch.Dodatkowo Wit B6 - 50mg 3 x dziennie i kwas foliowy 15 mg 2 x dziennie.Obowiązkowo osłona i wzmacnianie wątroby - LIV.52 - 6 tabletek dziennie w dawkach podzielonych.
Schładzanie stóp i dłoni aby uniknąć zespołu '' ręka - stopa''.
Wyniki:
ALT - 14 U/I < 55
ALP - 164 U/I podwyższone - norma 40 - 150
AST - 21 U/I norma 5 - 34
LDH - 241 U/I podwyższone 125 - 220
Pozostałe badania w normie.
 
blex 


Dołączył: 08 Sie 2014
Posty: 33
Pomógł: 3 razy

 #107  Wysłany: 2016-10-12, 10:33  


kucja

Marker wyjściowy wysoki jednak doksorubicyna liposomalna powinna dać dobre efekty :)

Lekarze mówili ile kursów chemii przewidują na tę chwilę?
Oczywiście zależy to pewnie od tego jak bardzo marker będzie spadał i jak długo.
Zawsze możesz zapytać lekarzy o inne schematy leczenia.

Wyniki wątrobowe całkiem ok. Gorzej że następuje spadek wagi. Myślę, że jak chemia zacznie działać wróci apetyt :)

Czy lekarze mówili kiedy teraz przewidują badania obrazowe oraz badanie markera?
_________________
I want to belive
 
kucja15 


Dołączyła: 24 Cze 2013
Posty: 83
Skąd: ŚLĄSKIE
Pomogła: 6 razy

 #108  Wysłany: 2016-10-12, 11:02  


Witaj blex ;)
Lekarze stwierdzili, że chemia będzie podawana do uzyskania pozytywnego efektu w zależności jak organizm pozwoli.Może to będą 4 wlewy a może więcej.
Mam termin TK na 8 grudnia.Jeśli chemia będzie podawana co 28 dni to ocena jej działania będzie po 3 wlewach.
Teraz skupiam się jak odbudować straconą masę ciała.Najgorsze jest to, że nie mam ochoty jeść.
Ważę dzisiaj 54 kg. Zaczynam jeść jogurty, serki takie dla dzieci bo to mi jakoś przechodzi przez przełyk.Nie mogę patrzeć na mięsa i wędliny.
Owoce jakoś mi nie podchodzą.Surowe soki też odpadają.Nigdy ich nie tolerowałam.
Może macie jakieś propozycje żywieniowe to piszcie.
Myślę też o nutridrinkach.
Pozdrawiam.
 
moldava 


Dołączyła: 07 Kwi 2016
Posty: 9
Pomogła: 1 raz

 #109  Wysłany: 2016-10-15, 21:53  


Jeśli nie soki, to może koktajle owocowo-warzywne? Zawsze to naturalne. Ja stosuję od początku stwierdzenia choroby, czyli od lutego i miałam dobre wyniki podczas chemii i radioterapii. Jakoś nie miałam przekonania do produktów z apteki, typu Nutridrink. Ale to tylko
moje zdanie.
 
kucja15 


Dołączyła: 24 Cze 2013
Posty: 83
Skąd: ŚLĄSKIE
Pomogła: 6 razy

 #110  Wysłany: 2016-12-03, 11:16  


Dawno nie pisałam.
30 listopada podano mi 3 dawkę Caylexu.Marker Ca 125 miałam robiony po I wlewie.Wynosił 2158.Tendencja wzrostowa ale już nie tak galopująca jak wcześniej.Teraz przed chemią nie badali markera.
8 grudnia mam TK jamy brzusznej i miednicy.Zastanawiam się czy oznaczyć sobie prywatnie marker czy też poczekać z tym do 28 grudnia - termin IV wlewu chemii.
Teraz byłam konsultowana przez lekarza, który stwierdził, że badanie markera jest bez sensu i zapewne nie wpisał go do wykonania.Ja mam odmienne zdanie i prywatnie oznaczę ten marker.
Nadal zastrzyki Clexane + osłona wątroby.Cały czas profilaktyka zespołu ręka - stopa.Schładzanie rąk i stóp, natłuszczanie.Póki co jest ok.Małe zaczerwienienia w okolicy palców stóp.Ustępują po schłodzeniu.
Wyniki morfologii w normie.
Próby wątrobowe podobnie jak wcześniej.
Pozdrawiam ;)
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #111  Wysłany: 2016-12-06, 22:24  


kucja15,
_itsme_
Czekamy na opis tk. Dbaj o siebie, pozdrawiam.
 
blex 


Dołączył: 08 Sie 2014
Posty: 33
Pomógł: 3 razy

 #112  Wysłany: 2016-12-07, 23:07  


Cóż, zasada jest taka, że aby ocenić czy dany rodzaj chemioterapii jest skuteczny podaje się trzy kursy.

Wyniki po jednym kursie mogą być niemiarodajne.
Oczywiście lepszym efektem jest jeżeli marker spada ale będzie liczył się poziom markera po tych standardowo trzech wlewach.

Gdzieś kiedyś czytałem, że przy niektórych rodzajach leków cytostatycznych (chodzi o ich mechanizm działania) poziomy markerów mogą początkowo nieznacznie rosnąć ze względu na rozpad komórek nowotworowych, a tym samym szybkie przenikanie danego rodzaju białka (jeżeli jest ono markerem) do krwi o obiegu.

Jak napisała Missy.
Dbaj o siebie i czekamy na wieści :)
_________________
I want to belive
 
kucja15 


Dołączyła: 24 Cze 2013
Posty: 83
Skąd: ŚLĄSKIE
Pomogła: 6 razy

 #113  Wysłany: 2017-03-10, 10:58  


Witam po długiej przerwie. ;)
Leczenie Caelyxem zakończono po trzecim wlewie.Progresja w badaniu TK.Zalecono mi Topotekan od grudnia 2016r. Otrzymałam 3 wlewy.Marker Ca 125 obniżył się do 1536 IU/ml lecz TK wykazało progresję zmian na wątrobie i nie tylko tam.
W skrócie piszę to co złe w obrazie TK - badanie - 18 luty 2017r.
Wątroba nieznacznie powiększona, o prawidłowej densyjności, w obrębie miąższu niepoliczalne, hypodensyjne częściowo zlewające się ze sobą ogniska - ilość ich wydaje się większa niż poprzednio, największe uległy powiększeniu z 2,5 cm do 3,0 cm, we wnęce wątroby z 2,2 cm do 3,6cm.
Pęcherzyk żółciowy obkurczony ze śladem płynu, poprzednio również był widoczny ślad płynu.
Dodatkowo ślad płynu przy tylnej krawędzi prawego płata wątroby.
W nadnerczu prawym stabilnej wielkości zmiana drobnoguzkowa wielkości 0,9 cm - nie spełnia kryteriów do rozpoznania zmiany łagodnej.
Na poziomie pnia trzewnego zagęszczenia tkankowe przemawiające za węzłami chłonnymi wielkości do 1,0 cm, poprzednio 1,2cm.
Podobnie przedstawia się wzmożenie densyjności tkanki tłuszczowej krezki oraz dość licznych węzłów chłonnych wielkości do 0,7 cm.
W objętych fragmentarycznie podstawnych partiach płuc nie uwidoczniono ewidentnie podejrzanych zmian ogniskowych.Podopłucnowo po stronie prawej drobne zagęszczenie o wielkości 0,5 cm, jak poprzednio.
ALT 20 [<55]
AST 23 [5-34]
BIAŁKO 61 [64- 83]
LDH 238 [125- 220]
ALP 278 [40-150]
Morfologia trochę zaburzona, HBC-9,2
RBC- 2,80
WBC - 9,29
PLT -423
Konsylium - zastosować Cisplatynę w monoterapii (25mg/m2/d d.1-3,cykl 21dni) .Podano mi EMEND.Obyło się bez nudności i wymiotów.
Jestem 6 dni po wlewach.Plusem jest ustąpienie mocnych obrzęków całych kończyn dolnych i dolnej partii brzucha.
Następny wlew 22 marca, TK wyznaczono na 21 kwietnia - po 3 wlewach
Zaprzestano podawanie Neulasty.
Wiem, że moja wątroba nie wygląda ciekawie.
Zalecony LIV 52 + DIETA.
 
blex 


Dołączył: 08 Sie 2014
Posty: 33
Pomógł: 3 razy

 #114  Wysłany: 2017-03-14, 12:32  


Ważne teraz aby hamować jak tylko się da rozwój przerzutów na wątrobie.

Enzymy wątrobowe nie wyglądają najgorzej :)

Dobrze, że wywalczyłaś cisplatynę.
Jest kilka badań naukowych, które sugerują jeżeli brało się karboplatynę, przejść na cisplatynę.
Pomimo, że mają prawie identyczną skuteczność (z lekką przewagą cisplatyny) to zdarza się, że konkretny profil raka lepiej reaguje na jeden lub drugi związek.

Cisplatyna jest też mniej mielotoksyczna (mniej uszkadza szpik niz karboplatyna).
Trzymamy kciuki aby pomogła.

Zawsze jest jeszcze w obwodzie etopozyd. Nie tak powszechnie wykorzystywany w nawrotowym raku jajnika jak doksorubicyna liposomalna czy gemcatybina ale też jest jakiś odsetek chorych, którym pomaga.

Ile kursów cisplatyny?
Kiedy kontrolnie marker plus TK?

Trzymaj się!
_________________
I want to belive
 
kucja15 


Dołączyła: 24 Cze 2013
Posty: 83
Skąd: ŚLĄSKIE
Pomogła: 6 razy

 #115  Wysłany: 2017-03-15, 11:45  


Blex zaplanowane są 3 podania Cisplatyny.Oznaczenie markera Ca125 po trzech kursach + TK na 21 kwietnia.Dalsze decyzje będą związane z wynikiem TK.
 
mufaso83 



Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 722
Pomogła: 110 razy

 #116  Wysłany: 2017-03-15, 21:50  


Trzymaj się cieplutko i walcz
moja Mamcie, nie wiem, czy już Ci pisalam, brała na przerzuty HepaMerz. Bardzo dobrze wspomagał wątrobę. Zalecony przez onkologa
_________________
Omnia tempus habent
Mamcia 03.07.1955 - 14.12.2015
 
kucja15 


Dołączyła: 24 Cze 2013
Posty: 83
Skąd: ŚLĄSKIE
Pomogła: 6 razy

 #117  Wysłany: 2017-03-16, 09:19  


Dzięki mufaso83.
Ile saszetek dziennie brała mama?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group